فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان
دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  23,285
لایک لایک:  12,724
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 636 از 693 نخستنخست ... 136536586626634635636637638646686 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 6,351 به 6,360 از 6928
    مدیــر کـــل سایت

تخصص
    ...
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    میانگین پست در روز
    1.84
    تعداد ارسال ها
    4,486
    غذای menu مخصوص کاسکو و طوطی
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام یکسوال داشتم کاسکو در چند سالگی اولین پریزی رو شروع میکنه و دومیش کی هستش؟

علف یونجه میشه به طوطی داد واسش خوبه؟ گوسفندا که خوب میخورنش یکی بهم گفتش به طوطیت یونجه بده واسش خوبه.

سلام . حدود یک سالگی ، هر سال معمولا پر ریزی دارن ، اما اینحوری نیست که فقط یه دوره باشه . ممکنه در سال چند دوره پر ریزی داشته باشه ، مثلا ممکنه پر ریزی در یه طوطی اواخر بهار شروع شه بعد قطع شه و دوباره پاییز شروع شه .. تو اسارت این بی نظمی ها هست

این تاپیک رو مطالعه کنید :

http://www.parsipet.ir/thread28946.html

در مورد علف یونجه ، منظور شما سبزه ی بونجه هست ؟ من چیری نشنیدم ، سرچ هم کردم چیز خاصی در موردش پیدا نکردم اما میدونم سبزه گندم خیلی خوبه ... از اون شخصی که بهتون گفته منبع بخواید .
    " از پاسخگویی به سوالات عمومی در پیام خصوصی معذوریم . لطفا سوالات خود را در تاپیک مربوطه مطرح کنید "

به منظور حفظ شخصيت و آبروي خود و وب سايتتان بدون ذکر منبع و لينک مستقيم اقدام به کپي برداري نکنید

کاربر تازه وارد

تخصص
    -
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    18016
    میانگین پست در روز
    0.02
    تعداد ارسال ها
    9
    با سلام
    امروز می خواستم از پرش عکس بگیرم تا براتون بزارم که از موبایلم ترسید و خودشو زد به دیوار قفس و همین باعث شد پرش بیفته .
    درباره رابطش باهام باید بگم تو این دو ماه بیکار نبودم و تلاشم را کردم کم و بیش . در حدی که جلوی قفسش می ایستم و باهاش حرف می زنم .و اون هم گوش می ده در طول روز تا جایی که بتونم باهاش حرف می زنم .دو مدل سوت براش می زنم . روزی یک بار دستم را داخل قفس می کنم و با دست بهش یک دونه میوه می دم . تا یک متریش هم هر روز کنارش می شینم .
    تا به حال سه بار از قفس بیرون آوردمش برای اینکه گاهی توی قفس یکدفعه شروع می کرد به بال بال زدن منم فکر کردم نیاز داره پرواز کنه . بیرون از قفس خیلی نمی تونم نزدیک شم حداکثر تا یک متریش. هر دفعه یک ساعت . و بعد قفسشو می زاشتم جلوش خودش می رفت تو قفسش.
    روزی سه وعده تخمه بهش می دم البته نه خیلی . در کنارش حبوبات . سبزیجات . پسته خام استخون ران مرغ میوه مخصوصا انگور و سیب بهش می دم . انگور و کرفس و هویج خیلی دوست داره .
    و یک نکنه که نگرانشم اینه که مدتی پیش که از قفس آوردمش بیرون یک دفعه به سمت اجاق گاز پرواز کرد . چون تو پرواز تعادل نداره منم از ترس اینکه آسیب ببینه با دست گرفتمش که البته کلی سرو صدا کرد و گازم گرفت . از اون به بعد ترسیدم درش بیارم و هم اینکه شاید از دستم ترسیده باشه . البته بعدش خیلی تلاش کردم تا ترسش ازم بریزه .
    ویرایش توسط 94-pani : 15th July 2015 در ساعت 12:04 AM

