کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza-a نمایش پست ها
    سلام .. همگی خسته نباشید و مرسی از انجمن خوبتون .. من چهار ماه پیش یه کاسکوی دم قرمز خریدم که فروشنده میگفت 2 سالشه و 8 کلمه حرف میزنه .. زمانی که اوردیمش خونه جز یکی دو بار اصلا قار نزد و خیلی زود بهمون عادت کرد .. تو این چهار ماه 4 یا 5 کلمه دیگه یاد گرفته .. وقتی از قفس میارمش بیرون میشینه رو قفسش و حرف میزنه و بازی میکنه .. میذاره سرش و نوکش رو ناز کنیم ولی به طرف پاهاش که میریم میگه نکن و قرار میکنه .. هفته ی پیش بردمش پیش همون مغازه ای که خریده بودیم تا پرها و ناخون هاشو کوتاه کنم .. به فروشنده گفتم میخوام رام باشه و بیاد روی دست .. اونم به زور اوردش روی دست و یه پارچه رو گرفته بود جلوی دهنش که گاز نگیره .. به منم گفت تو خونه همین طوری باهاش تمرین کنم تا یاد بگیره .. دو سه دفعه این کارو کردم . بی حرکت رو دستم میموند یا میرفت می نشست روی شونه ام .. ولی از اون موقع به بعد اصلا حرف نمیزنه .. غذا کمتر میخوره .. قبلا پرهای ریز کرک مانند سینه ش رو میکند که گفتن طبیعیه و به این کار میگن پر آرایی .. ولی الان بیشتر میکنه .. خیلی ناراحت و افسرده ست و زمانی که میارمش بیرون از قفس یکم بال میزنه و سریع برمیگرده تو قفسش !! کلا دیگه زیاد حوصله ی من و همسرمو نداره و همه ش تو خودشه . منم که دیدم داره اذیت میشه دیگه روی دست نیاوردمش ولی بهتر نشده .. حالا چیکار باید کنم ؟؟ میترسم همین طوری افسرده بشه و شروع کنه به پرکنی .. این سری که برده بودمش مغازه فروشنده میگفت این 3 سالشه تقریبا .. چشماش زرد خیلی خیلی کمرنگه ( طلائی یا نباتی فک کنم ! ) .. تو این سن میشه کاسکو رو رام کرد ؟؟ چیکار کنم که دوباره دوستم داشته باشه و حرف بزنه ؟؟؟
    سلام دوست عزیز .
    ببخشید من یکم رک میگم !*شما اشتباه فوق العاده بزرگی کردین و نباید به این زودی انتظار دوستی پرنده داشته باشین !
    کاسکو باید عادت کنه اعتماد کنه !*خودش انتخاب کنه امتحان کنه ! اونا فوق العاده حساسن !* شما ظلم بزرگی در حقش کردین . قبل از انجام هرکاری بهتر بود اطلاعات کسب میکردین نه صرفا به یه فروشنده که کارشو زوری انجام میده تا پولشو بگیره اعتماد کنید !
    من جای شما باشم دیگه پامو توی اون مغازه نمیذارم و پیش کسی میرم که دلش برای پرنده بسوزه و اصولی کار کنه ...
    کاسکو ها باهم فرق دارن بعضی زود عادت و برخی دیر عادت هستن !* ممکنه پرنده شما باز دوباره بهتون عادت کنه به سرعت ! یه ممکنه دیر عادت کنه !*حتی ممکنه دیگه با شما دوست نشه ! چون تکرار اون کار توسط شما انجام شده و اون نسبت به شما دیگه مثل سابق نیست و به چشم یک زور گو نگاه میکنه ! کوتاه کردن پرها هم میتونه به این قضیه دامن زده باشه !
    شما دیگه کاری نکنین که استرس داشه باشه !عینه کاسکویی که تازه خریداری شده باهاش مهربون تا کنید !*حتی مهربون تر از قبل !*به چشم یک اسباب بازی نباید نگاه کرد !*اون عضو خانوداست نه وسیله سرگرمی خانواده !
    نگاهتون رو نسبت بهش تغییر بدین !
    احتمال پرکنی هم بسیار بالاست ! بدلیل استرس خیلی زیاد !از کوچکترین عوامل استرس زا مثل ترسوندن یا رفت و آمد زیاد جلوش پرهیز بشه !
    باهاش کلماتی که میگفت رو تکرار کنید تا اونا بگه !
    پرندهش ما رام بوده الان ترسیده ! باهاش درست رفتار بشه به احتمال خیلی قوی مثل قبل میشه ! البته با همسر شما ممکنه ارتباطش عمیق تر بشه !*چون خاطره های بد رو کاسکو ها هیچوقت فرامشو نمیکنن !*غذایی که دوست داره رو بهش بدین !*باهاش بازی کنید !*وقتی ازتون ترسید بهش احترام بذارید و عقب برید !*بهش اجازه خروج از قفس رو بدین !*جابجا نکنید !*با روش های صحیح رفتار کنید و باهاش حرف بزنید !
    کاسکو ها در هر شرایطی رام و سخنگو میشن . طول مدت اون ها بستگی به خود کاسکو و خود فرد داره !
    باز هم میگم اونا اسباب بازی نیستن !
    قصد بی احترامی نبود فقط یکم جدی گفتم که مسئله جدی گرفته بشه !*شوخی نیست ! اونم تو شرایط شما !
    از فروش پرنده هم پرهیز کیند البته اگر میتونید از پس اون توی این شرایطی که گفته شد بر بیاین !
    با تشکر یاعلی !

