فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان
دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  23,289
لایک لایک:  12,728
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 645 از 693 نخستنخست ... 145 545 595 635643644645646647 655 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 6,441 به 6,450 از 6930
    مدیــر کـــل سایت

تخصص
    ...
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    میانگین پست در روز
    1.84
    تعداد ارسال ها
    4,495
    غذای menu مخصوص کاسکو و طوطی
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام منظور از دادن بستنی به طوطی اینه مثلا انبه یا سیب یا موز رو بزاریم یخ بزنه هرچند روز یکبار در اختیار طوطی قرار بدیم بخوره خوشش میاد؟مشکلی واسش ایجاد نمیکنه؟

سپیده خانوم اگه یادتون باشه گفته بودم کاسکوم پرکنی میکنه و یک راه حلی نشون من دادید که خوب شد و دیگه کاری به پرهاش نداشت فقط همون قسمت رو که خودمم نمیدونم چی بود سعی میکرد بکنه خلاصه تا چند روز پیش دیدم یک پر داغونی دقیقا مث همون پر که شروع به پرکنی داشت دیدم منم گفتم تا دوباره شروع به کندن پر نکرده خودم بکنمش دقیقا مث همون رو سرشو با حوله گرفتم و اون پر رو کندم وقتی کندمش خون رو نوک ریشه پرش بود خون غلیظ بود وقتی اطراف اون پر خراب که کندم خوب نگا کردم دیدم بله چندین و چند ریشه بدون پر اون نقطه هس که اون روز یک نقطه دیگه رو داشتم بررسی میکردم و تازه فهمیدم این بیچاره سعی داشته این ریشه ها بدون پر رو بکنه منم شروع کندم به کندن تک تک ریشه ها بدون پر اون قسمت که فقط اندازه یک سوزن بیرون بودن به هزار بدبختی نزدیک هفت هشت تا ریشه رو از اون ناحیه بیرون کشیدم چون پرهایه دیگه خیلی مزارحمت ایجاد میکردن مجبور شدم چند پر اون اطراف رو بکنم پرهایه قاصدکی اون قسمت رو خودش کنده بود تا بتونه اینارو دربیاره خلاصه انقد در اوردن اینا سخت بود که اون قسمت طوطی خونی هم شد یک ریشه مونده بود که داخل بدنش بود و هرکاری کردم نتونستم درش بیارم ترسیدم بیشتر سعی کنم پوستشو بکنم و بیشتر درد بکشه واقعا دلم واسه طوطیم سوخت و خیلی ناراحت شدم ولی چاره ای نداشتم به نظرتون کارم درست بود؟تو همین حال دراودن ریشه ها بودم سرشو به زور بیرون کرد منم حواسم نبود چنان گازی گرفت دستمو که پوست دست خودمم کنده شد میخواستم بیشتر بررسی کنم تا هیچ ریشه ای تو بدنش باقی نمونه ولی خیلی تند تند داشت نفس میزد منم ترسیدم ریر حوله نفسش بند نیاد و دلمم به شدت داشت به حالش میسوخت بیشتر دنبال ریشه تو بدنش نگشتم وقتی حوله رو کشیدم چنان نفس نفس میزد حتی نا نداشت بره رو قفس بیچاره ولی خداروشکر الان حالش انگار خوبه و داره بازی میکنه با اسباب بازی هاش منم مثل خانوم فلفلی میگم اسباب بازی چرمی واقعا اسباب بازی خوبیه واسه طوطی ها از وقتی نصبش کردم بیشتر وقت مشغول بازی کردن باهاش هستش و کلا بقیه اسباب بازی هاشو بیخیال شده
    سلام بله میتونید بخ زده هم بدین ولی همونطور که گفتم مدیریت شده ، یعنی نه اینکه مدام غذای بخ زده بدین بهش . اون مقاله رو که گذاشتم بخونید

عجب .. شما که راه دیگه ای نداشتید اما مطمئنید که خودش اونا رو خراب نکرده ؟یعنی پرجوی نکرده ؟ چون این تعداد پر خراب ، خیلی عادی هم نیست . اما الان که دیگه دست کشیده ، خدا رو شکر

نگران نباشید اتفاقی نمیفته . اگه زیاد زیر حوله بمونن بیرون که میان اینحوری میشن .
    " از پاسخگویی به سوالات عمومی در پیام خصوصی معذوریم . لطفا سوالات خود را در تاپیک مربوطه مطرح کنید "

