کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    سلام دوستان خسته نباشید این خاکستری من تخمه و انار و لیمو شیرین رو بیشتر از غذاهای دیگه دوست داره اما بخاطر اونا حاضر نیست کاری کنه منظورم اینه که نمیشه از این غذا ها به عنوان جایزه استفاده کرد میخواستم بپرسم ببینم که چه غذایی را به عنوان جایزه میشه به کاسکو شناخت تا بخاطر حاظر باشه آموزش ببینه آخه خاکستری من زیاد اهل شکم نیست

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    با سلام خدمت مدیران و دوستان. امروز کاسکومو بعد 2ماه از خریدنش بیرون آوردم و رفت بالای چوبش نشست ولی فقط پشت سرهم بال بال میزد تا جایی که به نفس نفس افتاده بود دچار تکرر مدفوع هم شده بود زیاد او بالا مدفوع کرد. بعدش با اینکه داخل قفس از دستم تخمه می گرفت اما دستم خالی می بردم سمتش می ترسید بالای قفس اصلا از دستم هیچی نگرفت فقط بال میزد به نظر دوستان طبیعی هست و اینکه بازم بیرون بیارمش؟ دوم اینکه برای بردن به داخل قفس چیکار کنم چون وقتی رفتم جلوش از دستم ترسید رفت توش؟ سوم اینکه بعد 2ماه حمومش کنم با آبپاش؟
    سلام
    بال زدن و تکرر مدفوع چیز طبیعیه و ترسیددن از دست شما هم طبیعی،چون بار اول بود میومد بیرون استرس داشت و میخواست با محیط جدید آشنا بشه به همین دلیل از دست چیزی نگرفت،بیاریدش بیرون و بزارید یکم آروم بشه بعد بریز سراغ تمرین باهاش و بهش با دست غذا بدید.

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید این خاکستری من تخمه و انار و لیمو شیرین رو بیشتر از غذاهای دیگه دوست داره اما بخاطر اونا حاضر نیست کاری کنه منظورم اینه که نمیشه از این غذا ها به عنوان جایزه استفاده کرد میخواستم بپرسم ببینم که چه غذایی را به عنوان جایزه میشه به کاسکو شناخت تا بخاطر حاظر باشه آموزش ببینه آخه خاکستری من زیاد اهل شکم نیست
    دوست عزیز برای تمرین تریک یا همون شیرین کاری بهتره چند ساعتی(در حد 2-3 )ساعت طوطی رو گرسنه نگه دارید،غذاها رو از جلوش بردارید و بعد شروع کنید به تمرین و غذایی که بیشتر از همه دوست داره به عنوان جایزه بهش بدید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو.مرغ مینا
    شماره عضویت
    14991
    با عرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان محترم.
    من 6 روز پیش یه کاسکو گرفتم که فکر کنم حدود 3 تا 4 سالش باشه .این پرنده اهلی هستش یعنی تو مغازه از قفس بیرون میومد و میذاشت سرشو بخارونم و رو ساعدم میومد بعد روی شونم تا حرف میزدم سوت میزد یه نوک کوچولو هم به لبم میزد فروشنده گفتش که 20 تا کلمه هم حرف میزنه ولی تو مغازه اصلا صحبت نکرد.من خیلی ازش خوشم اومد و خریدمش حالا که آوردمش خونه ,من که نزدیکش میرم یه صدایی مثل بشکن از خودش در میاره و تک جیغ میزنه و تا من میخام حرف بزنم این کار رو تکرار میکنه .من خیلی هم بهش مهربونی میکنم و خیلی آروم و خوب باهاش حرف میزنم و خوراکی هایی هم که دوست داره بهش میدم ولی انگار نه انگار تا منو میبینه هی تک جیغ میزنه هر حرفی که بهش میزنم همون حرفو با صوت زدن تکرار میکنه ولی لا به لاش تک جیغ هم میزنه دیگه نمیذاره سرشو بخارونم خودشو عقب میبره یا یه طرف دیگه رو نگاه میکنه یا گاز میگیره از قفس هم میارمش بیرون تا دستمو سمتش میبرم عقب میره و تک جیغ میزنه و رو دستم نمیاد .جالب اینه که وقتی جیغ میزنه و من ازش دور میشم و محلش نمیذارم سوت خیلی بلند میزنه و ادامه میده تا من نگاهش کنم و تا نگاهش میکنم دوباره جیغ میزنه امشبم انگشتمو بردم سمتش تا سرشو بخارونم محکم انگشتمو گاز گرفت و خون مالی کرد. نمیدونم معنی این کاراش چیه و منظورش چیه دیگه کلافه شدم.واز همه جالب تر اینه که فقط با من اینجوریه با اینکه من خیلی تحویلش میگیرم .من یه دختر 10 ساله دارم اون که میره پیشش اصلا جیغ نمیزنه فقط حرفایه دخترمو با سوت تکرار میکنه حتی بهش اجازه میده سرشو بخارونه با خانومم هم خویه برای همسرم هم سوت میزنه الان سه روز هم هستش که بعد ظهر شروع میکنه حرف زدن میگه مییییییوووو هاپو بیا بعد هاپ هاپ میکنه و میگه باباجون بابایی هی اینا رو تکرار میکنه ولی تا من میام خونه تا منو میبینه هی تک جیغ میزنه.من اصلا باهاش بد رفتاری نکردم ولی نمیدونم چرا به من حصاصیت پیدا کرده.
    خیلی طولانی شد ببخشید.
    خواهشا راهنماییم کنید من چیکار کنم.
    پیشاپیش از همتون سپاسگذارم.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام دوست عزیز . ببینید اولا جایزه نباید از مرکبات و سبزی جات باشه به دلایلی که قبلا گفته شد . جیزه باید خیلی کم و هواس بر انگیز باشه . باید از دانه های بسیار کوچیک استفاده کرد تا هم همجا و هر زمانی در دسترس باشه هم بشه طوطی رو باهاش جذب کرد یعنی حس اینکه بخواد جایزه رو بگیره و کار مورد نظر رو انجام بده باید تحریک بشه ... به روش که قبلا گفته شد شما باید بفهمی پرنده از دانه جات و خشکبار عاشق کدوم هست . اون رو از زنجیره غذایی حذف یا کم کم کنید . بعد توی تمرین ها ازش استفاده کنید . به نظر بنده گرسنگی دادن به پرنده اشتباه هست . جایزه باید کوچیک باشه تا وسط آموزش وقت پرنده رو نگیره . بعدشم سلیقه غذایی کاسکو ها باهم متفاوت هست پس شما باید دانه مورد علاقه خودش رو شناسایی کنی ..
    موفق باشی یاعلی

