کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    سلام دوستان من چند مدتی کاسکو خریدم در قفس باز میکنم تا بیاد بیرون یه دوساعتی در قفس باز میزارم ولی کاسکو اصلا بیرون نمیاد یخوره هم پر کن هستش پرای سینش کنده میخوام بیاد بیرون از اون هوا بیرون بیاد چیکار کنم بیاد بیرون از قفس

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima0181 نمایش پست ها
    سلام دوستان من چند مدتی کاسکو خریدم در قفس باز میکنم تا بیاد بیرون یه دوساعتی در قفس باز میزارم ولی کاسکو اصلا بیرون نمیاد یخوره هم پر کن هستش پرای سینش کنده میخوام بیاد بیرون از اون هوا بیرون بیاد چیکار کنم بیاد بیرون از قفس
    دلیل این که بیرون نمیاد اینه که هنوز استرس داره و با محیط جدیدش آشنا نشده،بهش یکم زمان بدید تا عادت کنه
    یک عکس هم از وضعیت پرها بزارید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها

چه زمانی بال میزنه ؟ این بال زدن فقط زمانی هست که شما نزدیکش میشید ؟ اگه فقط زمانی که شما سمت قفس میرید بال میزنه دلیلش ترس هست. کمی آرومتر بهش نزدیک بشید( با حرکات آهسته تر ) دستتون رو برای دادن غذا آهسته تر بهش نزدیک کنید .
    ساعت هایی هم که قصد ندارید بهش با دست غذا بدین . کنار قفس بشینید فقط و باهاش حرف بزنید و بذارید به حضور شما کنار قفس عادت کنه . اما مستقیم به چشماش نگاه نکنید .

ممنون از پاسختون سپیده خانم. من چه نزدیکش بشم و چه نباشم بال بال میزنه انقد میزنه تا به نفس نفس بیفته و بعد دو باره شروع میکنه به بال بال زدن.شاید چون تازه آوردمش بیرون اینجوری میکنه. بعدن خوب میشه این کارش که یکم آروم تر بشه یا نه همیشه همین جوری هست؟ به نظر دوستان هرروز چند ساعتی بیرون باشه مشکلی پیش نمیاد؟ ممکنه چون بیرون میارمش هر روز بعدا دیگه علاقه ای به جرف زدن نداشته باشه؟ بعدش می خواستم بپرسم سوت زدن میشه از علایم حرف زدن باشه چون قیلا نمیزد الان بیشتر میزنه انواع سوت از خودش در میاره؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون سپیده خانم. من چه نزدیکش بشم و چه نباشم بال بال میزنه انقد میزنه تا به نفس نفس بیفته و بعد دو باره شروع میکنه به بال بال زدن.شاید چون تازه آوردمش بیرون اینجوری میکنه. بعدن خوب میشه این کارش که یکم آروم تر بشه یا نه همیشه همین جوری هست؟ به نظر دوستان هرروز چند ساعتی بیرون باشه مشکلی پیش نمیاد؟ ممکنه چون بیرون میارمش هر روز بعدا دیگه علاقه ای به جرف زدن نداشته باشه؟ بعدش می خواستم بپرسم سوت زدن میشه از علایم حرف زدن باشه چون قیلا نمیزد الان بیشتر میزنه انواع سوت از خودش در میاره؟
    سلام . اگه نزدیک میشید بال میزنه میتونه از ترس باشه . اما اگه وقتی شما دور هم هستید بال میزنه یه جور تخلیه انرژی هست. ممکنه به این دلیل باشه که مدت زیادی رو تو قفس مونده و ممکنه کم بشه ولی کلا یه امر طبیعی هست در طوطی ها . دوست دارن در طول روز بال بزنن تا حدی که به نفس نفس بیفتن . اکثرشون صبح ها انرژی زیادی دارن و یا تو قفس ( اگه جایی برای بال زدن باشه ) و یا بیرون قفس ( اگه فرصتی داشته باشن که بیان بیرون ) تا آخرین نفس بال میزنن .کاسکوی اول من عاشق این بود یه حدی بال بزنه تو یه لحظه که به نفس نفس بیفته .

فعلا 2 یا 3 ساعت کافیه . به فواصل مختلف . مثلا یک ساعت صبح ، یه ساعت بعد از ظهر و ... . ممکنه توجهش به شما کمتر شه و بازیگوشی که ولی تاثیری روی حرف زدن نداره . من این حرفو اصلا قبول ندارم .

بله سوت زدن میتوه علامت این باشه که داره به محیط خونه عادت میکنه . میتونه شروعی برای صحبت کردن هم باشه . اما شما باید باهاش یکی دو کلمه ساده رو تمرین کنید و بعد ازش انتظار حرف زدن داشته باشید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983