به منظور حفظ شخصيت و آبروي خود و وب سايتتان بدون ذکر منبع و لينک مستقيم اقدام به کپي برداري نکنید

کاربر موثر

تخصص
    دانشجو
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    میانگین پست در روز
    0.22
    تعداد ارسال ها
    119
    سلام منظور از دادن بستنی به طوطی اینه مثلا انبه یا سیب یا موز رو بزاریم یخ بزنه هرچند روز یکبار در اختیار طوطی قرار بدیم بخوره خوشش میاد؟مشکلی واسش ایجاد نمیکنه؟

سپیده خانوم اگه یادتون باشه گفته بودم کاسکوم پرکنی میکنه و یک راه حلی نشون من دادید که خوب شد و دیگه کاری به پرهاش نداشت فقط همون قسمت رو که خودمم نمیدونم چی بود سعی میکرد بکنه خلاصه تا چند روز پیش دیدم یک پر داغونی دقیقا مث همون پر که شروع به پرکنی داشت دیدم منم گفتم تا دوباره شروع به کندن پر نکرده خودم بکنمش دقیقا مث همون رو سرشو با حوله گرفتم و اون پر رو کندم وقتی کندمش خون رو نوک ریشه پرش بود خون غلیظ بود وقتی اطراف اون پر خراب که کندم خوب نگا کردم دیدم بله چندین و چند ریشه بدون پر اون نقطه هس که اون روز یک نقطه دیگه رو داشتم بررسی میکردم و تازه فهمیدم این بیچاره سعی داشته این ریشه ها بدون پر رو بکنه منم شروع کندم به کندن تک تک ریشه ها بدون پر اون قسمت که فقط اندازه یک سوزن بیرون بودن به هزار بدبختی نزدیک هفت هشت تا ریشه رو از اون ناحیه بیرون کشیدم چون پرهایه دیگه خیلی مزارحمت ایجاد میکردن مجبور شدم چند پر اون اطراف رو بکنم پرهایه قاصدکی اون قسمت رو خودش کنده بود تا بتونه اینارو دربیاره خلاصه انقد در اوردن اینا سخت بود که اون قسمت طوطی خونی هم شد یک ریشه مونده بود که داخل بدنش بود و هرکاری کردم نتونستم درش بیارم ترسیدم بیشتر سعی کنم پوستشو بکنم و بیشتر درد بکشه واقعا دلم واسه طوطیم سوخت و خیلی ناراحت شدم ولی چاره ای نداشتم به نظرتون کارم درست بود؟تو همین حال دراودن ریشه ها بودم سرشو به زور بیرون کرد منم حواسم نبود چنان گازی گرفت دستمو که پوست دست خودمم کنده شد میخواستم بیشتر بررسی کنم تا هیچ ریشه ای تو بدنش باقی نمونه ولی خیلی تند تند داشت نفس میزد منم ترسیدم ریر حوله نفسش بند نیاد و دلمم به شدت داشت به حالش میسوخت بیشتر دنبال ریشه تو بدنش نگشتم وقتی حوله رو کشیدم چنان نفس نفس میزد حتی نا نداشت بره رو قفس بیچاره ولی خداروشکر الان حالش انگار خوبه و داره بازی میکنه با اسباب بازی هاش منم مثل خانوم فلفلی میگم اسباب بازی چرمی واقعا اسباب بازی خوبیه واسه طوطی ها از وقتی نصبش کردم بیشتر وقت مشغول بازی کردن باهاش هستش و کلا بقیه اسباب بازی هاشو بیخیال شده
    با اجازه ی سپیده خانم من نمیدونم اون ریشه های بدون پری که میگید واقعا ریشه ی بدون پر بوده متاسفانه باید بگم به احتمال زیاد این ریشه های پر هایی بوده که در اینده قرار بوده در بیاد در هنگام پر در اوردن طوطی ها سعی میکنند اون را بکنن چون اذیتشون میکنه ومثل سوزن میمونه این ریشه ها در واقع فکر کنم پر های جدیدش بوده من روی کاسکوی خودم و کاسکوهای فامیلمون ای پرها را دیدم و دیدم که این ریشه ها به مرور زمان تبدیل به پر میشه ولی مطمین نیستم که ماله کاسکوی شما هم همینطور بوده یا نه اگه ماله شما یک ریشه ی سفید بوده نباید اون را میکندید چون اگه صبر میکردید میدید پر جدیده چون من این را روی چند کاسکو امتحان کردم میگم ولی در مورد شما مطمین نیستم و در مورد پر های خراب کار خوبی کردید که کندیدشما وقتی کاسکوتون پرکنی داشت چکار کردید خوب شد چون کاسکوی منم پرکنی پیدا کرده و داره پر های پرواز و بزرگ وکوچک بدنش را میکنه اگه شما تجربشو دارید میشه به منم کمک کنید؟
    ویرایش توسط فلفلی : 29th July 2015 در ساعت 12:11 AM

