کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    ممنون از هر دو عزیز پس من فعلا بیرونش نمارم تا جایی که بشه اما حالا که تو قفس هست چکار میتونم بکنم این قضیهی هدایت هم بلد نیستم میشه یه توضیح بدین ؟
    اما وقتی بیرونش نمیارم اصبانی میشه یکم به در و دیوار میزنه و بعد پکر میشه سعی میکنه بخوابه
    چاره ای نیست ! کاسکو شما کاملا بد عادت شده و از نظر من دو راه داره !
    راه اول :
    نگران نباشید اشکالی نداره از سرش میافته همونطور که قبلا گفتم سرگرمش کنید باهاش حرف بزنید بازی کنید ! نوکش رو نوازش کنید بذارید حواسش پرت بشه ! میخوابه هم اشکالی نداره ! از اول هم عرض کردم پرنده رو بد عادت نکنید !*حالا هم زیاد نگذشته و میشه درستش کرد !معمولا کاسکو ها حرکات روی ساعتی خاصی از روز انجام میدن !* مثلا ممکنه پرنده شما از ساعت 2 تا 3 بعد از ظهر این حالت رو داشته باشه . یه راه اینکه میتونید حدود ساعت دو و قبل از شروع کردن این رفتارش ظرف غذاش رو بردارید و میوه های خوشمزه توش بذارید یا با دست بهش بدین ! اون هم خودشو سرگرم میکنه !*و بعد از تموم شدن غذاش میتونید یکم باهاش بازی کنید تا از سرش بیافته ! خلاصه باید سرگرم کنید پرنده رو .
    راه دوم :
    اینکه موقع انجام اینکار اونجارو ترک کنید بذارید یکم تنها بمونه بعد که دیدین آروم شد دوباره برگردین پیشش ! باید بفهمونید اینکارش اشتباه هست ... منتها وقتی برگشتین پیشش باهاش حرف بزنید اما طوری نشه که پرنده رو توی طول روز رها کنید و فقط بعد از اون کارش باهاش تمرین کنید تا پرنده فکر کنه با اینکارش میتونه جلب توجه کنه !*
    رفتار با کاسکو ها عینه راه رفتن روی لبه دیواره باید مراقب بود چون کاسکو ها فوقالعاده حساس هستن !