مدیــر کـــل سایت

تخصص
    ...
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    میانگین پست در روز
    1.84
    تعداد ارسال ها
    4,486
    نقل قول نوشته اصلی توسط 94-pani نمایش پست ها
    با سلام
    امروز می خواستم از پرش عکس بگیرم تا براتون بزارم که از موبایلم ترسید و خودشو زد به دیوار قفس و همین باعث شد پرش بیفته .
    درباره رابطش باهام باید بگم تو این دو ماه بیکار نبودم و تلاشم را کردم کم و بیش . در حدی که جلوی قفسش می ایستم و باهاش حرف می زنم .و اون هم گوش می ده در طول روز تا جایی که بتونم باهاش حرف می زنم .دو مدل سوت براش می زنم . روزی یک بار دستم را داخل قفس می کنم و با دست بهش یک دونه میوه می دم . تا یک متریش هم هر روز کنارش می شینم .
    تا به حال سه بار از قفس بیرون آوردمش برای اینکه گاهی توی قفس یکدفعه شروع می کرد به بال بال زدن منم فکر کردم نیاز داره پرواز کنه . بیرون از قفس خیلی نمی تونم نزدیک شم حداکثر تا یک متریش. هر دفعه یک ساعت . و بعد قفسشو می زاشتم جلوش خودش می رفت تو قفسش.
    روزی سه وعده تخمه بهش می دم البته نه خیلی . در کنارش حبوبات . سبزیجات . پسته خام استخون ران مرغ میوه مخصوصا انگور و سیب بهش می دم . انگور و کرفس و هویج خیلی دوست داره .
    و یک نکنه که نگرانشم اینه که مدتی پیش که از قفس آوردمش بیرون یک دفعه به سمت اجاق گاز پرواز کرد . چون تو پرواز تعادل نداره منم از ترس اینکه آسیب ببینه با دست گرفتمش که البته کلی سرو صدا کرد و گازم گرفت . از اون به بعد ترسیدم درش بیارم و هم اینکه شاید از دستم ترسیده باشه . البته بعدش خیلی تلاش کردم تا ترسش ازم بریزه .
    سلام . بهتره تا موقعی که رام نشده بیرون نیاریدش چون هم تعادل نداره در پرواز و هم اینکه اگه جایی بپره و اگه کاری کنید که باعث ترسش بشه ، روی رابطش با شما اثر منفی میذاره ، اما اگه هر 2 یا 3 روز یک بار، نیم ساعت هم بیاد بیرون مشکلی پیش نمیاد . ولی سعی کنید اون لحظه اجاق خاموش باشه ، در و پنجره بسته باشه تا مشکلی پیش نیاد . چون خودش بلده بره تو قفس

خیلی خوبه که از دست شما غذا میگیره ، تخمه رو کلا حذف کنید فقط به عنوان جایزه و برای تمرین بهش بدین در طول روز ، چون اینطور که معلومه غذاهای دیگه رو میخوره ، شب هم براش 2 یا 3 قاشق تخمه بذارید .

وقتی به شما اجازه میده دست رو داخل قفس ببرید و بهش میوه بدین پس راحت میتونید در طول روز کنار قفس و از بین میله ها بهش تخمه بدین . اینکار رو هر روز انجام بدین . چندین بار

پسته فقط یکی در روز ، چون فعالیت خاصی نداره

ارتفاع قفسش مناسب هست ؟ قفس نباید روی زمین باشه ، ارتفاعش نه خیلی زیاد باشه نه خیلی کم ، ارتفاع خیلی زیاد باعث میشه طوطی پرخاشگر بشه و ارتفاع خیلی کم باعث میشه طوطی با نزدیک شدن شما بترسه.

وقتی بیرون قفس هست کجاست دقیقا ؟ روی قفس ؟ چون گفتید قفسش رو نزدیک میکنم میره تو قفس!

