کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15057
    سلام.من اینجا تازه واردم.از صفحه 1 تا 190 رو همه خوندم.40 روزه که یه کاسکوو خریدم.تقریبا وحشی بود.یعنی از کنارش که رد میشدیم غااار میزد اما اگه گرسنه بوود مجبوری از دست تخمه میگرفت.الان نفس من (اسم کاسکو) میزاره تا بالای سرش دست بزنم،بوس هم میده،ولی هر کاری میکنم نه سر میده نه رو دست میاد.دوبار بیرونش آوردم ولی وقتی میاد بیرون هم به سختی میره تو قفس و هم پرواز میکنه میخوره به در و دیوار.الان دیگه یه یه هفته ای هست بیرونش نیاوردم.حالا به نظرتون باید چیکار کنم؟چجوری باهاش تمرین کنم.؟؟؟ببخشید که زیاد نوشتم....

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafas. نمایش پست ها
    سلام.من اینجا تازه واردم.از صفحه 1 تا 190 رو همه خوندم.40 روزه که یه کاسکوو خریدم.تقریبا وحشی بود.یعنی از کنارش که رد میشدیم غااار میزد اما اگه گرسنه بوود مجبوری از دست تخمه میگرفت.الان نفس من (اسم کاسکو) میزاره تا بالای سرش دست بزنم،بوس هم میده،ولی هر کاری میکنم نه سر میده نه رو دست میاد.دوبار بیرونش آوردم ولی وقتی میاد بیرون هم به سختی میره تو قفس و هم پرواز میکنه میخوره به در و دیوار.الان دیگه یه یه هفته ای هست بیرونش نیاوردم.حالا به نظرتون باید چیکار کنم؟چجوری باهاش تمرین کنم.؟؟؟ببخشید که زیاد نوشتم....
    سلام
    اولا تشکر میکنم که ابتدا مطالبی که اینجا بود رو مطالعه کردید و وقت گذاشتید,ثانیا تبریک میگم بابت خرید کاسکوتون
    این که تو این 4 روز اینقدر رام شده خیلی خوبه و ÷یشرفت خوبی حساب میشه,شما سعی کنید الان دیگه گرسنش نزارید,تخمه رو از جلوش بردارید و انواع میوه و سبزیجات مجاز رو در اختیارش زارید تا بخوره و تخمه رو هم با دست بهش بدید تا بیشتر به شما اعتماد کنه,همونطور که میزاره بالای سرش رو دست بزنید سعی کنید کم کم و خیلی آروم در خلاف جهت پرها سرش رو نوازش کنید,تا طوطی خودش بیاد و سرش رو خم کنه که شما بخارونید 2-3 ماهی کار دارید.
    در ضمن بیرون آوردن طوطی وحشی که شاه پرهاش کامله کاملا اشتباهه,از روی ترس پرواز میکنه و به در و دیوار میخوره و خدایی ناکرده بلایی سرش میاد,پیشنهاد میکنم شاه پرهاشو کوتاه کنید بعد بیاریدش بیرون چون اینطوری هم ایمنی طوطی بیشتر میشه و هم تمرین شما راحتتر میشه
    برای روی دست آوردن هم به نظر من فعلا زوده و عجله نکنید,اجازه بدید بهتون اعتماد کنه و هر وقت ترسش کاملا ریخت باهاش تمرین کنید که بیاد روی دست.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15057
    من از اول هم خیلی گرسنگی بهش نمیدادم.دلم نمیومد.از اول هم تقریبا تخمه تو ظرفش نریختم.فقط با دست بهش تخمه می دادم.توی ظرف غذاش همیشه میوه و این چیزا میزاشتم.الان راحت دست رو دنبال میکنه.من خیلی سال پیش هم یه کاسکوو داشتم که خیلی رام شده بود و خیلی هم حرف میزد اما الان همه چی یادم رفته که چه جوری با اون تمرین میکردم.الان پر هاشو کوتاه کنم؟میترسم هر چی رشته م پنبه شه....