درباره هدایت کردن :::
    البته با توجه به رفتار های متفاوت کاسکو ها با توجه به کاسکو خودم میگم !* کاسکو رو با دست هدایت کنید به سمت در . هرجا داشت غیر مسیر در رو میرفت با دست جلوش رو بگیرید !*میتونید دور دستتون حوله بپیچید تا از گاز گرفتنش در امان باشید کمی ! حواستون باشه پرنده ممکنه بار اول یکم بترسه ولی بار دوم و بار های بعد راحت تر داخل میره . اروم دست رو بهش نزدیک کنید ولی به پرنده نزنید چون میترسه ! اینطوری میره داخل . بعضی از پرنده ها بیشتر لج بازی میکنن و از روی قفس به جای دیگه مثل روی زمین پرواز میکنن که شما باید قفس رو نزدیک پرنده ببرید تا پرنده بره داخل !*استفاده از کلمه خاص فراموش نشه !
    بهترین راه استفاده از چوب هست ! (البته قبل از بیرون آوردن پرنده میتونید چوب رو هم بهش معرفی کنید مثل یک اسباب بازی تا ترسش بریزه ! مثلا بهش نزدیک کنید تا حدی که نترسه و اجازه بدین لمس کنه و ... ) میتونید به روش بالا عمل کنید ولی بجای حوله چوب نشیمن دیگری در دست بگیرید . بهش نزدیک کنید بار اول و دوم میترسه و فرار میکنه . یا ممکنه داخل بره یا بپره که گفته شد . اما بعد از چندبار دیگه ازش مثل قبل نمیترسه . آروم بهش نزدیک کنید ببرید نزدیک پاش . حتما روش پا میذاره و لمسش میکنه ! بعد به آرومی بلندش کنید و چند ثانیه نگهش دارید. ممکنه پرنده باز سریع بپره پایین روی سقف که شما چوب رو دوباره نزدیک کنید !* با تکرار این روش اون میاد روی میله و میتونید به آرومی به داخل قفس انتقال بدینش . اگر روی میله نیومد باز میتونید از حوله استفاده کنید و به داخل هدایتش کنید .اما باز هم باید یاد بگیره روی چوب یا روی دست بیاد .پس باید باهاش تمرین کنید . در روز های معمولی هم که داخل قفس هست با چوب باهاش تمرین کنید به حدی که میتونید و نمیترسه ...
    باز هم میگم سعی کنید تمام راه رو برسی کنید و ببینید کدوم یک کمترین استرس رو وارد میکنه !*برای بار اول و دوم میترسه ولی بعد دیگه کم کم ترسش میریزه !
    ببخشید طولانی شد
    با تشکر یاعلی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    دوست عزیز هدف از خاراندن سر و پرهای اطراف گوش اینه که طوطی لذت ببره چرا که در طبیعت جفتها سر هم رو میخارونند و این کار لذت خاصی به طوطی میده حالا میشه بفرمایید نوازش منقار و اطراف اون چه فایده ای داره؟؟؟؟
    در مورد برگرداندن طوطی به قفس هم بنده سالهاست هم خودم و هم دوستانم از این روش استفاده میکنیم،میشه بفرمایید طوطی که از دست کمی میترسه رو چه طور میشه به طورف داخل قفس هدایت کرد که از روی ترس نپره پایین؟؟؟؟به نظر روش بنده باعث ترس میشه اما بهتون توصیه میکنم حتما و حتما یک بار هم شده این روش رو انجام بدید و نتیجه رو خودتون ارزیابی کنید.
    در مورد خشک کردن طوطی هم باز هم تاکید میکنم در صورت مناسب نبودن دما بهتره از سشوار استفاده بشه!!!!!!
    در ضمن تمامی کاسکو بازهای قدیمی بر این باوردند که طوطی تا بیرون از قفس نیاد اهلی نمیشه و زمان بیرون آمدن از قفس وقتیه که ترسش از دست ریخت،یعنی ابتدای تمرین سر دادن
    ببخشید عرض میکنم پرنده تا احساس امنیت نکنه لذت کافی از نوازش نمیبره ! هدف ما هم لذت بردن طوطی هست ولی نه به یکباره چون موجب ترسش میشه ! خیلی از طوطی ها بیشتر علاقه دارند لپ اون هارو بخارونیم یا حتی زیر بالها یا هرجای دیگه !* این دلیل بر این نمیشه که ما دقیقا و برای اولین بار از همون نقطه شروع کنیم . شما باید ائل به پرنده بفهمونی لمس بدن و پرها توسط دست انسان اون رو تهدید نمیکنه اونم باید با جاهایی باشه روشون حساس نیست . شما یهو میخوای دور گوششو لمس کنه یا کاسکویی که از روبرو ترس داره به پشت گردن اون دست بکشید ! کار درستی هست ؟جفت ها از هم نمیترسن واسه همین اجازه دارن همدیگه رو لمس کنن و لذت ببرن .

درباره هدایت هم من روش شمارو نقض نکردم . مخالفت کردم بنا به دلایلی که عرض کردم ! کاسکویی که از دست میترسه شدیدا از جابجای با در هم میترسه !* هر روشی نقصی داره . هیچ روشی مطلقا برای همه پرنده ها جواب نمیده . نه روش شما نه بنده ! هیچ جسارتی هم نکردیم ها .

درباره حمام هم درصورت مناسب نبودن دما بهتره اصلا حمام کردن صورت نگیره چون همه چیز به یه ریسک تبدیل میشه و خطر ناک هست ....

