همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan4biz نمایش پست ها
    سلام به اساتید عزیز.
    مانی روزی چند بار پاهاش به شدت گاز میگیره.یعنی خیلی سریع حمله میبره به پاهاش.از اون قسمت که پر داره رو چند بار گاز میگیره.
    البته این کارش تو وقتی که بیرون قفسه و داره شیطونی میکنه. تو قفس ندیدم این کارو انجام بده.
    سلام.هرجایی که هست بیرون قفس این کار رو انجام میده یا فقط توی یک جای خاص قسمت پر دار پاش رو گاز میگیره؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    من به سوال آقای اسکندری اضافه کنم :

زمانی که اینکار رو انجام میده چیزی یا کسی اطرافش هست که باعث استرسش بشه ؟ یا توجه کردین به اینکه وقتی پاش رو گاز میگیره چیزی رو میخواد یا خواسته ای داره یا نه ؟؟

گاز گرفتن پاش در حدی هست که بخواد زخم بشه یا خون بیاد ؟ چندبار یعنی چقدر چندبار در روز ؟ کی بردینش حموم ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    سلام.
    راستش تو قفس ندیدم اما روی قفس وقتی پر ارایی میکنه یدفعه میره سمت پاهاش و اون قسمتا که پر داره رو انگار میخواد بدجوری گاز بگیره.
    هتهای یکبار حموم میبرمش. نه چیزه خواصی نیست. همینجوری ارام مشغول پر ارایی یدفعه اینجوری میشه و یه صداهایی هم در میاره از خودش. خیلی دقت کردم متوجه چیزه خاصی نشدم. حتی به دکتر هم گفتم چیزه خاصی نگفت.گفتم شاید بدنش حشره زده اما دکتر گفت سالم هستش.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan4biz نمایش پست ها
    سلام.
    راستش تو قفس ندیدم اما روی قفس وقتی پر ارایی میکنه یدفعه میره سمت پاهاش و اون قسمتا که پر داره رو انگار میخواد بدجوری گاز بگیره.
    هتهای یکبار حموم میبرمش. نه چیزه خواصی نیست. همینجوری ارام مشغول پر ارایی یدفعه اینجوری میشه و یه صداهایی هم در میاره از خودش. خیلی دقت کردم متوجه چیزه خاصی نشدم. حتی به دکتر هم گفتم چیزه خاصی نگفت.گفتم شاید بدنش حشره زده اما دکتر گفت سالم هستش.
    اگه این موضوع رو به دکترش هم گفتید و چیزی تشخیص نداده پس نگران نباشید

بعضی وقتا موقع پر آرایی این حالت پیش میاد ولی یکم دقت کنید این حالت وقتی غیر عادی میشه که متوجه زخمی روی پاش بشید یا احساس کنید طوری پرهای اون قسمت رو تمیز می کنه که انگار خارش شدیدی داره و این حالت خیلی پیش میاد در روز . که در این صورت بهتره به یه دکتر دیگه نشونش بدین

فکر کنم تو لک هم هست . هفته ای 2 بار حمومش کنید . چون رشد پرای جدید هم باعث خارش پوست میشه و حموم کردن این خارش رو تسکین میده

اگه هم فکر میکنید نیازه از این حالت یه فیلم بذارید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    سلام دوستان بعد از مدتها امدم سلام سپیده جون و دوستداران حیوانات....آرام طوطی خاکستری ما کلی دستی شده...و خوب صحبت می کنه...راستش من چیزی شنیدم نمی دونم درسته یا نه.؟اینکه از فضله طوطی سانان گازی داره که باعث مرگ تدریجی و عمر کوتاه می شه این یه تحقیق هستش که گروهی انجام دادن....
    کسی درموردش چیزی می دنه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    مثلا کسی با وجود بچه طوطی داشته؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARAM نمایش پست ها
    سلام دوستان بعد از مدتها امدم سلام سپیده جون و دوستداران حیوانات....آرام طوطی خاکستری ما کلی دستی شده...و خوب صحبت می کنه...راستش من چیزی شنیدم نمی دونم درسته یا نه.؟اینکه از فضله طوطی سانان گازی داره که باعث مرگ تدریجی و عمر کوتاه می شه این یه تحقیق هستش که گروهی انجام دادن....
    کسی درموردش چیزی می دنه؟
    مثلا کسی با وجود بچه طوطی داشته؟
    سلام.لینک یا سند معتبری از صحبتتون دارید؟من چند ساله از انواع طوطی ها توی خونه نگهداری کردم و بچه های کوچیک هم زیاد اطرافم هستن که هیچ کدوم خدارو شکر تا بحال مشکلی براشون پیش نیومده.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    نه ولی دنبالشم...ببینید من از زمانی که به دنیا امدم پدرم قناری داشت ....خودمون هم چون علاقه به حیوانات داشتیم یه جوجه همیشه داشتیم که کلا همیشه بغلم بود حسابی بوسش می کردم...خلاصه خیلی حیواناتو دوست دارم...
    خودم فکر می کنم اگه حیونه خونگی سالم و سرحال باشه بهداشت رعایت شه چیزی نمی شه ...
    نمی دونم اقا سهیل صاحب ناتسی رو می شناسید؟اونم بچش تو خونهای بزرگ شده که طوطی بوده...
    در عین حال من می خوام اگه دوستان اطلاعاتی دارن رو راست بگن تا استفاده کنیم بدونیم چه کارهایی بهتره انجام بدیم...