اون اتفاق هم تاثیرش رو گذاشته اما نا امید نشید . اگه هنوز از دست شما غدا میگیره نشونه خوبیه که میتونید رامش کنید
    " از پاسخگویی به سوالات عمومی در پیام خصوصی معذوریم . لطفا سوالات خود را در تاپیک مربوطه مطرح کنید "

به منظور حفظ شخصيت و آبروي خود و وب سايتتان بدون ذکر منبع و لينک مستقيم اقدام به کپي برداري نکنید

کاربر تازه وارد

تخصص
    -
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    18016
    میانگین پست در روز
    0.02
    تعداد ارسال ها
    9
    با سلام . طبق گفته شما دو روزه براش تخمه نریختم و از دستم از بین میله ها بهش می دم . اولش می ترسید ولی کم کم اومد جلو و گرفت .الان هم روزی سه وعدشو با دست بهش می دم . ولی فکر می کنم چون براش تخمه نمی ریزم تو ظرف ناراحته چون از اون روز سرو صداهاش زیاد شده و بی دلیل قار می کشه. به نظرم با غذاهای دیگه سیر نمی شه
    در مورد ارتفاع قفس ، قفس مخصوص کاسکو با پایه چرخ دار براش خریدیم . ارتفاعش حدودا 1.5 متره . وقتی از قفس بیرون میاد اول در بالا رو براش باز می کنیم روی میله می شینه و بعد پر می زنه یک گوشه خونه و از اونجا دیگه تکون نمی خوره . و بعد قفسشو میارم پایین جلوش می زارم و می ره تو قفس .
    برای حموم کردنش با توجه به اینکه رام نیست چکار کنم یک بار با قفس بردمش تو حموم و با دوش کمی خیسش کردم . هر چند وقت حموم ببرمش ؟
    و اینکه قدم بعدی رام کردنش چیه ؟ ببخشید خیلی سوال می پرسم ؟

مدیــر کـــل سایت

تخصص
    ...
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    میانگین پست در روز
    1.84
    تعداد ارسال ها
    4,486
    نقل قول نوشته اصلی توسط 94-pani نمایش پست ها
    با سلام . طبق گفته شما دو روزه براش تخمه نریختم و از دستم از بین میله ها بهش می دم . اولش می ترسید ولی کم کم اومد جلو و گرفت .الان هم روزی سه وعدشو با دست بهش می دم . ولی فکر می کنم چون براش تخمه نمی ریزم تو ظرف ناراحته چون از اون روز سرو صداهاش زیاد شده و بی دلیل قار می کشه. به نظرم با غذاهای دیگه سیر نمی شه
    در مورد ارتفاع قفس ، قفس مخصوص کاسکو با پایه چرخ دار براش خریدیم . ارتفاعش حدودا 1.5 متره . وقتی از قفس بیرون میاد اول در بالا رو براش باز می کنیم روی میله می شینه و بعد پر می زنه یک گوشه خونه و از اونجا دیگه تکون نمی خوره . و بعد قفسشو میارم پایین جلوش می زارم و می ره تو قفس .
    برای حموم کردنش با توجه به اینکه رام نیست چکار کنم یک بار با قفس بردمش تو حموم و با دوش کمی خیسش کردم . هر چند وقت حموم ببرمش ؟
    و اینکه قدم بعدی رام کردنش چیه ؟ ببخشید خیلی سوال می پرسم ؟
    سلام . دوست من این سایت برای مطرح کردن سوال در مورد حیوانات ایجاد شده ، پس هر سوالی داشتید بپرسید ، عذرخواهی نکنید

فعلا به همین روال ادامه بدین ، با دست بهش غذا بدین که براش عادی تر بشه ... شما میتونید هر غذایی رو با دست بهش بدین ، اما تمرین اصلی با تخمه هست . پس سعی کنید همه غذاها رو با دست ندین مثلا غذاهایی مثل حبوبات پخته شده و حوانه زده رو سعی کنید تو ظرفش براش بذارید .. چون اینجوری عادت میکنه همش از دست غذا بخوره ...

