همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    سلام منظورم اسباب بازی بود وسیله سرگرمی درست کردن برای کاسکو با چوب بستنی از اینایی که دکترا استفاده میکنن
    هدف از اسباب بازی اینه که طوطی اولا اونو بجوه و این طوری هم منقارش به اندازه و روی فرم بمونه و هم این که سرگرم بشه
    شما میتونید این چوبها رو دونه به دونه در اختیار کاسکو بزارید تا اونو بجوه یا او وسط سوراخ کنید و زنجیر استیل یا نخ پنبه ای تمیز که قبلا جوشونده شده و چند دقیقه در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار گرفته رد کنید و در قفس آویزون کنید تا طوطی باهاش بازی کنه و سرگرم بشه
    البته اینو در نظر داشته باشید چوب اسباب بازی نباید زیاد نرم باشه که طوطی زود خرابش کنه و یا اینقدر سفت باشه که نتونه خرابش کنه،چوب بستنی که گرفتید رو طوطی در عرض چند دقیقه نابود میکنه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز من منظورم بحث رام صرف نبود راستش وقتی خاکستری رو با ماشین جابجا میکنم وقتی شب باشه راحت میتونم کاور روی قفس رو بردارم و اونم با اشتیاق نگاه خیابان میکنه و به نظر خوشش میاد اما در روز به شدت دچار استرس شده و میلرزه اصل سوال من برای همین بود یک سوال دیگه که داشتم آیا کاسکو ها در زمان دویدن سریع روی زمین میلنگند ؟ چون وقتی با خاکستری دارم بازی مکنم و میدوهه انگار یکی از پاهاش بعد از هر از چند گامی میلنگه مثل اینکه پاش درد میکنه در ضمن دوستان عزیز خاکستری من این روز ها ساکت تر شده و هی گردنشو دراز میکنه و انگار با حنجرش صداهای بم ولی خیلی آرومی در میاره این مال زمانیه که کسی بهش محل نمیذاره به نظر شما داره به حرف میاد؟ ممنون از کمکتون
    سلام دوست عزیز .
    اینکه کاسکو توی تاریکی کمتر عکس العمل نشون میده طبیعیه چون چشماش اون خطر های روز رو نمیبینه . پرنده توی روز جزییات بیشتری رو میبینه و در نتیجه از چیزایی بیشتری میترسه و توی شب چون کمتر اون عوامل رو میبینه کمتر میترسه . نور های توی خیابون هم براش جلب توجه میکنه که نگاهشون میکنه این نگاه های اون بیشتر براش تعجب و حالت سوالی داره تا خوشحالی ... درباره ترس از کاور هم بعدا از یه مدت عادت میکنه و عواملی مثل تاریکی یا روشنی کاملا بی تاثیر هست ...

راه رفتن کاسکو شبیه به پنگوئن هاست . بدلیل پاهای کوتاه و بدن پهن و فاصله بین پاها هنگام قدم زن روی زمین باعث میشه عین پاندول ساعت با یه قدم برن راست با قدم بعدی بیان سمت چپ ...
    کشیدن گردنشون به سمت جلو و باز کرن منقار نشونه انتقال غذا از چینه دان هست که طبیعیه . صداهم میشه عامل هایی مثل تقلید یا تمرین یا از روی بیکاری یا ... باشه

موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    با سلام خدمت مدیران و دوستان. من دچار یک سرما خوردگی شدید شدم می خواستم ببینم سرماخوردگی از انسان به کاسکو قابل انقاله؟ چون پرنده داخل اتاق من هست بخاطر همین می پرسم؟ دومین سوالی که می خواستم بپرسم بهترین دارو یا چیزی که برای سرماخوردگی طوطی ها مفیده و خوبشون میکنه چی هست؟ ممنون
    سلام دوست عزیز . سرما خوردگی از انسان به پرنده منتقل نمیشه . اما این دلیل نمیشه تو صورت پرنده عطسه بزنید ...
    باید مراقب باشید و مراعات کنید . کار های روزمره مثل تمیز کردن و غذا دادن رو میتونید خودتون انجام بدین . اما قبل و بعدش دست هاتون رو بهتره بشورید و فاصله خودتون رو نسبت به قبل از پرنده کمی بیشتر کنید . بخور هم برای خودتون خوبه هم پرنده ...
    دیگه خلاصه باید مراعات کنید . توی این فصل هم بهتره از میوه هایی که ویتامین ث دارند استفاده کنید .
    و البته تا پرنده هم بیمار نشده نباید دارو مصرف کنه اونم سره خود (فقط و فقط به دستور پزشک ) ...
    درکل یه پرنده سالم از نظر تغذیه بای طوری باشه که برای ایمنی بدنش نیاز به مصرف مواد دارویی . اما خوب چون اینارو طبیعت ما جدا کردیم برخی از قطره هارو میشه به عنوان
    (مکمل غذایی و ویتامینی ) یکی از عوامل پیش گیری کننده از بیماری ها در آبش حل کرد . که اون هم بهتره با مشورت با دامپزشک مجرب باشه تا مقدارش هم زیاد و کم نشه .
    خواهشا از هیچکس جز دامپزشک های مجرب نخواهید که بهتون دارو بهتون پیشنهاد بدن ..

موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

سلام دوست عزیز . سرما خوردگی از انسان به پرنده منتقل نمیشه . اما این دلیل نمیشه تو صورت پرنده عطسه بزنید ...
    باید مراقب باشید و مراعات کنید . کار های روزمره مثل تمیز کردن و غذا دادن رو میتونید خودتون انجام بدین . اما قبل و بعدش دست هاتون رو بهتره بشورید و فاصله خودتون رو نسبت به قبل از پرنده کمی بیشتر کنید . بخور هم برای خودتون خوبه هم پرنده ...
    دیگه خلاصه باید مراعات کنید . توی این فصل هم بهتره از میوه هایی که ویتامین ث دارند استفاده کنید .
    و البته تا پرنده هم بیمار نشده نباید دارو مصرف کنه اونم سره خود (فقط و فقط به دستور پزشک ) ...
    درکل یه پرنده سالم از نظر تغذیه بای طوری باشه که برای ایمنی بدنش نیاز به مصرف مواد دارویی . اما خوب چون اینارو طبیعت ما جدا کردیم برخی از قطره هارو میشه به عنوان
    (مکمل غذایی و ویتامینی ) یکی از عوامل پیش گیری کننده از بیماری ها در آبش حل کرد . که اون هم بهتره با مشورت با دامپزشک مجرب باشه تا مقدارش هم زیاد و کم نشه .
    خواهشا از هیچکس جز دامپزشک های مجرب نخواهید که بهتون دارو بهتون پیشنهاد بدن ..

موفق باشید
    سلام
    متاسفانه در ایران ما دامپزشک مجرب در زمینه پرندگان زینتی نداریم،به شخصه توصیه میکنم دامپزشکان عزیز رو در مرجله اخر قرار بدید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    سلام
    متاسفانه در ایران ما دامپزشک مجرب در زمینه پرندگان زینتی نداریم،به شخصه توصیه میکنم دامپزشکان عزیز رو در مرجله اخر قرار بدید.
    داریم آقای وکیلی .. بهتره زود قضاوت نکنیم . بنده به شخصه آقای برهانی کیا رو قبول دارم و خیلی ها که اینجا هستن تجربه برخورد با ایشون رو داشتن . شاید افرادی هم باشند مثل آقای برهانی معروف نباشند اما به کار خودشون به صورت حرفه ای وارد باشند ، خب نمیشه گفت نیستند ... متاسفانه دامپزشکی داره به یه شغل برای کسب درآمد فقط تبدیل میشه و کمک به مردم و حیوانات داره کم میشه اما نمیشه گفت صفر شده و دامپزشک مجرب نداریم ... بهتره بگیم حیوانات رو دست هر دامپزشکی نسپاریم نه اینکه بندازیم آخر که گاهی کار از کار هم میگذره ...

