مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط javad66 نمایش پست ها
    سلام اگه میتونین راهنماییم کنین
    گفتم كه دوست عزيز خدمتتون عرض كردم كه دوست عزيز...بهترين سن براي نگهداري بعد از 1 سالگي هست يعني زماني كه چشم كاسكو دودي هست..البته كاسكو هايي كه چشم طوسي روشن يا چشم سفيد هم هستن مورد خوبي هستن اما خوب هرچي سنش كمتر باشه راحت تر اهلي ميش

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi69 نمایش پست ها
    گفتم كه دوست عزيز خدمتتون عرض كردم كه دوست عزيز...بهترين سن براي نگهداري بعد از 1 سالگي هست يعني زماني كه چشم كاسكو دودي هست..البته كاسكو هايي كه چشم طوسي روشن يا چشم سفيد هم هستن مورد خوبي هستن اما خوب هرچي سنش كمتر باشه راحت تر اهلي ميش
    کاسکوی چشم دودی تیره یا روشن به شرطی که خوب نگه داری بشن مرگ و میر کاسکو های چشم سیاه رو ندارن پس بهتره بگیم بهترین زمان خرید کاسکو زمانیه که چشماش دودی تیره یا دودی رون یا طوسیه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ladymahsa نمایش پست ها
    موز رو هم امتحان کردم نخورد .
    یعنی رووز فقط میوه و سبزی براش بذارم ؟ تخمه براش نذارم ؟
    غذا رو تو دستمون دنبال می کنه . بعضی وقتها ک با دست بهش تخمه میدم تا میخوره سرش رو میاره جلو سمت دستم انگار منتظر بعدیه
    ولی اگر دستم رو دور نگه دارم گاهی میاد گاهی نمیاد .
    بیرون اگه نیارمش کلا قهر می کنه . دیروز تا عصر نیاوردیمش بیرون اعصاب مصاب نداشت باهامون قهر بود .
    راستی بعضی وقتها یه صداهای عجیبی در میاره . یه چیزی شبیه صدای ناله یا صدای بچه ها . و گاهی هم مثل سق زدن
    تخمه رو باید از غذاییش حذف کنید . اگه در روز بهش تخمه بدین غذاهای دیگرو نمیخوره . یعنی تلاشی نمی کنه . در روز غذاهای مختلف براش بذارید و مخصوصا همون جوانه عدس که دوست داره . شب براش تخمه بذارید .

روزا هم از تخمه به عنوان جایزه استفاده کنید . نگران نباشید گرسنه نمیمونه . کف دریا هم براش بذارید . از مولتی ویتامین هم استفاده کنید اگه میوه و سبزیجات نمیخوره . آب میوه و آب سبزیحات هم میتونید بهش بدین اگه خود میوه وسبزیحات رو نمیخوره .

خب خیلی عالیه که خودش برای گرفتن غذا میاد سمت دست حتی گاهی اوقات هم خوبه. حالا اگه تخمه در روز ندید مشتاق تر میشه . کلیپ هایی که گذاشتم رو ببینید و باهاش تمرین کنید چند روز .

اگه گفتم از قفس بیرون نیاریدش به خاطر این هست که شما برای برگردوندنش به قفس به مشکل برخوردین . در هر دو حالت باید باهاش تمرین کنید چه بیرون قفس چه داخل قفس . پس خودتون با توجه با حالاتش بسنجید که اگه داخل قفس بمونه اونقدر عصبی میشه که نمیتونید باهاش تمرین کنید ؟ که اونوقت نیاز هست که بیاد بیرون . اینم در نظر بگیرید که وقتی بیرون از قفس هست و شما سعی میکنید به قفس برگردونیدش چقدر استرس بهش وارد میشه این استرس به حدی هست که تاثیر بدی روش بذاره ؟ پس به توجه به حالاتش تصمیم بگیرید.

من یه ملنگو دارم که به تازگی وارد خونه ما شده . میاد بیرون قفس وقتی هدایتش می کنم با دست میره داخل قفس . دور قفس می چرخه که سعی کنه نره تو قفسش ولی راه های حرکتش رو با دست میبندم که فقط به سمتی که من مورد نظرم هست ( در قفس ) حرکت کنه . اگه میتونید با این روش بدون اینکه استرس زیادی بهش وارد بشه به قفس هدایتش کنید بیارید بیرون . اگه در قفسش از بالا هم باز بشه که کارتون باید راحت تر باشه .

