صفحه 66 از 1238 نخستنخست ... 164748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384851161665661066 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 651 به 660 از 12376
    کاربر ساده

شماره عضویت
    360
    یکی از دوستانم دامپزشکه البته دام وطیور به من گفت که چوب نشیمن گاهشو چرب کنم ونذارم که زیاد خشک بشه چون چوب بریده بریده میشه کم کم بدون اینکه بفهمیم باعث قارچ میشه
    نظر دوستان در مورد این مطلب چیه؟؟؟؟؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نقل قول نوشته اصلی توسط رازی_طوطی نمایش پست ها
    یکی از دوستانم دامپزشکه البته دام وطیور به من گفت که چوب نشیمن گاهشو چرب کنم ونذارم که زیاد خشک بشه چون چوب بریده بریده میشه کم کم بدون اینکه بفهمیم باعث قارچ میشه
    دوست عزیز من تجربه چندانی ندارم ولی ما خانمها در آشپزخانه هیچ وقت از وسایل چوبی استفاده نمی کنیم آن هم فقط به دلیل اینکه وقتی چرب می شود سریع سرشار از آلودگی می شود . ولی این مسئله را که شما می گوئید اگر چوب را چرب کنیم بنظر من چربی باعث جذب آلودگی و عفونت می شود و باعث بیماری کاسکو می شود . چوب اگر خشک باشد با آبگرم کاملاً شسته و تمیز می شود و احیاناً اگر چوب بریده بریده شود می شود از چوب جدید استفاده کرد .

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    نه دوست عزیز..به گفته دوستمون چربی باعث آلودگی و چسبیدن نرمه و غذا به چوب میشه شما چبتو هر 2-3 روزیک بار بشور حل میشه.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrshin نمایش پست ها
    کاسکوی من وقتی در قفس رو براش باز می کنیم اینقدر ذوق می کنه که اصلاً نمیاد پایین، روزای اول وقتی برای خوردن آب و غذا میومد پایین ما درو می بستیم.
    وقتی متوجه شد که اگه بیاد پایین در بسته می شه دیگه به هیچ وجه حاضر نیست حتی برای خوردن هم بیاد پایین. یه روز من صبح در رو باز کردم تا ساعت 8 شب نیومد پایین. من نمی دونم با این مشکل چیکار کنم.
    ولی از وقتی که در قفس رو باز می کنیم خیلی آرومتر شده و به نظر میاد مهربونتره و کمتر بهمون واکنش نشون می ده.
    یه چیز دیگه هم اینکه خیلی کنجکاوه، مدام از قسمتهای کناری قفس آویزون می شه و انگار که میخواد بپره پایین، یا یه جوری خیز برمیداره که بره روی بوفه ی کناری قفسش.
    کلاً مشغولیت ذهنیش شده یا بالا رفتن از بوفه یا پایین اومدن از این ور قفسش و فضولی توی وسایل

