فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان
دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  23,285
لایک لایک:  12,724
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 580 از 693 نخستنخست ... 80480530570578579580581582590630680 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,791 به 5,800 از 6928
    کاربرفعال

تخصص
    -
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    میانگین پست در روز
    0.06
    تعداد ارسال ها
    84
    غذای menu مخصوص کاسکو و طوطی
    سلام سپیده خانوم
    والا من دیشب و امروز دقت کردم . دیشب چند تا پر رو از ریشه کنده بود . ( پر سینه سمت پاها ) اما امروز دیدم داره اکثرا قیچی میکنه . پر آرایی میکنه اون قسمت رو میکنه اما بقیه جاها رو مثل قبل تمیز میکنه .
    راجب غذا : من صبح ها بهش سیب میدم . نهار ها به صورت دوره ای یه روز ذرت نیمه پخته ، یه روز هویج و کرفس میدم . اما مثلا زمستون که میشه گاهی شلغم پخته میدم . زیاد نه . عصر ها که خوایه و بعد خواب میاد بیرون . شب تخمه میخوره . قبل خواب هم میوه براش میذارم . نارنگی ، انار ، لیمو شیرین خیلی دوست داره ...
    تشویق هم گاهی یه کوچولو بادوم زمینی تازه و سالم و یا پسته و گردو .
    راجب رفتار های دیگه ، من اینجا از شما خونده بودم که هر وقت سر ش رو خاروندیم یا اگه یه وقتی دیدیم داره ادای بالا آوردن رو در میاره توجه نکنیم . و اون کاری که باعث شده رو انجام ندیم . گاهی وقتها اینکارو میکرد . خیلی کم و به ندرت . چند روز پیش هم یک بار اینکارو کرد . من سرش رو میخاروندم اما نه دائم . که عادت کنه . مثلا هفته ای 1 بار یا 2 بار . سرش رو که میخارونم شروع میکنه با دستم بازی کردن . گاهی میشد صدا هی عجیب هم در میاورد که من سرش رو ناز میکردم و میگفتم دیگه بسه دیگه اون کارو ادامه نمیدادم .

الان دیگه تهران نیستم . اینجا هم دکتر خوب نداریم .تهرانم که بودم دکتری که وقعا به داد آدم برسه پیدا نکردم .

الانم جلوی رومه . داره پر آرایی میکنه و صدای پرهایی که در میاره رو میشنوم . نمیدونم خدا چرا این کارو باهامون میکنه . میدونه همه جونه من به این پرنده وابسته هست . از طرف دیگه 1 ساله که دارم واسه کنکور ارشد می خونم . 2 هفته مونده این اتفاق افتاده و من کلا روحیه ندارم . از خدا هیچی جز خوب شدنش نمیخوام . چند وقت دیگه سالگرد روزیه که میاد پیشمون و ما براش جشن میگیریم . کمکم کنین .
    تا صبح غصه خوردم .یه کم خوابیدم . از خواب بیدار شدم و این قضیه به ذهنم اومد آرزو میکردم خواب بوده باشه . وقتی واسم معلوم شد واقعیه ذهنم داغون شد .

( الان که پست رو ویرایش میکنم . تقریبا پایین رو خالی کرده . منم با توجه به توضیحاتی که قبلا تو چند صفحه قبل دادین ، اول اینکه آوردمش بیرون . و هر وقت میبینم پر میکنه توجه نمیکنم اما یه کم میگذره صداش میکنم و تا جواب میده جایزه میدم . اینجور که پیداست هر دومون توی دردسر افتادیم . یه سوالم اینه که خودش بعد این پر کندن غصه میخوره ؟ حتی اگ بیشتر از قبل توجه کنیم بهش )
    ویرایش توسط m.m2020 : 20th January 2015 در ساعت 01:25 PM دلیل: اضافه کردن به مطلب

کاربر تازه وارد

تخصص
    محصل
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    17108
    میانگین پست در روز
    0.01
    تعداد ارسال ها
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام
    نورمناسب نبود ولی فکر کنم داره چشمش رو به رنگ کرم و زرد میره
    بهترین مورد برا خرید زمانی هست که چشم هنوز کرم و زرد نشده یعنس سفید-یا سن پایین تر دودی
    هرچی سن پرنده بره بالا و بالغ بشه رنگ چشم از مشکی به زرد عوض میشه
    به نظر من اینم گزینه بدی نیست و کاملن میشه بهش اموزش داد
    سلام
    ممنون از جوابتون.
    اگه شد یه عکس بهتر میزارم.