درباره بیرون اومدن ما نگفتیم کی درست میگه کی غلط ما گفتیم باید درست تربیت بشه ! کاسکو دو مرحله داره یه داخل قفس یه بیرون قفس . برای داشتن یه پرنده ایده آل باید همه جیز درست انجام بشه . خیلی ها هستن از بدو ورود پرنده به منزل اجازه خروج به اون رو میدن اما خیلی ها هستن ابتدا اجازه میدن پرنده آشنا بشه ترش بریزه از محیط کاملا آشنا بشه بعد با حیط جدید آشنا بشه . قفس خونه کاسکو هست و بابید اول توی اون آرومش بشه بعد توی محیط !درسته هر دو رام میشن توی شرایط خودشون ولی بعدا آیا هردشون اونطوری ما انتظار داریم عادت کردن ؟ آیا گاهی لازمه از قفس خارج نشن کدوم یکی تحمل میکنه ؟ کدوم یکی احتما پرکنی و افسردگی بالایی پیدا میکنه!؟؟
    بعضی کاسکو باز های قدیمی بر این عقیده هستن تا پرنده حرف نزده نباید از قفس بیرون آورد آیا این درسته ؟ یا خیلی حرفای دیگه که خودتونم میدونید توی باور ها نمیگنجه و کاملا غلط هست !؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza-a نمایش پست ها
    سلام دوباره به همه ی دوستان .. قبلا گفتم که کاسکوی من خیلی باهوشه و خیلی زیاد حرف میزنه .. تو این یه هفته که اوردیمش خونه خیلی باهامون دوست شده .. قبلا دست یه خانوم پیری بوده و متاسفانه این خانوم دو تا حرف بد یادش داده که مدام اینا رو تکرار میکنه و میخنده ! یکیش اینه که با عرض معذرت با یه صدای عصبانی به خودش میگه ( برو گمشو ) بعدشم شروع میکنه به خندیدن و شعر خوندن و بازی کردن .. چند بار که مهمون داشتیم این حرفا رو زد و من خیلی خجالت کشیدم .. سوالم اینه که چیکار کنم دیگه حرفای بدی که یاد گرفته رو نگه و از یادش بره ؟؟ کلمه ی دوم که یه فحش هست رو دائم میگه و باهاش جمله سازی میکنه ! یه جورایی وقتی ذوق میکنه اون کلمه رو میگه
    یکی از مشکل بزرگ مردم ترک عادت پرنده هست !
    یکی از راه ها کم توجهی هست !*کاسکو ها وقتی یه کلمه رو یاد میگیرن اگه باهاشون تکرار نکنید از یاد میبرن . موقعی که این کلمه رو میگه بهش توجه نکنید . کلمات خوب دیگه ای رو که بلد هست تکرار کنید !* ممکنه ماه ها طول بکشه تا یادش بره . یه کلمه زشت مثل جیغ های ناجور طوطی هاست ! با بی توجهی اون میفهمه اینکارش اشتباه بوده و راه جلب توجه این نیست ! حتی گاهی موقع تکرار کردن اون کلمه اونجا رو ترک کنید !*کلمات خوبی رو که تکرار میکنید و اون هم تکرار میکنه با شما اون کلمه رو بهش جایزه بدین . به هیچ وجه هم اون کلمه بد رو تکرار نکنید !
    باز در اینباره نظر دیگر دوستان رو هم بپرسید !

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14589
    ممنون .. الان که داره باز اون کلمه رو میگه من اومدم این طرف اما دائم میگه تا برم پیشش .. بعد که رفتم با یه صدای خوشحال شروع میکنه اون حرف رو زدن .. کلمات رو با لهجه و صدای اون خانوم پیر میگه اگه ما کلمه ی جدید یادش بدیم باز هم با همون صدا میگه یا نه ؟؟ لهجه چی ؟ مورد دیگه اینکه خیلی اشتهاش زیاده و در طول روز چندین بار انار و پسته و سیب باید بهش بدیم .. در کل هر خوراکی که ما میخوریم سریع میگه : بیا به به بخور که یعنی به اونم بدیم .. مشکلی نداره اشتهای زیادش ؟ میوه ی زیاد براش بد نیست ؟؟ جنب و جوش و تحرکش هم خیلی بالاست و اصلا نمیتونه یه جا بمونه دائم داره بازی میکنه .. میره رو ظرف تخمه و با پاهاش تخمه ها رو میگیره و پرت میکنه وسط اتاق .. یا اب داخل ظرفشو میپاشه این طرف و اون طرف و اب بازی میکنه .. هر چقدر هم بهش میگیم نکن و نه بدتر لج میکنه ..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14589
    راستی از کاسکو های دیگه خیلی کوچیکتره و بدنش خیلی خیلی روشنه .. تقریبا نقره ایه نه خاکستری .. نر هست .. حالت چشماش و کلا بدنش با کاسکوهای دیگه فرق داره .. میدونین چرا این جوریه ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    ممنون .. الان که داره باز اون کلمه رو میگه من اومدم این طرف اما دائم میگه تا برم پیشش .. بعد که رفتم با یه صدای خوشحال شروع میکنه اون حرف رو زدن .. کلمات رو با لهجه و صدای اون خانوم پیر میگه اگه ما کلمه ی جدید یادش بدیم باز هم با همون صدا میگه یا نه ؟؟ لهجه چی ؟ مورد دیگه اینکه خیلی اشتهاش زیاده و در طول روز چندین بار انار و پسته و سیب باید بهش بدیم .. در کل هر خوراکی که ما میخوریم سریع میگه : بیا به به بخور که یعنی به اونم بدیم .. مشکلی نداره اشتهای زیادش ؟ میوه ی زیاد براش بد نیست ؟؟ جنب و جوش و تحرکش هم خیلی بالاست و اصلا نمیتونه یه جا بمونه دائم داره بازی میکنه .. میره رو ظرف تخمه و با پاهاش تخمه ها رو میگیره و پرت میکنه وسط اتاق .. یا اب داخل ظرفشو میپاشه این طرف و اون طرف و اب بازی میکنه .. هر چقدر هم بهش میگیم نکن و نه بدتر لج میکنه ..
    تا تکرار میکنه اصلا پیشش نرید . بذارید بفهمه با یه حرف دیگه میتونه شمارو جذب کنه نه حرف های زشت !
    کاسکو ها قابلیت تقلید چند صدا رو باهم دارند یعنی صدای زن و مرد رو جدا درمیارن . کلمات جدیدی که از شما یاد بگیره با صدای شما تقلید میکنه . لهجه هم به همین صورت . با لحجه فردی تکرار میکنه که اون کلمه رو زاش یادمیگیره حالا چه شما چه هرکس دیگه !
    اشتهای زیاد هم بابت تحرک زیاد هست . هیچ اشکالی نداره هرچقدر میخواد بهش بدین و گشنش نذارید .
    انار زیاد بهش ندین روزی پنج تا دونه براش کافیه و حتی زیاد هم هست و درکل میوه های زیاد براش مشکلی نداره !* متنوع کنید میوه و غذا هاش رو !

