همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    [QUOTE=Madanzadeh;139080]
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها

بله قبلاً صاحبی داشته که فقط صبح میرفت و عصر برمیگشت . و اصلا باهاش حرف نمیزند و کار نمیکرد.
    من باید از کجا شروع کنم برام رام کردنش؟
    چقدر میارزه؟
    سلام
    با اجازه اساتید
    دوست من فعلا تا 2 هفته طوطی را جایی بگذارید که همه اهالی را ببیند و البته پشت قفس به دیوار باشه اجازه بدین به محیط خانه اشنا باشه و با افراد منزل نیز . سپس میشه روی تربیت ان کار کرد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    [quote=فائقی نژاد;139104]
    نقل قول نوشته اصلی توسط madanzadeh نمایش پست ها

سلام
    با اجازه اساتید
    دوست من فعلا تا 2 هفته طوطی را جایی بگذارید که همه اهالی را ببیند و البته پشت قفس به دیوار باشه اجازه بدین به محیط خانه اشنا باشه و با افراد منزل نیز . سپس میشه روی تربیت ان کار کرد
    دوست عزیز این کاسکو ی من رامه .
    میذاره کامل نازش کنیم و شرطی هم امروز شد.
    خیلی سریع همه چیزو یاد میگیره؟
    مرحله بعد باید چیکار کنم؟
    چگونه بیاریم رو دست؟
    کی باید شروع به حرف یاد دادن کرد؟
    در ضمن من یه عروس هلندی دارم ، میشه اینها را باهم نگه داریم. و الان فقس های این دو پرنده نزدیک همه؟ مشکلی پیش نمیاد؟
    با تشکر از اساتید محترم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    [QUOTE=Madanzadeh;139107]
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها

دوست عزیز این کاسکو ی من رامه .
    میذاره کامل نازش کنیم و شرطی هم امروز شد.
    خیلی سریع همه چیزو یاد میگیره؟
    مرحله بعد باید چیکار کنم؟
    چگونه بیاریم رو دست؟
    کی باید شروع به حرف یاد دادن کرد؟
    در ضمن من یه عروس هلندی دارم ، میشه اینها را باهم نگه داریم. و الان فقس های این دو پرنده نزدیک همه؟ مشکلی پیش نمیاد؟
    با تشکر از اساتید محترم
    با اجازه دوستان ...
    کاسکو ها پرندگان فوق العاده حساس هستن و حسود . همین که محبت شما به پرنده دیگری رو ببینند دچار مشکلات روحی ممکنه بشن . در صورت امکان حد اکثر فقط کاسکو رو نگهدارید و اگر نمیشه در دو قفس مجزا در جایی که همدیگه رو نبینند و متوجه
    رابطه شما با یکدیگرو نشه . شما سعی بر این نداشته باشین که زود مزاحلو جلو برین . سعی کنید با آرامش و صبر و استحاگکام قدم بردارید . طبق گفته دوستمون اول بذارید شمارو به عنوان صاحب بشناسه بعد شروع کنید . عجله نکنید پرندا باید ترسش کامل از دستتو شما بریزه وگرنه یه کار اشتباه زحماتو برباد میده . بعضی از کاسکو ها خیلی غرغر میکنند و با صدا های ریز تو گلویی جواب حرفاتون رو با صدای خودشون میدن . این نشونه اینه پرنده علاقه به برقراری ارتباط با حرف زدن رو داره . به نظرم اون موقع شروع بشه . گرچه پرنده باید کاملا با شما آشنا باشه و رام بشه تا صدای شمارو تقلید کنه . بعد از حدود 4 هفته از بعد از ورودش باهاش حرف زدن رو جدی شروع کنید امیدوارم نتیجه بده .
    ببخشید زیاد شد و اشتباهی داره .
    با تشکر یاعلی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    دوستان
    یه چیز دیگه.
    الان حدوداً سه روزه کاسکو رو آوردم ، از امروز ظهر هی دهنشو باز و بسته میکنه (مثل ما انسانها و مثلا لای دندونامونا با زبون تمیز میکنیم) اینطوری میکنه، و ساعت 2 تا شب هم آروم میشینه و اصلاً سر و صدا نداره و بعضی وقتها هم چشماشو میبنده و بعضی موقع ها هم سرشو یه به سمت بالا میبره و دهنشو باز میکنه و برمیگرده حالت اول؟
    خواستم ببینم عادیه یا مشکل داره؟
    ممنون میشم سریع جواب بدید