کاربر تازه وارد

تخصص
    محصل
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    17108
    میانگین پست در روز
    0.01
    تعداد ارسال ها
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . دوست عزیز طوطی شما مگه وحشی نیست .. برای چی از قفس آوردینش بیرون . بذارید داخل قفس بمونه . در قفس رو باز نکنید

نرید سمتش این داره قار میزنه .. کلی بهش استرس وارد کردید با اینکار . روزای اولیه ورود به خونه باید آرامش داشته باشه که محیط و شما زودتر عادت کنه .

عجله نکنید تو برقراری ارتباط با طوطی . جز تعویض آب و غذا و روزنامه کف قفس نزدیکش نرید .. و موقع تعویض هم اصلا توقف نداشته باشید کنار قفس . اجازه بدین 14 15 روز به حال خودش باشه ..

سلام خدمت شما.
    نه این غار نمیزنه وقتی نزدیکش میشی یکم میترسه و خرخر میکنه یا کم میره اونور تر.
    به گفته کسی که خریدم گفت که رو دست هم میاد ولی من نتونستم بیارم رو دست.
    و الان قشنگ از دست غذا میگیره.

مدیــر کـــل سایت

تخصص
    ...
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    میانگین پست در روز
    1.84
    تعداد ارسال ها
    4,485
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    سلام سپیده خانوم
    والا من دیشب و امروز دقت کردم . دیشب چند تا پر رو از ریشه کنده بود . ( پر سینه سمت پاها ) اما امروز دیدم داره اکثرا قیچی میکنه . پر آرایی میکنه اون قسمت رو میکنه اما بقیه جاها رو مثل قبل تمیز میکنه .
    راجب غذا : من صبح ها بهش سیب میدم . نهار ها به صورت دوره ای یه روز ذرت نیمه پخته ، یه روز هویج و کرفس میدم . اما مثلا زمستون که میشه گاهی شلغم پخته میدم . زیاد نه . عصر ها که خوایه و بعد خواب میاد بیرون . شب تخمه میخوره . قبل خواب هم میوه براش میذارم . نارنگی ، انار ، لیمو شیرین خیلی دوست داره ...
    تشویق هم گاهی یه کوچولو بادوم زمینی تازه و سالم و یا پسته و گردو .
    راجب رفتار های دیگه ، من اینجا از شما خونده بودم که هر وقت سر ش رو خاروندیم یا اگه یه وقتی دیدیم داره ادای بالا آوردن رو در میاره توجه نکنیم . و اون کاری که باعث شده رو انجام ندیم . گاهی وقتها اینکارو میکرد . خیلی کم و به ندرت . چند روز پیش هم یک بار اینکارو کرد . من سرش رو میخاروندم اما نه دائم . که عادت کنه . مثلا هفته ای 1 بار یا 2 بار . سرش رو که میخارونم شروع میکنه با دستم بازی کردن . گاهی میشد صدا هی عجیب هم در میاورد که من سرش رو ناز میکردم و میگفتم دیگه بسه دیگه اون کارو ادامه نمیدادم .

الان دیگه تهران نیستم . اینجا هم دکتر خوب نداریم .تهرانم که بودم دکتری که وقعا به داد آدم برسه پیدا نکردم .