بیرون نیامدن کاسکو

سلام دوستان من یک کاسکو دارم تیمنه 60 کلمه میحرفه و جمله میگه و غیره .مدتی میشه خریدمش که عارضه پرکنی داره البته فقط پرای سینش و پاهاش میکنه وقتی هم که خریدم همینجور بود میخواستم بیارمش بیرون درس قفس رو باز میزارم یه دوساعتی ولی از داخل قفس تکون نمیخوره بیرون نمیاد دوروزه این کار میکنم چیکار کنم تا بیاد بیرون یذره هم مشغول شه پرکنیش یادش بره؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام دوستان من یک کاسکو دارم تیمنه 60 کلمه میحرفه و جمله میگه و غیره .مدتی میشه خریدمش که عارضه پرکنی داره البته فقط پرای سینش و پاهاش میکنه وقتی هم که خریدم همینجور بود میخواستم بیارمش بیرون درس قفس رو باز میزارم یه دوساعتی ولی از داخل قفس تکون نمیخوره بیرون نمیاد دوروزه این کار میکنم چیکار کنم تا بیاد بیرون یذره هم مشغول شه پرکنیش یادش بره؟
    سلام دوست عزیز ابتدا چه مدت هست داریدش ؟ رام هست کاملا ؟ اولین بار هست بیرون میاد ؟
    بعدشم در پست های قبل گفتن دسوتان که نیاز به فرصت هست . دلیل بیرون نیومدن اون هم استرس از محیط هست . بهش فرصت باید داد تا اعتماد کنه . درش رو باز بذارید و خودتون دور بشید . ممکنه یک ساعت بعد هم بیرون نیاد مشکلی نیست . بالاخره میاد بیرون اما درش رو باز میذارید ازش دور بشید تا اصلا نترسه . خودش کنجکاور میشه میاد بیرون . بهترین وسیله جلوگیری از پرکنی اسباب بازی هست . اسباب بازی داره به اندازه کافی ؟ باهاشون بازی میکنه ؟ توی این مدت اصلا بهش فشار نیارید که بدتر نشه . سعی کنید بهش هیچ استرسی وارد نشه که خدایی نکرده بدتر یشه ...
    خلاصه مراق باشید و نگران نباشید و اجبار نکنید بیرون بیاد . درشو باز بذار خودش میاد بیرون . میتونی چندبار در روز در قفس رو باز بذاری تا بالاخره یبارش بیاد بیرون !
    موفق باشید یاعلی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968

سلام
    اگه تازه خریدید که بخاطر عادت نداشتن بیرون نمیاد

پرکنی به این سادگیا درست نمیشه که بیاریدش بیرون خوب شه اول دلیل پرکنی باید مشخص شه(ترس-بیماری- حشکی پر-بیماری انگلی-وجود حشره و مایت تو پرهاش-تغذیه نامناسب- کمبود اسباب بازی-کثیف بودن پرها-اقسردگی و...)

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    دوست عزیز شما رفتید یک کاسکو پرکن خریدید,اولین اصل برای درمان پرکنی داشتن صبر و حوصله خیلی زیاده که متاسفانه شما ندارید
    بنده قبلا بهتون عرض کردم دلیل بیرون نیومدن کاسکوتون استرسیه که داره و شما الان باید تمام تلاشتون رو بکنید تا محیط خونه آروم بشه و بهش استرس وارد نشه,یعنی در قفس رو باز بزارید اگر خاوست بیاد بیرون اگر نخواست نیاد
    اگر دوست دارید پرکنی طوطیتون درمان بشه نباید بهش استرس وارد کنید,قبلا هم گفتم باز هم میگم یک عکس از وضعیت پرهای طوطیتون به همراه یک عکس از قفس و متعلقات داخلش برمون بزارید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    با سلام خدمت دوستان. یک مشکلی هست که می خواستم مدیران نظرشونو بگم من کاسکومو الان دو ماهی هست دارم بعد هفته اول رفتم بالشو پیش دکتر کوتاه کردم دکترم دوتا شاهپر اولشو نزد ولی بقیه رو کوتاه کرد الان مشکلی که هست اینه که نمیدونم چرا اون قسمت از شاهپراش از اون قسمتی که بریده شده با اون قسمت بریده انقد بازی کرده شایدم دکتر بد کوتاه کردنش که اذیتش میکنه که اون قسمت بریده از همون جایی که بریده شده ریش ریش شده و انگار اذیتش میکنه بنظر دوستان چیکار کنم؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان. یک مشکلی هست که می خواستم مدیران نظرشونو بگم من کاسکومو الان دو ماهی هست دارم بعد هفته اول رفتم بالشو پیش دکتر کوتاه کردم دکترم دوتا شاهپر اولشو نزد ولی بقیه رو کوتاه کرد الان مشکلی که هست اینه که نمیدونم چرا اون قسمت از شاهپراش از اون قسمتی که بریده شده با اون قسمت بریده انقد بازی کرده شایدم دکتر بد کوتاه کردنش که اذیتش میکنه که اون قسمت بریده از همون جایی که بریده شده ریش ریش شده و انگار اذیتش میکنه بنظر دوستان چیکار کنم؟

شاید یکی از دلایل اینکه هنوز از شما میترسه اینه که وقتی تازه داشته با شما آشنا میشده شما بردینش و پرش رو کوتاه کردین و حالا خاطره بدی از شما تو ذهنش هست .

بله امکانش هست اگه پر بد کوتاه بشه طوطی سعی میکنه اون قسمت رو با منقارش اصلاح کنه . اگه هنوز هم سعی میکنه پرهای اون ناحیه رو بجوه بهتره قسمتی که بد کوتاه شده رو اصلاح کنید وگرنه ممکنه با جویدن پرهای اون قسمت عادت کنه به اینکار .

صفحه 665 از 1238 نخستنخست ... 1655656156466476486496506516526536546556566576586596606616626636646656666676686696706716726736746756766776786796806816826836847157651165 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)