همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط tatikiss نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان
    کاسکوی من اسهال گرفته زرد رنگ هم هست
    تو غذایی طوطی در 24 ساعت قبل تغییری ندادید؟؟؟؟
    تا 24 ساعت بهش تخمه و سیب بدید و چیز دیگه ای ندید,اگر مدفوعش به حالت طبیعی بر نگشت ممکنه بیمار شده باشه

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    سلام پمپر من عاشق انار هست و من میخواستم ار انار استفاده کنم برا جایزه اما الان داره فصل انار کم کم تموم میشه و همین اتفاق برا ذرت هم داره میوفته که قبلا بلال و دونه کردم و براش فریز کردم اما زیاد خوشش نیومد حتی ابپز هم کردم اما بازم خوشش نیومد
    غذاهای اصلیش نخود و لوبیا تخمه ذرت و انار بود کرفس و سیب هم همینطور و انگور اما این میوها جای غذاشو نمیگیره چون مثلا انگور روزی 2 تا کجا و روزی یه ذرت کامل کجا برا همین میترسم یدفه غذاش خیلی کم شه یا مصرف تخمش زیاد شه که خوب نیس
    چیکار کنم ؟ ذرت و از همه چیز بیشتر میخوره و میدونم براش خوبه و انار و از همه بیشتر دوس داره اما ...
    دوستان عزیز وقتی انار فصلش داره میگذره ولی غذاهای دیگه که قحطی نیومده,خیلی از طوطی های منم اول خیلی از غذا ها رو نمیخوردند و من بهشون عادت دادم,دلیل نمیشه چون انار خیلی دوست داره فقط بهش انار بدید و وقتی انار نباشه گگرسنه بمونه.....

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14566
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    تو غذایی طوطی در 24 ساعت قبل تغییری ندادید؟؟؟؟
    تا 24 ساعت بهش تخمه و سیب بدید و چیز دیگه ای ندید,اگر مدفوعش به حالت طبیعی بر نگشت ممکنه بیمار شده باشه
    اره فک کنم اخه فقط تخمه میخورد که بهش ندادم یه روز بعدش یه زرتش دادم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14757
    چی بخوره بد بخت!!!!!!!!!!!!!!!!!
    دوست عزیز ذرت و انار تمام شد ولی حبوبات که تمام نشد,کرفس و کلم بروکلی و سیب و پرتغال و کیوی و خرمالو و فلفل و ..... که تمام نشد.
    این دیگه از اون حرفا بود که آدم از تعجب شاخ در میاره.
    کندو گذاشتید براش؟؟؟؟میشه یک عکس از قفس طوطی به همراه اسباب بازی هاش برامون بزارید؟؟؟
    در روند زندگی طوطی تغییری ایجاد نشده؟؟کاری نکردید که از دستتون عصبی باشه و بخواد گازتون بگیره؟؟؟؟
    اشتباه چاپي بود منظورم كنده بود همون برشي از درخت ولي كوچولو نه كندوي عسل كه ! ^_^ ...
    نه همش باهاش حرف ميزديم و با مهرباني هم غذا بهش ميديم فقط بازي كه باهاش ميكنم يه كت زخيم ميپوشيدم و ميومد رو دستم سرش رو ميماليد بهش و پارچه كت رو محكم با نوكش فشار ميداد بعد دوباره سر ميماليد ..و اين روند ادامه داشت ....الان فكر كنم فك ميكنه دستمونم پارچست ! آره ؟

Sent from my i5

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarashee نمایش پست ها
    اشتباه چاپي بود منظورم كنده بود همون برشي از درخت ولي كوچولو نه كندوي عسل كه ! ^_^ ...
    نه همش باهاش حرف ميزديم و با مهرباني هم غذا بهش ميديم فقط بازي كه باهاش ميكنم يه كت زخيم ميپوشيدم و ميومد رو دستم سرش رو ميماليد بهش و پارچه كت رو محكم با نوكش فشار ميداد بعد دوباره سر ميماليد ..و اين روند ادامه داشت ....الان فكر كنم فك ميكنه دستمونم پارچست ! آره ؟

Sent from my i5
    گاز گرفتنش ممکنه طبیعی باشه یک بیوگرافی ازش به ما میدید؟؟؟
    چند سالست؟؟؟رنگ چشماش؟؟؟چند وقته دست شماست؟؟؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14757
    گاز گرفتنش ممکنه طبیعی باشه یک بیوگرافی ازش به ما میدید؟؟؟
    چند سالست؟؟؟رنگ چشماش؟؟؟چند وقته دست شماست؟؟؟؟
    راستش رنگ چشماش رو من هر كاري ميكنم نميتونم تشخيص بدم !... صاحب اصليش ميگفت ٢.٥ سالشه ...
    حدود ٢٥ روز هست كه پيشمه و يه ١٠ كلمه اي صحبت ميكنه و سر هم فقط به پدرم ميده .. به من هم سر ميده بعد چند ثانيه يه دفعه نوكم ميزنه !
    ناخن و نوك و سه تا از پرهاي بالاش (نزديك دمش ) توي اين ٢٥ روز خيلي بزرگتر شدن ...
    روي زمين كه باشه بپر بپر ميكنه و مياد طرف من و ميخواد بياد روي دستم و همش انگشت يا مچم رو با نوك محكم فشار بده !
    ولي روي قفسش فقط يه دستش رو ميذاره روي دستم و حاضر نيست ازش جدا شه كه البته قبلاً خانوم مدير سايت روشي رو گفتن براي روي دست اومدن كه دارم روش كار ميكنم ...