الانم جلوی رومه . داره پر آرایی میکنه و صدای پرهایی که در میاره رو میشنوم . نمیدونم خدا چرا این کارو باهامون میکنه . میدونه همه جونه من به این پرنده وابسته هست . از طرف دیگه 1 ساله که دارم واسه کنکور ارشد می خونم . 2 هفته مونده این اتفاق افتاده و من کلا روحیه ندارم . از خدا هیچی جز خوب شدنش نمیخوام . چند وقت دیگه سالگرد روزیه که میاد پیشمون و ما براش جشن میگیریم . کمکم کنین .
    تا صبح غصه خوردم .یه کم خوابیدم . از خواب بیدار شدم و این قضیه به ذهنم اومد آرزو میکردم خواب بوده باشه . وقتی واسم معلوم شد واقعیه ذهنم داغون شد .

( الان که پست رو ویرایش میکنم . تقریبا پایین رو خالی کرده . منم با توجه به توضیحاتی که قبلا تو چند صفحه قبل دادین ، اول اینکه آوردمش بیرون . و هر وقت میبینم پر میکنه توجه نمیکنم اما یه کم میگذره صداش میکنم و تا جواب میده جایزه میدم . اینجور که پیداست هر دومون توی دردسر افتادیم . یه سوالم اینه که خودش بعد این پر کندن غصه میخوره ؟ حتی اگ بیشتر از قبل توجه کنیم بهش )
    خیلی خوب میشد اگه دلیل پرکنی یا پرجوی رو دقیقا میدونستیم . من فقط با توجه به چیزایی که میدونم حدس میزنم به خاطر بلوغ جنسی باشه . اما دلایل دیگه هم میتونه داشته باشه ..

مثل همیشه اول میگم که سعی کنید آروم باشید . این علاقه زیاد شما رو حساس تر میکنه . چون قبلا این حس رو داشتم کاملا درک میکنم . شنیدن صدای شکستن پر واقعا عذاب آوره که اصلا نمیشه توصیفش کرد مخصوصا وقتی خیلی به طوطی وابسته باشیم .. آخرش اینه که هیچ پری رو تنش باقی نمونه دیگه .. میخواد یه کم مدل پراشو تغییر بده ..

خدا اینکارو نمی کنه .. شرایطی برای طوطی پیش میاد حالا یا مشکل جسمانی یا مشکلات روحی که با اینکار خودش رو آروم میکنه . ... اگه به خاطر بلوغش باشه .. این تقصیر ماست ( آدما ) چون جای طوطی تو طبیعته پیش همنوعان خودش . تو طبیعت بدون جفت نمیمونه . اما تو اسارت سرخورده میشه ممکنه با عوامل مختلف تحریک بشه اما نمیتونه این رفتارهای غریزی رو ادامه بده .. این میتونه براش استرس آور باشه . حتی ممکنه کسی رو به عنوان جفت انتخاب کرده باشه ( که انتخاب کرده ) اگه توجه شما رو به شخص دیگه ای ببینه واقعا ناراحتش میکنه .. با کندن پر به این رفتار شما واکنش نشون میده ..

برای کم کردن هورمون های جنسی دکتر ممکنه دارو تحویز کنه . اما اول باید عوامل محرک کم بشه . مثلا اگه دارید نوازشش میکنید . خیلی کوتاه و فقط سر .. قسمت های دیگه اصلا نباشه .. 11 12 ساعت حتما خواب شبانه داشته باشه . اگه چیزی تو قفس هست که فکر میکنید میتونه تحریکش کنه ، از قفس خارج کنید . غذاهای گرم ، پر کالری و پر چرب و پروتئین دار و نشاسته دار و شیرین مثلا نون، ذرت، سیب زمینی ، لوبیا، آجیل یا انگور.. خیلی کم استفاده کنید غذاهای محرک مثل جوانه گندم یا شاهدونه ندید بهش . بادوم زمینی هم کلا قطع کنید . بیشتر سعی کنید سبزیحات و میوه ها تو رژیم غذاییش باشه . کاری کنید که فعالیتش بیشتر بشه .. ذهنش رو درگیر بازی و پیدا کردن غذا بین اسباب بازی ها کنید . محل قفس رو تغییر بدین . اسباب بازی های جویدنی براش بذارید . پرواز کردن هم براش خوبه (برای تخلیه انرژی طوطی )