سق زدن که عادیه ولی صدای ناله صدایی هست که داره تقلید میکنه شما نسبت به این صدا واکنشی نشون دادین ؟ شبا هم ناله میکنه ؟ موقع خواب ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آروانا,کاسکو
    شماره عضویت
    10098
    سلام دوستان
    کاسکوی من غذای اصلیش تخمه هست در کنارش هم بعضی وقتا سیب و هویج بهش میدیم ؛تخمه بعنوان غذای اصلی مشکلی براش ایجاد نمیکنه؟
    منظور شما از سبزیجات کدوم سبزی ها هست؟بعد اینکه مولتی ویتامین باید تو غذاش بریزیم؟
    اون سنگ دریا که نوشتین چی هست؟من خودم دسترسی به خلیج فارس دارم کنار ساحل گیر میاد سنگ دریا؟

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir4000 نمایش پست ها
    سلام دوستان کاسکوی من غذای اصلیش تخمه هست در کنارش هم بعضی وقتا سیب و هویج بهش میدیم ؛تخمه بعنوان غذای اصلی مشکلی براش ایجاد نمیکنه؟ منظور شما از سبزیجات کدوم سبزی ها هست؟بعد اینکه مولتی ویتامین باید تو غذاش بریزیم؟ اون سنگ دریا که نوشتین چی هست؟من خودم دسترسی به خلیج فارس دارم کنار ساحل گیر میاد سنگ دریا؟
    كم كم تخمه رو حذف كن و به جاش براش ذرت تازه بزار..سيب و هويج مشكلي نداره..سبزيجات هم همون كلم و فلفل دلمه كرفس و .. اون محلول مولتي ويتامين هم بايد بار اول 10 قطره توي آبش بريزي و 12 ساعت بعدش آب رو با آب تازه عوض كني از اون به بعد هفته اي 8 قطره توي آبش بريزي...منظور از كف دريا اوني نيست كه شما ميگي.بايد از پرنده فروشي ها بخري سفيد رنگ هم هست.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    kasko
    شماره عضویت
    12340
    سلام
    طوطی من خیلی خوب شده میاد پیشم غذا میدم بهش ولی نمیزاره دست بزنم بهش چه کاری بکنم اگه مطلبی دارین لینک بدین ممنون میشم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو تیمنه
    شماره عضویت
    14107
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    تخمه رو باید از غذاییش حذف کنید . اگه در روز بهش تخمه بدین غذاهای دیگرو نمیخوره . یعنی تلاشی نمی کنه . در روز غذاهای مختلف براش بذارید و مخصوصا همون جوانه عدس که دوست داره . شب براش تخمه بذارید . روزا هم از تخمه به عنوان جایزه استفاده کنید . نگران نباشید گرسنه نمیمونه . کف دریا هم براش بذارید . از مولتی ویتامین هم استفاده کنید اگه میوه و سبزیجات نمیخوره . آب میوه و آب سبزیحات هم میتونید بهش بدین اگه خود میوه وسبزیحات رو نمیخوره . خب خیلی عالیه که خودش برای گرفتن غذا میاد سمت دست حتی گاهی اوقات هم خوبه. حالا اگه تخمه در روز ندید مشتاق تر میشه . کلیپ هایی که گذاشتم رو ببینید و باهاش تمرین کنید چند روز . اگه گفتم از قفس بیرون نیاریدش به خاطر این هست که شما برای برگردوندنش به قفس به مشکل برخوردین . در هر دو حالت باید باهاش تمرین کنید چه بیرون قفس چه داخل قفس . پس خودتون با توجه با حالاتش بسنجید که اگه داخل قفس بمونه اونقدر عصبی میشه که نمیتونید باهاش تمرین کنید ؟ که اونوقت نیاز هست که بیاد بیرون . اینم در نظر بگیرید که وقتی بیرون از قفس هست و شما سعی میکنید به قفس برگردونیدش چقدر استرس بهش وارد میشه این استرس به حدی هست که تاثیر بدی روش بذاره ؟ پس به توجه به حالاتش تصمیم بگیرید.من یه ملنگو دارم که به تازگی وارد خونه ما شده . میاد بیرون قفس وقتی هدایتش می کنم با دست میره داخل قفس . دور قفس می چرخه که سعی کنه نره تو قفسش ولی راه های حرکتش رو با دست میبندم که فقط به سمتی که من مورد نظرم هست ( در قفس ) حرکت کنه . اگه میتونید با این روش بدون اینکه استرس زیادی بهش وارد بشه به قفس هدایتش کنید بیارید بیرون . اگه در قفسش از بالا هم باز بشه که کارتون باید راحت تر باشه . سق زدن که عادیه ولی صدای ناله صدایی هست که داره تقلید میکنه شما نسبت به این صدا واکنشی نشون دادین ؟ شبا هم ناله میکنه ؟ موقع خواب ؟
    بله درسته هر بار که می فرستیمش تو قفس عصبی میشه .
    میشه کلیپی هم از این هدایت با دست بذارین ؟ شاید ما درست متوجه نشدیم که باید چی کار کنیم
    در مورد صدای ناله بله . من هر بار این صدارو میده بهش میگم جانم
    نه موقع خواب ناله نمی کنه . فقط شاید چند باری تو روز