مشکلی نیست .. فقط شب براش حتما تخمه بذارید 2 یا 3 قاشق . هرچقدر در طول روز کمتر تخمه ببینه تو ظرفش ، بیشتر برای گرفتنش از دست شما مشتاف میشه. بعدش شما کاملا که تخمه رو قطع نکردین در روز به عنوان تمرین و جایزه بهش تخمه میدین .. کافیه همون قدر

سعی کنید بیرون قفس هم باهاش تمرین کنید .. و تخمه رو با دست بهش بدین .. و ارتباطتون رو باهاش بیرون قفس بیشتر کنید چون کلا بهتره روی دست اوردن طوطی بیرون از قفس انجام بشه چون داخل قفس به هر حال قلمروشون هست و ممکنه بیشتر مقاومت کنن یا حتی پرخاشگری کنن .. البته اگه طوطی شما اینحوری نیست داخل قفس هم میتونید باهاش تمرین کنید

فعلا فقط با دست غذا دادن رو ادامه بدین .. دست رو فعلا ثابت نگه دارید که بیاد ازتون تخمه بگیره . هر وقت احساس کردین که دیگه براش عادی شده ، یکم تخمه رو فاصله بدین . مثلا اگه تخمه رو دقیقا روبروش نگه میدارید ، برای تمرین بعدی تخمه رو اطراف طوطی نگه دارید که برای رسیدن به تخمه یکم راه بره یا حتی گردنش رو بکشه به سمت تخمه ... با اینکار کم کم بهش یاد میدین که برای گرفتن جایزه دنبال دست بیاد ، هر جایی که شما دست رو نگه داشتید ..

هر بار که تخمه از دست شما گرفت تشویق کلامی یادتون نره .. مثل آفرین .. باز ذوق و شوق تشویقش کنید .. درست مثل یه بچه که اگه با هیجان تشویقش میکنید خوشحال میشه

تا همین مرحله پیش رفتین خبرشو بدین ..تا بدونم پیشرفتتون در چه حد بوده و ببینم میتونید مرحله بعد رو شروع کنید یا نه ..

اگه با اسپری کردن آب مشکل نداره ؛ سعی کنید دو روز در میون یا یه روز در میون یکم با آب پاش روش آب بپاشید .. اما اگه مشکل داره و دوست نداره اصلا روش آب بپاشید هر هفته یه بار ببریدش حموم .. البته بهتره تا رام نشده حموم نره چون ممکنه برای اینکه نمی خواد حموم کنه سریع نفس بگشه و آب وارد بینیش بشه.. بعد از حموم هم یکم با سشوار خشکش کنید . معمولا طوطی ها از این قسمت سشوار خوششون میاد ..

کاربر عالی

تخصص
    ازاد
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    میانگین پست در روز
    0.63
    تعداد ارسال ها
    579
    سلام الان کاسکو من یک هفته هستش سلام رو نامفهوم میگه یعنی مشخصه کاملا داره سلام رو میگه ولی هنوز واضح واضح نشده من هر روز سلام بهش میگم صدا ضبط شده هم هر روز واسش میزارم روز به روز داره بهتر میشه ولی چقد طول میکشه کاملا کاملا واضح سلام رو بگه ؟

بعد یاد گرفتن سلام و گفتن واضح کلمه سلام بقیه کلمات رو با سرعت بیشتری یاد میگیره؟مثلا اگه باهاش کار بشه یک روز درمیون میتونه کلمه جدید رو یاد بگیره و واضح بگه یا بیشتر طول میکشه

کاسکو باهوشی هستش هنوز یک سالش نشده ولی زبون باز کرده ماشالله.

