همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    ببخشید تاپیک رو دست اومدن کاسکو رو نتونستم پیدا کنم مجبورا اینجا میپرسم شرمنده تو یکی از سایتها خوندم که اگه بخواین رو دست بیاد باید اول از چوب نشیمنگاه استفاده کرد یعنی یک چوب نشیمنگاه باید داشته باشیم ببرین سینش تا بیاد بالای چوب چند روزی تکرار کنیم و....ولی این چوب رو که میبینه فرار میکنه من چطوری اینو دستی کنم که بیاد رو دستم لطفا راهنمایی کنین

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    ببخشید تاپیک رو دست اومدن کاسکو رو نتونستم پیدا کنم مجبورا اینجا میپرسم شرمنده تو یکی از سایتها خوندم که اگه بخواین رو دست بیاد باید اول از چوب نشیمنگاه استفاده کرد یعنی یک چوب نشیمنگاه باید داشته باشیم ببرین سینش تا بیاد بالای چوب چند روزی تکرار کنیم و....ولی این چوب رو که میبینه فرار میکنه من چطوری اینو دستی کنم که بیاد رو دستم لطفا راهنمایی کنین
    http://www.parsipet.ir/showthread.ph...5&goto=newpost

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    با سلام
    شرط اول این که کاسکو بیاد رو دست اینه که کاملا اهلی باشه؛یعنی سر بده؛از دست غذا بگیره؛با دیدن شما نترسه و فرار نکنه و....
    بعد از این موارد میتونید از چوب نشیمنی که کاسکو در قفس داره استفاده کنید و بهش آموزش بدید

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    با سلام
    شرط اول این که کاسکو بیاد رو دست اینه که کاملا اهلی باشه؛یعنی سر بده؛از دست غذا بگیره؛با دیدن شما نترسه و فرار نکنه و....
    بعد از این موارد میتونید از چوب نشیمنی که کاسکو در قفس داره استفاده کنید و بهش آموزش بدید
    از دست غذا میگیره از این بابت کاملا رامه ولی دستمو که میبرم سرش یا زیرش تا بیاد رو دستم فرار میکنه

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    از دست غذا میگیره از این بابت کاملا رامه ولی دستمو که میبرم سرش یا زیرش تا بیاد رو دستم فرار میکنه
    به فرمایش بنده توجه نکردید؛تنها از دست غذا گرفتن کافی نیست،سر میده؟؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    به فرمایش بنده توجه نکردید؛تنها از دست غذا گرفتن کافی نیست،سر میده؟؟؟؟
    سر دادنشم مشکله خیلی سعی میکنم ولی فرار میکنه

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    خوب دیگه دوست عزیز این طوطی شما هنوز 100٪ رام نشده پس واسه تمرین روی دست اومدن زوده؛شما باید صبر کنید و سعی کنید سرش رو بخارونید و وقتی که کاملا سر داد و اصلا نترسید میتونید بیاریدش روی دست
    عجله تنها باعث معکوس شدن روند اهلی کردن میشه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam64 نمایش پست ها
    سلام ممنون
    نه چیزی تقلید نمیکنه و شروع به داد زدن بلند میکنه جوری که صداش تا 3 طبقه بالاتر هم میره انگار که یکی عربده بزنه احساس میکنم کاملا حالت لجبازی داره و ماهم یا روشو میندازیم یا ترکش میکنیم و در و میبندیم پیشش باشم اسباب بازیاشو محکم میکوبه به در و دیوار قفسش! بعد کاملا اروم و گوگولی میشه
    دقیقا 3 تا سوال اول من رو جواب ندادین .طوطی وقتی لجبازی میکنه که یه چیزی بخواد .

