صفحه 62 از 1238 نخستنخست ... 124344454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677787980811121625621062 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 611 به 620 از 12376
    کاربر ساده

شماره عضویت
    597
    سلام ببخشید در مورد حمام کردن خاکستری توی اموزشش خوندم که اب نباید داخل بینی خاکستری بشه. اما وقتی که اب اسپری میشه بر روی بدنش ناخود اگاه اب به فسمت سر و بینی پرنده پاشیده میشه. خب اسپری که میشه اب هم توی هوا پخش میشه میخواستم من راهنمایی کنید که حمام کردن با جزییاتش رو بگید باتشکر.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط free_man نمایش پست ها
    سلام ببخشید در مورد حمام کردن خاکستری توی اموزشش خوندم که اب نباید داخل بینی خاکستری بشه. اما وقتی که اب اسپری میشه بر روی بدنش ناخود اگاه اب به فسمت سر و بینی پرنده پاشیده میشه. خب اسپری که میشه اب هم توی هوا پخش میشه میخواستم من راهنمایی کنید که حمام کردن با جزییاتش رو بگید باتشکر.
    سلام دوست عزيز
    شما از اين اسپريايي بگير كه سرش تنظيم ميشه.بعد سرشو طوري تنظيم كن كه آب پخش نشه و از گردن به بالا هم آب نريز.اينجوري آب تو بينيش نميره.
    ویرایش توسط F&P77 : 2nd July 2010 در ساعت 04:12 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    نقل قول نوشته اصلی توسط رازی_طوطی نمایش پست ها

فکر میکنم بخاطر استرس باشه غذایی متنوعی بهش بده سر شار از سبزیجات
    و شاه دانه اگه نمیخوره خیس بده وقتی بعد دو روز میخواد جوانه بزنه بده بخوره نتیجشم بگو ( آرام جان برای طوطی شما هم توصیه میکنم اگه می خواید فعالتر بشه اما زیاده روی هم نه نوعی مستی و شادی در طوطی به وجود میاره)

فکر نمی کنید تابستون گرمه شاهدونه خوب نیست برای پرنده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون من یادمه پدرم به قناریاشم تابستونا شاهدونه نمی داد

البته شما استادید جسارت منو ببخشید
    سلام در تابستان غذای صرف نباید شاه دانه و چند دانه دیگه باشه اما بصورت جوانه زده و محدود برای تامین مواد خاصی که در منابع دیگه نیست خیلی مفیده
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط nima.d نمایش پست ها
    از همه دوستايي كه كمكم ميكنن ممنونم. هاني من بالاخره از ديروز ميوه و فندق و اجيل يه ذره خورد. بيرون بودن دايمم اصلا خوب نيست واسه كاسكو... اوردمش تو قفس به حرفم هم خوب كوش ميده نسبت به اولاش......... داره را ميوفته..... ممنون از همه عزيزان....
    در اجیل زیاده روی نکن و فندق رو ترجیحا حذف کن
    آجیل (پسته و بادا ) حکم جایزه رو داره شما هم سعی کن از این جهت استفاده کنی
    خوشحالم
    موفق باشی آقا نیما

ذوست گلم همونطور که بنده رو در جریان گذاشتی فکر می کنم برای پرنده ی شما حمام زوده!!
    اما
    درسته
    دوستمون درست فرمودند شما اسپری رو تا حدی که متناسب و قابل کنترل باشه از حالت اسپری به جریان نزدیک کن اما نه خیلی
    و وقتیبا دو بار اسپری دستت میاد که اسپری تا کجا میره طوری تنظیم کن که به خود سر نرسه
    چون اگه به بینی برسه و از شانس شما پرنده در حال دم باشه آب به سیستم تنفسی و شش ها میره و عفونت و ....
    راجع به فاصله هم دقت کن و هیچ توجهی به غار ها نکن فکر کن نمیشنوی
    حمام در روند رام کردن خیلی مهمه و بی تابی و وحشت کاسکودر چند دفعه اول طبیعیه ی