یک سوال هم از سپیده خانوم داشتم من امروز مث همه روز ها دیگه کاسکو رو با جایزه رو دست اوردم و طبق معمول یک گشت کوچولو با هم زدیم ولی وقتی بردمش پیش قفس بجا اینکه سریع بره بالا قفس میومد طرف شونه من جایه تعجب بود هرچقد به قفس نزدیکش میکردم بالا قفس نمیرفت منم دستمو یواش یواش پایین اوردم ( چون خشک شده بود انقد که ثابت نگهش داشته بودم) کاسکوم هم یواش یواش اومد رو شونه من منم گفتم یک گشت دیگه ای بزنم شاید خوشش اومد تو همین گشت گذار یکهو از شونه من پرید پایین منم هرکاری کردم نیومد رو دستم هیچ راه دیگه ای وجود نداره بدون جایزه بیاد رو دستم؟اخه نمیدونم تا کی باید اینکارو کنم و چقد طول میکشه تا قشنگ راحت هروقت دلم بخواد بیاد رو دستم.

تو قفس هم که هستش وقتی میخوام بیارمش رو دستم یکم ناز و تردید میکنه با هزار دوز و کلک میارمش رو دستم و سریع از قفس خارجش میکنم ولی وقتی هم رو دستمه و از اتاق بیرون هستیم تخمه میگیره و میخوره از دستم.
    ویرایش توسط منصور : 17th July 2015 در ساعت 06:37 PM

مدیــر کـــل سایت

تخصص
    ...
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    میانگین پست در روز
    1.84
    تعداد ارسال ها
    4,486
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام الان کاسکو من یک هفته هستش سلام رو نامفهوم میگه یعنی مشخصه کاملا داره سلام رو میگه ولی هنوز واضح واضح نشده من هر روز سلام بهش میگم صدا ضبط شده هم هر روز واسش میزارم روز به روز داره بهتر میشه ولی چقد طول میکشه کاملا کاملا واضح سلام رو بگه ؟

بعد یاد گرفتن سلام و گفتن واضح کلمه سلام بقیه کلمات رو با سرعت بیشتری یاد میگیره؟مثلا اگه باهاش کار بشه یک روز درمیون میتونه کلمه جدید رو یاد بگیره و واضح بگه یا بیشتر طول میکشه

کاسکو باهوشی هستش هنوز یک سالش نشده ولی زبون باز کرده ماشالله.

یک سوال هم از سپیده خانوم داشتم من امروز مث همه روز ها دیگه کاسکو رو با جایزه رو دست اوردم و طبق معمول یک گشت کوچولو با هم زدیم ولی وقتی بردمش پیش قفس بجا اینکه سریع بره بالا قفس میومد طرف شونه من جایه تعجب بود هرچقد به قفس نزدیکش میکردم بالا قفس نمیرفت منم دستمو یواش یواش پایین اوردم ( چون خشک شده بود انقد که ثابت نگهش داشته بودم) کاسکوم هم یواش یواش اومد رو شونه من منم گفتم یک گشت دیگه ای بزنم شاید خوشش اومد تو همین گشت گذار یکهو از شونه من پرید پایین منم هرکاری کردم نیومد رو دستم هیچ راه دیگه ای وجود نداره بدون جایزه بیاد رو دستم؟اخه نمیدونم تا کی باید اینکارو کنم و چقد طول میکشه تا قشنگ راحت هروقت دلم بخواد بیاد رو دستم.

تو قفس هم که هستش وقتی میخوام بیارمش رو دستم یکم ناز و تردید میکنه با هزار دوز و کلک میارمش رو دستم و سریع از قفس خارجش میکنم ولی وقتی هم رو دستمه و از اتاق بیرون هستیم تخمه میگیره و میخوره از دستم.