یه عکس از این حالتش می ذارم.
    با سلام شما خودتون شرطيش كردين كه روي قفس بمونه و پايين نره حالا بايد شرطيش كنيد كه بره داخل قفس راحش هم اين هست كه چند روزي بهش بگين برو تو قفس و با دست از بالاي قفس هدايتش كنيد كه از درب بالا وارد قفس بشه و اگر نشد كلنجار بريد و به هر ترتيبي كه شد بفرستيدش داخل قفس اما درب قفس رو نبندين بعد بلا فاصله يك خوراكي كه دوست داره رو بهش بدين به اين ترتيب بعد از حد اقل يك 2-3 هفته ياد ميگيره كه با گفتن برو تو قفس از سوي شما و حالت دستهاي شما كه مي بريد بالاي قفس ، بره داخل قفس و يك خوراكي خوشمزه بگيره.
    در ضمن اگر شما خانه دار هستيد و هميشه در كنار كاسكوتون هستيد و اين امكان براي شما هست كه هر روز از صبح تا شب بيرون باشه ، مي تونيد صبحها درب بالا (نه درب جلو) رو باز كنيد تا خودش بياد بيرون و شبها ببريدش داخل قفس و درب بالا رو ببنديد .اما اگر نمي تونيد هر روز اين كار رو بكنيد مطلقا عادتش نديد كه از صبح تا شب بيرون باشه چون به اين ترتيب عادت ميكنه و اگر چند روزي شما بيرونش نياريد عصبي ميشه و احتمال پر كني يا پر جوي در اون هست.
    اگر من جاي شما بودم نهايتا روزي 3-4 ساعت بيشتر بيرون نمي آوردمش تا هم خوب به حرف بيوفته و هم ددري و بيروني نشه.
    توجه كنيد كه كاسكو هايي كه زياد بيرون از قفس هستند رغبتيشون به حرف زدن كمه.
    نكته بسيار بسيار مهم اين هست كه به هيچ عنوان نگذاريد خودش بياد از قفسش پايين و در منزل روي زمين بچرخه....اگر اين كار رو بكنيد و عادت كنه بسيار بده و اصلا نمي تونيد كنترلش كنيد و هر جايي ميره و مدفوع ميكنه و ممكنه به مبلمان و سيمهاي برق و لوازم خونه هم آسيب برسونه .
    فقط و فقط اجازه بدين بياد بيرون و روي چوب بالاي قفس بشينه ......هيچوقت روي زمين نزاريدش چون اگر چند روز اين كار رو بكنيد ترسش از روي زمين آمدن ميريزه و ديگه خودش مياد روي زمين و فرش .

نقل قول نوشته اصلی توسط پرنده ی غریب نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    به نظر من باید برای پایین رفتن شرطی بشه ماله خودمو بگم شما خودت یه کاری بکن من ساعت 7 شب میارمش بیرون ساعت 10 الی 10.5 چراغو خواموش میکنم میگم شب بخیر میره پایین چطوری اینطور شد اولش نمیرفت با چوبش یا روزنامش هدایتش کردم انقدر کلنجار رفتم تا فهمید وقتی چراغ خواموشه باید بره تو برای اینکه جایی نره باید نزدیک چیزی نباشه که آویزونش بشه یا بکشه بره وقتی خواست بره نزار جلوشو بگیر بهش بفهمون که نباید جایی بره چند بار که نزاری دیگه میفهمه نمیره
    اين راه هم خوبه من تاييد ميكنم.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آبشوروگیاهی..کاسکو..بیردد دراگون
    شماره عضویت
    19
    سلام به همگی دوستان
    بالاخره تونستم ماموریت کاری که داشتمو کنسل کنم و فروختن کاسکوم منتفی شد
    کاسکوم خیلی بهتر شده بود و ازغار زدن افتاده بود واز دستمم غذا میگرفت ولی متاسفانه دیروز رئیس زنگ زد و گفت که زود بیا که گردن کاسکو بین میله های قفس گیر کرده و داره خودشو میکشه منم گازشو گرفتم سمت خونه جاتون خالی یه چراغ قرمز رد کردمو افسر جلومو گرفت ولی من گاز دادمو رفتم چون مسئله مرگ و زندگی بود خلاصه تا رسیدم جلوی درب خونه رئیس زنگ زد و گفت نیا دیگه آزادش کردم بالاخره رفتم بالا دیدم بله آزاد شده ولی هرکی میره جلوش غار میزنه 2ساعت دیگش اومدم با دست بهش غذا بدم هرچی دادم پرت میکرد فکر کنم که به قول آقا هرچی رشته کرده بودم پنبه شد لطفا راهنمایی کنید ممنون.

