همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

ببخشید عرض میکنم پرنده تا احساس امنیت نکنه لذت کافی از نوازش نمیبره ! هدف ما هم لذت بردن طوطی هست ولی نه به یکباره چون موجب ترسش میشه ! خیلی از طوطی ها بیشتر علاقه دارند لپ اون هارو بخارونیم یا حتی زیر بالها یا هرجای دیگه !* این دلیل بر این نمیشه که ما دقیقا و برای اولین بار از همون نقطه شروع کنیم . شما باید ائل به پرنده بفهمونی لمس بدن و پرها توسط دست انسان اون رو تهدید نمیکنه اونم باید با جاهایی باشه روشون حساس نیست . شما یهو میخوای دور گوششو لمس کنه یا کاسکویی که از روبرو ترس داره به پشت گردن اون دست بکشید ! کار درستی هست ؟جفت ها از هم نمیترسن واسه همین اجازه دارن همدیگه رو لمس کنن و لذت ببرن .

درباره هدایت هم من روش شمارو نقض نکردم . مخالفت کردم بنا به دلایلی که عرض کردم ! کاسکویی که از دست میترسه شدیدا از جابجای با در هم میترسه !* هر روشی نقصی داره . هیچ روشی مطلقا برای همه پرنده ها جواب نمیده . نه روش شما نه بنده ! هیچ جسارتی هم نکردیم ها .

درباره حمام هم درصورت مناسب نبودن دما بهتره اصلا حمام کردن صورت نگیره چون همه چیز به یه ریسک تبدیل میشه و خطر ناک هست ....

درباره بیرون اومدن ما نگفتیم کی درست میگه کی غلط ما گفتیم باید درست تربیت بشه ! کاسکو دو مرحله داره یه داخل قفس یه بیرون قفس . برای داشتن یه پرنده ایده آل باید همه جیز درست انجام بشه . خیلی ها هستن از بدو ورود پرنده به منزل اجازه خروج به اون رو میدن اما خیلی ها هستن ابتدا اجازه میدن پرنده آشنا بشه ترش بریزه از محیط کاملا آشنا بشه بعد با حیط جدید آشنا بشه . قفس خونه کاسکو هست و بابید اول توی اون آرومش بشه بعد توی محیط !درسته هر دو رام میشن توی شرایط خودشون ولی بعدا آیا هردشون اونطوری ما انتظار داریم عادت کردن ؟ آیا گاهی لازمه از قفس خارج نشن کدوم یکی تحمل میکنه ؟ کدوم یکی احتما پرکنی و افسردگی بالایی پیدا میکنه!؟؟
    بعضی کاسکو باز های قدیمی بر این عقیده هستن تا پرنده حرف نزده نباید از قفس بیرون آورد آیا این درسته ؟ یا خیلی حرفای دیگه که خودتونم میدونید توی باور ها نمیگنجه و کاملا غلط هست !؟؟