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14576
    دوستان کسی پرنده فروشی خوب در تهران که جوجه کاسکو با قیمت خوب داشته باشه سراغ داره میشناسه معرفی کنه؟ با سپاس 2. میخواستم بدونم برای حمام کردن کاسکو با آب پاش باید کاسکو کاملا خیس بشه؟ نیاز هست حتما با سشوآر خشک بشه یا نه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad125 نمایش پست ها
    دوستان کسی پرنده فروشی خوب در تهران که جوجه کاسکو با قیمت خوب داشته باشه سراغ داره میشناسه معرفی کنه؟ با سپاس 2. میخواستم بدونم برای حمام کردن کاسکو با آب پاش باید کاسکو کاملا خیس بشه؟ نیاز هست حتما با سشوآر خشک بشه یا نه؟
    من یکی میشناسم ک خصوصی براتون pm میکنم! البته چون فصل سرما هست ممکنه نداشته باشه ! ولی باهاش مشورت کنین !
    برای حمام کردن هم تفاوتی نداره چقدر خیس بشه فقط سعی بشه موش آبکشیده نشه !*اونم توی این فصل سرما !*
    زیاد خیس نشه سشوار لازم نداره اما اگه میبیند پرها خیلی خیسه میتونید سشوار استفاده کنید تا سردش نشه و سرما نخوره !
    مراقب باشین پرنده توی جریان هیچگونه بادی نباشه و محیطش گرم باشه برای آب پاشیدن روش !که سرما نخوره !
    سشوار هم مدام مستقیم نگیرین که پرها بسوزه !
    خلاصه مراقب باشین دیگه !

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14566
    دوستان سلام
    من این نخ سبزیجات هم درست کردم براش اصلا نمیخوره
    فقط تنها چیزی که الان تونستم به غیر تخمه و بادوم زمینی بدمش گردو بوده که اونم کامل که میزارم خودش بر نمیداره بخوره واسش تیکه کردم تا بخوره این بار دیدم بر میداره با دهنش خوردش میکنه یکمش میریزه یکمش فک کنم میخوره
    به نظرتون چی بهش بدم
    نخود با عدس اپز کزدم اینم نخورد
    کم کم دارم میترسم
    کمکم کنید اگه میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14566
    راستی الان هم دیگه چشماش میبنده و یکی از پاهاشو میکنه بالا ؟
    گشنشه میترسم یهو یه جوری بشه ؟
    یه چیز دیگه بردمش پیش دامپزشک گفت که مولتی ویتامین بگیر ۲ روز ۱ بار ۴ قطره بریز تو ابش که بخوره براش خوبه
    نظرتون چیه
    بدم یا نه ؟
    مولتی ویتامین خارجی هم گرفتم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط tatikiss نمایش پست ها
    یه چیز دیگه بردمش پیش دامپزشک گفت که مولتی ویتامین بگیر ۲ روز ۱ بار ۴ قطره بریز تو ابش که بخوره براش خوبه
    نظرتون چیه
    بدم یا نه ؟
    درباره خواب هم خواب طبیعیه کاسکو ها اینجوری هست و در حال استرحت یک پارو جمع میکنن و بالا نگه میدارند و روی یک پای دیگه میخوابن !

منظور سوال دومتون رو متوجه نشدم !

در مورد دارو نظری نمیدم ! در مورد مصرف دارو با آقای برهانی کیا ( دامپزشک پرندگان ) میتونید مشورت کنید و دوستانی که تجربه دارند !