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.zamani نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان
    کاسکوم خیلی بهتر شده بود و ازغار زدن افتاده بود واز دستمم غذا میگرفت ولی متاسفانه دیروز رئیس زنگ زد و گفت که زود بیا که گردن کاسکو بین میله های قفس گیر کرده و داره خودشو میکشه منم گازشو گرفتم سمت خونه جاتون خالی یه چراغ قرمز رد کردمو افسر جلومو گرفت ولی من گاز دادمو رفتم چون مسئله مرگ و زندگی بود خلاصه تا رسیدم جلوی درب خونه رئیس زنگ زد و گفت نیا دیگه آزادش کردم بالاخره رفتم بالا دیدم بله آزاد شده ولی هرکی میره جلوش غار میزنه 2ساعت دیگش اومدم با دست بهش غذا بدم هرچی دادم پرت میکرد فکر کنم که به قول آقا هرچی رشته کرده بودم پنبه شد لطفا راهنمایی کنید ممنون.
    سلام دوست عزیز
    خدا رو شکر به خیر گذشت اشکال نداره ترسیده یه دو سه روزی اینجوریه درست میشه بهش محبت کنید قربون صدقش برید یواش یواش درست میشه ناراحت نباش خیلی مواظبش باشید چطوری گردنش گیر کرد ؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    سلام به همگی دوستان
    به رفتار هاش و حرکاتش دقت کنید که آسیب دیدگی جدی نباشه
    دوست عزیزم اصلا نگران نباش این رفتار موندگار نیست
    دیگه اینجوریام نیست که روز از نو روزی از نو
    چطور بین میله ها؟!!!!!!!!!!!
    اما مهمه که چطور بیرون امد؟
    امیدوارم که واسه بیرون اوردن.....!!
    شما چیزایی که دوست داره رو شب بهش بده باهاش باشید میبینید خاطره امروز فراموش میکنه

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام من خودم روcdبراش سه كلمه:1-سلام 2-باباو3-بيارو هركدامو 10بار ضبط كردم و هربار كه تموم بشه دوباره همونا تكرار ميشه و روزي 2ساعت براش اينو ميذارم.
    يادت باشه بايد كلمه سلام 10 بار پشت سر هم تكرار بشه كه هر بار حدود 1 ثانيه بينشون سكوت باشه بعد پشت سرش كلمه بابا به همين ترتيب تكرار بشه .البته با اين روش كاسكو كلمات سلام و بابا و بيا رو بصورت تفكيك شده ياد ميگيره اما همين رو ميشه به صورت جمله هم بهش ياد داد يعني 10 بار پشت سر هم با سكوت 1 ثانيه بگيد ((سلام بابا بيا))
    اما دوست عزيز كلماتي بهش ياد بده كه جالب باشه به نظر من سلام و بابا جالبه اما بيا لطفي نداره...حالا كه شما داري وقت ميزاري.....حالا كه شما داري براش سي دي ميزاري.....حالا كه بايد انتظار بكشي و اينقدر مشتاق به حرف آمدنش هستي و مي دونم روزي كه اولين كلمه رو بگه مثل من اشك تو چشمات جمع ميشه لا اقل كلمات خوبي بهش ياد بده...من الان دارم فقط با جوجه شاه طوطيم جمله((بابا جون سلام خوبي)) رو كار مي كنم تا وقتي به حرف آمد اين جمله رو خطاب به من بگه و من كيف كنم .
    و اما يك توصيه از اين پير مرد رو كه تجربه داره بشنويد و عمل كنيد .....يك مدل سوت آهنگين مثلا ازون مدل سوتهايي كه وقتي يك دختر زيبا از كنارتون رد ميشه و زيباييش شما رو ميگيره و شما سوت ميزنيد بهش ياد بدين و برنامه هر روز شما اين باشه كه اول سوته رو بزنيد و بعد كلمات رو تكرار كنيد....يادتون باشه فقط و فقط و فقط يك مدل سوت نه بيشتر.
    من تا به حال 2 عدد كاسكو 1 عدد كاكادو 1 عدد ككاتيل رو به حرف انداختم و البته الان هم دارم روي يك جوجه شاه طوطي كار مي كنم كه دوست دارم يك نكته بسيار بسيار بسيار مهم رو بهتون بگم كه كليد به حرف آوردن انواع طوطي هست.
    ببينيد دوستان تمامي طوطي ها كمابيش قدرت تقليد صدا رو دارن.....يعني بعد از مدتي سعي مي كنند آنچه رو كه شنيدن رو خودشون بگن و حتما مي دونيد كه بر خلاف ما انسانها كه صحبت مي كنيم و از لب و زبونمون براي صحبت كردن استفاده ميكنيم ، طوطي ها براي تقليد صدا فقط از شكل دادن به عضلات هنجره و گلو استفاده مي كنند و در واقع حرفها و سوتها رو از ته گلو خارج مي كنند ....نكته مهمي كه من بايد به شما عزيزان بگم اين هست كه براي يك طوطي كه اولين بار هست قصد داره صداي انسان رو تقليد كنه اين كار مشكله...ما بايد يه جورايي استارتش رو براش بزنيم يعني استارت اينكه آنچه رو كه مي شنوه تكرار كنه و در واقع استارت تقليد.چيزي كه من بهش رسيدم بهترين استارت تقليد براي يك طوطي در ابتدا تقليد يك سوت آهنگين هست...چون سوت زدن براي طوطي خيلي راحت تر از تقليد صداي انسان هست بنابر اين سوت آهنگين شما رو تقليد ميكنه و در واقع تقليد سوت رو خيلي سريعتر از تقليد صداي انسان ياد ميگيره...وقتي كه رمز تقليد و رمز گوش دادن و در آوردن همون صدا رو با سوت ياد گرفت بعد از اون آمادگي بيشتري براي تقليد صداي انسان داره....امسال اوايل سال من يك ككاتيل جوجه خريدم و فقط اين تمرين رو باهاش مي كردم كه ابتدا يك سوت آهنگين ميزدم و بعد ميگفتم بابا جون سلام بوس بده....دوباره سوت ميزدم و اون جمله رو مي گفتم....چيزي در حدود 10-20 بار پشت سر هم و چيزي در حدود 4-5 بار از عصر تا زمان خواب....اول ديدم يه چند روزي ككاتيلم اون سوت رو دقيقا عين من ميزنه و بعد از اون يواش يواش پشت سرش جمله هه رو هم ميگه....درست عين اين كار رو با جوجه شاه طوطيم دارم الان ميكنم ....من 1.5 ماه هست كه اين جوجه رو خريدم و الان چيزي در حدود يك هفته هست كه داره دقيقا سوت من رو تقليد ميكنه و بهتون قول ميدم حد اكثر تا 1.5 ماه ديگه جمله من رو هم تكرار ميكنه يعني :بابا جون سلام خوبي.