مطمئن نیستم اما فکر میکنم .. اون عامل پرکنی یا پرجوی باعث استرسش شده . موقع کندن پر غصه نمیخوره چون همونطور که تو پست صفحه قبل گفتم معمولا این کار رو برای از بین بردن استرس و اضطراب انجام میده . موقع پرآرایی عادی یکی از پرها رو محکم میکشه ...با اینکارش غده آدرنال ، آدرنالین آزاد می کنه و باعث میشه استرس یا اضطرابش از بین بره .. طوطی اینو مفهمه که وقتی استرس داره با کندن و کشیدن پر میتونه به آرامش برسه .. پس این کار رو خیلی سریعتر و بیشتر ادامه میده .. اگه حساسیت شما رو هم به این موضوع متوجه بشه حتی اگه عامل استرس هم از بین بره باز ادامه میده ..

بازم میگم دلیلی که من حدس میزنم اینه . اما شما باز خودتون شرایطش رو ببنید . همونطور که تو پست های قبل گفتم دما و رطوبت رو کنترل کنید .. اگه فکر میکنید چیزی تغییر کرده و یا باعث استرسش شده رفع کنید .

نقل قول نوشته اصلی توسط pooria1377130 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از جوابتون.
    اگه شد یه عکس بهتر میزارم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط pooria1377130 نمایش پست ها
    سلام خدمت شما.
    نه این غار نمیزنه وقتی نزدیکش میشی یکم میترسه و خرخر میکنه یا کم میره اونور تر.
    به گفته کسی که خریدم گفت که رو دست هم میاد ولی من نتونستم بیارم رو دست.
    و الان قشنگ از دست غذا میگیره.

رام بودنش برای صاحب قبلی بوده . شما یه فرد جدید هستید و این محیط هم یه محیط جدیده براش . بهش فرصت بدین

اینکه وقتی نزدیک میشید میترسه و خرخر میکنه نشونه بی اعتمادی به شماست . تو همین تاپیک بخونید چندتا طوطی تو این یه ماهه پرکن شدن ! .. این استرس ها برای طوطی خوب نیست ..

هیچ تلاشی برای روی دست آوردن نکنید .. دو هفته بهش فرصت بدین . کاری که گفتم رو انجام بدین .

عکس هم نمیخواد .. شما خودتون تو نور طبیعی چشمش رو ببینید . با توجه به مقالاتی که در مورد رنگ چشم کاسکو گذاشتیم میتونید سنش رو به طور تقریبی متوجه بشید

مقالات آموزشی کاسکو
    " از پاسخگویی به سوالات عمومی در پیام خصوصی معذوریم . لطفا سوالات خود را در تاپیک مربوطه مطرح کنید "

به منظور حفظ شخصيت و آبروي خود و وب سايتتان بدون ذکر منبع و لينک مستقيم اقدام به کپي برداري نکنید

کاربر ساده

تخصص
    دانش اموز
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16802
    میانگین پست در روز
    0.03
    تعداد ارسال ها
    24

کاسکو

سلام.
    با توجه به کمک هایی که بهم کردید من کارایی که گفتید رو انجام دادم.
    مثلا بهش پشت میکردم و تا حرف میزد برمیگشتم میرفتم پیشش.
    امروز(با توجه به نسخه دامپزشک) این دارو ها رو ریخنم تو ابش:mixoligo و aminovit و ad3e.
    این دوتا رو هم زدم به پرهاش ivermekt و copex.
    این کارا رو که کردم پر نکند و یکم بی حال شد تا نیم ساعت پیش که اوردمش بیرون و باهاش بازی کردم و الان که گذاشتم رو قفس چند تا پر از خودش کند.

