همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    سلام
    دوستان عزیز من چند روزی خانه نبودم و سر کار بودم
    اگه یادتون باشه گفتم قبل از رفتن خاکستری رو حمام کردم و بعد موقع سشوار گذاشت سرشو و بدنشو نوازش کنم
    برگردیم به قصه خلاصه برادرم بهم زنگ زد و گفت خاکستریمون مریضه گفتم چشه ؟ گفت هیجی میاد نزدیک ما سرشو خم میکنه هیچیم نمیخوره .
    فهمیدم بیچاره میخواست سر بده اینا هم نمیدونستن خلاصه حالا کل افراد خانواده به راحتی میتونن نوازشش کنند
    امشب هم خودم که اومدم سرشو همون اول خم کرد و گذاشت نازش کنم
    حالا باید واسه رو دست اومدن روش کار کنم و البته الان موقع کلاس حرفش فقط با دقت گوش میکنه و بعد از چند بار حرف زدن یک بار جیغ میزنه
    تبریک میگم پیشرفت خوبی داشتید فقط در نوازش سر زیاده روی نکنید چون طوطی به شدت وابسته میشه و امکان پرکنی به شدت افزایش پیدا میکنه
    برای روی دست اومدن روشهای زیادی وجود داره،روشی که من استفاده میکردم این بود که شما طوطی رو بیارید روی نشیمن بالای قفس بشینه و و با یک چوب هم شکل چوب نشیمن به پاهاش به سمت عقب فشار بیارید تا بیار روی چوب و بعد بزاریدش روی نشیمن خودش(البته فشار کم که باعث درد نشه)کم کم دستتون رو به سمت مرکز چوب ببرید تا طوطی بیاد روی دستتون،بعد از چندین بار میتونید چوب رو حذف کنید و با دستتون این کارو انجام بدید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    خاکستری من از وقتی اسباب بازی چوبیشو جوید علاقه مند به گاز گرفتن شده بهضی وقتا از رو شیطنت بعضی وقتا هم که با دست دارم بهش غذا میدم هم غذا رو میگیره هم بعدش گاز !!!
    الانم انگشتم یه کوچولو داره خون میاد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    سلام
    دوست گرامی در مورد استفاده از چوب نشیمن باید بگم واسه طوطی من نمیشه آخه این از چوب حساب میبره وقتی بالای قفس هست بعضی وقتا لج میکنه نمیره تو قفس تو این مواقع وقتی چوب نشیمن یا دسته طی رو نشونش میدن فوری میاد میره تو قفس در قفسو میبنده.
    یک راه دیگه بهم یاد بدین لطفا

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    خاکستری من از وقتی اسباب بازی چوبیشو جوید علاقه مند به گاز گرفتن شده بهضی وقتا از رو شیطنت بعضی وقتا هم که با دست دارم بهش غذا میدم هم غذا رو میگیره هم بعدش گاز !!!
    الانم انگشتم یه کوچولو داره خون میاد
    سلام دوست عزیز . این طبیعی هست . کاسکو ها علاقه خاصی به جدین دارن . برای بازی با اسباب بازی اون رو گاز میگیره . پس این عمل رو یه بازی میدونه. دستتون رو گاز میگیره تا باهاتون بازی کنه . اگر شما به یکباره دستتون رو عقب بکشید این براش یه هیجان و بازی به حساب و میاد و هربار اینکارو میکنه . پس وقتی گاز گرفت دستتون رو اصلا عقب نکشید تا فکر کنه با اینکار میتونه شمارو از خودش دور کنه یا بازی کنه . هربار خواست گاز بگیره دستت راستتون رو دست چپ رو بهش نزدیک کنید تا حواسش پرت بشه و گاز نگیره و قاطعانه بگید نه . وقتی گاز میگیره بهش چیزی ندین . باید طوری بشه که بفهمه اینکارش اشتباه هست .
    با تشکر یاعلی

سلام
    دوست گرامی در مورد استفاده از چوب نشیمن باید بگم واسه طوطی من نمیشه آخه این از چوب حساب میبره وقتی بالای قفس هست بعضی وقتا لج میکنه نمیره تو قفس تو این مواقع وقتی چوب نشیمن یا دسته طی رو نشونش میدن فوری میاد میره تو قفس در قفسو میبنده.
    سلام دوست عزیز .
    حرفه شما درسته پرنده از چیز های جدید به شدت ترس داره . شما فکر نکن یکبار چوب رو نزدیک پاش بگیری میاد رو چوب . مسلما فرار میکنه . شما باید با چوب آشنا کنید مثل یه اسباب بازی . آروم بهش نزدیک کنید بذارید لمسش کنه بهش جایزه بدین .. همه روند آشنایی کاملا مثل معرفی یک اسباب بازی هست . اون موقع هست که ازش نمیترسه .ممکنه بار اولش هم روش نیاد یا سریع بپره پایین ولی در هر دفعه ادامه دادن کم کم میاد رو چوب . وقتی هم اومد روی چوب ثابت نگه دارید . در دفعه های بعد کمی چوب رو حرکت بدین تا به یکباره از چوب نترسه . در حین اینکار هیچ ترسی به پرنده وارد نکنید .