نقل قول نوشته اصلی توسط nima.d نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز... ميوه كاجي كه من ميدم از جايي اومده كه تا كيلومترها ماشين نيست...در مورد قفس هم جشم از اين به بعد ديكه ازاد نميزارمش من قبلا كاكادو داشتم و فكر ميكردم هردو مثل همند.. درست ميفرماييد تا ازاد بود اصلا به حرفم كوش نميداد و زود هم عصباني ميشد الان 4 روزه روزي 2 تا 3 ساعت ازاده و بهتر شده اخلاقش...اكه ميشه راجع به رو دست اوردنش و رام كردنش كمكم كنيد ممنون ميشم. قبلا دوستان عزيز ديكه هم بحث ازاد كذاشتنشو كوشزد كردن منم مثل فرمايش شما دوست عزيز اطاعت امر كردم...روزي جقدر ازاد بزارمش؟ اينم سواليه كه اكه جواب بدين ممنون ميشم..
    بازم تشكر ميكنم>..
    دوست عزيز اين كه مي فرماييد ((ميوه كاجي كه من ميدم از جايي آمده كه تا كيلومترها ماشين نيست )) به نظر شما ارتباطي به صحبت من كه ميگم ميوه كاج به طوطي ندين داره؟ علت اينكه من ميگم ندين اين هست كه اولا ممكنه تخمه هاي كاج فاصد شده باشن و طوطي اونها رو بخوره و مريض بشه و ممكنه مدفوع پرنده ها لابه لاي پره هاش باشه و هر چقدر هم كه بشوييد پاك نشه و از ديد شما مخفي بمونه و به اين ترتيب كاسكو هزار جور انگل و بيماري بگيره پس كيلومترها دور بودن از ماشين دليل بر تاييد ميوه كاج نيست.
    در مورد رام كردن و روي دست آوردن هم شما دقيقا بگيد كه الان در چه حدي رامه تا من بقيش رو به شما بگم.