غذا هم :
    آب هويج و انار و ذرت رو دوست داره
    برنج و نخود و كاهو و كرفس و كلم اصلاً دوست نداره
    تخمه هر روز توي ظرفش هست و ميخوره
    سيب و فلفل هم ميخوره ولي زياد نه
    عاشق چايي هست ولي من نميدمش
    روزي ٢-٣ تا پسته هم ميدمش ..،

Sent from my i5

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarashee نمایش پست ها
    راستش رنگ چشماش رو من هر كاري ميكنم نميتونم تشخيص بدم !... صاحب اصليش ميگفت ٢.٥ سالشه ...
    حدود ٢٥ روز هست كه پيشمه و يه ١٠ كلمه اي صحبت ميكنه و سر هم فقط به پدرم ميده .. به من هم سر ميده بعد چند ثانيه يه دفعه نوكم ميزنه !
    ناخن و نوك و سه تا از پرهاي بالاش (نزديك دمش ) توي اين ٢٥ روز خيلي بزرگتر شدن ...
    روي زمين كه باشه بپر بپر ميكنه و مياد طرف من و ميخواد بياد روي دستم و همش انگشت يا مچم رو با نوك محكم فشار بده !
    ولي روي قفسش فقط يه دستش رو ميذاره روي دستم و حاضر نيست ازش جدا شه كه البته قبلاً خانوم مدير سايت روشي رو گفتن براي روي دست اومدن كه دارم روش كار ميكنم ...

غذا هم :
    آب هويج و انار و ذرت رو دوست داره
    برنج و نخود و كاهو و كرفس و كلم اصلاً دوست نداره
    تخمه هر روز توي ظرفش هست و ميخوره
    سيب و فلفل هم ميخوره ولي زياد نه
    عاشق چايي هست ولي من نميدمش
    روزي ٢-٣ تا پسته هم ميدمش ..،

Sent from my i5
    منقارش بزرگ شده!!!!یک عکس از چشماش در نور طبیعی بگیرید و از وضعیت ظاهریشم چند تا عکس بزارید و همینطور از قفسو اسباب بازی هاش
    غذاهای مجاز رو هم هر روز در اختیارش بزارید تا کم کم شروع کنه به خوردن
    بهتره با دست بهش غذا بدید و بهش محبت کنید تا کم کم اعتمادش جلب بشه و باهاتون رفیق بشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    سلام دوستان پمپر من خیلی بچه خوبی شده شیطونی میکنه باهام دوسته خودش کار خودش و انجام میده و ..
    اما معمولا رو به دیوار میشینه بخوصوص وقتی بالای قفسش داره اواز میخونه این علتش چی میتونه باشه ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    سلام دوستان پمپر من خیلی بچه خوبی شده شیطونی میکنه باهام دوسته خودش کار خودش و انجام میده و ..
    اما معمولا رو به دیوار میشینه بخوصوص وقتی بالای قفسش داره اواز میخونه این علتش چی میتونه باشه ؟
    من نظر خودمو میگم ولی دقیق نمیتونم احساس و هدف طوطی ها رو از اینکار بگم . شاید دوستان دیگه با توجه به ارتباطی که با طوطی های خودشون داشتن و دارن این رفتار رو جور دیگه ای تفسیر کنن .

این رفتار رو بیشتر میشه از طوطی هایی انتظار داشت که تازه وارد یا خجالتی هستن یا هنوز کاملا به صاحبشون اعتماد ندارن ، و نمیخوان وقتی یکی داره نگاهشون میکنه حرف بزنن یا آواز بخونن . به همین دلیل برمیگردن و چون خودشون اون شخص رو نمی بینن شروع به صحبت می کنن .و ممکنه فکر کنن که وقتی خودشون نمی تونن اون شخص رو ببینن حتما اون شخص هم نمی تونه ببینتش . این رفتارش میتونه موقتی باشه و یا کمتر بشه . با بهتر و مستحکم تر شدن رابطه بین شما سعی میکنه از حرف زدن و آواز خوندن برای جلب توجه شما استفاده کنه .

هرچند من این رفتار رو در طوطی های رام هم دیدم . طوطی خودمم گاهی اوقات دوست داشت جایی بره و برای خودش صحبت کنه که ما تو دیدش نباشیم . مثلا موقع چرت روزانه به سمت پنجره برمیگشت و تمام کلمات و جملاتی که بلد بود رو به دلخواه خودش تکرار میکرد. با توجه به شناختی که از طوطیم داشتم میگم بعضی وقتا نیاز دارن با خودشون خلوت کنن و حرف بزنن بدون اینکه کسی یا حرکتی یا صدایی حواسشون رو پرت کنه پس وقتی برمیگرده و آواز میخونه بذارید به حال خودش باشه .

شما تمرین سخنگویی رو باهاش شروع کنید و هر پیشرفتی میبیند بهش حایزه بدید . با اینکار کم کم حرف زدن با شما براش جذاب میشه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14757
    منقارش بزرگ شده!!!!یک عکس از چشماش در نور طبیعی بگیرید و از وضعیت ظاهریشم چند تا عکس بزارید و همینطور از قفسو اسباب بازی هاش
    غذاهای مجاز رو هم هر روز در اختیارش بزارید تا کم کم شروع کنه به خوردن
    بهتره با دست بهش غذا بدید و بهش محبت کنید تا کم کم اعتمادش جلب بشه و باهاتون رفیق بشه
    خيلي با دست بهش غذا دادم و راحت همه چيز رو ميگيره ! ولي نميدونم چرا مثلاً يه روز خوب باهام دوسته و بازي ميكنه و فرداش دوباره انگار يه آدم جديدم براش !

Sent from my i5

صفحه 643 از 1238 نخستنخست ... 1435435936246256266276286296306316326336346356366376386396406416426436446456466476486496506516526536546556566576586596606616626937431143 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)