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    دوستان سلام
    فقط تنها چیزی که الان تونستم به غیر تخمه و بادوم زمینی بدمش گردو بوده که اونم کامل که میزارم خودش بر نمیداره بخوره واسش تیکه کردم تا بخوره این بار دیدم بر میداره با دهنش خوردش میکنه یکمش میریزه یکمش فک کنم میخوره
    به نظرتون چی بهش بدم
    کم کم دارم میترسم
    کمکم کنید اگه میشه
    نظرتون چیه
    بدم یا نه ؟
    سلام. قرار نیست گشنه نگهش دارید که . قرار شد بعد از ظهر( 3 4 این حدودا ) یه وعده تخمه بهش بدین نه در حدی که خیلی سیر بشه قبلش سعی کنید غذاهای دیگه رو بهش معرفی کنید . شب هم موقع خواب براش تخمه میذارید. پس گرسنه نمیمونه . امروز از صبح چجوری بهش غذا دادین ؟

بادام رو در روز یه دونه بدید کافیه .

گردو هم از غذاهای چرب هست . سعی کنید میوه ها و سبزیجات و حبوبات رو بهش بدین بیشتر .

وقتی می خواید براش تخمه بذارید ،یه سری دونه هم رو بگیرید و قاطی کنید که فقط تخمه نباشه . مثلا تخم کتان ، یه مقدار کم شاهدونه ، ارزن ، کافیشه و ... گندم و جو هم می تونید اضافه کنید .

سیب انار، موز ، ذرت ، هویج ، بروکلی اینا رو امتحان کنید . اگه نخورد براش بذارید تو ظرف . یا سیب رو میتونید لای میله ها هم بذارید . خودش بره بخوره . با دست هم میتونید بهش بدین . کم کم باید غذاییش تغییر کنه . تخمه رو کامل حذف نکردین . اصلا نباید تخمه رو کلا بذارید کنار . چون تنها غذایی که میخوره همینه . شما فقط این مقدار رو کم کردین . نگران نباشید اتفاقی نمیفته .

بالا نگه داشتن پا موقع خواب یه امر طبیعیه . مشکلی نیست .

مولتی ویتامین چه مارکیه ؟ مخصوص پرندگانه ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    دوستان سلام
    به نظرتون چی بهش بدم
    کم کم دارم میترسم
    کمکم کنید اگه میشه
    پرنده شما کاملا بد غذا شده ! برای این کار میتونید از پست های مربوط به تغییر کاسکو کمک بگیرید !* اما نخ میوه ها هم الان براش جواب نمیده چون فعلا میل به هیچی نشون نمیده !
    کاسکو ها هیچوقت گرسنه نمیمونن ! یعنی غذاشون رو میخورن حالا شما میتونید غذاهای دیگه رو امتحان کنید !
    پیش نهاد میدم حتی برای مزه کردن هم شده بهش بدین ! به این صورت که اگر پرنده شما از دست غذا میگیره سیب رو قطعه کنید و تیکه ای رو بهش نزدیک کنید !* سیب رو محکم نگهدارین تا از دستتون نتونه بگیره در نتیجه برای گرفتن به زور هم شده گاز میزه و مزه اش رو تست میکنه ! چهار پنج بار اینکارو باهاش کردی از سیب خوشش میاد (البته سیب شیرین ) . در دفعه بعد یکم که فشار آورد تا گاز بزنه سیب رو آروم آروم غذا رو رها کنید تا خودش بگیره و بخوره ! اگه باز نشد میوه های دیگر رو امتحان کنید و نتیجه رو اعلام کنید که اگه نشد روش دیگه امتحان کنیم !*به این صورت اگه پرنده عادت کنه غذایی که از دستتون میگیره رو بخوره اون موقع هم کم کم بهش عدش و دانه های خیس خورده رو میدین کامل میخوره و بعد میتونید توی ظرف بریزید تا خودش برداره ! ولی فعلا قدم قدم !
    نکته :: فعلا از گرسنه نگهداشتن پرنده برای اینکه میوه رو بخوره خودداری کنید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14566
    مولتی ویتامینش مخصوص نیس ولی مارکش این هست vitane

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    مولتی ویتامینش مخصوص نیس ولی مارکش این هست vitane
    مولتی ویتامین باید مخصوص پرندگان باشه . از پرنده فروشی ها یا پت شاپ هایی که تو شهرتون هست میتونید بخرید .اگه نتونستید پیدا کنید . سایتهایی هستن که محصولات مربوط به طوطی و حیوانات دیگرو میفروشن .میتونید سفارش بدید .

طوطی کاسکو فروش کاسکو و طوطی سانان

از این سایت هم میتونید سفارش بدین .

صفحه 616 از 1238 نخستنخست ... 1165165665975985996006016026036046056066076086096106116126136146156166176186196206216226236246256266276286296306316326336346356667161116 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)