کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14451
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    با سلام می خواستم بگم چند روزی کاسکو ما اب داخل جای ابشو این ور اونور می پاشه این چه مفهومی داره؟ دوم اینکه تازگیا وقتی خیلی نزدیکش میری خودشو باد میکنه و یک صدایی مثل اوووووووووب از خودش در می یاره نلبته سپیده خانم نظرشون این بود بخاطر ترس هست نظر دوستان چی هست؟ سوم اینکه آقی وکیلی با اونکه گفتیم تخمه رو مخفی کن بعد بهش نشون بده تو دستت با دو انگشت من اون کارم کردم ولی بازم نمی ذاره دسش بزنم اگه دستم خالی بره سمتش گاز میگیره. ممنون از مدیران و دوستان
    دوست عزیز آب پاشی کاملا طبیعیه، طوطی شما داره حمام میکنه. به نظر میزان حمامی که شما برای طوطی در نظر گرفته اید کم است.
    اون صدایی که در میاره کاملا طبیعیه و نشانه دوستیه، ملا طوطی خاکستری دو صدا را همراه باد کردن موقعی که صاحبشون را می بینند در می آورند یکی صدای مثل تقه که یک تم صدای بلند است و یکی صدایی مثل زوزه یا ناله گرگ که با تن پایین و حدود 3 ثانیه است. هر دو صدا نشانه دوستی است. در مورد صدای اول باد کردن همراه با کج کردن سر به پهلو هم هست.
    در ضمن چند عکس از سر و گردن و زیر دم طوطی خاکستریتون بگذارید تا در مورد تعیین جنسیتش بشود حدس زد. به نظر میرسد طوطی شما ماده باشد. این رفتارها در ماده ها شایعتر است. به خصوص آب تنی چون ماده قبل از روی تخم نشستن خودش را خیس می کند که تخمها مرطوب شود.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    نقل قول نوشته اصلی توسط derakht نمایش پست ها
    در ضمن چند عکس از سر و گردن و زیر دم طوطی خاکستریتون بگذارید تا در مورد تعیین جنسیتش بشود حدس زد. به نظر میرسد طوطی شما ماده باشد. این رفتارها در ماده ها شایعتر است. به خصوص آب تنی چون ماده قبل از روی تخم نشستن خودش را خیس می کند که تخمها مرطوب شود.
    ممنون دوست عزیز. ولی این کاسکو وحشی 2 ماه دارمش و چشم دودی مایل به طوسی هست و اینکه من تو این 2ماه حمومش نکردم گفتم شاید بترسه. دوستان با توجه به اینکه هنوز نمیذاره دسش بزنم و فقط تخمه میگیره از دستم به نظر دوستان بیرون بیارمش یعنی بالای قفس بشینه یانه؟ دوستان من هر روز با دست بهش غذا میدم ولی بازم اجازه دست زدن نمیده و گاز میگیره.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    ممنون دوست عزیز. ولی این کاسکو وحشی 2 ماه دارمش و چشم دودی مایل به طوسی هست و اینکه من تو این 2ماه حمومش نکردم گفتم شاید بترسه. دوستان با توجه به اینکه هنوز نمیذاره دسش بزنم و فقط تخمه میگیره از دستم به نظر دوستان بیرون بیارمش یعنی بالای قفس بشینه یانه؟ دوستان من هر روز با دست بهش غذا میدم ولی بازم اجازه دست زدن نمیده و گاز میگیره.