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafas. نمایش پست ها
    من از اول هم خیلی گرسنگی بهش نمیدادم.دلم نمیومد.از اول هم تقریبا تخمه تو ظرفش نریختم.فقط با دست بهش تخمه می دادم.توی ظرف غذاش همیشه میوه و این چیزا میزاشتم.الان راحت دست رو دنبال میکنه.من خیلی سال پیش هم یه کاسکوو داشتم که خیلی رام شده بود و خیلی هم حرف میزد اما الان همه چی یادم رفته که چه جوری با اون تمرین میکردم.الان پر هاشو کوتاه کنم؟میترسم هر چی رشته م پنبه شه....
    باید همون ابتدا پرها رو کوتاه میکردید......الانم 2 راه پیش رو دارید
    1- بدید یک نفر که وارده کوتاه کنه و شما رونبینه و خاطره بدی از شما تو ذهنش نمونه
    2- فعلا کوتاه نکنید و از داخل قفس باهاش تمریکن کنید تا زمانی که اعتماد نسبی رو پیدا کرد بعد بیاریدش بیرون که حداقل اینطوری نمیترسه و از روی ترس پرواز نمیکنه و کنترلش براش راححتره اونوقت تصمیم بگیرید که کوتاه کنید یا نکنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    با سلام یک چیز که میخواستم بگم من وقتی زیاد جلو قفسش میشینم و باهاش حرف میزنم کاسکو ما عصبی میشه و جای آبشو با نوکش بالا پایین میکنه یا غذاشو اینور اونور می پاشه یا آبشو به طرف من می پاشه البته با عصبانیت اینکارو میکنه نه برای بازی بعد ماهم از جلوش پا میشیم کار درستی میکنیم یا باید جلوش بازم بمونیم؟ ولی اصلا قار نمیزنه. ممنون از لطفتون.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    با سلام یک چیز که میخواستم بگم من وقتی زیاد جلو قفسش میشینم و باهاش حرف میزنم کاسکو ما عصبی میشه و جای آبشو با نوکش بالا پایین میکنه یا غذاشو اینور اونور می پاشه یا آبشو به طرف من می پاشه البته با عصبانیت اینکارو میکنه نه برای بازی بعد ماهم از جلوش پا میشیم کار درستی میکنیم یا باید جلوش بازم بمونیم؟ ولی اصلا قار نمیزنه. ممنون از لطفتون.
    سلام دوست عزیز .
    رفتن شما کار درستی هست اما زمان رفتنتون غلطه . شما نباید اجازه بدید اینکارو بکنه و و شما درجا بلند بشین و دور شید . منظورم اینه . وقتی میبینید خسته شده و قصد اینو داره اینطوری بگو بهتون پس قبل از اینکه اینکارو انجام بده اول حواسش رو پرت کنید بهدش ازش دور بشید . البته نه هربار . بین مدت زمانه کوتاهی که اینکارو کرد سرجاتون بایستید تا فکر نکنه ایمجوری میتونه بر شما سلطه ور بشه پس باید تعادل رو رعایت کنید . یا میتونید وقتی اینکارو کرد یکم دیگه جلوش باشید و حواسش رو پرت کنید وقتی دیگه لج نکرد ازش دور بشید . باید توجه داشته باشید که برخورد های شما باهاش باعث ایجاد یه عادت بد درونش نشه . حالا فعلا یه مدت ازش دور باشید . بعدا کم کم در مقابل اینکارش بایستید .
    موفق باشید

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    میشه لطف کنید یک غذایی خوب معرفی کنید که چی بدم تقویت بشه؟

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    میشه لطف کنید یک غذایی خوب معرفی کنید که چی بدم تقویت بشه؟
    دوست عزیز ما هنوز تو تشخیص این که واقعا طوطی شما بیمار هست یا نه موندیم,چند بار گفتم یک عکس ازش بزارید,اگر نمیتونید عکس بزارید ببرید به یک دامپزشک خوب نشونش بدید ببینید اصلا بیماری داره یا نه,لاغر شده یا نه
    گفتم اگر طوطی لاغر شده باشه و نیاز به تقویت داشته باشه شما باید هر غذای مجازی که میخوره رو در اختیارش قرار بدید البته این مال زمانیه که طوطی خودش غذا بخوره اگر نه که خودش غذا نخوره یا از دست هم دیگه نخوره باید چاره دیگه براش پیدا کنید

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    lمعمولا قفسهای موجود در بازار رنگ بندی داره یعنی علاوه بررنگ سبز لجنی رنگ سفید یا مشکیشم موجوه اگر رنگ روشن میخواستید بهتر بود رنگ سفید یا کرمش رو میخریدید چون این قفسها رنگ کوره ای دارند و تغییر رنگشون برای شما دردسر سازه بهتره به تغییر رنگش فکر نکنید بزارید همون رنگی بمونه یا برید تعویض کنید
    راستی مدل قفس چیه؟
    قفس مدل 2008 از خود همین سایت از یک از کاربرها خریدم احساس می کنم کاسکوم از رنگ تیره خوشش نمیاد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    قفس مدل 2008 از خود همین سایت از یک از کاربرها خریدم احساس می کنم کاسکوم از رنگ تیره خوشش نمیاد
    همونطور که بقیه گفتنتد رنگ قفس ها کوره ای هست . شما نباید خودتون به قفس رنگی بزنید . چون اولا رنگ ها به جز رنگ های خوراکی شیمیایی هستن و برای طوطی کشنده اند . رنگ های خوراکی هم به قفس زده بشه با کوجکترسن رطوبت شسته میشه . دوما رنگ زدن به قفس کار شما هم نیست بنا به همون دلیل اول .پس از قکر رنگ زدن بیاید بیرون . اگر طوطیون اهلی هست دیواره های قفس رو با اسباب بازی تزیین کنید تا خوشش بیاد .
    موفق باشید

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

صفحه 693 از 1238 نخستنخست ... 1935936436746756766776786796806816826836846856866876886896906916926936946956966976986997007017027037047057067077087097107117127437931193 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)