کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    سلام دوستان دیشب بال کاسکو کوتاه کردیم کلی اونجا قار زد خیلی روز بدی بود. در مواقعی که می خوام فقط آب وغذا زیرشو عوض کنم قار می زنه ولی در بقیه مواقع که اصلا جلوش نمیریم هیچ صدایی ازش در نمی یاد حتی آواز یا قار هم نمیکشه و خیلی ساکته این طبیعی هست ؟ چرا اینقد ساکته؟ 3تا 4 سرفه در روز طبیعی یا علایم سرماخوردگی هست؟ سپاس

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    سلام دوستان دیشب بال کاسکو کوتاه کردیم کلی اونجا قار زد خیلی روز بدی بود. در مواقعی که می خوام فقط آب وغذا زیرشو عوض کنم قار می زنه ولی در بقیه مواقع که اصلا جلوش نمیریم هیچ صدایی ازش در نمی یاد حتی آواز یا قار هم نمیکشه و خیلی ساکته این طبیعی هست ؟ چرا اینقد ساکته؟ 3تا 4 سرفه در روز طبیعی یا علایم سرماخوردگی هست؟ سپاس
    سلام دوست عزیز ! کوتاه کردن بالها برای پرنده اهلی باعث ایجاد استرس بالایی میشه حالا وای به حال استرسی که وقتی وحشی باشه ایجاد بشه !
    نباید جلوش برید ! اصلا انتظار نداشته باشید همون کاسکویی باشه که تا ساعت قبل از کوتاه کردن پر ها داشتید ! اون تا 3 4 روز کاملا احساس ناآرومی داره ! باید دوباره عینه کاسکو صفر باهاش شروع کرد ! شرایط همون شرایط کاسکو تازه وارد باشه ! یعنی فقط برای آب و غذا نزدیک برید ! از دور باهاش حرف بزنید !بذارید دوباره اعتماد کنه اما خب مسلم هست بیشتر زمان میبره که این بستگی به شما و پرنده داره !* هرچی مهربان تر و صبور تر و اصولی تر تیجه بهتر و سریع تر ! عجله اصلا نکنید ! حتی ممکنه پرنده گاهی به کف قفس بره اونجا بمونه که این هم نشونه احساس نا امنی هست و در این موقع شما کمی نزدیک برید به حدی که نترسه و نلرزه . به حدی برید جلو که نترسه و فقط سریع بیاد روی چوب خودش بایسته بعد شما دوباره دور شید ! جلوش نه تنها شما هیچکس رفت و آمد نکنه که باعث ترس اون بشه و تمام نکاتی که گفته شده درباره یه کاسکو وحشی تازه وارد رو انجام بدین ! اگر لحظه قیچی کردن بالها شمارو دیده که خب کارتون بیشتر زمان میبره تا باز اعتماد کنه اگر نه باز این زمان کوتاه تر میشه !
    الان که پرهاش کوتاه شده و نا مرتب هست تووی روز ممکنه بار ها بال هاش رو بکشه و نرمش بده که جای نگرانی نیست !

فکر کنم منظور شما از سرفه همون عطسه هست ! اگر عطسه میکنه مسئله ای نیست چون عواملی مثل گرد ریز پر های خودش یا گرد و غبار در هوا یا ... وقتی وارد بینی میشه در هر زمانی پرنده با عمل عطسه اون رو خارج میکنه ! همونطور که قبلا گفته شد برای اینکه بدونید سرما خورده یا نه ؟ باید بیشتر علائم سرما خوردگی از جمله کسل بودن \ بی صدا بودن \ روی دوپا خوابیدن و عطسه همراه با مایع از بینی یا قی کردن چشم و .... رو داشته باشه ! به صرف یک عطسه و بدون علائم دیگری نمیتوان گفت پرنده بیمار است ! باید شما صبر کنید تا روزی که پرنده آروم بشه کاملا بعد این علائم رو چک کنید !* برای هر بیماری باید پرنده رو در شرایط آرام بعد از یک روز برسی کرد تا احتمال اشتباه و خطا کم بشه !

