مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir4000 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من امروز یه کاسکو گرفتم تازه آوردمش خونه کاملا" رام و آرومه حتی میذاره نازش کنم دو سالشه صاحب قبلیش میگه حرف میزده حدود سی کلمه
    من حالا باید چند روز اول چیکار کنم که راحت تر با شرایط جدید خو بگیره و برای منم حرف بزنه و باهام راحت باشه؟
    سلام . مبارک باشه .

اگه رام هست فقط باید به محیط جدید عادت کنه .یه چند روزی بذارید با محیط جدید آشنا شه . کنار قفس بشینید و آروم باهاش حرف بزنید یا کلماتی که بلده رو باهاش تمرین کنید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    13981
    سلام ممنون سپیده جان از اینکه اینقدر سوالها را شفاف و مرحله به مرحله جواب میدهید!
    بله روی قفس باهاش تمرین رو دست آوردن انجام میدهم و از تیغه دست استفاده می کنم در ضمن اون تشویقی اول را هم برای آشنایی بیشتر بهش میدم. به نظر شما دو روز تو هفته برای رو دست آوردن کافیه؟سنش هم حدود چهار تا پنج سالش هست! برنامه غذایی هفتگی در چهار وعده صبح -ظهر عصر-شب می تونید برام بنویسید؟ با تشکر فراوان

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آروانا,کاسکو
    شماره عضویت
    10098
    سلام دوستان
    عکس کاسکویی که تازه خریدم رو میذارم میشه لطف کنید بگید چند سالشه؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    سلام به اساتید.
    بازم با مشکل اومدم. شرمنده.
    مانی از امروز صبح گلاب به روتون مدفوعش همراه با اب خیلی زیاده.تقریبا نصف روزنامه که 3 لا هستش خیسه.
    اگه ممکنه راهنماییم کنین.
    اشتهاش خوبه. همه چیز میخوره. حالت غیر طبیعی نداره.
    بازم ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    سلام دوستانعکس کاسکویی که تازه خریدم رو میذارم میشه لطف کنید بگید چند سالشه؟
    سلامیه کاسکوی تقریبا 2 ساله است ، ولی بهتره که بگیم بین 2 تا 2.5 سال سن داره.موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5809
    مبارک کاسکوی خیلی قشنگ سرحالی

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط gold_star نمایش پست ها
    سلام ممنون سپیده جان از اینکه اینقدر سوالها را شفاف و مرحله به مرحله جواب میدهید!
    بله روی قفس باهاش تمرین رو دست آوردن انجام میدهم و از تیغه دست استفاده می کنم در ضمن اون تشویقی اول را هم برای آشنایی بیشتر بهش میدم. به نظر شما دو روز تو هفته برای رو دست آوردن کافیه؟سنش هم حدود چهار تا پنج سالش هست! برنامه غذایی هفتگی در چهار وعده صبح -ظهر عصر-شب می تونید برام بنویسید؟ با تشکر فراوان
    سلام خواهش می کنم . اگه روی قفس تمرین می کنید نباید ارتفاع طوطی از شما بیشتر باشه . که برای بردن دستتون به سمتش مجبور بشید دست رو بالا نگه دارید . اگه ارتفاع طوطی از شما بیشتر باشه تسلط بیشتری روی شما داره و امکان گاز گرفتنش بیشتر هست

از تیغه دست استفاده نکنید بهترین حالت برای گاز گرفتن طوطی همین حالته . از ساعد دست استفاده کنید . یعنی طوطی بیاد روی ساعد دست شما یا اگه بازم گاز گرفت کمی بالاتر از ساعد . دستتون رو مشت کنید به سمت پایین . و بعد ساعد رو ببرید سمتش . تا شانس گاز گرفتنش کمتر باشه . البته الان نه . بعد از انجام مرحله دنبال کردن دست شما برای غذا که توضیح دادم قبلا

پس فقط یه دونه تشویقی قبل از تمرین کافیه

فعلا برای روی دست آوردن تلاش نکنید . فقط تو دستتون غذا رو نگه دارید که بیاد دنبال غذا . چند روز این تمرین رو انجام بدین که طوری که طوطی خیلی راحت برای گرفتن غذا دست شما رو هر جهت که نگه دارید دنبال کنه . بعد برای روی دست آوردن میگم چی کار کنید

نه من نمی تونم برای طوطی شما برنامه غذایی بنویسم . شما همه غذاهایی که برای طوطی امن هست رو امتحان کنید . هر طوطی یه غذایی ممکنه داشته باشه . ممکنه غذاهایی که من میگم یا فرد دیگه ای پیشنهاد میکنه نخوره . شما خودتون باید با توجه به غذاهایی که دوست داره و مورد نیازش هست براش یه برنامه غذایی درست کنید . فعلا غذاهایی که گفتید خوبه مشکلی نداره به جز مواردی که گفتم کمتر در اختیارش بذارید و یا اصلا ندید ، این تاپیک رو مطالعه کنید :

http://www.parsipet.ir/forum495.html

و مواردی که فکر میکنید در اختیارش نذاشتید تا حالا ، امتحان کنید و بعد می تونید یه برنامه ریزی برای وعده های غذاییش داشته باشید . هرچند که بعضی اوقات طوطی ممکنه علاقش به یه غذا رو از دست بده پس همیشه نمیشه روی برنامه ریزی غذا در اختیارش گذاشت . همیشه جایگزین داشته باشید .
    ویرایش توسط sepideh : 7th August 2013 در ساعت 07:13 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام دوستان
    عکس کاسکویی که تازه خریدم رو میذارم میشه لطف کنید بگید چند سالشه؟

سلام .با توجه به این عکس ها ، در مورد سنش با آقای محمد رضا موافقم .

قفسش انگار روی زمین هست . بهتره روی زمین نباشه . بذارید روی میز یا جایی که طوطی تقریبا هم سطح شما باشه .

نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan4biz نمایش پست ها
    سلام به اساتید.
    بازم با مشکل اومدم. شرمنده.
    مانی از امروز صبح گلاب به روتون مدفوعش همراه با اب خیلی زیاده.تقریبا نصف روزنامه که 3 لا هستش خیسه.
    اگه ممکنه راهنماییم کنین.
    اشتهاش خوبه. همه چیز میخوره. حالت غیر طبیعی نداره.
    بازم ممنون
    سلام . امروز چه غذایی خورده ؟ یعنی بهتره بپرسم دیروز چه غذایی خورده ؟

اگه تغییری تو حالاتش نمی بینید روز بعد اصلا بهش میوه و سبزیجات ندید میتونید فقط تخمه بدین برای یه روز . تغییرات مدفوعش رو ببینید . بعد نتیجه رو بگید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    kasko
    شماره عضویت
    12340
    سلام

میخواستم بپرسم تغییر جای طوطی با قفس پشکلی نداره تو روز ؟ یعنی شبا یهجا باشه روزا یه جای دیگه ؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط abed8049 نمایش پست ها
    سلام

میخواستم بپرسم تغییر جای طوطی با قفس پشکلی نداره تو روز ؟ یعنی شبا یهجا باشه روزا یه جای دیگه ؟
    سلام

اگر طوطی رام باشه مشکلی ایجاد نمیکنه ولی اگر هنوز میترسه این کارو نکنید

صفحه 595 از 1238 نخستنخست ... 954955455765775785795805815825835845855865875885895905915925935945955965975985996006016026036046056066076086096106116126136146456951095 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)