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط ladymahsa نمایش پست ها
    بله درسته هر بار که می فرستیمش تو قفس عصبی میشه . میشه کلیپی هم از این هدایت با دست بذارین ؟ شاید ما درست متوجه نشدیم که باید چی کار کنیم در مورد صدای ناله بله . من هر بار این صدارو میده بهش میگم جانم نه موقع خواب ناله نمی کنه . فقط شاید چند باری تو روز
    حالا صداي ناله كه هيچي شما در آينده خواهي ديد كه كاسكوتون صداي سرفه و عطسه و هر صدايي كه حتي يه بار بشنوه رو ياد ميگيره اين از هوش بالا و شيطون بودن كاسكو هستش ...حواستون باشه صداهاي ناهنجار نشنوه الان همسايه ي ما كاسكوشون صدا كاميون ياد گرفته شما ديگه خودت حساب كن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو تیمنه
    شماره عضویت
    14107
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi69 نمایش پست ها
    حالا صداي ناله كه هيچي شما در آينده خواهي ديد كه كاسكوتون صداي سرفه و عطسه و هر صدايي كه حتي يه بار بشنوه رو ياد ميگيره اين از هوش بالا و شيطون بودن كاسكو هستش ...حواستون باشه صداهاي ناهنجار نشنوه الان همسايه ي ما كاسكوشون صدا كاميون ياد گرفته شما ديگه خودت حساب كن
    آخه تو خونمون صدای ناله نداشتیم که
    اتفاقا از همین می ترسم چون ما نزدیک فرودگاهیم و همش صدای واپیما میاد . وااااااااااااای چه شود

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14146
    اقا سلام علیکم جمیعا
    ایشالله حال همه خوب باشه.منم تازه واردم امیدوارم کمکم کنید
    من یه کاسکو 1.3 ماهه خریدم.1تومن
    فردا میشه 8 روز اومده خونه ما
    الان 1 متریش میرم قار نمیکشه اما حلوتر که میرم قار مختصری میکشه نزدیکتر که میرم دیگه کولاک میکنه
    روزا اب و قضا شو عوض میکنم دیگه نزدیکش نمیرم
    ولی روزی 20.30 دقیقه پیشش میشینم باهاش صحبت میکنم روی 3 کلمه سلام.بگو.بابا تمرکز کردم که یادش بدم موقعی که باهاش صحبت میکنم اونم هی دهنشو باز و بسته میکنه انگار میخواد که صحبت کنه..
    اصن امیدی هست که رام و سخنگو بشه؟؟؟
    کلا راهنماییم کنید
    خیلی ممنون

صفحه 599 از 1238 نخستنخست ... 994995495805815825835845855865875885895905915925935945955965975985996006016026036046056066076086096106116126136146156166176186496991099 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)