همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط painkiller نمایش پست ها
    این فهرست غذاهایی است که برای پرنده مجاز است
    میوها : سیب- موز-کیوی- گلابی-انواع انگور -انواع توت و خانواده توت مثل شاه توت و یا توت فرنگی -اناناس- انبه- پرتقال تازه یا خشک شده البالو بدن هسته -گیلاس بدون هسته -انجیر

سبزیجات : تره -جعفری-کشنیس- اسفناج - کلم بروکلی -انواع فلفل رنگی و تند و شیرین (فلفل تند را اگر به طوطی خاکستری کم بدهید مثلا هفته ای 1-2عدد بهتر است )هویج

حبوبات پخته و یا خیس کرده :: ذرت-نخود-لوبیا-عدس-ماش-لپه-دال عدس -

مواردی مثل نخود فرنگی اگر با غلاف هم داده شود به شرطی که خوب شسته شود بسیار مفید است
    جوانها : تمام حبوبات بجز نخود که سمی است

میوه و سبزیجات خشک هم شوند قابل مصرف هستند .میتوانید از دستور پخت نانهای مخصوص طوطی هم استفاده کنید
    هفته ای یکبار هم استخان ران مرغ پخته شده بدون ادویه بدهید
    اینها همه بماند غذاهای بسته بندی شرکتهایی مثل ورسه لاگا هم هستند
    -------------------------------------------------------------------------------------
    شما 4-5روز از داخل قفس به پرنده خود غذا میدهید .دقیقا همانند قبل که گفتم ظرف غذا را برمیدارید و صبح این کار را انجام میدهید در این چند روز سعی به لمس کردن نوک پرنده و پرهای بالای بینی ان داشته باشید اگر موفق شدید میتونید این روند را تا سر دادن پرنده ادامه دهید و بعد از ان برای روی دست اوردن اقدام کنید
    ایا پرنده به شما سر میدهد ؟حتی از لای میله قفس؟
    من از داخل قفس بهش غذا میدم مشکلی نداره میخوره نهایتا تونستم نوکشو دست بزنم فرار نکنه ولی خواستم ببرم یه خورده بالا فرار کرد رفت

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    من از داخل قفس بهش غذا میدم مشکلی نداره میخوره نهایتا تونستم نوکشو دست بزنم فرار نکنه ولی خواستم ببرم یه خورده بالا فرار کرد رفت
    همین نکته مهم هست که شما اینقدر این عمل را انجام بدید تا پرنده کمی اجازه بالاتر رفتن را بدهد
    به روش من عمل کنید یک هفته ببینید چه نتیجه ای میگیرید ضرری ندارد

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    یه سوال دیگه واقعیتش 2 تا اسباب بازی خریدم که تو این چند روزه اونقدر بازی کرد(خوردش)الان دیگه داغون شده به علت اینکه شما هم خوب میدونین قیمت اسباب بازی ها گرونه من هر چقدر هم بخرم داغون میکنه.الان میخوام خودم اسباب بازی درست کنم با تخته رنگش میخوام ازرنگهای خوراکی استفاده کنم مشکلی که نداره از لحاظ شیمیایی؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط painkiller نمایش پست ها
    جسارت نباشد مدیر محترم من این روش را برای کاکاتو- و طوطی خاکستری و چند نوع پاراکیت و حتی یک اکلکتوس انجام داده ام و در بد ترین حالت 20روزه جواب گرفتم
    طوطی بالغ که از طوطی سرلاکی حساس تر به غذا نیست درست است ؟ مگر ما برای غذا دادن یک طوطی سرلاکی نیمه شب بلند میشویم ؟؟خیر میخوابیم تا فردا صبح .من اطمینان میدم موردی پیش نخواهد امد
    این روش در بین بزرگترین تعلیم دهندگان دنیا مرسوم است
    شما اگر کیش تشریف ببرید و مجموعه پارک دلفینها میتوانید از خانوم مهندس طاهری در باره نوع اموزش ان طوطیها در عرض 8ماه به دست متخصص روسی جویا شوید .

با روش تعلیم دهنده ها هم کم و بیش آشنا هستم. یکی از مدیران همین فروم مترجم یه مربی خارجی بود که از پشت پرده روش های این تعلیم ها فیلم هایی داشت که کاملا نشون میداد چقدر موفق هستن در کارشون

این همه عجله برای چیه؟ برای رام کردن طوطی صبر وحوصله باید داشته باشن .

طوطی های سرلاکی تو هر وعده بهشون غذا داده میشه ولی طوطی های وحشی که هنوز استرس دارن ممکنه به خاطر استرس غذا نخورن . طوطیهای رام هم ممکنه در روز به هر دلیلی غذا نخورن یا کم باشه مقدارش وشب بخوان غذا بخورن

گفتم که شما به نتیجه رسیدین ما اینجا به کسی توصیه نمیکنم.
    ویرایش توسط sepideh : 8th April 2013 در ساعت 06:42 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    یه سوال دیگه واقعیتش 2 تا اسباب بازی خریدم که تو این چند روزه اونقدر بازی کرد(خوردش)الان دیگه داغون شده به علت اینکه شما هم خوب میدونین قیمت اسباب بازی ها گرونه من هر چقدر هم بخرم داغون میکنه.الان میخوام خودم اسباب بازی درست کنم با تخته رنگش میخوام ازرنگهای خوراکی استفاده کنم مشکلی که نداره از لحاظ شیمیایی؟
    نخیر پریسا خانوم بهیچ وجه مشکلی پیش نمیاد نگران نباشید از شیرینی فروشیا رنگ خوراکی بخرید رنگشون کنید نگران شیمیایی بودنش هم نباشید