این دارو ها براش مشکلی نداره؟
    من چند دقیقه همون طوری که رو دستم بود بردمش جلو اینه.یه حرکتایی میکرد سرشو میاورد پایین و به اینه نوک میزد و پاشو میزد به اینه.این کاراش چی بود؟(درضمن بگم بعد از این که از جلو اینه بردمش و گذاشتمش رو قفس پر کند)
    حرف خیلی کم تر از زمانی که پرکن نشده بود میزنه.چیکار کنم پر حرف شه؟
    یه سری عکس ها دیدم تو همین سایت که طوطی هاشون قشنگ پیششون میشینه و از تو بشقابشون غذا میخوره و ...
    برای این که اینکارا رو کنه(بیشتر دوست شه و پیش من احساس امنیت داشته باشه) چیکار کنم؟

ممنون

کاربرفعال

تخصص
    -
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    میانگین پست در روز
    0.06
    تعداد ارسال ها
    84
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    خیلی خوب میشد اگه دلیل پرکنی یا پرجوی رو دقیقا میدونستیم . من فقط با توجه به چیزایی که میدونم حدس میزنم به خاطر بلوغ جنسی باشه . اما دلایل دیگه هم میتونه داشته باشه ..

مثل همیشه اول میگم که سعی کنید آروم باشید . این علاقه زیاد شما رو حساس تر میکنه . چون قبلا این حس رو داشتم کاملا درک میکنم . شنیدن صدای شکستن پر واقعا عذاب آوره که اصلا نمیشه توصیفش کرد مخصوصا وقتی خیلی به طوطی وابسته باشیم .. آخرش اینه که هیچ پری رو تنش باقی نمونه دیگه .. میخواد یه کم مدل پراشو تغییر بده ..

خدا اینکارو نمی کنه .. شرایطی برای طوطی پیش میاد حالا یا مشکل جسمانی یا مشکلات روحی که با اینکار خودش رو آروم میکنه . ... اگه به خاطر بلوغش باشه .. این تقصیر ماست ( آدما ) چون جای طوطی تو طبیعته پیش همنوعان خودش . تو طبیعت بدون جفت نمیمونه . اما تو اسارت سرخورده میشه ممکنه با عوامل مختلف تحریک بشه اما نمیتونه این رفتارهای غریزی رو ادامه بده .. این میتونه براش استرس آور باشه . حتی ممکنه کسی رو به عنوان جفت انتخاب کرده باشه ( که انتخاب کرده ) اگه توجه شما رو به شخص دیگه ای ببینه واقعا ناراحتش میکنه .. با کندن پر به این رفتار شما واکنش نشون میده ..

برای کم کردن هورمون های جنسی دکتر ممکنه دارو تحویز کنه . اما اول باید عوامل محرک کم بشه . مثلا اگه دارید نوازشش میکنید . خیلی کوتاه و فقط سر .. قسمت های دیگه اصلا نباشه .. 11 12 ساعت حتما خواب شبانه داشته باشه . اگه چیزی تو قفس هست که فکر میکنید میتونه تحریکش کنه ، از قفس خارج کنید . غذاهای گرم ، پر کالری و پر چرب و پروتئین دار و نشاسته دار و شیرین مثلا نون، ذرت، سیب زمینی ، لوبیا، آجیل یا انگور.. خیلی کم استفاده کنید غذاهای محرک مثل جوانه گندم یا شاهدونه ندید بهش . بادوم زمینی هم کلا قطع کنید . بیشتر سعی کنید سبزیحات و میوه ها تو رژیم غذاییش باشه . کاری کنید که فعالیتش بیشتر بشه .. ذهنش رو درگیر بازی و پیدا کردن غذا بین اسباب بازی ها کنید . محل قفس رو تغییر بدین . اسباب بازی های جویدنی براش بذارید . پرواز کردن هم براش خوبه (برای تخلیه انرژی طوطی )

مطمئن نیستم اما فکر میکنم .. اون عامل پرکنی یا پرجوی باعث استرسش شده . موقع کندن پر غصه نمیخوره چون همونطور که تو پست صفحه قبل گفتم معمولا این کار رو برای از بین بردن استرس و اضطراب انجام میده . موقع پرآرایی عادی یکی از پرها رو محکم میکشه ...با اینکارش غده آدرنال ، آدرنالین آزاد می کنه و باعث میشه استرس یا اضطرابش از بین بره .. طوطی اینو مفهمه که وقتی استرس داره با کندن و کشیدن پر میتونه به آرامش برسه .. پس این کار رو خیلی سریعتر و بیشتر ادامه میده .. اگه حساسیت شما رو هم به این موضوع متوجه بشه حتی اگه عامل استرس هم از بین بره باز ادامه میده ..