اولین پیشنهادم این بودکه کلا بی توجه باشید بهش و اصلا کنارش نمونید وقتی ساکت شد چند دقیقه بعدش برید سمتش بهش جایزه بدین که گفتید تاثیر نداشته چون حداقل باید یه پیشرفت کوچیک میدیدین

پس دومی رو امتحان کنید و سعی کنید مراحل رام شدنش رو کامل کنید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام.دوست گلم من نظر شخصی خودم رو درباره رام شدن طوطی میگم

تنها شرطی که برای ادامه مراحل رام شدن طوطی نیازه اینه که طوطی بدون ترس ازنزدیک بودن به شما ، از دست شما غذا بگیره . ادامش به خودت و طوطیت بستگی داره. اینکه بخوای با سر خاروندن شروع کنی یا روی دست آوردن

من همیشه به همه میگم بعد از غذا دادن با دست مرحله بعدی روی دست آوردنه طوطیه . چون داری به طوطی حق انتخاب میدی . دستت رو مرحله به مرحله بهش نزدیک میکنی ، دستت تماسی نداره با سر یا قسمتهایی که طوطی دوست نداره توسط شخصی که بهش اعتماد نداره لمس بشه . اجازه میدی بهش که کم کم به دستت اعتماد کنه. این یه مرحله خیلی مهم تو رام شدن طوطی وبهتر شدن رابطه شماست. بعد از این مرحله چون طوطی ترس سابق رو از دستت نداره راحت تر بهت اجازه میده سرش رو بخارونی

حالا درباره استفاده از چوب نشیمن . نیازی نیست اصلا . البته بازم به شما و طوطی بستگی داره. به شما بستگی داره چون ممکنه کلا آدمی باشی که از گاز طوطی میترسی و نمیخوای تماس مستقیم باهاش داشته باشی در ابتدای کار (البته دلایل استفاده ازچوب نشیمن این نیست ولی من اینجوری توصیفش میکنم چون نظر من اینه ) . به طوطی بستگی داره چون ممکنه کلا از چوب بترسه .حتی از چوب نشیمن خودش . وقتی چوب نشیمن خودش رو از قفس خارج میکنی و حرکتش میدی همون حرکت چوب ممکنه بترسونه طوطی رو . پس با این توصیفات شما میتونی انتخاب کنی که از چوب استفاده کنی یا نه. که من معمولا میگم بهتره همون اول کار مستقیما با دست کار کنید

خیلی هم سعی نکن سرشرو بخارونی . اگه خودمونو بذاریم جای طوطی متوجه میشیم که اعتماد کردن مرحله به مرحله خیلی قابل تحملتر از اعتماد کردن زورکیه

این مقاله رو بد نیست اگه مطالعه کنی

http://www.parsipet.ir/thread10459.html

این تاپیکی که آقای اسکندری لینکش روگذاشت روهم بخون صفحاتش رو .تقریبا صفحات آخرش دو تا کلیپ گذاشتم به همراه توضیحات حوصله داشتی بخون. و اگه جایی رو متوجه نشدی ازشرایط الانت با طوطی یکم بیشتر توضیح بده که ببینیم چجوری باید تمرینات روشروع کنیم

بازم میگم بستگی داره به خودت که بخوای کدوم راه رو برای رام شدنش انجام بدی ولی توصیه من به همه افرادی که اینجا بودن همین بوده

موفق باشی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    سپیده جان سلام
    سئوالی داشتم : با توجه به تمام مطالبی که در بالا به کاربرchaky گفتید آیا ممکنه که کاسکویی هیچ وقت روی دست نیاد؟ شیلا فسقلی من میتونم بگم کاملا رام هستش:از دست غذا میگیره ، شب دوست داره تمام بدنش رو مشت و مال بدم تا خوب بخوابه حتی یه وقتایی که دستم رو نزدیکش میکنم مثل بچه گربه ها سرش رو به دستم میماله موقع بازی تقریبا به تمام بدنش دست میکشم حتی زیر بالها ولی روی دست نمیآد .اونقدر بهم عادت داره که چندین بار که توی اتاق روبروش بودم برای اینکه بیاد پیشم پرواز کرده و خورده اینور اونور برای همین کاملا بالهاش رو کوتاه کردم حالا میآد رو زمین پیاده میاد کنارم. ولی روی دست نمیآد یه وقتایی دستش رو میآره بالا دست منو میگره دستش و نگه میداره. ولی وقتی من دستم رو میبرم سمت پاش خودش رو میکشه کنار. راستی به حرفم هم گوش میده مثلا وقتی میگم برو تو اتاقت یا برو بالا ، بیا پایین و ... حالا بنظرتون چکار کنم؟ ببخشید طولانی شد لطف میکنید راهنماییم کنید.

صفحه 568 از 1238 نخستنخست ... 684685185495505515525535545555565575585595605615625635645655665675685695705715725735745755765775785795805815825835845855865876186681068 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)