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    یک سوال دارم این کاسکو ما جز مواقعی که برای آب وغذا جاش بهش نزدیک میشم مواقع دیگه قار نمیزنه و خیلی ساکته خودتونم به من گفته بودین خیلی آرومه اصلا قاری یا آوازی هیچ کاری نمیکنه فقط صبح ها یک ساعتی قفس نوردی میکنه اینکه کلا در کل روزخیلی ساکت وآرومه واصلا قار نمی زنه طبیعی هست؟ ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    سلام دوباره من پبمپر من اصلا تو قفس نمسمونه خودش و میزنه به قفس طوری که میترسم زخمی بشه دیروز که از صبح تا شب بالای قفس بود شب هم می خواست بره داخل اما میترسید اکه هدایتش کردم و رفت امروز هم از بس به قفس زد در سقف و براش باز کردم و رفت بالا چه کار کنم نمیخوام اذیت سه حتی برا اب هم تو قفسش نمیره
    پرواز کردن هم بلد نیس

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    یک سوال دارم این کاسکو ما جز مواقعی که برای آب وغذا جاش بهش نزدیک میشم مواقع دیگه قار نمیزنه و خیلی ساکته خودتونم به من گفته بودین خیلی آرومه اصلا قاری یا آوازی هیچ کاری نمیکنه فقط صبح ها یک ساعتی قفس نوردی میکنه اینکه کلا در کل روزخیلی ساکت وآرومه واصلا قار نمی زنه طبیعی هست؟ ممنون
    در طبیعت کاسکو ها صبح های زود خیلی فعال هستن برای همین سر و صدا میکنن و روی درخت ها بالا پایین میرن (مثل همون قفس نوردی) ! توی روز هم ساکت بودنش نشونه احساس نا آرومی و قرار گیری در محل جدید هست !*مخصوصا الان که ترس شدید ناشی از کوتاه کردن پرها بهش وارد شده ! کاسکو من سه نوبت (صبح و ظهر و شب ) بازی میکنه و سر و صدا داره !*بقیه روز هم یا دقت میکنه یا باز بازی میکنه با خوابه ! سکوت پرنده شما در حال حاضر کاملا طبیعی هست !*همونطور که گفتم کمه کمش تا 3 4 روز طول میکشه و باید محبت و صبر کنید تا دوباره اعتماد کنه .

نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    سلام دوباره من پبمپر من اصلا تو قفس نمسمونه خودش و میزنه به قفس طوری که میترسم زخمی بشه دیروز که از صبح تا شب بالای قفس بود شب هم می خواست بره داخل اما میترسید اکه هدایتش کردم و رفت امروز هم از بس به قفس زد در سقف و براش باز کردم و رفت بالا چه کار کنم نمیخوام اذیت سه حتی برا اب هم تو قفسش نمیره
    پرواز کردن هم بلد نیس
    سلام دوست عزیز ! خیلی از پرنده ها مثل پرنده شما هستن ! از یک فضای باز مثل طبیعت به یه جای کوچیک محدود میشن !* خودشون رو به هر دری میزنن که به فضای باز راه پیدا کنن ! عینه انسانی که وارد یه اتاق کوچیک میشه و میگه خیلی خفه هست و دارم خفه میشم !
    باید سعی کنید پرنده رو آروم کنید با دست بهش غذا بدین . باهاش بازی کنید !* اسباب بازی براش تهیه کنید !* شما اگر با این کارای اون اجازه آزادی بدنین اون شرطی میشه که با عصبی بودن و اینکارا به نتیجه اش میرسه ! در نتیجه واسه رسیدن به تمام خواسته هاش اینکارو میکنه و این کار در زمان های بعدی تاثیر مخرب در روحیه پرنده و پرکنی اون داره !*بعضی ها هستن از بودن کاسکو شون توی قفس خوششون نمیاد و اجازه خارج شدن به اون میدن ولی نه اینکه کاسکو بخواد با اینکارا بیاد بیرون ! بیرون آوردن پرنده از قفس هم روش و اصولی داره !*اصلا تمام رفتار ها حتی کوچکترینشون اگه خارج از برنامه و سره خود باشه باعث روحیه منفی و پرکنی میشه !* ما نمیگیم بیرون آوردن پرنده از قفس در هر زمانی بد هست اما به روش غیر اصولی و به غیر موقع بیرون آوردش بد هست !
    با تشکر یاعلی