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

داریم آقای وکیلی .. بهتره زود قضاوت نکنیم . بنده به شخصه آقای برهانی کیا رو قبول دارم و خیلی ها که اینجا هستن تجربه برخورد با ایشون رو داشتن . شاید افرادی هم باشند مثل آقای برهانی معروف نباشند اما به کار خودشون به صورت حرفه ای وارد باشند ، خب نمیشه گفت نیستند ... متاسفانه دامپزشکی داره به یه شغل برای کسب درآمد فقط تبدیل میشه و کمک به مردم و حیوانات داره کم میشه اما نمیشه گفت صفر شده و دامپزشک مجرب نداریم ... بهتره بگیم حیوانات رو دست هر دامپزشکی نسپاریم نه اینکه بندازیم آخر که گاهی کار از کار هم میگذره ...
    بنده قصد ندارم از هیچ دامپزشکی نام ببرم اما بنده چندین و چند بار با آقای برهانی کیا در ارتباط بودم و دامپزشکانی رو میشناسم از مشهد یا شیراز یا تبریز که مثل ایشون مشهور نیتسند اما بسیار در کارشون واردترند اما باز هم در زمینه طوطی سانان اطلاعات چندان به درد بخوری نداشتند،البته دوست عزیز این حرف تنها بنده نیست.
    به شخصه دکتر برهانی کیا رو خیلی دوست دارم و احترام خاصی براشون قائلم اما باید چشمها رو باز کرد و دید که واقعا در ایران دامپزشکی که اطلاعات خاصی در مورد طوطی داشته باشه وجود نداره،خواستید میتونم شخصی رو بهتون معرفی کنم که مهندس شیمی هستند و کلا رشته کاریشون با دامپزشکی فرق میکنه اما خیلی خیلی بیشتر از دامپزشکان مطرح کشور در مورد طوطی سانان اطلاعات دارند.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    سلام دوستان عزیز خسته نباشید بیشتر دوستان در فروم و یا حضوری به بنده تاکید دارند که کاسکو را زیاد و بیشتر از 2 ساعت در روز بیرون نیاورم میخواستم بدونم ایا این حرف درست است؟ کاسکوی من الان در حال حاضر ازاد هست و در قفسش باز میباشد و در طول روز بیشتر ساعات بیرون قفس میباشد (روی قفس و روی استند و زمین کنار استند) حداکثر محوطه ای که رفتامد میکنه 2 متر مربع میباشد و خودش هر وقت بخواهد میرود در قفس و چرت میزند. آیا این روش به بدعادتی طوطی منتهی میشود و باید راه دیگه ای پیش بگیرم. در ضمن یادآور میشوم طبق گفته دوستان من یک کاسکوی 1.5 ساله به مدت 2.5 ماه در اختیار دارم که بجز روی دست آمدن بقییه کارها از جمله نوازش و یا غذا با دست و حتی اجازه بوسیدن و ..... را اجازه انجام میدهد. مسئله مهم برای من به حرف آمدن او است .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    سلام دوستان عزیز خسته نباشید بیشتر دوستان در فروم و یا حضوری به بنده تاکید دارند که کاسکو را زیاد و بیشتر از 2 ساعت در روز بیرون نیاورم میخواستم بدونم ایا این حرف درست است؟ کاسکوی من الان در حال حاضر ازاد هست و در قفسش باز میباشد و در طول روز بیشتر ساعات بیرون قفس میباشد (روی قفس و روی استند و زمین کنار استند) حداکثر محوطه ای که رفتامد میکنه 2 متر مربع میباشد و خودش هر وقت بخواهد میرود در قفس و چرت میزند. آیا این روش به بدعادتی طوطی منتهی میشود و باید راه دیگه ای پیش بگیرم. در ضمن یادآور میشوم طبق گفته دوستان من یک کاسکوی 1.5 ساله به مدت 2.5 ماه در اختیار دارم که بجز روی دست آمدن بقییه کارها از جمله نوازش و یا غذا با دست و حتی اجازه بوسیدن و ..... را اجازه انجام میدهد. مسئله مهم برای من به حرف آمدن او است .
    سلام..ببینید طوطی که بیشتر ساعات روز بیرون از قفس باشه آموزش سخنگویی بهش خیلی سخت میشه و بازیگوش میشه..و بد عادت هم میشه شما باید سعی کنی تا روزی2 ساعت بیشتر نزاری بیرون از قفس بمونه و بعد دوساعت بندازی داخل قفس ...بازم میگم بیرون باشه در آموزش تاثیر بد داره مخصوصا سخنگویی مگر اینکه کاملا رام و دستی باشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    البته بگم منظورم از اهلی بودن نه اینکه دستش بتونی بزنی و بغلش کنی منظورم اینه شما رو به عنوان جفت خودش پذیرفته باشه و خیلی با شم انس گرفته باشهه

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    بیرون بودن طوطی باید طبق روال باشه و برنامه ریزی داشته باشه،طوطی سانان مخصوصا کاسکو نسبت به تغییر شرایط حساسند و عصبی و در برخی موارد پرکن میشن،شما طوطی رو روزی 6-7 ساعت اگر بزارید بیرون و مثلا بعد از 3-4 ماه بنا به دلایلی مثل مسافرت یا .... نتونید چند روزی بیاریدش بیرون مطمئن باشید برای طوطیتون مشکلاتی بوجود میاد،اما شما میتونید روزی 3-4 ساعت کاسکوتون رو بیرون از قفس نگهداری کنید و اینطوری در موارد پیش آمده حداقل ریسک برای پرکن شدن طوطی رو داریم.
    در مورد سخنگویی هم بله تاثیر منفی داره اما نه اونقدری که طوطی به حرف نیاد،چون بیرون حواسش به خودش پرته کمتر به تمرینات گوش میده و ممکنه دیرتر به حرف بیاد.

صفحه 671 از 1238 نخستنخست ... 1715716216526536546556566576586596606616626636646656666676686696706716726736746756766776786796806816826836846856866876886896907217711171 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)