کاربر موثر

تخصص
    دانشجو
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    میانگین پست در روز
    0.22
    تعداد ارسال ها
    119
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    آخی عزیز دلم . خدا حفظش کنه . والا تو این عکس من نشونی از لاغری نمیبینم ، ماشالا خیلی هم متناسبه . اگه میخوای بدونید لاغر شده یا نه . به قفسه سینش نگاه کنید . اگه استخوان سینه تیغه کرده باشه یعنی لاغر شده . اما اگه پر باشه کاملا سرحاله

شیر هم لاکتوز داره ، بله ، لاکتوز رو نمیتونن هضم کنن .

خوبه اما به هر حال مثل طوطی های حیات وحش تحرک ندارن . نگران نباشید شبا فقط تخمه بذارید . در روز هم 10 15 تا کافیه
    میگم متاسفانه این مال وقتیه که خریدمش الان نصف این شد بله استخوان سینش تیغه ای شده

کاربر عالی

تخصص
    ازاد
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    میانگین پست در روز
    0.63
    تعداد ارسال ها
    579
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام بله میتونید بخ زده هم بدین ولی همونطور که گفتم مدیریت شده ، یعنی نه اینکه مدام غذای بخ زده بدین بهش . اون مقاله رو که گذاشتم بخونید

عجب .. شما که راه دیگه ای نداشتید اما مطمئنید که خودش اونا رو خراب نکرده ؟یعنی پرجوی نکرده ؟ چون این تعداد پر خراب ، خیلی عادی هم نیست . اما الان که دیگه دست کشیده ، خدا رو شکر

نگران نباشید اتفاقی نمیفته . اگه زیاد زیر حوله بمونن بیرون که میان اینحوری میشن .
    فقط یک پر خراب داشت که من خودم کشیدمش بقیه ریشه بدون پر بودن که همون دفعه اونارو کنده بود و ریشه تو بدنش باقی مونده من از اون روز دیگه هیچوقت ندیدم بخواد پرهاشو خراب کنه یا بکنه یا بجوه فقط چند روز پیش یکی از شاه پرهاشو دیدم که زیر قفس افتاده بود و همشو کنده بود و ریز ریز کرده بود نگران شدم فرداش باز دیدم یک شاهپر دیگه افتاده و کاملا سالم بود با ریشه بودش خیالم راحت شد فک کنم کم کم داره میره تو لک

کاربر عالی

تخصص
    ازاد
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    میانگین پست در روز
    0.63
    تعداد ارسال ها
    579
    نقل قول نوشته اصلی توسط فلفلی نمایش پست ها
    با اجازه ی سپیده خانم من نمیدونم اون ریشه های بدون پری که میگید واقعا ریشه ی بدون پر بوده متاسفانه باید بگم به احتمال زیاد این ریشه های پر هایی بوده که در اینده قرار بوده در بیاد در هنگام پر در اوردن طوطی ها سعی میکنند اون را بکنن چون اذیتشون میکنه ومثل سوزن میمونه این ریشه ها در واقع فکر کنم پر های جدیدش بوده من روی کاسکوی خودم و کاسکوهای فامیلمون ای پرها را دیدم و دیدم که این ریشه ها به مرور زمان تبدیل به پر میشه ولی مطمین نیستم که ماله کاسکوی شما هم همینطور بوده یا نه اگه ماله شما یک ریشه ی سفید بوده نباید اون را میکندید چون اگه صبر میکردید میدید پر جدیده چون من این را روی چند کاسکو امتحان کردم میگم ولی در مورد شما مطمین نیستم و در مورد پر های خراب کار خوبی کردید که کندیدشما وقتی کاسکوتون پرکنی داشت چکار کردید خوب شد چون کاسکوی منم پرکنی پیدا کرده و داره پر های پرواز و بزرگ وکوچک بدنش را میکنه اگه شما تجربشو دارید میشه به منم کمک کنید؟
    این ریشه ها تبدیل به پر نمیشدن من زیاد با پرنده سرکار داشتم و دیدم وقتی یک پر میخواد دربیاد چطوری درمیاد بخصوص تو کبوترا زیاد دیدم این ریشه ها کلا خراب بودن نوکشون یکنواخت نبود بعضی هاشون یک قیمتش تیز بود یک قسمتش نه کلا مشخص بود که قیچی شده و ریشه تو بدنش مونده درمورد پرکنی که طوطی من یک پر خراب داشت واسه اصلاح اون پرهایه اطراف اون پر رو قیچی میکرد اون پر خراب رو هم قیچی کرد منم طبق گفته ها سپیده خانوم گرفتشمش و بررسی کردم یک ریشه بدون پر رو کندم از فرداش خوب شد و پرکنی نمیکرد فقط اون قسمت چنتا ریشه بدون پر بود سعی میکرد اونارو بکنه که من متوجه نمیشدم تا امروز که یک پر خراب دیگه همون قسمت دیدم گرفتمش کندمش و اطراف اونجارو بررسی کردم دیدم کلی ریشه بدون پر تو بدنش هستش و سعی میکرده اینارو بکنه منم تا جایی که میتونستم کندمشون الانم حالش خوب خوبه و هیچکاری به اون قسمت نداره فک نکنم طوطیم مشکل پرکنی داشته باشه فقط سعی میکرده ریشه هارو بکنه نمیتونسته