نقل قول نوشته اصلی توسط laser_wave24 نمایش پست ها
    من 6 روز پیش یه کاسکو گرفتم که فکر کنم حدود 3 تا 4 سالش باشه .این پرنده اهلی هستش یعنی تو مغازه از قفس بیرون میومد و میذاشت سرشو بخارونم و رو ساعدم میومد بعد روی شونم تا حرف میزدم سوت میزد یه نوک کوچولو هم به لبم میزد فروشنده گفتش که 20 تا کلمه هم حرف میزنه ولی تو مغازه اصلا صحبت نکرد.من خیلی ازش خوشم اومد و خریدمش حالا که آوردمش خونه ,من که نزدیکش میرم یه صدایی مثل بشکن از خودش در میاره و تک جیغ میزنه و تا من میخام حرف بزنم این کار رو تکرار میکنه .من خیلی هم بهش مهربونی میکنم و خیلی آروم و خوب باهاش حرف میزنم و خوراکی هایی هم که دوست داره بهش میدم ولی انگار نه انگار تا منو میبینه هی تک جیغ میزنه هر حرفی که بهش میزنم همون حرفو با صوت زدن تکرار میکنه ولی لا به لاش تک جیغ هم میزنه دیگه نمیذاره سرشو بخارونم خودشو عقب میبره یا یه طرف دیگه رو نگاه میکنه یا گاز میگیره از قفس هم میارمش بیرون تا دستمو سمتش میبرم عقب میره و تک جیغ میزنه و رو دستم نمیاد .جالب اینه که وقتی جیغ میزنه و من ازش دور میشم و محلش نمیذارم سوت خیلی بلند میزنه و ادامه میده تا من نگاهش کنم و تا نگاهش میکنم دوباره جیغ میزنه امشبم انگشتمو بردم سمتش تا سرشو بخارونم محکم انگشتمو گاز گرفت و خون مالی کرد. نمیدونم معنی این کاراش چیه و منظورش چیه دیگه کلافه شدم.واز همه جالب تر اینه که فقط با من اینجوریه با اینکه من خیلی تحویلش میگیرم .من یه دختر 10 ساله دارم اون که میره پیشش اصلا جیغ نمیزنه فقط حرفایه دخترمو با سوت تکرار میکنه حتی بهش اجازه میده سرشو بخارونه با خانومم هم خویه برای همسرم هم سوت میزنه الان سه روز هم هستش که بعد ظهر شروع میکنه حرف زدن میگه مییییییوووو هاپو بیا بعد هاپ هاپ میکنه و میگه باباجون بابایی هی اینا رو تکرار میکنه ولی تا من میام خونه تا منو میبینه هی تک جیغ میزنه.من اصلا باهاش بد رفتاری نکردم ولی نمیدونم چرا به من حصاصیت پیدا کرده.
    خیلی طولانی شد ببخشید.
    سلام دوست عزیز . سوالم اینه شما پرنده ات رو از کجا خریدی ؟ از فروشنده مطمین بودی و میشناسی یا گذری خریدیش ؟
    البته نمیشه گفت قطعا این حرف درسته اما خب نظر بنده اینه . پرندتون تحت فشار رام شده حدس میزنم و توی مغازه خوب با توجه به اینه صاحب مغازه اونجا بوده شاید رام برخورد کرده باشه. پرنده شما به شدت از مرد ها میترسه البته این توی اغلب کاسکو ها هست . یعنی از خانوما کمتر میترسن و حتی از کودکان . اما با توجه به توجه های شما بهش احتمال داره صاحب قبلی پرنده بهش فشار آورده که انقدر از مرد ها ترس داره و قدری هم به زمان بستگی داره . شما تازه 6 روزه آوردینش . باید بهش فرصت بدین بهتون اطمینان کنه . کاسکو ها خیلی حساس هستند و کوچکترین بدی رو خاطره نگه میدارن ولی باید به مرور اعتماد کنه که شما خطری براش ندارید . وقتی میبینید ازتون میترسه یا جیغ میکشه یکم ازش فاصله بگیرید تا آروم بشه .
    درباره رفتار هاش باز نظر دوستان رو هم بپرسید اما نظر من اینه باید شما صبر خیلی بیشتری داشته باشید و خودتون عینه یه کساکو صفر کیلومتر و تازه وارد باهاش رفتار کنید اما این قطعی نیست ..

