کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14146
    یعنی امیدی هست به حرف بیافته؟امیدی هست رام بشه؟
    ببخشید کدوم تمرینا؟؟اگه منظورتون همین 15 دقیقه صحبت کردن باهاشه مفید هست؟؟میشه کلا راهنمایی کنید
    نمیزاره از چشمش عکس بگیرم تا گوشی و میبینه جیغ و داد میکنه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirunited نمایش پست ها
    ای بابا
    سپیده خانم اب پاکی و رو دست ما ریختید که!!!
    به خدا اصن نیگاهم نسبت بهش عوض شد.بدجوری حالم گرفته شد...
    یعنی اصن امیدی به رام و سخنگو کردنش نیست؟؟
    سلام دوست عزیز . من از روی تجربه راهنماییتون میکنم ! شما طبق گفته دوستان اول از همه 1 عکس با کیفیت از چشمای کاسکو بذارید . مراقب باشین موقع گرفتن عکس پرنده اصلا نترسه و بهش استرار وارد نشه ! عکس رو تووی نور طبیعیه (بدون نور لامپ ) اتاق توی روز گرفته بشه !رنگ چشم توی عکس با رنگ چشم اصلی رو قبل از ارسال چک کنید که اشتباه نشه !
    درباره کاسکو :: همونطور که شما گفیت تجریه ای ندارین ! خب خرید توی این موقعیت یکم زوذ بود و شما باید دانش خودتون رو نسبت به خود کاسکو قبل از خرید بالا میبردین ! حالا هم دیر نیست ! این نکاتی که میگم همگی در توضیحات کامل دوستان در پست های شناخت کاسکو موجوده ! کاسکو ها از زمانیکه وارد قفس ابتدایی میشن تا زمانیکه به طور کامل با خود قفس سپس با محیط و سپس با اطرافیان خود ارتباط برقرار کنن ! توی این سه مرحله هرگونه ایجاد استرس به پرنده باعث طولانی تر کردن مراحل رام کردنش میشه ! کاسکو بنده یک هفته ای از دستم غذا گرفت ! کاسکو قبلی هم همینطور بود ! من از ته قلبم این نازنین هارو دوست دارم و بهشون عشق می ورزم ! کاسکو ها به اندازه یم کودک 4 ساله فهم دارند ! فهم اونا باعث میشه از توی چشم هاتون حس شمارو توی اون لحظه بفهمن ! کاسکو ها تا به کسی اعتماد نکنن اون رو به چشم دشمن و یک عامل استرس زا نگاه میکنن ! چون معرفی این پرنده بسیار طولانی هست توصیه من اینه پست های مربوط رو کامل مطالعه کنین سپساگه سوالی بود مطرح کنین و من الان چند نکته رفتاری رو میگم بدونین (البته بر روی اصول و همگانی هست و ممکنه پرنده ای دیرتر یا زودتر عادت پیدا کنه که خودتون نسبت به اون رفتارتون رو متناسب کنین ) ::
    1-آب و غذای پرنده تا حداکثر امکان تا زمان از قار افتادن توسط یک نفر تعویض بشه !
    2- از ایجاد استرس هایی مثل جابجایی یا عبور افراد از کنار یا حتی به شوخی نزدیک اون شدن خودداری کنید !
    3-به هیچ وجه پرنده رو گرسنه نذارید این باعث صلب اعتماد میشه !
    4-از شلوغی وسایل دور پرنده خودداری بشه !
    5-از عکسالعمل های سریع خودداری بشه !
    6-هیچوقت به چشم یه اسباب بازی یا وسیله سرگرمی به کاسکو نگاه نکنین !
    7-یک شخص مشخص با پرنده سعی در ارتباط بر قرار کردن داشته باشه !
    8- هرگز اخم نکنین . داد نزنین . از رفتار های ناهجار با پرنده یا حتی جلوی پرنده پرهیز کنید !
    9-با لبخند از ته دل و ملایمت و آرامی با اون رفتار کنید !
    10-...
    نکاتی که یادم بود رو گفتم !اگر چیزی جا مونده یا غلط بیان شده بزرگان ببخشند و تصحیح کنند !

درضمن اینو یادتون باشه این پرندگان توی هر سنی حتی 10 سالگی توانایی رام شدن و سخنگویی رو پیدا میکنن اما فقط یکم مدت انجام مراحل طولانی تر میشه !

نکته آخر : همیشه جلوی پرنده تابلویی که روش نوشته شده فقط با لبخند وارد شوید رو فرض کنید ! هرگز نا امید نشین ! رمز موفقیت با این پرنده ها تنها 2 چیز است :: 1 - صبرررررررررر 2 - مهربانی
    خیلی از پرنده ها یکسال طول میکشه تا رام بشن یا به حرف بیان بعضی ها تا یک ماه ! این به دو شرط بالا بستگی داره !
    ببخشید دوستان که طولانی شد !
    باتشکر از همگی
    یا علی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    ببخشید کدوم تمرینا؟؟اگه منظورتون همین 15 دقیقه صحبت کردن باهاشه مفید هست؟؟میشه کلا راهنمایی کنید
    ببخشید اگه بنده جواب میدم ! سعی بشه از دور زوم کنید رو چشماش ! سعی کنید با دوربین عکس بگیرید که از دور مشخص بشه !
    هم امید به حرف اومدن داره هم رام شدن !در تمامی کاسکو ها امید رام شدن بیشتر از سخن گفتنه ولی تقریبا در یه سطح هست !
    درصورت در دسترس نبودن دوربین گوشی رو دست بگیرید اما نه مستقیم ! انگار دارید یواشکی عکس میگیرین مثلا کنار پهلو یا زیر آرنج ... ! پرنده رو با صحبت هاتون آروم کنین آروم تا حدی که نترسه (حتی از جاش تکون نخوره ) بهش نزدیک بشین و عکسی قایمکی بگیرین اما عکس واضح !