کاربرفعال

شماره عضویت
    522
    سلام. من آدرس يه داروخانه دامپزشكي رو تو تهران مي خوام. ممكنه دوستان كمكم كنيد؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط m!g mig نمایش پست ها
    سلام کاسکو من یه سری حرکت غیر عادی انجام میده هی گردنشو میبره بالا هی میاره پایین ببینین ببرمش دکتر؟
    سلام دوست عزیز
    این حرکات طبیعیه نشانه جفت یابیه یعنی اینا برای جفت خودشون این کارو میکنن و در اسارت که تنها هستن صاحب خود رو به عنوان جفت میپذیرن همونطور که دوستمون سپیده خانم گفت بعضی وقتا بالا هم میارن یا اداشو در میارن همه این کارها در زمانی که شما باهاش حرف میزنین و اون خوشش میاد براتون این کارو میکنه خودتونم گفتین فقط وقتی باهاش حرف میزنین و قربون صدقش میرین این کارو میکنه
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    آقا دیدم فقط وقتی سلام بهش میدی سرشو این جوری میکنه؟
    دوست عزیز لطفا با نقل قول عنوان کن که بچه ها متوجه بشن راجع به چی صحبت میشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط aram نمایش پست ها
    من قبلا 3کلمه آرام...بگو.....سلام....رو با آرام کار می کردم.ولی به گفته اقا بگو رو خذف کردم..به جاش بابا رو جایگزین کردم...
    الان 3کلمه آرام...بابا.....سلام.....رو باهاش کار می کنم. اما احساس می کنم کلمه .(آرام)و(بابا)اهنگشون مثله همه. حالا می خوام بدونم ممکنه این کلمات به دلیله این که اهنگشون مثله همه طوطی من نتونه یعنی گیج بشه نتونه بگه؟اگه این طور هست حذف کنم.؟
    نه دوست عزیز گیج نمیشه به شرطی که جدا جدا براش بگین یعنی بیست بار با فاصله بیا بعد بیست بار سلام و همینطور ادامه
    نقل قول نوشته اصلی توسط emperor نمایش پست ها
    دوت عزیزمضطرب نشو!
    اسهال که بیماری نیست !!
    میتونه نشانه بیماری باشه !
    و وقتی میگید همه رفتارش خوبه ولی فقط اسهال داره یعنی ( پف نمیکنه کف نمیشینه غذا میخوره آبریزش بینی نداره) دیگه جای نگرانی نیست
    در ضمن کی از آب سیب بیرون حرف زد؟؟؟
    شما خودت آب سیبو بگیر آب سیب هایی که بصورت آبمیوه باشه بخاطر دو آنزیم نگهدارنده بشدت روی سیستم عصبی پرنده تاثیر میزاره!!

طبیعیه اما اگه خیلی زیاد و در دو سه روز تکرار کرد به متخصص مراجعه کن!

از این بابات اصلا نگران نباشید
    فقط کافیه شما واضح تلفظ کنید کاسکو مثل ضبط صوت عمل میکنه اگه شما درست تلفظ کنید مشکلی نیست!
    نکته بعدی اگه مقله ای که گذاشتم راجع به سخنگویی رو خونده باشید مفصل گفته چیزی که باعث میشه کاسکو خسته یا سر درگم بشه و کلمات رو یکی فرض کنه رعایت نکردن حداقل 5 ثانیه مکث بین اونهاست که آقا هم بارها گفتند.

