کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    با سلام خدمت مدیران و دوستان. می خواستم بگم که کاسکوی ما تازگیا کف دریا خیلی میخوره و یکمشم خورد خورد میکنه میخواستم بگم مشکلی ایجاد نمیکنه براش؟ دوم اینکه جوجه کاسکوی ما بعد دوماه که دارم هنوز با دست بهش غذا میدم دست اگه خالی بره سمتش میترسه و جا خالی میده نمیزاره دسش بزنم یکم ناامید شدم البته از قار افتاده و دیگه واسه کسی قار نمیکشه و از دست همه تخمه یا سیب می گیره. یکی از دوستام کاسکوش وحشی بود بعد 1ماه بهش سر داد دوستان به نظرتون چکار دیگه ای بکنم زودتر رام شه؟ بیرون بیارمش یا فعلا بمونه تو قفس؟ با سپاس
    سلام محمد جان نوازش موقع سشوار بعد از حمام را امتحان کردی ؟ واسه کاسکوی من فقط یکبار این اتفاق کافی بود تا خودش با سر بده کاسکوی من هم با این همه آموزش هنوز روی دست نمیاد فکر کنم با هم در یک زمان کاسکو خریدم و تا اونجایی که یادم میاد در یک سن هستند به نظر منحرف اساتید رو گوش کن و صبر کن امروز پسرم تا مرز بوس دادن بهم نزدیک شده و تو صورتم جیغ زد شده آقای ایمنی وقتی غذایی داره میسوزه یا آبی هدر میره یا کسی زیاد حمام باشه شروع میکنه جیغ زدن همه رو ساعت 7.3 بیدار میکنه همه سحر خیز شدن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    با سلام خدمت دوستان
    میخواستم لطف کنید و در مورد مسئله سوء جذب در طوطی سانان کمی توضیح بدید( دلایل ، علایم، راههای پیشگیری و راههای درمان )
    با تشکر
    موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZKARIMI نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    میخواستم لطف کنید و در مورد مسئله سوء جذب در طوطی سانان کمی توضیح بدید( دلایل ، علایم، راههای پیشگیری و راههای درمان )
    با تشکر
    موفق باشید
    خانم کریمی در حد مطالعات ناقص خودم و علایمی که دیدم ( هرچند که خیلی سخته برام یادآوری اتفاقاتی که برای طوطیم افتاد ) یه توضیح مختصر میدم .

علایمش : اسهال ، خوردن بیش از حد آب و غذا ( از هر لحظه و هر ثانیه از بیداری برای خوردن آب و غذا استفاده میکنه ) کاهش وزن ،مدفوع چسبناک و بدبو ، تغییر رنگ زبان از مشکی به صورتی خستگی و در آخر ضعف زیاد که حتی نمیتونه پرواز کنه

دلایلش : بیماری های روده ، کرم یا انگل و سلیاک ( بیماری گوارشی که پرزهای روده رو از بین میبره و عاملش پروتئینی به اسم گلوتن هست که تو بعضی از غلات و مشتقاتش وجود داره و عامل مرگ طوطی من به احتمال 80% )

راه های پیشگیری : به تمامی باید ها و نباید های غذایی که تو این فروم یا کلا سایتهای مرتبط با طوطی میبینید ، توجه کنید... تو مصرف غلات دقت کنید ، مدیریت شده در اختیار طوطی قرار بدین ، اگه طوطی شما از آنتی بیوتیک استفاده کرده برای یه بیماری خاص ، غذاهایی که بهش میدین زیر نظر دکتر باشه ، علایمی که میبینید رو جدی بیگیرد ، راه دیگه ای به ذهنم نمی رسه ، یه دامپزشک بهتر میتونه راهنمایی کنه .