کاربر موثر

تخصص
    دانشجو
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    میانگین پست در روز
    0.22
    تعداد ارسال ها
    119
    این ریشه ها تبدیل به پر نمیشدن من زیاد با پرنده سرکار داشتم و دیدم وقتی یک پر میخواد دربیاد چطوری درمیاد بخصوص تو کبوترا زیاد دیدم این ریشه ها کلا خراب بودن نوکشون یکنواخت نبود بعضی هاشون یک قیمتش تیز بود یک قسمتش نه کلا مشخص بود که قیچی شده و ریشه تو بدنش مونده درمورد پرکنی که طوطی من یک پر خراب داشت واسه اصلاح اون پرهایه اطراف اون پر رو قیچی میکرد اون پر خراب رو هم قیچی کرد منم طبق گفته ها سپیده خانوم گرفتشمش و بررسی کردم یک ریشه بدون پر رو کندم از فرداش خوب شد و پرکنی نمیکرد فقط اون قسمت چنتا ریشه بدون پر بود سعی میکرد اونارو بکنه که من متوجه نمیشدم تا امروز که یک پر خراب دیگه همون قسمت دیدم گرفتمش کندمش و اطراف اونجارو بررسی کردم دیدم کلی ریشه بدون پر تو بدنش هستش و سعی میکرده اینارو بکنه منم تا جایی که میتونستم کندمشون الانم حالش خوب خوبه و هیچکاری به اون قسمت نداره فک نکنم طوطیم مشکل پرکنی داشته باشه فقط سعی میکرده ریشه هارو بکنه نمیتونسته
    اهان اینطور که میگید درسته اخه نه اینکه توی چندتا کاسکو دیده بودم برای همین گفتم شاید اینطوری باشه دقیقا طوطی منم تازگی ها پر ها شو میجوه دقیقا مثل همین که سپیده خانم گفتن و خیلی پرهاش را زشت کرده و شاه پر هاش را هم میکنه مثل همین که گفتید یعنی منم باید بگیرمش پرهای خرابش را بکنه البته از موقع پرکنی یکم بهتر شده ولی پرهای پاش را کنده وبدون پره فقط خیلی کم پر روی پاش الان داره شما چکار کردید که کاملا خوب شد؟

کاربر عالی

تخصص
    ازاد
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    میانگین پست در روز
    0.63
    تعداد ارسال ها
    579
    اهان اینطور که میگید درسته اخه نه اینکه توی چندتا کاسکو دیده بودم برای همین گفتم شاید اینطوری باشه دقیقا طوطی منم تازگی ها پر ها شو میجوه دقیقا مثل همین که سپیده خانم گفتن و خیلی پرهاش را زشت کرده و شاه پر هاش را هم میکنه مثل همین که گفتید یعنی منم باید بگیرمش پرهای خرابش را بکنه البته از موقع پرکنی یکم بهتر شده ولی پرهای پاش را کنده وبدون پره فقط خیلی کم پر روی پاش الان داره شما چکار کردید که کاملا خوب شد؟
    فکر کنم شرایط طوطی من با طوطی شما کلا فرق میکنه طوطی من یک پر خراب پشت بالش داشت برایه اصلاح اون بقیه پرهاشو میکند کاری به بقیه جایه بدنش نداشت یعنی فقط کلیک کرده بود اونجا که الان خوب شده تو این زمینه سپیده خانوم بهتر راهنمایی میکنن