دوست عزیز تجربیات بنده بر اساس رام کردن و به حرف آوردن شاید بالای 100 تا پرنده باشه که غالب بر 50 در صدشون کاسکو بودند,کاسکو درون قفس باید ترسش از دست بریزه و مرحله بعد اینه که بیرون از قفس و در محیط آزادتری باهاش تمرین بشه تا بشه گفت رام شده,در مورد برگردوندن و هدایت با دست یا حوله این کار باعث میشه خودتون طوطی رو از دست بترسونید اگر حوله پیچی کنید که خیلی بیشتر استرس بهش وارد کردید و در مراحل بعدی تمرین به مشکل بر خواهی خورد.نوازش پرها در جهت خلاف خواب پر باعث لذتی میشه که هیچ کس نمیتونه اونو نادیده بگیره و 100 البته باید بعد از این که به محیط عادت کرد و ترسش ریخت انجام بشه و این زمانیه که طوطی از دست نمیترسه و فرار نمیکنه......خاراندن زیر بال یا روی ران یا سینه پرنده در هیچ سایت و یا منبعی به عنوان روشی برای بر قرا ری ارتباط قید نشده و این کار عملا هیچ سودی نداره.....شما 1 سال هم منقار پرنده رو نوازش کنید باز هم وقتی بخواین سرش رو نوازش کنید حتما و حتما میترسه و ممانعت میکنه،این کار هم یک پروسه زمان بر هست وباید طبق اصول رعایت بشه.
    منظور بنده از کاسکو بازهای قدیمی افرادی نیستند که در مولوی کار میکردند بلکه افراد با تجربه و علمی هستند که در کل ایران شناخته شدند و پشت هر حرفشون سالها تجربه خوابیده.
    دوست عزیز اهلی کردن طوطی از یک قواعد خاصی پیروی میکنه و اون چیزی جز جلب اعتماد طوطی نیست.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    دوست عزیز تجربیات بنده بر اساس رام کردن و به حرف آوردن شاید بالای 100 تا پرنده باشه که غالب بر 50 در صدشون کاسکو بودند,کاسکو درون قفس باید ترسش از دست بریزه و مرحله بعد اینه که بیرون از قفس و در محیط آزادتری باهاش تمرین بشه تا بشه گفت رام شده,در مورد برگردوندن و هدایت با دست یا حوله این کار باعث میشه خودتون طوطی رو از دست بترسونید اگر حوله پیچی کنید که خیلی بیشتر استرس بهش وارد کردید و در مراحل بعدی تمرین به مشکل بر خواهی خورد.نوازش پرها در جهت خلاف خواب پر باعث لذتی میشه که هیچ کس نمیتونه اونو نادیده بگیره و 100 البته باید بعد از این که به محیط عادت کرد و ترسش ریخت انجام بشه و این زمانیه که طوطی از دست نمیترسه و فرار نمیکنه......خاراندن زیر بال یا روی ران یا سینه پرنده در هیچ سایت و یا منبعی به عنوان روشی برای بر قرا ری ارتباط قید نشده و این کار عملا هیچ سودی نداره.....شما 1 سال هم منقار پرنده رو نوازش کنید باز هم وقتی بخواین سرش رو نوازش کنید حتما و حتما میترسه و ممانعت میکنه،این کار هم یک پروسه زمان بر هست وباید طبق اصول رعایت بشه.
    منظور بنده از کاسکو بازهای قدیمی افرادی نیستند که در مولوی کار میکردند بلکه افراد با تجربه و علمی هستند که در کل ایران شناخته شدند و پشت هر حرفشون سالها تجربه خوابیده.
    دوست عزیز اهلی کردن طوطی از یک قواعد خاصی پیروی میکنه و اون چیزی جز جلب اعتماد طوطی نیست.
    آقای وکیلی عزیز من هیچ قصد بی احترامی به شما وتجربتون رو نداشتم . حرفای من رو دقیق بخونید و حرفای خودتون رو هم بخونید . این پست آخر شما همون حرف بنده بود و من چیزی جز این حرفه شما نگفتم . بهتره به این بحث ادامه ندیم ممنون از راهنماییتون !

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    سلام یه برنامه غذایی من برا پمپرم در نظر گرفتم اینطوری تخمه که هر روز داره حالا کنارش هر روز یه چیزه دیکه مه دوس داره بهش میدم
    1 کرفس
    2 ذرت
    3 لوبیا
    4 انار
    واسه همین 3 روز خالی میمونه اصلا این روش خوبه ؟ اگه اره پیشنهادتون برا روزای دیگه چیه ؟ هویجم هرروز بهش میدم البته بیشتر بازی مینه و هویج و تیکه تیکه میکنه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    سلام یه برنامه غذایی من برا پمپرم در نظر گرفتم اینطوری تخمه که هر روز داره حالا کنارش هر روز یه چیزه دیکه مه دوس داره بهش میدم
    1 کرفس
    2 ذرت
    3 لوبیا
    4 انار
    واسه همین 3 روز خالی میمونه اصلا این روش خوبه ؟ اگه اره پیشنهادتون برا روزای دیگه چیه ؟ هویجم هرروز بهش میدم البته بیشتر بازی مینه و هویج و تیکه تیکه میکنه
    سلام.اتفاقا خیلی هم ایراد داره این برنامه.تخمه سرشار از چربی هست و کبد پرنده رو بشدت اذیت میکنه.
    شما به این غذایی بلال تازه،عدس و ماش به همراه لوبیا به صورت آبپز یا جوانه زده،هویج و سیب و اسفناج و جعفری و نخود سبز و موز میتونید به صورت روزانه هرکدوم که در دسترستون هست به عنوان غذای یک روزش در نظر بگیرید.اما اینکه اینطور لیست بنویسید که یک روز انار به همراه تخمه یا کرفس به همراه تخمه درست نیست.ظرف غذای پرنده باید تنوع ی وحتی رنگی داشته باشه که پرنده برای خوردنش جذب بشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14589
    ببخشید منظورتون اینه که تو ظرف غذای اصلی کاسکو نباید همیشه تخمه باشه ؟ چون من هر کاسکویی که دیدم ظرف غذای اصلیش تخمه بوده .. کاسکوی خودمم همین طور .. من برای کاسکوم از یه نوع تخمه که در کنارش مغزها و میوه خشک ها هست استفاده میکنم و بقیه ی میوه ها مثل سیب و انار و ... رو با دست بهش میدم .. این کار اشتباهه ؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza-a نمایش پست ها
    ببخشید منظورتون اینه که تو ظرف غذای اصلی کاسکو نباید همیشه تخمه باشه ؟ چون من هر کاسکویی که دیدم ظرف غذای اصلیش تخمه بوده .. کاسکوی خودمم همین طور .. من برای کاسکوم از یه نوع تخمه که در کنارش مغزها و میوه خشک ها هست استفاده میکنم و بقیه ی میوه ها مثل سیب و انار و ... رو با دست بهش میدم .. این کار اشتباهه ؟؟
    بله تخمه نباید دائم به طوطی داد.یک روز توی غذاییش باشه خوبه اما دائم نه.همه اشتباه میکنن نباید راه اشتباه رو ادامه داد.به همین خاطر هم هست که کبد پرنده ها ایراد میاره و بعد از سن چهار الی پنج سالگی مشکلات گوارشی طوطی شروع میشه.همیشه ساده ترین راه بهترین راه نیست.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14589
    ببخشید درباره ی ترک دادن عادت های بد کاسکوم هم میتونید راهنمایی کنید ؟؟یکی حرفهای بدیه که از صاحب قبلیش یاد گرفته و ما دوست نداریم .. براش مثل بازی میمونه و مدام این کلمه ها رو میگه .. یکی از دوستان بی محلی رو پیشنهاد دادن ولی خب زیاد فرقی براش نداره و تکرار میکنه .. یکی دیگه هم این که تخمه های داخل ظرف رو با پاش پرت میکنه وسط اتاق و بعد خودش جیغ و داد میکنه و وای وای میگه !! ممنون میشم اگه شمام راهنمایی کنید ..