با تشکر یاعلی

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    سلام
    دوست عزیز شما طوطی رو با چوب نشیمن تهدید میکنید؟؟؟؟این کارتون خیلی اشتباهه نباید این کارو دیگه انجام بدید.
    یا اونو با چوب نشیمن آشتی بدید یا از وسیله ای استفاده کنید که کارایی چوب نشیمن رو داشته باشه و طوطی ازش نترسه و بیاد روش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    دوستان بلوط میشه به خاکستری داد ؟ با پوست ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آروانا,کاسکو
    شماره عضویت
    10098
    سلام دوستان
    كاسكو من 5 تا 6 ماهه كه دارمش چشمش سفيده حرف هم زياد ميزنه ميذاره سرش رو بخوارونم و نازش كنم از دست همه غذا ميگيره, دو سه ماهه كه باهاش كار ميكنم كه بياد رو دستم ولي نمياد گرسنگي بهش دادم ولي حاضر نيست بياد رو دستم واسه غذا, خيلي ميترسه از روي دست اومدن, دوستان چه راهي پيشنهاد ميكنيد واسه روي دست آوردنش؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir4000 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    كاسكو من 5 تا 6 ماهه كه دارمش چشمش سفيده حرف هم زياد ميزنه ميذاره سرش رو بخوارونم و نازش كنم از دست همه غذا ميگيره, دو سه ماهه كه باهاش كار ميكنم كه بياد رو دستم ولي نمياد گرسنگي بهش دادم ولي حاضر نيست بياد رو دستم واسه غذا, خيلي ميترسه از روي دست اومدن, دوستان چه راهي پيشنهاد ميكنيد واسه روي دست آوردنش؟
    سلام دوست عزیز
    به هیچوجه به پرنده گرسنگی ندین .
    بهترین راه استفاده از چوب هست که آقای وکیلی گفتن .
    یا اگر دنبال غذای توی دستتون میاد میتونید وقتی رو قفس نشسته بهش غذای مورد علاقه رو بدین و کم کم بین غذا و پرنده دستتون رو قرار بدین طوری که پرنده برای گرفتن غذا از دستتون مجبور بشه روی دست دیگه شما که بینش قرار داره بیاد ... بازم چند راه دیگه هست که همشون زمان میبره و باید صبور و مهربون باشید . برای اطلاعات بیشتر به بخش روی دست آوردن طوطی در بخش آموزش مراجعه کنید.
    با تشکر یاعلی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarashee نمایش پست ها
    من ديگه بريدم
    الان نزديك ٢ ماهه كه كاسكوم پيشمه .. هم با دست بهش غذا دادم و هم باهاش حرف زدم و سرشو ناز كردم
    ولي يه روز باهام خوبه يه روز نوكم ميزنه به قصد كندن گوشت دستم !
    جديداً هم فقط توي ففس بهم سر ميده فقط و بازم بعضي وقتها نوكم ميزنه !
    يه روز مياد روي زمين كلي بدو بدو ميكنه و مياد روي دستم روز بعد از زمين ميترسه و همش ابراز ناراحتي ميكنه و ميدوه ميره روي قفسش !!
    چيزاي جديدم كه يادش ميدم فقط جديدا رو تكرار ميكنه و قديميا يادش ميره !! ( شايد توي سرش تومور داره فشار مياره به مغزش :دي )
    نميدونم قضيه چيه !!!!؟

Sent from my i5

سلام دوست عزیز.ببینید کاسکو ها که ما میخریم وحشی هستن .به جزئ حلقه به پاها، که بحثشون جداست.
    این پرندگان زیبا چون در حیات وحش بدنیا اومدن و بزرگ شدن و نصبت به اتفاقاتی که در سیر مراحل شکار تا به دست ما برسن. کلا وحشت زده و ترسو هستن.
    توقع نداشته باشین که در ظرف چند ماه رام و اهلی بشن.بازم ترس و دلهره تو وجودشون هست.
    این زمان به طوطی شما بستگی داره. که در چه سنی شکار شده و چه قدر در طبیعت بوده و تا اینجا برسه چقدر اذیت شده.
    من الان 1 سال بیشتر که کاسکو رو دارم .با این حال هنوز ترسو تو وجودش حس میکنم.
    موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام
    دوستان عزیز من چند روزی خانه نبودم و سر کار بودم
    اگه یادتون باشه گفتم قبل از رفتن خاکستری رو حمام کردم و بعد موقع سشوار گذاشت سرشو و بدنشو نوازش کنم
    برگردیم به قصه خلاصه برادرم بهم زنگ زد و گفت خاکستریمون مریضه گفتم چشه ؟ گفت هیجی میاد نزدیک ما سرشو خم میکنه هیچیم نمیخوره .
    فهمیدم بیچاره میخواست سر بده اینا هم نمیدونستن خلاصه حالا کل افراد خانواده به راحتی میتونن نوازشش کنند
    امشب هم خودم که اومدم سرشو همون اول خم کرد و گذاشت نازش کنم
    حالا باید واسه رو دست اومدن روش کار کنم و البته الان موقع کلاس حرفش فقط با دقت گوش میکنه و بعد از چند بار حرف زدن یک بار جیغ میزنه
    سلام

سلام . می تونید از این روش ها استفاده کنید

http://www.parsipet.ir/thread22853.html

http://www.parsipet.ir/thread22712.html

http://www.parsipet.ir/thread22828.html

http://www.parsipet.ir/thread12052.html

با توجه به ویژگی ها و اخلاق طوطی میتونید یکی از این موارد رو امتحان کنید . من برای روی دست آوردن کاسکو استفاده از چوب نشیمن رو قبول ندارم .

صفحه 652 از 1238 نخستنخست ... 1525526026336346356366376386396406416426436446456466476486496506516526536546556566576586596606616626636646656666676686696706717027521152 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)