راه درمان رو هم بهش نرسیدم واقعا نمیدونم و فکر میکنم پیشگیری بهتر از درمانه

این سوال سخت ترین سوالی بود که بعد از مرگ طوطیم جواب دادم
    ویرایش توسط sepideh : 11th December 2013 در ساعت 04:00 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14757
    سلام ...
    كاسكوي من خودشو كه تكون ميده چندتا از اين پركهاي نازك و چندتا هم از پرش ميفته ! نميدونم قبلاً با نوكش كندتش يا ريزش داره !! ممكنه به علت كمي ويتامين ريزش كنه !؟
    و اينكه وقتي سرش رو ميمالم بعدش همش ميخارونه سرش رو يه چندباري !
    راستي به غير از بازي با اسباب بازي خودش دوست داره همش بياد بيرون بره سر وقت وسايل منزل يا انگشت من ! انگشتم نابود شده .. راه بازي كردن باهاشون چيه ؟!

الان دو هفته هست نردبون براش خريدم و گذاشتم در ٢-٣ متري قفسش ولي بازم عادت نكرده و تا ميبرم نزديكتر بيقراري ميكنه و دستشو ميكشه به قفس و ناراحته ..!

چوب سوهان دار هم براش گرفتم نوكش خط خطي شده و بيشتر ريگهاي چسبيده به چوب سوهاندار تكيده در عرض ١٠-١٥ روز !!

Sent from my i5

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14757
    راستي اگه ممكنه غذاهاي مضر و مفيد رو در پست اول قرار بديد عالي ميشه

Sent from my i5

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarashee نمایش پست ها
    سلام ...
    كاسكوي من خودشو كه تكون ميده چندتا از اين پركهاي نازك و چندتا هم از پرش ميفته ! نميدونم قبلاً با نوكش كندتش يا ريزش داره !! ممكنه به علت كمي ويتامين ريزش كنه !؟
    راستي به غير از بازي با اسباب بازي خودش دوست داره همش بياد بيرون بره سر وقت وسايل منزل يا انگشت من ! انگشتم نابود شده .. راه بازي كردن باهاشون چيه ؟!

الان دو هفته هست نردبون براش خريدم و گذاشتم در ٢-٣ متري قفسش ولي بازم عادت نكرده و تا ميبرم نزديكتر بيقراري ميكنه و دستشو ميكشه به قفس و ناراحته ..!

چوب سوهان دار هم براش گرفتم نوكش خط خطي شده و بيشتر ريگهاي چسبيده به چوب سوهاندار تكيده در عرض ١٠-١٥ روز !!

Sent from my i5
    ریزش پرهای قاصدکی عادیه و دلیل ریزش پرهای اصلی هم اینه که کاسکو شما رفته تو لک و پرها سست میشن و در حین پرآرایی جدا میشن و وقتی خودش رو تکان میده میریزن بیرون که مشکلی نداره و بعد از1-2 ماه که تو لکی تمام شد تمام پرها جایگزین میشن
    دلیل خاراندن سرش بعد از نوازش شما اینه که وقتی سر طوطی رو میخارونید حالت پرها به هم میریزه و بعد از اون خود طوطی سرش رو میخارونه تا پرها به حالت اول برگردند
    چوب سوهاندار هم باید به عنوان نشیمن دوم در قفس استفاده بشه،اگر زیاد ازش استفاده بشه پوست کف پای طوطی حساس میشه و منقار طوطی خیلی خش دار میشه،
    چه اسسباب بازی هایی تو قفس طوطی گذاشتید؟؟؟؟بازی کردن با وسایل منزل و انگشت شا هم طبیعیه ولی اگر دوت ندارید با انگشتتون بازی کنه بهش اجازه ندید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    با سلام خدمت مدیران می خواستم بدونم 1. کاسکوی من گوششو زیاد می خارونه ممکنه مشکلی داشته باشی؟ 2. دوم اینکه جدود 15 تا 20 بار در روز غطسه میزنه و بعضی موقعم در حین تکون دادن خودش اینکارو میکنه ولی هیچ کدام از علایم سرماخوردگی نداره و جنب و جوششم خوبه کم نشده به نظرنون اشکال نداره؟ 3. سومین سوالم ایه که بیشتر به تخمه علاقه داره و من وقتی در یک ظرف براش سیب هویچ کلم میزارم به اونا خیلی علاقه نداره تخمه و غذای خشکشو بر دارم فقط میوه بذارم تا عادت کنه؟ 4. چون هنوز وحشی هست نیاز به اسباب بازی داره یا نه چون همش سعی میکنه چوب نشیمنشو با نوکش بشکونه. با سپاس از پاسختون