موفق باشید یاعلی

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط laser_wave24 نمایش پست ها
    خیلی طولانی شد ببخشید.
    سلام
    تبریک میگم دوست عزیز،ابتدا پیشنهاد میکنم یک عکس از وضعیت پروبال و همچنین از جشمها در نور طبیعی برامون بزارید تا با شازده کوچولوی شما آشنا بشیم
    شما تازه 6 روزه که اینو خریدید،ممکنه دلیل رفتار کاسکوی شما وحشت از مردها باشه یا این که احساس امنیت نکنه و شاید از شما خواسته یا نا خواسته چیزی دیده که ترسیده،بهتون پیشنهاد میکنم روالی که برای رام کردن کاسکو وحشی طی میکنیم رو براش انجام بدید،آب و غذای کاسکو رو خودتون عوض کنید،در طول روز وقت بزارید و با دست بهش غذا بدید تا کم کم بهتون عادت کنه،مشکلی نیست که حل نشه و اگر صبر داشته باشید و پله به پله جلو برید مطمئنا به نتیجه میرسید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    در جواب فرمایش دوستان عرض کنم که کاسکوی من بجز تخمه به تخم از دانه های دیگر تغذیه نمیکنه بهترین جایزه واسش گفتن آفرین و دست زدنه 90 درصد کارا رو با این تشویق انجام میده مثلا الان وقتی رو زمین هست و ما کنارش دراز میکشیم و نازش میکنیم میاد کاملا تو بغل خودشو به بدن میچسبونه و حتی میذاره کلی بوسش کنیم همه اینا با آفرین یادش دادم اما مشکل همون 10 درصد هست برای بعضی از آموزش هاش به محرک قویتری نیاز هست مثل روی دست آمدن و پرواز به سمت دلخواه واسه اون کارا باید چه کنم؟راستی عزیزان بوس کردن سر و بدنش واسش ضرر نداره؟ آخه خیلی دوست داره