    بله در قفس باز بزارید تا بیاد البته یه هفته دو هفته بیرون نمیاد باید در باز بمونی 2 ساعتی بعد یک الی 2 هفته میاد بالای قفس 2 ساعت بزارید بمونه بیرون بعد داخل قفسش غذای مورد علاقه اش رو بزارید خودش میره داخل..دوست عزیز دست شما رو گاز بگیره طبیعی داخل قفس رو قلمرو خودش میدونه شما بیاریدش بیرون این تمرین باهاش بکنین راحت تر هستش تشکر

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    طوطی شما هنوز ازتون ترس داره و گه گاهی هم قار میزنه درسته؟؟؟تا الان هم حمام نبردیدش درسته؟؟؟؟
    شما طوطیتون 3-4 بار و با فاصله 1-2 روز ببریدش داخل حمام و اونجا حمامش کنید یا با اسپری بهش آب بپاشید،طوطی در این حالت ممکنه بترسه،ممکنه قار بزنه و حیلی کارهای دیگه ولی بعد از این 3-4 بار دیگه از قار زدن میوفته،و کمی آرومتر میشه،
    بعدش شروع کنید با دست بهش غذا بدید،از بیرون قفس نه،دستتون رو ببرید داخل قفس و بهش غذا بدید،وقتی داره غذا رو از دستتون میگیره با انگشت دیگتون سعی کنید اطراف منقار و گوش رو لمس کنید،اگر فرار کرد و رفت یک گوشه باز هم این کارو ادامه بدید اما اگر خیلی تترسید که دیدید داره به نفس نفس زدن میوفته چند دقیقه ای بکشید کنار و دوباره شروع کنید.
    این کارا رو انجام بدید بعد بینید نتجش چی میشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    سلام
    بلاخره طوطی من رفت توی قفسش . همه جا رو شناخت . الانم که اون تو هست مثل همیشه هست و نشونه ترس و اضطراب نداره .
    دیروز رفت توی قفسش . منم قفس قدیمی رو بردم جای دیگه . اما دیشب موقع خواب هرکاری کردم نخوابید . چراغ ها رو که خاموش میکردم . بلافاصله شروع به سقف توردی میکرد . اولش صبر کردم که خسته بشه و بیاد روی نشیمن و بخوابه اما قفس نوردیش خیلی طول کشید . رفتم یه کم باهاش حرف زدم تا آروم بشه . دوباره چراغو که خاموش کردم 5 دقبقه بعد شروع به قفس نوردی کرد . بیشتر هم از سقف آویزون بود . خلاصه تا 2 صبح طول کشید . منم چون همه اش از سقف آویزون بود نگران شدم و ترسیدم خودم خوابم ببره نتونم مراقبش باشم . آخرش رفتم قفس قدیمیشو آوردم رفت اون تو بلافاصله خوابید . تا بیام اینجا بپرسم چیکار کنم . به نظرتون چند وقت روزا بیارمش تو این قفس و شب ها تو قفس قبلی و کم کم واسه خوابیدن تو جای جدید عادتش بدم خوبه ؟ کلا نظر شما دوستان چی هست ؟
    ممنونم

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    سلام
    بلاخره طوطی من رفت توی قفسش . همه جا رو شناخت . الانم که اون تو هست مثل همیشه هست و نشونه ترس و اضطراب نداره .
    دیروز رفت توی قفسش . منم قفس قدیمی رو بردم جای دیگه . اما دیشب موقع خواب هرکاری کردم نخوابید . چراغ ها رو که خاموش میکردم . بلافاصله شروع به سقف توردی میکرد . اولش صبر کردم که خسته بشه و بیاد روی نشیمن و بخوابه اما قفس نوردیش خیلی طول کشید . رفتم یه کم باهاش حرف زدم تا آروم بشه . دوباره چراغو که خاموش کردم 5 دقبقه بعد شروع به قفس نوردی کرد . بیشتر هم از سقف آویزون بود . خلاصه تا 2 صبح طول کشید . منم چون همه اش از سقف آویزون بود نگران شدم و ترسیدم خودم خوابم ببره نتونم مراقبش باشم . آخرش رفتم قفس قدیمیشو آوردم رفت اون تو بلافاصله خوابید . تا بیام اینجا بپرسم چیکار کنم . به نظرتون چند وقت روزا بیارمش تو این قفس و شب ها تو قفس قبلی و کم کم واسه خوابیدن تو جای جدید عادتش بدم خوبه ؟ کلا نظر شما دوستان چی هست ؟
    ممنونم
    سلام
    درسته طوطی ها مخصوصا کاسکو نسبت به تعویض قفس و قلمرو حساسند ولی وقتی قفسش رو برداشتید دیگه نباید برش میگردوندید تو قفس قدیمش،از نظر من قفس قدیمی رو کلا حذف کنید و وقتی طوطی از قفس جدیدش ترسی نداره و توش راحته دیگه هی اینور و اونورش نکنید
    خواب شبش هم عادیه نگران نباشید به دلیل این که قفس بزرگتر شده و جاش عوض شده چند شبی ممکنه به این منوال پیش بره اما درست میشه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    خوب آخه 2 ساعت و نیم سر و ته از قفس آویزون براش ضرر نداره ؟ تازه بعد 2 ساعت و نیم به دادش رسیدم مگرنه معلوم نبود تا کی اونطوری بمونه .

