مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط tatikiss نمایش پست ها
    بعضی وقت ها به میله ها هم اویزون میشه و پر میزنه
    به توضیحات آقای اسکندری اضافه کنم که طوطی با اینکار میخواد خستگی در کنه . 3 4 ساعت در روز بیاریدش بیرون که بیرون از قفس بال بزنه . ممکنه پرش بخوره به میله ها یا چوب نشیمنش . این 3 4 ساعت رو در روز تقسیم کنید که در طول روط چندبار بیاد بیرون .

از الان هم میتونید باهاش یه کلمه خاص رو تمرین کنید . یه کلمه ساده انتخاب کنید مثلا سلام یا اسم خودش . فعلا فقط یه کلمه . هر روز بشینید روبروش و تکرار کنید . زمانی هم که نیستید میتونید صدای ضبط شده خودتون رو براش بذارید . فقط وقتی تو خونه هستید سعی کنید حتما رو در رو باهاش تکرین کنید چون تاثیرش بیشتر هست .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14566
    نمیشه چند حرف بهش یاد بدم ؟
    صدای ضیط شده تا چقدر وقت میتونم براش بزارم
    روزی چقدر باهاش تمرین کنم ؟
    من در قثسش از بالا باز بزارم براش که هر موقع خواست خودش بیاد بیرون یا نه ؟ وقتی رفت تو درش ببندم ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نمیشه چند حرف بهش یاد بدم ؟
    صدای ضیط شده تا چقدر وقت میتونم براش بزارم
    روزی چقدر باهاش تمرین کنم ؟
    من در قثسش از بالا باز بزارم براش که هر موقع خواست خودش بیاد بیرون یا نه ؟ وقتی رفت تو درش ببندم ؟
    با اجازه دوستان ....
    1- همه چیز آروم آروم . شما صبور باید باشی . کاسکو کافیه اواین کلمه رو واضح تکرار کنه بعد شما هرچی دلت خواست یادش بده . اون یک کلمه رو 2 بار در روز اون هم نهایتا 15 دقیقه تا 20 دقیقه براش حدودا 40 بار تکرار کن . اگه دیدی حوصله پرنده سر میره آموزشو قطع کن . یا با زبون خودش یکم نازش بده و حرفای مختلف بهش بزن بعد دوباره شروع کن همون کلمه اول رو تکرار کردن .
    در باره این سوال و دو سوال بعدی بهتره صفحه مخصوص آموزش سخنگویی رو کامل مطالعه کنید .
    یادتون نره دایما براش تکرار کنید حتی خارج تمرین مثلا کنارش هستید و سرگرمه اون کلمه رو براش بگید یا اتاق دیگه ای هستین صداش کنید با همون کلمه خلاصه تو خونه سر گرم هرکاری هستین گهگاهی براش تکرار کنید

2-یک کلمه رو باصدای رسا و شیوا و شمرده و واضح ضبط کنید بعد اون رو از طریق دستگاه پخش روی تکرار بذارید تا همش تکرار بشه براش .

3- روزی 3 یا 4 بار اونم 15 الی 20 دقیقه . بستگی به حوصله پرنده هم داره که ممکنه مجبور شید تعداد آموزشات رو کمتر کنید . ولی شما الان روزی 2 بار همون 15 دقیقه رو کار کن تا پرنده یکم بیشتر عادت کنه به شما و محیط بعد تعداد آموزش هارو میتونی تغییر بدی .
    گاه
    4-شما درشو باز بذارید همش میاد بالا میمونه و فقط برای غذا داخل قفس میره که این بعدا برای رفتارش مشکل ساز میشه و نمیشه تو قفس نگهش داشت . شما روزی یک ساعت یا دو ساعت بیرون موندن براش کافیه بعد به روش صحیح به داخل قفس هدایش کن و درو قفل کن . .
    فقط زمانیکه میبینی داره اذیت میکنه و زیاد بالا پایین میره در رو باز نکن چون ممکنه اینجوری بفهمه که با اینکارو شما درو براش باز میکنید و باز بد عادت میشه .
    ببخشید زیاد شد .
    با تشکر یاعلی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14566
    دوستان کاسکو من به غیر تخمه و بادوم زمینی چیز دیگه نمیخوره چیکارش کنم ؟
    دارم نگران میشم
    دوستان هم گفتن که تخمه بهش ندم ؟
    چیکار کنم الان ؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    دوستان کاسکو من به غیر تخمه و بادوم زمینی چیز دیگه نمیخوره چیکارش کنم ؟
    دارم نگران میشم
    دوستان هم گفتن که تخمه بهش ندم ؟
    چیکار کنم الان ؟