این نشون میده که حرکت طبیعیه و مشکلی نیست!
    دوست گلم اسهال بیماریه و اگه به دادش نرسیم در بعضی موارد کشندست و اصلا چیزی نیست که بی توجهی کنیم بهش چون شروع مریضیه اگه درمان نشه ..... در ضمن اگه ممکنه یکم تو تایپت دقت کن فکر کنم خیلی تند مینویسی اشتباه زیاد داری بعضی از جمله ها و کلماتت نا مفهومه
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima.d نمایش پست ها
    از همه دوستايي كه كمكم ميكنن ممنونم. هاني من بالاخره از ديروز ميوه و فندق و اجيل يه ذره خورد. بيرون بودن دايمم اصلا خوب نيست واسه كاسكو... اوردمش تو قفس به حرفم هم خوب كوش ميده نسبت به اولاش......... داره را ميوفته..... ممنون از همه عزيزان....
    دوست عزیز منظور از آجیل چیه یه وقت آجیل خودمونو بهش ندی نمک براش بده و آجیلش باید خام باشه بادوم زمینی روزی دو سه تا پسته خوبه اونم بیشتر برای تشویقش استفاده کنید
    اسپری کردن اگه به صورت پودری پاشیده بشه از بالا مشکلی نداره چون زراتش ریزه و از بالا که بریزید تو بینیش نمیره اون که میگن واسه تو حمومه که آب با فشاره و اگه تو صورتش پاشیده بشه میره تو بینیش
    نقل قول نوشته اصلی توسط كاكاسو نمایش پست ها
    سلام. من آدرس يه داروخانه دامپزشكي رو تو تهران مي خوام. ممكنه دوستان كمكم كنيد؟
    خیابون آزادی بعد از میدان انقلاب داروخانه دانشگاه دامپزشکی

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط فراز نمایش پست ها
    سلام

دوباره من ی خاکستری خریدم اسمش گزاشتم (عبد) چون خیلی ترسو از همه من بیشتر بهش محبت میکنم از همه بیشتر از من میترسه با انکه تجربه بدی داشتم از خاکستری چشم دودی دوباره ی چشم دودی خریدم فقط یه سوال دارم می خوام دقیق بهم بگید لطفا مدفوع میگن سبز.سفید باید باشد این سفیدی بایید چقدر باشد در ضم خیلی درشت بودن ی جوجه میتونه تاثیری رو هوش اون داشته باشد و اخرین سوال چون سنشن 2.3 ماه هست قفس پشت به دیوار گزاشتم دو طرف قفس وبالا پارچه فقط از جلو ما رو میبنه بر اینکه باد نخوره عصبی نشه کار درسته که فقط جلوش باز باشد

بخشید سوال زیاد کردم ایا جایی سراغ دارید واکسن قطره ای بخرم ایا قطره ای تاثیر دارد
    سلام دوست عزیز
    مبارکه کنگو یا تیمنه هست چند خریدید مدفوع اون باید سبز و سفید قاطی باشه سفت باشه دورشم که آبکیه ادرارشه ریزو درشتیشم تو هیچی تاثیر نداره دوره قفسش چیزی نپیچ کنج دیوار در معرض باد نباشه با اون کارت عصبیش میکنی واکسن فقط قطره ای انگل و نیوکاسل اگه تو خونه کبوتر نگه داری میکنی نیوکاسل بده وگرنه همون انگل واکسن خوراکیشو بده
    ویرایش توسط پرنده ی غریب : 3rd July 2010 در ساعت 11:42 AM

همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرنده ی غریب نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    مبارکه کنگو یا تیمنه هست چند خریدید مدفوع اون باید سبز و سفید قاطی باشه سفت باشه دورشم که آبکیه ادرارشه ریزو درشتیشم تو هیچی تاثیر نداره دوره قفسش چیزی نپیچ کنج دیوار در معرض باد نباشه با اون کارت عصبیش میکنی واکسن فقط قطره ای انگل و نیوکاسل اگه تو خونه کبوتر نگه داری میکنی نیوکاسل بده وگرنه همون انگل واکسن خوراکیشو بده

سلام

دوستان عزیز
    به هیچ وجه از واکسن های معمولی داخل بازار برای طوطی سانان استفاده نکنید، طوطی سانان واکسن های مخصوص خودشون رو دارن

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط dvm_sarmadi نمایش پست ها
    سلام