صحبت در همین حد که شمارو بشناسه کافیه ! چون پرنده بهتون عادت نداره فعلا نیاز به کلاس گذاشتن براش نیست ! روز 5 تا 10 دقیقه هم کافیه برای اینکه شمارو بشناسه ! باهاش حرف بزنید . حال احوال کنین و ... ! ما بین حرف ها 10 یا 15 بار کلمه ای رو براش تکرار کنین !به هیچوجه خسته اش نکنین ! در مواقع غذا خوردن و پر آرایی و استراحت مزاحمش نشین ! از دور باهاش حرف بزنید اسمشو صدا بزنید ! ...

ببخشید اگه کم و کاستی داره
    با تشکر یا علی

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    سلام
    دوست عزیز همانطور که استاد عزیز سپیده خانم فرمودند کاسکو در سنین بالا هم با صبر و حوصله و تمرین زیاد هم رام و هم سخنگوی میشه اما تمرین زیاد میخواد و با این 15 دقیقه کار جوجه چشم دودی هم به سختی به حرف میاد چه برسه کاسکو در سن کاسکوی شما.........سعی کنید در طول روز بیشتر براش وقت بزارید و پله ضله و بدون عجله تمرینات رو ادامه بدید
    یکی از دوستان بنده 3 سال پیش یک کاسکو چشم پرتغالی پرکن کاملا وحشی رو خرید که بعد از چند ماه اهلی شد و الان هم به حرف اومده،کاسکوی شما که تازه چشماش کرم شده دیگه نگران چی هستید؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    با سلام من توی نت که داشتم همینطور وب گردی میکردم درمورد فروش کاسکو چشمم خورد به یک آگهی نوشته بود کاسکو چشم دودی قیمت880هزارتومان آیا قیمتش مناسبه (خودمم این فکر رو نمیکنم)همراه با شناسنامه و شماره هم داده حالا نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟

باتشکر kaskuالبته من هیچ وقت سراغ چشم دودی نمیرم فقط جهت اطلاع هست

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط kasku نمایش پست ها
    با سلام من توی نت که داشتم همینطور وب گردی میکردم درمورد فروش کاسکو چشمم خورد به یک آگهی نوشته بود کاسکو چشم دودی قیمت880هزارتومان آیا قیمتش مناسبه (خودمم این فکر رو نمیکنم)همراه با شناسنامه و شماره هم داده حالا نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟

سلام اینق قیمتا الان کاسکو چشم زرد هم نمیدن
    کاسکو چشم دودی حتی اگر وحشی باشه الان 1200-1300 قیمت داره احتمالا تاریخ اگهی برای چند ماه پیش بوده

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط kasku نمایش پست ها

سلام

تاریخ آگهی رو دقت کردید؟

احتمالا قدیمی بوده آگهی و کاسکو کنگو نبوده

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    ای بابا

سلام. نگران نباش هیچ مشکلی نیست.فقط بیشتر زمان میبره.اگه حوصلشو داری که هیچی اگه فکر میکنی کم حوصله هستی بهتر زودتر عوضش کنی.
    مانی من هم همینطوره. الان نزدیک 4 تا 5 ماه میشه دارم باهاش کار میکنم. خیلی لجباز و یکدنده هستش. اما اروم اروم داره خوب میشه.تازه 1 کلمه یاد گرفته .
    کلا در مورد هر حیوانی مخصوصا طوطیسانان باید صبور و با محبت باشی.اگه میخوای بهترین باشه اول باید کم سنتر بخری و ای 2 نکته رو رعایت کنی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام

تاریخ آگهی رو دقت کردید؟

احتمالا قدیمی بوده آگهی و کاسکو کنگو نبوده
    این آگهی مال آخرای برج5سال92 هست اون گفته بود تضمینیه و ارزون تر از همه جا خودش گفته بود الان همه جا1200تا1300میدن ولی ما880هزارتومان میفروشیم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12636
    ای بابا
    با سلام خوب چرا همون اول دقت در خریدش نکردید که بخواین الان نتیجشو ببینید دیگه مجبورید با همین کار کنید لطفا عوضش نکنید این بیچاره رو گناه داره تقصیر کار خودتون هستید که همون اول دقت نکردید چقدر الان پیشتونه؟

صفحه 606 از 1238 نخستنخست ... 1065065565875885895905915925935945955965975985996006016026036046056066076086096106116126136146156166176186196206216226236246256567061106 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)