نقل قول نوشته اصلی توسط free_man نمایش پست ها
    دوستان من امروز با 1000 شوق و ذوق رفتم مغز گردو خریدم واسه خاکستریم ولی اصلا نگاهشم نکرد!!
    فقط بادوم میخوره.
    اخه گردو شنیدم کلسیم داره مفیده واسش.
    چیکار کنم؟
    ممنون
    با سلام به دوست عزيز خودم و خوشامد
    اگر شما از كاربرهاي قديمي اين سايت بودين و اين سوال رو مي كردين بنده از عصبانيت الان سكته مي كردم اما چون تازه وارد هستيد روي تخم چشمم حرف هزاران بار گفته شده رو هزار و يكمين بار ميگم.
    كاسكوي شما تا الان به خوردن يك سري از غذا ها يا يكي دو نوع غذا عادت كرده....معمولا كاسكويي كه مي خريد تخمه مي خوره-بادام زميني مي خوره و ذرت هم ممكنه بخوره اما غذا هاي جديد رو كه واجب كفايي هم هست و اگر بهش ندين هزار جور فقر كلسيم و ويتامين ميگيره .
    غذاهاي ديگه شامل:

1-انواع حبوبات خيس خورده مثل نخود لوبيا و ماش

2-گردو-فندق-پسته -بادام زميني خام(در تابستان بايد خيلي كم بهش بدين)

3-انواع ميوه جات بدون هسته(طالبي-گرمك-خربزه- هندونه ممنوع)

4-كلم بروكلي-كمي كاهو-هويج-كرفس-فلفل دلمه اي و مخصوصا فلفل تند سبز يا قرمز بصورت برگ و ساقه

تمامي غذاهاي جديد رو بايد حدود 10-20 روز هر روز براش بزاريد تا يواش يواش عادت كنه به خوردنش....يادتون باشه در اين زمان بايد مقدار تخمه اي كه براش مي زاريد خيلي خيلي كم باشه تا در اثر گرسنگي سمت غذاهاي جديد هم بياد.....پس چي شد استاد؟......10 روز طول ميكشه تا اولين گردو ي شما رو بخوره .

نقل قول نوشته اصلی توسط nima.d نمایش پست ها
    هر دو تاشو الان انجام ميدم از دست غذا ميكيره و سرشم ميخارم.... الان با محبت دستمو اروم كاز ميكيره.... الان جطوري بيارم رو دستم؟ plz راهنماييم كنيد....
    به اين ترتيب كاسكوي شما رام شده و از شما نميترسه يعني از دستتون غذا ميگيره و به شما سر هم ميده.
    در مورد روي دست آوردن قبلا در همينجا من و بچه هاي ديگه بسيار توضيح داديم و حتي خانوم sepide هم يك كليپ گذاشتن و الان من صفحه اون مطالب رو حفظ نيستم كه به شما بگم اما از شما به عنوان يك دوستدار كاسكو انتظار دارم كه اين تاپيك رو از اول صفحه به صفحه بخونيد تا به سوالاتتون پاسخ داده بشه....تنبلي و اينكه بگيد وقت نداريد مورد قبول نيست پس بسم الله....