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    ببخشید درباره ی ترک دادن عادت های بد کاسکوم هم میتونید راهنمایی کنید ؟؟یکی حرفهای بدیه که از صاحب قبلیش یاد گرفته و ما دوست نداریم .. براش مثل بازی میمونه و مدام این کلمه ها رو میگه .. یکی از دوستان بی محلی رو پیشنهاد دادن ولی خب زیاد فرقی براش نداره و تکرار میکنه .. یکی دیگه هم این که تخمه های داخل ظرف رو با پاش پرت میکنه وسط اتاق و بعد خودش جیغ و داد میکنه و وای وای میگه !! ممنون میشم اگه شمام راهنمایی کنید ..
    دوست عزیز بنده یک روز پیش خدمتتون گفتم بهش بی اعتنایی بکنید ! و بعدش گفتم این کار به ماه ها هم ممکنه طول بکشه انتظار نداشته باشید پرنده حرفی رو که یاد میگیره حتی یک هفته ای یادش بره همه چیز زمان میخواد مخصوصا فراموشی که صبر خیلی خیلی بیشتری میخواد .!!!

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    سلام از عادت انداختن طوطی کار خیلی سختیه و زمان میبره،بهترین روش همین بی اعتنایی هست که دوست عزیزمون گفتند اما روش دوم که پیشنهادمیکنم اینه که تنبیهش کنید،البته منظور این نیست که بزنیدش یا تنبیه فیزیکی کنید،خیر.....وقتی طوطی کار بدی انجام میده شما باید کاری کنید که بفهمه داره اشتباه میکنه و شما خوشتون نمیاد بع عنوان مثال وقتی کلمات زشت رو گقت برای چند دقیقه کوتاه روی قفسش کاور بکشید یا اگر به شما وابستست وقتی کار بدی کرد روتون رو برگردونید و از اتاقش خارج بشید یا روش های دیگه که تاثیر مثبت روی ترک عادت داشته باشه و به پرنده آسیب نرسونه
    کلا طوطی ها به بازی کردن با غذاشون عادت دارند،یکی از کارهایی که بهتره انجام بشه اینه که غذا به مقدار کم در اختیار طوطی قرار بگیره که طوطی مجال بازی پیدا نکنه و سهم عمدشو بخوره و تعداد وعده هایی که براش غذا میریزید رو بیشتر کنید و حجم غذایی که در هر وعده بهش میدید رو کم کنید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ/مرغ عشق/عروس هلندی/همستر/خرگوش/اسب
    شماره عضویت
    14562
    سلام دوستان
    من در شرف خرید عروس هلندی یا طوطی سر الویی هستم
    مواردی از دوستان ک بهم پیشنهاد دادن با قیمت میگم لطفا راهنماییم کنید
    یک جفت مولد سر الویی ک عکسشون رو میزارم 650
    یک عروس تکه نقره ایه نژاد ارمنیه 400
    و جفت های عروس هس ک از 800 تا 2500

صفحه 628 از 1238 نخستنخست ... 1285285786096106116126136146156166176186196206216226236246256266276286296306316326336346356366376386396406416426436446456466476787281128 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)