کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط abed8049 نمایش پست ها
    نه اصلا از دست میترسه ولی غذا رو راحت میگیره 3 ماه پیشمونه خیلی لجبازه حمام میبریش قهر میکنه میبریش تو قفس قهر میکنه
    با اجازه دوستان ....
    نظر من اینه بیشتر با کسی که صدای اون رو درمیاره باهاش رابظه داشته باشه !*منظورم اینه ببینید توی حرف زدن ها صدای چه کسی رو تقلید میکنه به همون فرد بگید باهاش کار کنه !*البته گاهی کاسکو ها صدای حریف خودشون و کسی که نسبت بهش احساس دشمنی دارند تقلید میکنند . پس اگر دیدید که کاسکو در رابطه اون فرد دوستانه عمل کرد ما بقیه کار هارو اون انجام بده !لگر نه حالت عصبی و دشمنی داشت سعی کنید ببینید به کی علاقه داره با اون ادامه بده ! در رابطه با صدا هم اگر کلمات رو واضح میگه کاریش نمیشه کرد و اگر واضح نمیگه که بهتر میشه !

به پرنده گاهی حق انتخاب بدین . اگه حموم دلش نمیخواد و قهر میکنه خب کمتر ببرینش یا نبرینش. میتونید از اسپری هم استفاده کنید و هنگام اسپری کردن باهاش بازی کنید که استرس پیدا نکنه !

زیاد به پرنده اجازه خروج ندین . توی قفس سرگرمش کنید !* البته اینکار یکم برای شما سخته که بد عادتش کردین !

بهتره وسیله همین غذا گرفتن از دست کم کم طوری شرطی بشه که اجازه نوازشش رو بده ! البته قبلش رو دست اومدن باهاش کار بشه بهتره و زیاد فرقی نداره !

اگه طولانی شد یا مشکلی داشت ببخشید .
    با تشکر یاعلی

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط abed8049 نمایش پست ها
    نه اصلا از دست میترسه ولی غذا رو راحت میگیره 3 ماه پیشمونه خیلی لجبازه حمام میبریش قهر میکنه میبریش تو قفس قهر میکنه
    تا حالا تمرین روی دست آوردن رو باهاش کار کردین ؟ چجوری باهاش تمرین کردین ؟ چند ساعت در روز بیرون قفسه؟ برای گرفتن غذا دنبال دست میاد ؟ وقتی بهش نزدیک میشید واکنشش چیه ؟ کامل و با جزئیات بیشتری توضیح بدین یا یه خط نمیشه راهنمایی کرد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    با سلام حالا که داریم به فصل سرما نزدیک میشیم باید با کاسکو چیکار کنیم هوا سرده مریض میشه فکر بخاری به سرم زد گفتم نه بابا میسوزه حالا نظر شما چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط kasku نمایش پست ها
    با سلام حالا که داریم به فصل سرما نزدیک میشیم باید با کاسکو چیکار کنیم هوا سرده مریض میشه فکر بخاری به سرم زد گفتم نه بابا میسوزه حالا نظر شما چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    با اجازه دوستان ...
    در فصل زمستان و پاییز و سرما نکاتی باید رعایت بشه
    1-از قرار دادن پرنده کنار پنجره و در و درز ها خودداری کنید .
    2-از قرار دادن پرنده جلو یا کنار شفاژ و وسایل گرمایشی خودداری کنید زیرا باعث خشکی پر ها و از دست دادن رطوبت میشه .
    3-از گذاشتن پرنده در مقابل باد گرم وسایل گرمایشی خودداری کنید .
    4-حموم کردن رو ماهی یکبار اون هم با شرایط ویژه و مراقبت خودش انجام بدین .
    5-بخاری یا وسایل گرمایشی رو در جایی بذارید که در اثر گردش هوا اتاق رو گرم نگه دارید نه فقط پرنده رو.
    5-پرنده رو خارج از منزل نبرید .
    6-مراقب باشین باد سر بهش نخوره اصلا.
    7-از تغییر ناگهانی دمای اتاق پرهیز کنید .
    8-از دادن غذای سرد هم بپرهیزید .
    ...
    من هرچی یادم بود گفتم
    اگه ناقص هست ببخشید و بزرگان کامل کنند . با تشکر

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    با اجازه دوستان ...
    در فصل زمستان و پاییز و سرما نکاتی باید رعایت بشه
    1-از قرار دادن پرنده کنار پنجره و در و درز ها خودداری کنید .
    2-از قرار دادن پرنده جلو یا کنار شفاژ و وسایل گرمایشی خودداری کنید زیرا باعث خشکی پر ها و از دست دادن رطوبت میشه .
    3-از گذاشتن پرنده در مقابل باد گرم وسایل گرمایشی خودداری کنید .
    4-حموم کردن رو ماهی یکبار اون هم با شرایط ویژه و مراقبت خودش انجام بدین .
    5-بخاری یا وسایل گرمایشی رو در جایی بذارید که در اثر گردش هوا اتاق رو گرم نگه دارید نه فقط پرنده رو.
    5-پرنده رو خارج از منزل نبرید .
    6-مراقب باشین باد سر بهش نخوره اصلا.
    7-از تغییر ناگهانی دمای اتاق پرهیز کنید .
    8-از دادن غذای سرد هم بپرهیزید .
    ...
    من هرچی یادم بود گفتم
    اگه ناقص هست ببخشید و بزرگان کامل کنند . با تشکر
    ممنون همه نکات رو کامل توضیح دادین . اما مورد 4 درباره حموم کردن درست نیست حموم کردن یکی از کارهایی که باید انجام بشه . تو فصول سرد هفته ای یکبار و تو فصول گرم هفته ای دوبار حموم کردن براشون مفید هست مخصوصا برای شادابی پرهاشون . بعد از حموم هم باید محیط گرم باشه . بهترین زمان هم ظهر هست که طوطی تا قبل خواب کاملا پراش خشک بشه .