بازم میگم دلیلی که من حدس میزنم اینه . اما شما باز خودتون شرایطش رو ببنید . همونطور که تو پست های قبل گفتم دما و رطوبت رو کنترل کنید .. اگه فکر میکنید چیزی تغییر کرده و یا باعث استرسش شده رفع کنید .

رام بودنش برای صاحب قبلی بوده . شما یه فرد جدید هستید و این محیط هم یه محیط جدیده براش . بهش فرصت بدین

اینکه وقتی نزدیک میشید میترسه و خرخر میکنه نشونه بی اعتمادی به شماست . تو همین تاپیک بخونید چندتا طوطی تو این یه ماهه پرکن شدن ! .. این استرس ها برای طوطی خوب نیست ..

هیچ تلاشی برای روی دست آوردن نکنید .. دو هفته بهش فرصت بدین . کاری که گفتم رو انجام بدین .

عکس هم نمیخواد .. شما خودتون تو نور طبیعی چشمش رو ببینید . با توجه به مقالاتی که در مورد رنگ چشم کاسکو گذاشتیم میتونید سنش رو به طور تقریبی متوجه بشید

مقالات آموزشی کاسکو

سلام
    ممنونم سپیده خانوم گل
    راستش روز اوله که اینطوری شده هنوز باورم نمی شه که دیروز که میرفتم کلاس چجوری بودو امروز چجوری . خودم تو شوکم . سینه رو خالی کرده . با توجه به سردی هوا باید حواسم باشه سرما نخوره . خیلی عادی و خیلی راحت پر رو میزنه . اما از ریشه نه اکثرا قیچی شده از وسط .
    من بیرون قفس آوردمش امروز . روی قفسش کلی پر آرایی کرد یا پرهای دیگه اش اون بالا خوب رفتار کرد . اما با سینه و کمی از زیر بالش نه. تند تند اینکارو میکرد .
    به نظرتون میشه براشون جفت انتخاب کرد ؟ غصه که نمی خوره مثلا همین الان داره سخنرانی میکنه و از توپ کنفی که داره آویزون شده و تاب میخوره.
    من اصلا مشکلی ندارم خیلی هم دوست دارم که داشته باشه . اما شنیده بودم که شرایط جفت شدن خیلی سخته .
    همیشه وقتی شنیدم پرنده ای پرکن شده دعا کردم خوب بشه . بچه ها واسه پرنده منم دعا کنین.

کاربر اخراج شده

تخصص
    لیسانس نرم افزار و دانشجوی ارشد نرم افزار
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، خروس لاری ، عروس هلندی ، غاز ، بوقلمون
    شماره عضویت
    14385
    میانگین پست در روز
    1.53
    تعداد ارسال ها
    1,802
    سلام
    ممنونم سپیده خانوم گل
    راستش روز اوله که اینطوری شده هنوز باورم نمی شه که دیروز که میرفتم کلاس چجوری بودو امروز چجوری . خودم تو شوکم . سینه رو خالی کرده . با توجه به سردی هوا باید حواسم باشه سرما نخوره . خیلی عادی و خیلی راحت پر رو میزنه . اما از ریشه نه اکثرا قیچی شده از وسط .
    من بیرون قفس آوردمش امروز . روی قفسش کلی پر آرایی کرد یا پرهای دیگه اش اون بالا خوب رفتار کرد . اما با سینه و کمی از زیر بالش نه. تند تند اینکارو میکرد .
    به نظرتون میشه براشون جفت انتخاب کرد ؟ غصه که نمی خوره مثلا همین الان داره سخنرانی میکنه و از توپ کنفی که داره آویزون شده و تاب میخوره.
    من اصلا مشکلی ندارم خیلی هم دوست دارم که داشته باشه . اما شنیده بودم که شرایط جفت شدن خیلی سخته .
    همیشه وقتی شنیدم پرنده ای پرکن شده دعا کردم خوب بشه . بچه ها واسه پرنده منم دعا کنین.
    انشاالله هرچه سریعتر خوب بشه.
    میشه ازتون بخوام که یه عکس از پرندتون بذارید.
    ممنون