نقل قول نوشته اصلی توسط EMPEROR نمایش پست ها
    بله بسیار مفیده مخصوصا در فصل پر کنی
    کاسکو بنده اصلا بادام نمیخوره
    سلایق متفاونه
    به اندازه ای که بتونه زیر زبونش نگه داره چند تکه ریز کن و بده
    در ضمن ما وقتی دم از نخوردن و نا امیدی می زنیم که حدا قل 1 ماهی غذارو میذاریم و لب نمیزنه
    پس شما هم اینقدر بزار تا بخوره
    سبزیجات و میوه هارو در این فصل جدی بگیر
    ساقه کرفس بسیار عالی میتونه باشه!
    آقا من چند بار از شما خواهش كردم كه در نوشتهاتون دقت كنيد و قبل از ارسال پست اون رو بخونيد.....شما فرمودين در فصل پر كني .....اين ديگه چيه؟ نكنه منظورتون فصل تو لكي هست؟

نه عزيز اين كار غلطه ...شما بايد هفته اي يكبار چوب نشيمنش رو با آب داغ بشوريد و برس (يا مسواك ) بزنيد....شما يكبار چرب كن ببين چقدر كاسكوت روش ليز مي خوره و چقدر باعث استرسش ميشه در ضمن چوب چرب جاذب كثافات هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    دوست عزیز من تجربه چندانی ندارم ولی ما خانمها در آشپزخانه هیچ وقت از وسایل چوبی استفاده نمی کنیم آن هم فقط به دلیل اینکه وقتی چرب می شود سریع سرشار از آلودگی می شود . ولی این مسئله را که شما می گوئید اگر چوب را چرب کنیم بنظر من چربی باعث جذب آلودگی و عفونت می شود و باعث بیماری کاسکو می شود . چوب اگر خشک باشد با آبگرم کاملاً شسته و تمیز می شود و احیاناً اگر چوب بریده بریده شود می شود از چوب جدید استفاده کرد .
    براي اين حرف درست و منطقي همه با هم يك كف مرتب....دقيقا فرمودتون درسته.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آبشوروگیاهی..کاسکو..بیردد دراگون
    شماره عضویت
    19
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرنده ی غریب نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    خدا رو شکر به خیر گذشت اشکال نداره ترسیده یه دو سه روزی اینجوریه درست میشه بهش محبت کنید قربون صدقش برید یواش یواش درست میشه ناراحت نباش خیلی مواظبش باشید چطوری گردنش گیر کرد ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط emperor نمایش پست ها
    به رفتار هاش و حرکاتش دقت کنید که آسیب دیدگی جدی نباشه
    دوست عزیزم اصلا نگران نباش این رفتار موندگار نیست
    دیگه اینجوریام نیست که روز از نو روزی از نو
    چطور بین میله ها؟!!!!!!!!!!!
    اما مهمه که چطور بیرون امد؟
    امیدوارم که واسه بیرون اوردن.....!!
    شما چیزایی که دوست داره رو شب بهش بده باهاش باشید میبینید خاطره امروز فراموش میکنه

ممنون از راهنماییهاتون بجه ها
    والا چه جوریشو نمیدونم البته این کاسکو من خیلی بازیگوشه بین درب بالا و میله ثابت گیرکرده بود رئیس گفت باهاش صحبت میکردمو آروم منقار بالاشو گرفتم و یه ذره سرشو کج کردم ودرب بالای قفسو آروم باز کردم.
    بعد خودم اومدم بادقت نگاه کردم دیدم خدا رو شکر سالمه.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    سلام به همگی دوستان
    اي بابا شما هم كه مثل من شدي
    چند سال پيش رئيس زنگ زد كه پشو بيا كله ماهي فلاورت داخل كوزه گير كرده آقا من هم مرخصي گرفتم و تا آمدم برم دوباره زنگ زد گفت در آمد!!
    بگذريم.....آقا اين كه گذشت و به خير هم گذشت اما سوالي كه براي من ايجاد شده اين هست كه مگه قفس شما چه نوعيه كه كاسكوت مي تونه سرش رو از لاي ميله ها رد كنه بياره بيرون؟اين قفس كاسكويي ها فقت در 4 ناحيه از سقف كمي ميله هاش فاصلشون از هم زياده....همونجا بوده؟

صفحه 66 از 1238 نخستنخست ... 164748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384851161665661066 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)