به نکات دوستمون (به جز مورد 4)اضافه کنم دمای اتاقی که طوطی نگهداری میشه بین 25 تا 28 مناسبه . نزدیک جایی که طوطی قفسش قرار گرفته دماسنج بذارید که تغییرات دما رو ببنید و زود اقدام کنید
    ویرایش توسط sepideh : 19th September 2013 در ساعت 12:39 AM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام دوستان سوال . لاکی امروز برای دومین بار از قفس پرید بیرون و یکم قدم زد تو اتاق . منم از فرصت استفاده کردم دوتا میله هاشو تمیز کردم گذاشتم توی قفس اما از وقتی توی قفسه همش رو میله هاست . یا رو ظرف غذا . رو میله ها نمیره . یا میره کف قفس میشینه . از زیر دیدم گاهی به چوبای بالاسرش میکنه ...
    کار خاصی باید انجام بدم ؟ از کاراش معلومه یکم آرامش نداره . چیکارش کنم ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام دوستان سوال . لاکی امروز برای دومین بار از قفس پرید بیرون و یکم قدم زد تو اتاق . منم از فرصت استفاده کردم دوتا میله هاشو تمیز کردم گذاشتم توی قفس اما از وقتی توی قفسه همش رو میله هاست . یا رو ظرف غذا . رو میله ها نمیره . یا میره کف قفس میشینه . از زیر دیدم گاهی به چوبای بالاسرش میکنه ...
    کار خاصی باید انجام بدم ؟ از کاراش معلومه یکم آرامش نداره . چیکارش کنم ؟
    سلام . الان دو تا میله شد !! میله منظورتون چوب نشیمنش هست که ترسیده ازش ؟ خوب وصلش کردین ؟ چک کنید . اگه محکم وصل نکرده باشید چوبش تکون میخوره . مکان نشیمنش رو تغییر ندادین ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . الان دو تا میله شد !! میله منظورتون چوب نشیمنش هست که ترسیده ازش ؟ خوب وصلش کردین ؟ چک کنید . اگه محکم وصل نکرده باشید چوبش تکون میخوره . مکان نشیمنش رو تغییر ندادین ؟
    سلام . بله چوب نشیمن . دوتا بود از اول یکی جلو یکی عقب . یکی ساده یکی سوهان دار . اصلا مشکلی باهاشون نداشت. متاسفانه بعد از شستن یکم شل بوده . .یعنی پاشو که روی سوهان دار میذاشت باعث میشد یکم لق بخوره و شروع به بال زدن کنه . دوبار بال زدنش رو دیدم متوجه شدم و کامل محکم کردم اما اصلا روشون نمی ایسته .احتما میدم از همون ترسیده . مکان رو هم دقیقا سر جای قبلی وصل کردم .
    الا باید چیکارکنم ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    سلام من این چند وقت زیاد دیدم کاسکو ی بیچاره مردم الکی الکی تلف شدند و موقع کالبد شکافی کبد زرد زرد بود و معلوم بود که مال قاچاق بوده حالا من یک کم از خرید کاسکو میترسم چون پولم رو خیلی سخت جمع آوری کردم حالا راهی نیست که قبل از خرید بتونیم متوجه این مشکل بشیم؟؟؟

باتشکرkasku

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام من این چند وقت زیاد دیدم کاسکو ی بیچاره مردم الکی الکی تلف شدند و موقع کالبد شکافی کبد زرد زرد بود و معلوم بود که مال قاچاق بوده حالا من یک کم از خرید کاسکو میترسم چون پولم رو خیلی سخت جمع آوری کردم حالا راهی نیست که قبل از خرید بتونیم متوجه این مشکل بشیم؟؟؟

باتشکرkasku
    سلام . با اجازه دوستان ...
    من یکبار این خاطره تلخ رو تجربه کردم . آبی منم . کاسکوی قبلیم حاصل قاچاق بود و برای همین تلف شد . نظر من اینه راه دقیق برای شناخت این بیماری ها در پرنده نیست . چون اول پرنده کاملا سالمه اما بعد 3 هفته اولش حالت سرما خوردگی بعد کم کم پرنده رو از پا میندازه حتی وقتی هم متوجه این خطر بشین دانپزشک هم کاری نمیتونه بکنه . یکی از نشونه های بارز پرنده من چسبیدن مدفوع به پرهای اطراف مخرج و بیحالی شدید بود . تنها راه پیشگیری یعنی انتخاب درسته . از یک فروشگاه درست و یک پرنده درست . از کسانی پرنده بخرید که اطمینان داشته باشید کارشون رو درست انجام میدن و پرنده ها قبل از فروش قرنطینه شده اند . تا حد امکان کاسکو چشم دودی نگیرید . کاسکو های چشم طوسی و سفید بهترین سن اند و با خطر ها مقابله کردند .حواستون باشه بازار گرمی های فروشندگان شمارو غافل نکنه . . .
    با تشکر

صفحه 610 از 1238 نخستنخست ... 1105105605915925935945955965975985996006016026036046056066076086096106116126136146156166176186196206216226236246256266276286296607101110 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)