این مطلب رو بخونید حتما بدردتون میخوره

http://www.parsipet.ir/thread7021.html

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    سلام دوست بابام یک کاسکو خریده خودش میگه عنبیه چشمش سفیده و یک خط زرد هم دورش هست حالا چند سالشه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط kasku نمایش پست ها
    سلام دوست بابام یک کاسکو خریده خودش میگه عنبیه چشمش سفیده و یک خط زرد هم دورش هست حالا چند سالشه؟
    لطفا عکس بذارید توی نور طبیعی ومعمولی روز گرفته بشه !
    با این اوصاف حدود 3 ساله هست !
    باز با عکس قطعی تر میشه گفت !

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

لطفا عکس بذارید توی نور طبیعی ومعمولی روز گرفته بشه !
    با این اوصاف حدود 3 ساله هست !
    باز با عکس قطعی تر میشه گفت !
    سلام عکس در اختیار نیست بعد اون خط زرد چیه بعد سوال دوم اگر درمورد ملنگو چیزی میدونید بیاین اینجا و جواب دهید:http://www.parsipet.ir/thread95-183.html

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط kasku نمایش پست ها
    سلام عکس در اختیار نیست بعد اون خط زرد چیه بعد سوال دوم اگر درمورد ملنگو چیزی میدونید بیاین اینجا و جواب دهید:http://www.parsipet.ir/thread95-183.html
    سن کاسکو هارو به طور دقیق نمیشه گفت ! خط زد نشونه این میتونه باشه که از سفیدی داره در میاد . رو به زردی میره !
    من پیشنهاد میکنم قسمت مربوط به تشخیص سن کاسکو رو مطالعه کنید شاید من منظور شما رو بد متوجه شده باشم !
    ببخشید .
    با تشکر یاعلی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14589
    سلام .. همگی خسته نباشید و مرسی از انجمن خوبتون .. من چهار ماه پیش یه کاسکوی دم قرمز خریدم که فروشنده میگفت 2 سالشه و 8 کلمه حرف میزنه .. زمانی که اوردیمش خونه جز یکی دو بار اصلا قار نزد و خیلی زود بهمون عادت کرد .. تو این چهار ماه 4 یا 5 کلمه دیگه یاد گرفته .. وقتی از قفس میارمش بیرون میشینه رو قفسش و حرف میزنه و بازی میکنه .. میذاره سرش و نوکش رو ناز کنیم ولی به طرف پاهاش که میریم میگه نکن و قرار میکنه .. هفته ی پیش بردمش پیش همون مغازه ای که خریده بودیم تا پرها و ناخون هاشو کوتاه کنم .. به فروشنده گفتم میخوام رام باشه و بیاد روی دست .. اونم به زور اوردش روی دست و یه پارچه رو گرفته بود جلوی دهنش که گاز نگیره .. به منم گفت تو خونه همین طوری باهاش تمرین کنم تا یاد بگیره .. دو سه دفعه این کارو کردم . بی حرکت رو دستم میموند یا میرفت می نشست روی شونه ام .. ولی از اون موقع به بعد اصلا حرف نمیزنه .. غذا کمتر میخوره .. قبلا پرهای ریز کرک مانند سینه ش رو میکند که گفتن طبیعیه و به این کار میگن پر آرایی .. ولی الان بیشتر میکنه .. خیلی ناراحت و افسرده ست و زمانی که میارمش بیرون از قفس یکم بال میزنه و سریع برمیگرده تو قفسش !! کلا دیگه زیاد حوصله ی من و همسرمو نداره و همه ش تو خودشه . منم که دیدم داره اذیت میشه دیگه روی دست نیاوردمش ولی بهتر نشده .. حالا چیکار باید کنم ؟؟ میترسم همین طوری افسرده بشه و شروع کنه به پرکنی .. این سری که برده بودمش مغازه فروشنده میگفت این 3 سالشه تقریبا .. چشماش زرد خیلی خیلی کمرنگه ( طلائی یا نباتی فک کنم ! ) .. تو این سن میشه کاسکو رو رام کرد ؟؟ چیکار کنم که دوباره دوستم داشته باشه و حرف بزنه ؟؟؟

صفحه 615 از 1238 نخستنخست ... 1155155655965975985996006016026036046056066076086096106116126136146156166176186196206216226236246256266276286296306316326336346657151115 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)