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    با سلام می خواستم بدونم خوردن هر روز بادام زمینی یا بادام درختی واسه کاسکو البته روزی یکی مفید هست یا مضرر اگه مضر است چند روز در میان داده شود.؟با تشکر از آقای وکیلی من امروز بالای قفس به کاسکو تخمه دادم ولی باز هم تند تند بال میزد این بال زدن ها در آینده برطرف می شه یا ادامه داره به نفس نفسم میفته؟ یک سوال دیگه که می خواستم بگم موقع برگشتن کاسکو به قفس از بالا چیکار کنم تا وقتی که نرم جلوش و چوبشو از زیر پاش برندارم خودش نمیره چطور بتونم راحت ببرمش؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

سلام دوست عزیز . ببینید اولا جایزه نباید از مرکبات و سبزی جات باشه به دلایلی که قبلا گفته شد . جیزه باید خیلی کم و هواس بر انگیز باشه . باید از دانه های بسیار کوچیک استفاده کرد تا هم همجا و هر زمانی در دسترس باشه هم بشه طوطی رو باهاش جذب کرد یعنی حس اینکه بخواد جایزه رو بگیره و کار مورد نظر رو انجام بده باید تحریک بشه ... به روش که قبلا گفته شد شما باید بفهمی پرنده از دانه جات و خشکبار عاشق کدوم هست . اون رو از زنجیره غذایی حذف یا کم کم کنید . بعد توی تمرین ها ازش استفاده کنید . به نظر بنده گرسنگی دادن به پرنده اشتباه هست . جایزه باید کوچیک باشه تا وسط آموزش وقت پرنده رو نگیره . بعدشم سلیقه غذایی کاسکو ها باهم متفاوت هست پس شما باید دانه مورد علاقه خودش رو شناسایی کنی ..
    موفق باشی یاعلی

سلام . ممنون از توضیحات کاملتون

یه نکته رو باید بگم . معمولا غذای طوطی رو تو چند وعده میشه در اختیارش گذاشت . مثلا 3 وعده ( بستگی به طوطی داره ) تو آموزش منظور از گرسنگی دادن ، تمرین کردن قبل از یک وعده غذاییه . طوطی مخصوصا طوطی هایی که کلا اهل جایزه نیستن اگه بعد از هر وعده غذا باهاشون تمرین بشه اصلا توجهی نمیکنن چون کاملا سیر هستن و نیازی به جایزه ندارن .

در جواب فرمایش دوستان عرض کنم که کاسکوی من بجز تخمه به تخم از دانه های دیگر تغذیه نمیکنه بهترین جایزه واسش گفتن آفرین و دست زدنه 90 درصد کارا رو با این تشویق انجام میده مثلا الان وقتی رو زمین هست و ما کنارش دراز میکشیم و نازش میکنیم میاد کاملا تو بغل خودشو به بدن میچسبونه و حتی میذاره کلی بوسش کنیم همه اینا با آفرین یادش دادم اما مشکل همون 10 درصد هست برای بعضی از آموزش هاش به محرک قویتری نیاز هست مثل روی دست آمدن و پرواز به سمت دلخواه واسه اون کارا باید چه کنم؟راستی عزیزان بوس کردن سر و بدنش واسش ضرر نداره؟ آخه خیلی دوست داره
    علاوه بر اینکه قسمت اول توضیحات این پست رو میخونید اینم اضافه کنم :

شما باید از همون تخمه استفاده کنید وقتی همیشه در اختیارش باشه دیگه نمیشه به عنوان جایزه ازش استفاده کرد . اینم در نظر داشته باشید که طوطی کم کم به غذاهای مختلف علاقه پیدا میکنه . پس دونه های مختلف رو بگیرید و در اختیارش بذارید . میتونید از مخلوط دونه ها استفاده کنید ، کافیشه ، شاهدونه ( به نسبت کمتر ) ، تخمه ، ارزن ، تخم کتان ، گندم خشک و جو . اینا رو با هم قاطی کنید . و به عنوان غذای شب براش بذارید . اوایل ممکنه فقط تخمه رو بخوره . تخمه که تو اون ظرف تموم شد دونه های دیگرو هم امتخان میکنه . ممکنه زمان ببره ولی کم کم عادات غذاییش تغییر میکنه و متوجه میشید که از بین این غذاهای چرب از کدوم میتونید استفاده کنید .