کاربر ساده

تخصص
    دانش اموز
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16802
    میانگین پست در روز
    0.03
    تعداد ارسال ها
    24

کاسکو

بازم سلام.
    یه چند تا سوال دیگه هم داشتم یادم رفت بنویسم.

کاسکوی من مثلا وقتی بهش سیب میدم گاز میزنه پرت میکنه.مثلا وقتی بهش گندم یا ذرت یا ارزن یا ... میدم فقط خرد میکنه میریزه کف قفس.(حالا من نمیدونم اون چیزی که باید از اون غذا بگیره رو میگیره و بعد پرت یا خرد میکنه یا اینکه اصلا هیچی نمیخوره)

اگه ممکنه ادرس یه دامپزشک خوب رو بهم بدید.

اخرین سوالمم اینه که بیشتر چه غذاهایی بهش بدم و چی جوری بدم که حتما بخوره و نیاز بدنش تامین شه.

ممنون

مدیر ارشد انجمن طوطی سانان

تخصص
    دانشجو
    جنسیت کاربر
    مرد
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    میانگین پست در روز
    1.86
    تعداد ارسال ها
    3,040
    نقل قول نوشته اصلی توسط salar M نمایش پست ها
    بازم سلام.
    یه چند تا سوال دیگه هم داشتم یادم رفت بنویسم.

کاسکوی من مثلا وقتی بهش سیب میدم گاز میزنه پرت میکنه.مثلا وقتی بهش گندم یا ذرت یا ارزن یا ... میدم فقط خرد میکنه میریزه کف قفس.(حالا من نمیدونم اون چیزی که باید از اون غذا بگیره رو میگیره و بعد پرت یا خرد میکنه یا اینکه اصلا هیچی نمیخوره)

اگه ممکنه ادرس یه دامپزشک خوب رو بهم بدید.

اخرین سوالمم اینه که بیشتر چه غذاهایی بهش بدم و چی جوری بدم که حتما بخوره و نیاز بدنش تامین شه.

ممنون

سلام
    مقدار زیادی از غذاهایی که میخورن رو میریزن زمین یا پرت میکنن
    ولی گاهیاوقات هم کلن پرت میکنن
    غذا باید تمام ویتاین های مجورد رو داشته باشه بخاطر همین باید تنوع غذای زیاد باشه و پرنده رو عادت به غذاهای متنوع بدید
    تو سایت تاپیک های زیادی در این رابطه هست

مدیــر کـــل سایت

تخصص
    ...
    جنسیت کاربر
    زن
    نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    میانگین پست در روز
    1.84
    تعداد ارسال ها
    4,485
    نقل قول نوشته اصلی توسط salar M نمایش پست ها
    سلام.
    با توجه به کمک هایی که بهم کردید من کارایی که گفتید رو انجام دادم.
    مثلا بهش پشت میکردم و تا حرف میزد برمیگشتم میرفتم پیشش.
    امروز(با توجه به نسخه دامپزشک) این دارو ها رو ریخنم تو ابش:mixoligo و aminovit و ad3e.
    این دوتا رو هم زدم به پرهاش ivermekt و copex.
    این کارا رو که کردم پر نکند و یکم بی حال شد تا نیم ساعت پیش که اوردمش بیرون و باهاش بازی کردم و الان که گذاشتم رو قفس چند تا پر از خودش کند.