مدیــر کـــل سایت

تخصص
    ...
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    میانگین پست در روز
    1.84
    تعداد ارسال ها
    4,495
    میگم متاسفانه این مال وقتیه که خریدمش الان نصف این شد بله استخوان سینش تیغه ای شده
    یه عکس جدید از طوطی تون بذارید که چک کنم . مشکلی تو مدفوعش ندیدین ؟ یا تو پروازش ؟ کلا موارد غیر عادی ندیدین ازش ؟ دکتر بردینش ؟

در مورد پرکنی طوطی شما بازم نیاز به عکس هست . اما من فکر میکنم تو لکه طوطی شما .. و پرها رو بعد از اینکه میفتن ، خراب میکنه . که در اینصورت شرایط طوطی شما با طوطی آقا منصور متفاوته و شما نیازی به اصلاح پر ندارید . یه فرآیند طبیعی هست که باید طی بشه . عکس از پرهایی که افتاده و خود طوطی برام بذارید ..
    " از پاسخگویی به سوالات عمومی در پیام خصوصی معذوریم . لطفا سوالات خود را در تاپیک مربوطه مطرح کنید "

به منظور حفظ شخصيت و آبروي خود و وب سايتتان بدون ذکر منبع و لينک مستقيم اقدام به کپي برداري نکنید

کاربر ساده

تخصص
    دانش آموز
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    طوطی کاسکو
    شماره عضویت
    17466
    میانگین پست در روز
    0.05
    تعداد ارسال ها
    28
    سلام به دوستان عزیز. آیا جگر کباب شده برای کاسکو مجاز هست یا نه؟ اگر هست بی نمک باشه یا بی نمک؟ و آیا موز هم مجازه؟

مدیــر کـــل سایت

تخصص
    ...
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    میانگین پست در روز
    1.84
    تعداد ارسال ها
    4,495
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein021t نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزيز. آيا جگر کباب شده براي کاسکو مجاز هست يا نه؟ اگر هست بي نمک باشه يا بي نمک؟ و آيا موز هم مجازه؟
    سلام . موز که مجازه اما درمورد جگر مطمئن نيستم . با توجه به منابع داخلي :
    " جگر سياه که همان کبد مى باشد، داراى پروتئين فراوانى در حد گوشت قرمز است. مقدار چربى آن اندک بوده ولى ميزان کلسترولش بيش از دو برابر گوشت قرمز کم چربى مى باشد."

هموطور که چند روز پيش در مورد گوشت يکي از دوستان سوال کرده بود و گفتم که جز غذاهاي مجاز هست اما به دليل پروتئين بالا ، چربي و کلسترول بايد به طور مديريت شده مصرف بشه مثلا ماهي يه بار . در مورد جگر هم همين رو ميتونم با اين تفاوت که ميزان کلسترولش خيلي بيشتر از گوشت قرمز هست و براي طوطي اين مقدار ممکنه مضر باشه . علاوه بر اين سرشار از آهن و ويتامين A هست که در صورت مصرف زياد امکان مسموميت وجود داره . در جاي ديگه اي گفته شده :

" يکى از نقش هاى عمده جگر در بدن ، سوزاندن، مصرف کردن و زهرزدايى آميزه هاى (ترکيبات) شيميايى است. از همين رو، امکان دارد جگر، پس مانده هاى پادزيست ها (آنتى بيوتيک ها) و ساير داروهايى را که به حيوانات گوشتى داده مى شود و همچنين سموم زيست محيطى را در خود پنهان سازد. به اين دليل است که برخى پزشکان با خوردن مرتب جگر مخالفت مى ورزند."

من با اين حساب خيلي جرات نميکنم به طوطيم جگر بدم .. مگر به اندازه خيلي کم .اگه جثه طوطي رو با جثه يه انسان مقايسه کنيم ، خيلي کوچيکتر هست ، پس وقتي ميگم مقدار کم، طبق صحبت هاي يه دکتر دامپزشک مقدار کم از يه غذا براي طوطي ، به اندازه سر طوطي نيست به اندازه چشم طوطيه

ديگه تصميم با شماست

دوستان ديگه اگه اطلاعات بيشتري داشته باشن حتما ميگن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)