اگه هیچ غذای چربی مثل تخمه و انواع دونه ها رو قبول نکرد ناچارا میوه ها و غذاهای دیگه ای که میشه به صورت خرد شده در اختیارش قرار داد و دوست داره استفاده کنید . مثلا انار ، ذرت ، هویج خرد شده ، سیب خرد شده، حبوبات ....

ولی قبل از وعده غذاش باید بهش بدید تا به اندازه کافی مشتاق باشه که غذا رو ازتون بگیره .

بوس روی سر مشکلی نداره ولی همنطور که نوازش پشت و زیر شکم و دم ممکنه باعث تحریک طوطی بشه بوس دادن هم ممکنه همین اثر رو ایجاد کنه . بوس هم باید خشک باشه . بزاق انسان برای طوطی بسیار خطرناکه . به نظرم بوس دادن منقار هم درست نیست چون طوطی با منقارش اطراف دمش رو تمیز می کنه و ممکنه آلوده باشه . و اینم در نظر داشته باشید که بوس دادن طوطی و نوازش کردن بیش از حد باعث میشه طوطی به صاحبش به شدت وابسته بشه . کاسکو ها هم که حساس هستن . بهتره دوستی معقول باشه نه وابستگی بیش از حد، که در آینده برای طوطی مشکل ساز و برای شما دردسر ساز نشه . محبت کردن و نوازش کردن لازمه اما به اندازه ...

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    با سلام می خواستم بدونم خوردن هر روز بادام زمینی یا بادام درختی واسه کاسکو البته روزی یکی مفید هست یا مضرر اگه مضر است چند روز در میان داده شود.؟با تشکر از آقای وکیلی من امروز بالای قفس به کاسکو تخمه دادم ولی باز هم تند تند بال میزد این بال زدن ها در آینده برطرف می شه یا ادامه داره به نفس نفسم میفته؟ یک سوال دیگه که می خواستم بگم موقع برگشتن کاسکو به قفس از بالا چیکار کنم تا وقتی که نرم جلوش و چوبشو از زیر پاش برندارم خودش نمیره چطور بتونم راحت ببرمش؟
    میتونید بادام به طوطی بدید ولی مدیریت شده در حد یک عدد در روز . ولی اگه طوطی شما تخمه تو غذاییش هست بهتره سعی کنید از بین غذاهای چرب مثل پسته و بادام و گردو فندق و ... یکی رو انتخاب کنید و یک عدد در روز بهش بدید . غذاهای چرب باید به عنوان جایزه در اختیار طوطی قرار بگیرن .

چه زمانی بال میزنه ؟ این بال زدن فقط زمانی هست که شما نزدیکش میشید ؟ اگه فقط زمانی که شما سمت قفس میرید بال میزنه دلیلش ترس هست. کمی آرومتر بهش نزدیک بشید( با حرکات آهسته تر ) دستتون رو برای دادن غذا آهسته تر بهش نزدیک کنید .

ساعت هایی هم که قصد ندارید بهش با دست غذا بدین . کنار قفس بشینید فقط و باهاش حرف بزنید و بذارید به حضور شما کنار قفس عادت کنه . اما مستقیم به چشماش نگاه نکنید .

میتونید با دست هدایتش کنید به داخل قفس و ولی بازم آهسته باید بهش نزدیک بشید . چون اگه تند برید سمتش ممکنه به خاطر استرس سعی کنه فرار کنه و مسیر برگشت به داخل قفس رو نتونه پیدا کنه . آروم از دور به یک سمت قفس نزدیک بشید دستتون رو ببرید پشت سر طوطی و آروم هدایتش کنید داخل قفس . بالا بودن ارتفاع شما از طوطی هم میتونه باعث بشه که طوطی زود تر وارد قفس بشه . مثلا یه پایه بذارید کنار قفس . این باعث میشه ارتفاع شما ازش بیشتر شه و بعد به سمت قفس هدایتش کنید . روش پیشنهادی من اینه. اگه دوستان دیگه روش دیگه ای مد نظرشون هست بگن لطفا .

صفحه 664 از 1238 نخستنخست ... 1645646146456466476486496506516526536546556566576586596606616626636646656666676686696706716726736746756766776786796806816826837147641164 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)