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    پرواز کردن هم بلد نیس
    سلام
    دوست عزیز به هیچ وجه این رفتار رو با طوطی نداشته باشید،برای اهلی کردن طوطی باید رفتارش رو محدود کنیم تا اجبار به ترسش فاته بشه و به دستورات عمل کنه ولی با این رفتار اون داره شما رو کنترل میکنه و مطمئن باشید هر روزی که بگذره بیشتر و بیشتر اذیتتون میکنه که بیاد بیرون
    تنها راهش اینه که طبق اصول و حساب شده ساعات محدودی بیاریدش بیرون و بعد بزاریدش داخل قفس یا اگر هنوز از شما ترس داره بیرون نیاریدش روی اهلی شدنش تمرکز کنید

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    دوست عزیز طوطی شما چند وقته وارد خونه شده؟؟؟؟
    طوطی های وحشی وقتی وارد منزل میشن به دلیل استرس زیاد هیچ صدایی ازشون در نمیاد و هر چه از زمان ورودشون به منزل بیشتر بگزره و اعتمادشون بیشتر جلب بشه بیشتر سروصدا میکنند ÷س سکوت کاسکو طبیعیه و جای نگرانی نداره اما اون قار زدن از روی ترس هست که هنگامی که به قفس طوطی نزدیک میشید از روی ترسش قار میکنه و با این صدا داره به شما هشدار میده و لزومی نداره که در طول روز و در حالت عادی اون قار رو بزنه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    با تشکر از عزیز دوستان من معمولا دیدم که کاسکو ها با پاشون تخمه می شکونن و موقع استراحت بعضی موقع یک پایی میمونن. ولی کاسکوی من هیچ کدوم ازین کارارو نمی کنه. فقط با نوکش تخمه می شکنه و اصلا روی یک پا نمی مونه طبیعی هست؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    با تشکر از عزیز دوستان من معمولا دیدم که کاسکو ها با پاشون تخمه می شکونن و موقع استراحت بعضی موقع یک پایی میمونن. ولی کاسکوی من هیچ کدوم ازین کارارو نمی کنه. فقط با نوکش تخمه می شکنه و اصلا روی یک پا نمی مونه طبیعی هست؟
    دوست عزیز توجه کنید بنده خدمتتون عرض کردم احساس نا امنی میکنی !* این احساس نا امنی باعث اختلالات رفتاری مثل جفت پا خوابیدن است !
    کاسکو های سالم و سره حال در جایی که آروم باشن بر روی یک پا استراحت میکنن و میخوابن !*در غیر اینصورت کاسکو بر روی دوپا میمونه چون میترسه ! درضمن این حالت فقط برای استراحت و خواب هست و یک کاسکو آرام هم در غیر زمان استراحت پاشو توی سینه جمع نمیکنه !
    گرفتن تخمه با پا اونجوری که شما میگید نیست !* بعضی اوقات نمیتونه یه دونه رو راحت توی دهنش خورد کنه و با پا نگه میداره و میخوره ولی وقتی میتونه دیگه لازم نیست با پاش نگه داره بعد بخوره ! اینو دیگه خودش تشخیص میده !* این رفتار ها هم فعلا طبیعی هست !

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    امیدوارم فردا بتونم تو قفس نگهش دارم البته بیرون هم فقط میره بالای قفس میشینه هیچجا دیگه هم نمیره
    کاسکوها از چه سنی پریدن . بلد میشن ؟

صفحه 623 از 1238 نخستنخست ... 1235235736046056066076086096106116126136146156166176186196206216226236246256266276286296306316326336346356366376386396406416426737231123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)