دوستان عزیز
    به هیچ وجه از واکسن های معمولی داخل بازار برای طوطی سانان استفاده نکنید، طوطی سانان واکسن های مخصوص خودشون رو دارن
    سلام دوست عزیز
    شاید سو تفاهم شده باشه من اصلا منظورم این نبود که برید از هر جایی واکسن بگیرید فقط دکتر متخصص من به دوستمونم گفتم
    نقل قول نوشته اصلی توسط فراز نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    دم قرمز گرفتم انقدر چونه زدم 410 گرفتم از قبلی جوجه تر ولی دو برابر قبلی پس می گید دورش پارچه نزارم راستی واکسن از کجا بگیرم جایی سراغ دارید
    مبارکه دوست عزیز بله دورش پارچه نزار همونطوری که در بالا گفتم واکسن خوراکی پیش دکتر متخصص من بردمش پیش دکتر پدرام قطره واکسن انگلو بهش داد خورد واکسن نیوکاسلم گفت اگه کبوتر نداری اجبار نیست که ندادم

همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرنده ی غریب نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    شاید سو تفاهم شده باشه من اصلا منظورم این نبود که برید از هر جایی واکسن بگیرید فقط دکتر متخصص من به دوستمونم گفتم

مبارکه دوست عزیز بله دورش پارچه نزار همونطوری که در بالا گفتم واکسن خوراکی پیش دکتر متخصص من بردمش پیش دکتر پدرام قطره واکسن انگلو بهش داد خورد واکسن نیوکاسلم گفت اگه کبوتر نداری اجبار نیست که ندادم

ببخشید که مجبورم این موضوع رو دنبال کنم.

کدوم دکتر متخصص؟؟ ما که تو ایران دکتر متخصص پرندگان زینتی نداریم ! چندتایی دکتر خوب هست که اونها با مطالعات خودشون اطلاعاتشون رو بالا بردن و تا جایی که می دونم همشون از واکسن تزریقی مخصوص طوطی سانان استفاده می کنن (به شکل تزریقی)چون ما تو ایران تخصص با عنوان avian medicine and surgery نداریم. شاید اون دکتری که گفتید تخصص poultry داره که اون هم هیچ ربطی به پرندگان زینتی(cage bird) نداره .

تا جایی که من می دونم واکسن طوطی سانان تزریقی هست شاید قطره اش امده باشه ولی بعید می دونم.
    واکسن قطره ای برای طیور صنعتی هست.

موفق باشید.

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط dvm_sarmadi نمایش پست ها
    ببخشید که مجبورم این موضوع رو دنبال کنم.

کدوم دکتر متخصص؟؟ ما که تو ایران دکتر متخصص پرندگان زینتی نداریم ! چندتایی دکتر خوب هست که اونها با مطالعات خودشون اطلاعاتشون رو بالا بردن و تا جایی که می دونم همشون از واکسن تزریقی مخصوص طوطی سانان استفاده می کنن (به شکل تزریقی)چون ما تو ایران تخصص با عنوان avian medicine and surgery نداریم. شاید اون دکتری که گفتید تخصص poultry داره که اون هم هیچ ربطی به پرندگان زینتی(cage bird) نداره .

تا جایی که من می دونم واکسن طوطی سانان تزریقی هست شاید قطره اش امده باشه ولی بعید می دونم.
    واکسن قطره ای برای طیور صنعتی هست.

موفق باشید.
    دوست عزیز مرسی از توجه شما من پیش دکتر پدرام میرم من قبولش دارم تا الانم مشکلی پیش نیومده واکسن انگلو به صورت قطره خودش درست کرد با سرنگ ریخت تو گلوش یه ماهم گذشته و مشکلی هم پیش نیومده به نظر من راجع به کاسکو معلوماتش خوب بود و من نتیجه گرفتم با داروها و راهنماییهاشم به مشکل بر نخوردم به عقلمم رجوع کردم نمیشه گفت تو ایران نیست یا کمه شاید شناخته شده نباشن به هر حال سالیان سال دارن درس میخونن تحقیق میکنن وقت و علاقه به خرج میدن و جدید ترین روش و درمانو انجام میدن نباید اونا رو زیر سوال ببریم از خودشون که چیزی در نمیارن یا بگن از همون کتابو تحقیقات دکترای جهان هست

صفحه 62 از 1238 نخستنخست ... 124344454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677787980811121625621062 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)