این دارو ها براش مشکلی نداره؟
    من چند دقیقه همون طوری که رو دستم بود بردمش جلو اینه.یه حرکتایی میکرد سرشو میاورد پایین و به اینه نوک میزد و پاشو میزد به اینه.این کاراش چی بود؟(درضمن بگم بعد از این که از جلو اینه بردمش و گذاشتمش رو قفس پر کند)
    حرف خیلی کم تر از زمانی که پرکن نشده بود میزنه.چیکار کنم پر حرف شه؟
    یه سری عکس ها دیدم تو همین سایت که طوطی هاشون قشنگ پیششون میشینه و از تو بشقابشون غذا میخوره و ...
    برای این که اینکارا رو کنه(بیشتر دوست شه و پیش من احساس امنیت داشته باشه) چیکار کنم؟

ممنون
    ad3e چرا ؟ هر 3 مکمل هستن .. ivermekt هم ضد انگل داخلی و خارجی که فقط یه قطره پشت گردن باید ریخته بشه و پودر copex هم فکر میکنم ضد شپش و ایناست . بهتره با یه دکتر دیگه مشورت کنید . دکتر برهانی کیا

http://www.parsipet.ir/thread10052.html#post41753

جلوی آینه هم نبرید ..اینکه با شما بشینه و از بشقابتون عذا بخوره چیز خوبی نیست که بخواید اینجوری تربیت بشه . شاید اوایلش شیرین باشه اینکار اما در آینده برای شما و برای خود طوطی مشکل ساز میشه . سعی کنید عادتش بدید که تو ظرف خودش غذا بخوره و رو یا داخل قفس خودش بازی کنه . اما برای دوست شدن و احساس امنیت کردن سعی کنید بهش با دست غذاهای که دوست داره رو بدین . بازی های مختلف یادش بدین که همراه با جایزه باشه . از اعتمادش سو استفاده نکنید به کاری که دوست نداره اصرار نکنید . اینطور که یادمه دو ماه هم نشده که پیش شماست . عجله نکنید . کم کم اعتمادش به شما بیشتر میشه

اینقدر هم به پرش مواد های مختلف نپاشید . اینکارا طوطی رو عصبی میکنه .

سلام
    ممنونم سپیده خانوم گل
    درسته . به همه میگم تو خونه حتما دماسنج الکترونیکی داشته باشن . نزدیک قفس کاسکو بذارید که دما و رطوبت رو دقیق بدونید

زیاد نباید فرصت پر آرایی بهش داده بشه .. بیشتر سعی کنید سرگرمش کنید . طوطی هرچقدر بیکار تر بشه بیشتر پرآرایی میکنه .

میشه دنبال جفت باشید اما اینکه موثر باشه واقعا نمیشه گفت . اول اینکه شما اگه بخواید طوطی وحشی بگیرید حتما باید یه ماه تو قرنطینه باشه . یعنی جدا از این طوطی شما نگهداری شه . حالا اینکه جفت بشن یا نه ..

بعد توجهتون نباید به کاسکو خودتون کم بشه کوچیکترین بی توجهی ببینه هر محبتی به طوطی جدید بشه ، حسادت میکنه . اینا رو هم باید در نظر داشته باشید .

من علاوه بر کاسکوی خودم دو تا طوطی دیگه هم نگه میداشتم . یه کاسکو و یه ملنگو . هیچکدوم هم با هم ارتباط خوبی نداشتن . اما بودنشون برای طوطی من خیلی خوب بود . حالا جفت هم پیدا نکنید بودن یه طوطی دیگه تو خونه می تونه حواسش رو پرت کنه . اما همونطور که گفتم ذره ای از توجه شما نباید کم شه ..

ایشالا که خوب میشه نگران نباشید ..
    " از پاسخگویی به سوالات عمومی در پیام خصوصی معذوریم . لطفا سوالات خود را در تاپیک مربوطه مطرح کنید "

به منظور حفظ شخصيت و آبروي خود و وب سايتتان بدون ذکر منبع و لينک مستقيم اقدام به کپي برداري نکنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)