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    راستی از کاسکو های دیگه خیلی کوچیکتره و بدنش خیلی خیلی روشنه .. تقریبا نقره ایه نه خاکستری .. نر هست .. حالت چشماش و کلا بدنش با کاسکوهای دیگه فرق داره .. میدونین چرا این جوریه ؟
    هر کاسکویی ویژگی خودشو داره . کاسکو ها درسته ذاتا سخنگو هستن و طوطی سان اما مثل انسان ها هر کدام از نظر ظاهری و رفتاری با اون یکی فرق هایی داره و عموما در ظاهر تقریبا شبیه اند و در رفتار بسیار متفاوت اند . مثل کاسکو های دم سفید یا خال قرمز ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    خوش به حالت چه کاسکو بازی گوشی داری کاش مال منم اینطوری بشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    خوش به حالت چه کاسکو بازی گوشی داری کاش مال منم اینطوری بشه
    دوست عزیز شما خیلی عجله دارین .. صبر کنید بذارید کاسکو شما هم رام بشه بعد ببینید به کسی دیگه میتونید بگید خوش به حالت یا نه ....
    اون موقع همه به شما میگن خوش به حالت ... همونطور که گفتم هر پرنده ای خصوصیاتی داره و بهتره بهم از نظر رفتاری و ظاهری مقایسه نکنید .

دوست عزیز با ببخشید عرض میکنم این تاپیک برای سوالات شما و دوستان هست . اینگونه پیام هارو به یک دیگر رو لطفا از طریغ پیغام خوصی بگین تا پست ها شلوغ و گسسته نباشه ..
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

دوست عزیز شما خیلی عجله دارین .. صبر کنید بذارید کاسکو شما هم رام بشه بعد ببینید به کسی دیگه میتونید بگید خوش به حالت یا نه ....
    اون موقع همه به شما میگن خوش به حالت ... همونطور که گفتم هر پرنده ای خصوصیاتی داره و بهتره بهم از نظر رفتاری و ظاهری مقایسه نکنید .

دوست عزیز با ببخشید عرض میکنم این تاپیک برای سوالات شما و دوستان هست . اینگونه پیام هارو به یک دیگر رو لطفا از طریغ پیغام خوصی بگین تا پست ها شلوغ و گسسته نباشه ..
    ممنون
    حق با شماست ممنون میتونید پست و پاک کنید

صفحه 627 از 1238 نخستنخست ... 1275275776086096106116126136146156166176186196206216226236246256266276286296306316326336346356366376386396406416426436446456466777271127 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)