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    دوستان
    یه چیز دیگه.
    الان حدوداً سه روزه کاسکو رو آوردم ، از امروز ظهر هی دهنشو باز و بسته میکنه (مثل ما انسانها و مثلا لای دندونامونا با زبون تمیز میکنیم) اینطوری میکنه، و ساعت 2 تا شب هم آروم میشینه و اصلاً سر و صدا نداره و بعضی وقتها هم چشماشو میبنده و بعضی موقع ها هم سرشو یه به سمت بالا میبره و دهنشو باز میکنه و برمیگرده حالت اول؟
    خميازه كشيدن تا حدي طبيعيه
    بيشتر به خاطر خسته بودن طوطي به دليل اين كه زياد تو قفس بوده
    اما اگر تعداد خميازه هاش زياد و پشت سر هم باشه اون موفع ميتونه به خاطر مشكل تنفسي باشه
    الان هم چون تازه 3 روزه آورديش انقدر ساكته
    يه مدت بگذره به خونتون و شما عادت كنه اون وقت دلت برا همين سكوت ها تنگ ميشه
    يه اسباب بازي كوچي هم براش بزار مثل اين طناب رنگي ها كه توي پرنده فروشي ها هستن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    دوستان
    یه چیز دیگه.
    سلام
    کاسکو حتی اگر رام وسخنگو هم باشه معمولا حدود 2 هفته زمان میخواهد تا با شرایط اخت بشه عجله نکنید . البه موارد استثنا هم هست .علائمی که گفتید بخشی عادی و بیشتر بخاطر حساسیت شماست . صبور باشید . اجازه بدید که طوطی خودش را در منزل شما پیدا کنه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    kasko
    شماره عضویت
    12340
    سلام

این جوجم ما خیلی لجبازه به حرفم افتاده صداش خیلی زشته بزرگتر شه بهتر نمیشه ؟ با زور حرف میزنه بعدشم نمیزاره دست بزنیم بهش الان یه 3 ماهی شده

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط abed8049 نمایش پست ها
    سلام

این جوجم ما خیلی لجبازه به حرفم افتاده صداش خیلی زشته بزرگتر شه بهتر نمیشه ؟ با زور حرف میزنه بعدشم نمیزاره دست بزنیم بهش الان یه 3 ماهی شده
    صدای کسی رو تقلید میکنه که باهاش تمرین کرده. اگه نا واضح میگه با تمرین بیشتر ، واضح تر تکرار میکنه . روی دست میاد ؟ ارتباطتون در چه حده . بیشتر توضیح بدین

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    kasko
    شماره عضویت
    12340
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    صدای کسی رو تقلید میکنه که باهاش تمرین کرده. اگه نا واضح میگه با تمرین بیشتر ، واضح تر تکرار میکنه . روی دست میاد ؟ ارتباطتون در چه حده . بیشتر توضیح بدین
    نه اصلا از دست میترسه ولی غذا رو راحت میگیره 3 ماه پیشمونه خیلی لجبازه حمام میبریش قهر میکنه میبریش تو قفس قهر میکنه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط abed8049 نمایش پست ها
    نه اصلا از دست میترسه ولی غذا رو راحت میگیره 3 ماه پیشمونه خیلی لجبازه حمام میبریش قهر میکنه میبریش تو قفس قهر میکنه
    خوب شما چکاری میکنید که این قهر نمیکنه هر کاری میکنید که قهر میکنه خوب شاید هنوز به شما اعتماد کامل و کافی نکرده و شما باید صبر کنید وکاری که او ازش ناراحت میشه مثل همین حمام بردن رو دوباره انجام ندید و صبر کنید و بیشتر از قبل توجه کنید بهش و کاری کنید که کاسکوتون علاقه شمارو نسبت به خودش درک کنه .

باتشکرkasku

صفحه 609 از 1238 نخستنخست ... 1095095595905915925935945955965975985996006016026036046056066076086096106116126136146156166176186196206216226236246256266276286597091109 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)