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    خوب آخه 2 ساعت و نیم سر و ته از قفس آویزون براش ضرر نداره ؟ تازه بعد 2 ساعت و نیم به دادش رسیدم مگرنه معلوم نبود تا کی اونطوری بمونه .
    نه مشکلی ایجاد نمیکنه
    یکی از دوستان من یک اکلکتوس ماده داره،چند وقتیه مثل خفاش از چوب نشیمنش بر عکس میشه و شب رو اونطوری میوخوابه و مشکلی هم براش پیش نیومده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    سلام اقای وکیلی یه سوال فنی دارم خدمتتون..من یک کاسکو تیمنه سه ساله دارم سخنگو و نیمه اهلی...و این پر کن هستش البته..میخوام یه کاسکو وحشی بخرم ترجیحا کنگو بعد ایا بخرم خوبه؟بزارم تو یه قفس دیگ کنار قفسش خوبه؟از حالت پر کنی در میاد؟امکان جفت شدن هست شانسی یا حالا نباشه هم اگر بخرم بزارم تو همون اتاق مشکلی نداره؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    طوطی شما هنوز ازتون ترس داره و گه گاهی هم قار میزنه درسته؟؟؟تا الان هم حمام نبردیدش درسته؟؟؟؟
    شما طوطیتون 3-4 بار و با فاصله 1-2 روز ببریدش داخل حمام و اونجا حمامش کنید یا با اسپری بهش آب بپاشید،طوطی در این حالت ممکنه بترسه،ممکنه قار بزنه و حیلی کارهای دیگه ولی بعد از این 3-4 بار دیگه از قار زدن میوفته،و کمی آرومتر میشه،
    بعدش شروع کنید با دست بهش غذا بدید،از بیرون قفس نه،دستتون رو ببرید داخل قفس و بهش غذا بدید،وقتی داره غذا رو از دستتون میگیره با انگشت دیگتون سعی کنید اطراف منقار و گوش رو لمس کنید،اگر فرار کرد و رفت یک گوشه باز هم این کارو ادامه بدید اما اگر خیلی تترسید که دیدید داره به نفس نفس زدن میوفته چند دقیقه ای بکشید کنار و دوباره شروع کنید.
    این کارا رو انجام بدید بعد بینید نتجش چی میشه
    ممنون از پاسختون. بله تا الان حموم نبردمش و بعد 2ماه از قار هم دیگه افتاده اصلا دیگه قار نمیزنه فقط وقتی نزدیکش میری یک صدایی مثه اوووووب در می یاره. همین طور که گفتید از داخل قفس بهش با دست غذا میدم البته همون طور که گفتید اول بهش نشون نمیدم تخمه رو ولی بعد بهش میدم. ولی بازم اگه دستم خالی بره سمتش گاز میگیره. چند روزی هست دیگه قفس نوردی هم صبح ها نمیکنه نمیدونم چرا ولی غذا شو میخوره یکم تازگیا تنبل شده قفس نوردی اصلا نمیکنه فقط روی چوبش اینور اونور می ره. ممنون از مدیران و دوستان

صفحه 677 از 1238 نخستنخست ... 1775776276586596606616626636646656666676686696706716726736746756766776786796806816826836846856866876886896906916926936946956967277771177 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)