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نه ولی دنبالشم...ببینید من از زمانی که به دنیا امدم پدرم قناری داشت ....خودمون هم چون علاقه به حیوانات داشتیم یه جوجه همیشه داشتیم که کلا همیشه بغلم بود حسابی بوسش می کردم...خلاصه خیلی حیواناتو دوست دارم...
    خودم فکر می کنم اگه حیونه خونگی سالم و سرحال باشه بهداشت رعایت شه چیزی نمی شه ...
    نمی دونم اقا سهیل صاحب ناتسی رو می شناسید؟اونم بچش تو خونهای بزرگ شده که طوطی بوده...
    در عین حال من می خوام اگه دوستان اطلاعاتی دارن رو راست بگن تا استفاده کنیم بدونیم چه کارهایی بهتره انجام بدیم...
    سلام عزیزم . شما درست فکر می کنی . مدفوع پرندها مخصوصا طوطی ها خطرناک نیست مگه اینکه مدت زیادی بمونه و تمیز نشه که در اینصورت محلی برای رشد باکتری و قارچ هاست و مدفوع خشک شده هم ذراتش ممکنه تو هوا پخش بشه و باعث مشکلات تنفسی بشه .

اگه طوطی بیماری ای داشته باشه که قابل انتقال به انسان باشه مثلا تب طوطی یا پسیتاكوز ، از راه مدفوع ممکنه این عفونت به انسان سرایت کنه البته یکی از راه های انتقال اینه

ولی در کل تا وقتی طوطی سالم هست و ما نکات بهداشتی رو رعایت کنیم هیچ اتفاقی نمیفته .

نکات بهداشتی اینه که:

باید قفس رو زود به زود تمیز کنیم

اجازه ندیم مدفوع مدت زمان زیادی باقی بمونه

در صورت تماس دست با مدفوع دست رو بشوریم

بعد از تمیز کردن قفس ، تعویض روزنامه قفس و ... دست رو بشوریم

در صورت امکان تو محیطی که طوطی نگهداری میشه از دستگاه تهویه استفاده کنیم . تو محیطی که بچه ها هم هستن دستگاه تهویه خیلی لازمه.

البته رعایت نکات بهداشتی برای خود طوطی هم مهمه .

اما درباره تماس طوطی با بچه ها یا نوزاد ها : وقتی همه موارد بهداشتی رعایت بشه و بچه در تماس با مدفوع طوطی قرار نداشته باشه مشکلی پیش نمیاد ولی جدا از این مسایل بهداشتی از بچه ها و طوطی ها هر حرکتی غیر عادی رو میشه انتظار داشت ، پس جدا از رعایت مسایل بهداشتی مهمترین کار اینه که وقتی طوطی ها و بچه ها کنار هم هستن نظارتمون بیشتر بشه هم برای بچه ها هم برای طوطی ها .

حالا اگه دوستان دیگه نظری داشته باشن می گن حتما
    ویرایش توسط sepideh : 28th June 2013 در ساعت 01:40 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    سلام
    خسته نباشید . بابت سایت خوب و مفید تشکر میکنم . چند تا سوال دارم
    چند وقتی هست که طوطی من به پوست تخمه علاقه مند شده و اول شروع میکنه یه پوست تخمه میخوره و بعد تخمه میخوره . من سعی کردم شام که تخمه می خورد رو کم کنم و عوضش بهش میوه بیشتر بدم و تخمه رو هم خودم مغز شده بهش یه کم بدم ( خیلی کمتر از قبل ) نا عادتش ترک بشه . یک دفعه نمی تونم تخمه رو ازش بگیرم . میشه شب بهش به عنوان شام میوه بدم ؟ مثل سیب ؟
    سوال بعدیم راجب میوه ها هست . کیوی . انبه . زرد آلو . هلو . گیلاس . براش ضرر نداره ؟ تا الان کیوی و انبه ندادم بهش . بقیه رو بدون هسته و خیلی کم دادم .

سوال مهم من اینه که من غذای آماده همیشه میخرم . این دفعه مارک deli nature خریدم . اول یه کیلویی که خیلی خوب بود و طوطیم خیلی دوست داشت . بعد یه 3 کیلویی خریدم . اولش خوب بود ولی بعد 1 ماه دیدم کرم توش بوجود اومده و تولید پشه کرد و انداختم بیرون . هوا که گرم شده گفتم شاید دلیلش گرما باشه . مارک خوب و جایی که بشه تهیه کرد سراغ دارین به من بگین ؟
    خیلی ممنون ازتون . ببخشید زیاد شد .

صفحه 578 از 1238 نخستنخست ... 784785285595605615625635645655665675685695705715725735745755765775785795805815825835845855865875885895905915925935945955965976286781078 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)