سلام . ماشالا خدا حفظش کنه

من برای حرف زدن دقیقش و روی دست اومدن کاملش نمیتونم زمان خاصی به شما بگم

وقتی کلمه اول رو بگه بقیه کلمات رو راحتر یاد میگیره اما نه یه روز درمیون .. حداقلش 4 روز ممکنه طول بکشه .. حداکثرش ممکنه یک ماه طول بکشه .. دیگه همه اینا به خود طوطی و تمرین شما بستگی داره ، شایدم استثنا وجود داشته باشه و یه طوطی زودتر کلمه ای رو یاد بگیره

در مورد روی دست اومدن .. معمولا بعد از اینکه طوطی روی دست میاد من پیشنهاد میدم که با طوطی بازی نردبون تمرین بشه ، اول با هر قدم یه جایزه بعد با دو قدم یه جایزه و کم کم تا 5 قدم و 10 قدم یه جایزه پیش میرن .. طوریکه کم کم طوطی یاد بگیره بدون جایزه هم روی دست بیاد . شما گفتید فعلا آمادگیشو نداره اما روی دست میشینه برای دور زدن تو خونه . برای همین گفت این تمرین رو باهاش کار نکنید فعلا . هر وقت دیدین آمادگی داره باهاش بازی نردبون رو تمرین کنید

در مورد اینکه روی دست شما نیومده وقتی پریده ، اگه روی زمین پریده باشه ، و ارتفاعش از شما کمتر بوده قاعدتا باید میومده روی دست .. اما اگه اینحور مواقع نمیاد( نه داخل قفس ) ، دو دست رو با هم ببرید سمتش ، یکی که زیر پای طوطی برده میشه یکی هم از پشت سر طوطی ، طوطی رو به سمت دست جلویی هدایت میکنه ..

این تاپیک رو بخونید :

http://www.parsipet.ir/thread9173.html

روی شونه هم نذارید بشینه حتی اگه خودش دوست داشت

کاربر موثر

تخصص
    دانشجو
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    میانگین پست در روز
    0.23
    تعداد ارسال ها
    119
    باسلام کاسکوی من امروز وقتی یک کاسکوی نژادکنگورا دید عاشق شد وهمش میخواست بره پیشش من این اجازه را بهش دادم ولی اون یکی کاسکوداشت بهش حمله میکرد من هم میترسم حالا پرکن بشه اخه هنوز داره دنبال اون میگردهبه نظر شما نمیتونم اون دو تا را توی یکقفس بذارم تا جفت هم بشن کاسکوی من سنش دوساله و اون یکی پنج سال سن داره اگه برایکاسکوم جفت بگیرم دیگه حرف نمیزنه؟نمیدونم باید چکارکنم یک سوال دیگه هم داشتممیشه بگید چطوری میشه به کاسکو حرف زدن را یاد داد اخه من یک کلمه را هزار بارمیگم ولی مثلا یک کلمه ی دیگه راکه حتی تلفظش سختر هم هست بعد یکی دوبار گفتن یادمیگیره در ضمن سو تغذیه کاسکوی من وقتی میبینه یک کاسکوی دیگه غذا میخوره برطرفمیشه وشروع میکنه به غذا خوردن برای همین میخواهم برایش جفت بگیرم.ولی میترسم اگهجفت بگیرم از حرف زدن بیفته اگه میشه راهنماییم کنید با تشکر

کاربر موثر

تخصص
    دانشجو
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    میانگین پست در روز
    0.23
    تعداد ارسال ها
    119
    راستی برای جفت گیری باید کاسکو ها هم نژاد باشند؟ فکرکنم برای همینه که اون یکی کاسکو کاسکوی من را دوست نداره

کاربر موثر

تخصص
    دانشجو
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    میانگین پست در روز
    0.23
    تعداد ارسال ها
    119
    یه سوال دیگه هم در مورد قیمت کاسکو داشتم من کاسکومو وقتی یک سال ونیم سن داشت دو میلیون خریدم وقتی پست یکی از کاربران سایت خوندم تعجب کردم که کاسکوی کنگوشونو یک میلیو ششصد گرفتن من کاسکوم نژادش تمینه هست ارزیابی کاسکو برای تعیین قیمت چیه؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)