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    با سلام خدمت مدیران می خواستم بدونم 1. کاسکوی من گوششو زیاد می خارونه ممکنه مشکلی داشته باشی؟ 2. دوم اینکه جدود 15 تا 20 بار در روز غطسه میزنه و بعضی موقعم در حین تکون دادن خودش اینکارو میکنه ولی هیچ کدام از علایم سرماخوردگی نداره و جنب و جوششم خوبه کم نشده به نظرنون اشکال نداره؟ 3. سومین سوالم ایه که بیشتر به تخمه علاقه داره و من وقتی در یک ظرف براش سیب هویچ کلم میزارم به اونا خیلی علاقه نداره تخمه و غذای خشکشو بر دارم فقط میوه بذارم تا عادت کنه؟ 4. چون هنوز وحشی هست نیاز به اسباب بازی داره یا نه چون همش سعی میکنه چوب نشیمنشو با نوکش بشکونه. با سپاس از پاسختون
    خاروندن گوش طبیعیه،عطسه زدن در طول روز بدون آب ریزش بینی طبیعیهةعلاقه داشتن به تخمه هم طبیعیه....
    معلومه وقتی تخمه در اختیارش باشه غذاهای دیگه رو نمیخوره،تخمه رو کم کنید تا با غذاهای دیگه خودش رو سیر کنه یا در طول روز تخمه رو بردارید و شب موقع خواب مقداری بهش تخمه بدید که تا صبح تموم بشه و دوباره صبح براش میوه و سبزی بزارید
    اگر از دست غذا میگیره میتونید براش اسباب بازی بزارید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarashee نمایش پست ها
    سلام ...

Sent from my i5

اگر پرهایی رو که وقتی میافته برمیداره و انتهای سفید پر رو میجوه یعنی پرنده کمبود کلسیم داره و میخواد از این روش کلسیم رو تامین کنه . نشونه های کمبود ویتامین شکننده شدن پر ها و از دست دادن حالت شادابی پر ها است . صرفا نمیشه گفت با این افتادن پرها کمبود ویتامین داره .
    کرک های سفید که کاملا طبیعی هست و افتادن پرها هم میشه گفت طبیعیه ولی توی مدت بیشتری باید برسی کنید وکیفیت پرهارو ببینید و بسنجید . پرهایی که جدا میشن رو ببینید که نسبت به پرهای سالم شکننده شدن یا خیر ...
    درمورد بازی هم خوب باید سرگرمش کنید . وقتی دیدی داره کار بدی میکنه باید بهش بگی نه و اگه با کلمه و مفهوم نه آشنا نیست جلوش رو بگیرید و بگید نه و باز چیز های دیگه سرگرمش کنید یا از اون محیط خارجش کنید و...
    بهتره اسباب بازی هارو خارج قفس بهش معرفی کنید . بذارید گازش بگیره . بهش جایزه بدین ... کم کم باید آشنا بشه ممکنه دو ماه هم طول بکشه ولی باید ترسش بریزه دیگه و تحمل کنید ...
    چوب سوهان دار به تنهایی نباید داخل قفس باشه چون نوک و پاهای پرنده رو اذیت میکنه . بهتره از دوتا چوب یکی معمولی و یکی سوهان دار استفاده بشه تا خود پرنده انتخاب کنه روی کدوم توی شرایط مختلف بایسته

با تشکر موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    سلام دوستان عزیز ایستادن زیاد کاسکو روی قفس و یا روی زمین در حد 6 الی 7 ساعت در روز به پاهای پرنده آسیبی نمیرساند؟

صفحه 660 از 1238 نخستنخست ... 1605606106416426436446456466476486496506516526536546556566576586596606616626636646656666676686696706716726736746756766776786797107601160 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)