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    بنده به شما پیشنهاد میکنم 2 تا دسته بیل بخرید و به قطعات 1.5-2.5 سانتی تکه کنید و از وسط سوراخ کنید و با رنگ خوراکی رنگش کنید و طناب کنفی یا پنبه ای از وسطش رد کنید
    با 10-15 هزار تومان میتونید 8-9 تا اسباب بازی بسازید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو.عروس هلندی.سگ
    شماره عضویت
    9830
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    بنده به شما پیشنهاد میکنم 2 تا دسته بیل بخرید و به قطعات 1.5-2.5 سانتی تکه کنید و از وسط سوراخ کنید و با رنگ خوراکی رنگش کنید و طناب کنفی یا پنبه ای از وسطش رد کنید
    با 10-15 هزار تومان میتونید 8-9 تا اسباب بازی بسازید
    دوست عزیز بهتره از چوب انگور استفاده کنی چون هم ضرری واسش نداره هم اینکه ناهمواری هاش بیشتره و هم اینکه زود تر میتونه خرابش کنه و براش جذاب تر هست
    ویرایش توسط اسکندری : 8th April 2013 در ساعت 09:54 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . یه بار پرسیده بودم از شما که دیگه پر نمیکنه .گفته بودید نه . دوباره شروع کرد که

سعی کنید غذاهایی مثل تخمه وبادام و اینا رو کم کنید . ذرت خوبه حبوبات رو هم تکی براش درست کنید . قاطی نکنید باهم. میوه هم با دست بهش بدین . اگه انداخت اشکالی نداره . یه مدت بگذره میخوره

طوطی شما از اون دست طوطی هایی باید باشه که قفس روبه بیرون بودن ترجیح میده .همونطور که آقای اسکندری گفت داخل قفس باهاش کار کنید . اگه هم بیرون قفس کار میکنید باهاش باید دور از قفس باشه

وقتی تو قفس میاد روی دست شما ، سعی کردین بیارینش بیرون؟ با جایزه باهاش تمرین کردین ؟؟

پرکنیش بیشتر چه وقتاییه ؟ وقتی شما هستین ؟ موقع خواب یا وقتی کسی کنارش نیست؟ به پرکنیش واکنشی هم نشون دادین ؟یعنی وقتی پر میکنه شما اگه ببینید چی کار میکنید؟
    سلام سپیده خانم. ممنون از توجه و راهنمایتون.
    بله خیلی وقته پر کنی نمیکنه.فقط نمیدونم این دفعه خیلی دیر تر داره پراش در میاد. البته چند روز پیش که از مسافرت اومدیم 4 تا پرشو کند .اخرین بار که کند بعد از کوتاه کردن پراش بود که تو دیماه اتفاق افتاد.اون بارم بعد کوتاه کردن پراش رفتیم مسافرت. برگشتم رفتم سر کار و وقتی بر گشتم دیدم دوباره همه رو کنده.
    میوه با دست بهش میدم فقط سیب میخوره بقیه رو میندازه کف قفس. حبوباتم اولا براش جدا میدادم .نمیخورد الان قاطی میزارم براش نخود و ذرت رو بیشتر دوست داره بقیه رو مزمزه میکنه میریزه بیرون از ظرفش.
    بله بیرون که میارمش سریع با نوکش میله قفس و میگیره میره بالا و دیگه محل نمیزاره. کلی بال میزنه و میخونه و صدا در میاره.بله کلا باهاش با جایزه تمرین میکنم.
    پرکنیش موقعی بوده که نبودم.یکبار رسیدم دیدم از دستش گرفتم.همون بار اخری که 4 تا کنده بود. بقیه رو از قفسش در اوردم.
    همه چیش خوبه. خوراکش ،استراحتش. بازی کردنش.اما دلیل این پر کنیشو متوجه نمیشم.
    تشکر و سپاس به خاطر توجه و راهنماییتون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan4biz نمایش پست ها
    سلام سپیده خانم. ممنون از توجه و راهنمایتون.
    بله خیلی وقته پر کنی نمیکنه.فقط نمیدونم این دفعه خیلی دیر تر داره پراش در میاد. البته چند روز پیش که از مسافرت اومدیم 4 تا پرشو کند .اخرین بار که کند بعد از کوتاه کردن پراش بود که تو دیماه اتفاق افتاد.اون بارم بعد کوتاه کردن پراش رفتیم مسافرت. برگشتم رفتم سر کار و وقتی بر گشتم دیدم دوباره همه رو کنده.
    میوه با دست بهش میدم فقط سیب میخوره بقیه رو میندازه کف قفس. حبوباتم اولا براش جدا میدادم .نمیخورد الان قاطی میزارم براش نخود و ذرت رو بیشتر دوست داره بقیه رو مزمزه میکنه میریزه بیرون از ظرفش.
    بله بیرون که میارمش سریع با نوکش میله قفس و میگیره میره بالا و دیگه محل نمیزاره. کلی بال میزنه و میخونه و صدا در میاره.بله کلا باهاش با جایزه تمرین میکنم.
    پرکنیش موقعی بوده که نبودم.یکبار رسیدم دیدم از دستش گرفتم.همون بار اخری که 4 تا کنده بود. بقیه رو از قفسش در اوردم.
    همه چیش خوبه. خوراکش ،استراحتش. بازی کردنش.اما دلیل این پر کنیشو متوجه نمیشم.
    تشکر و سپاس به خاطر توجه و راهنماییتون
    من متوجه نشدم شما وقتی طوطیتون پرکن بوده یا تازه دست از پرکنی کشیده بود ، پرش روکوتاه کردین ؟

مطمئنید الان تولک نرفته ؟؟ پرای جدیدی که افتاده بدون ریشه بوده ؟

طوطی منم دقیقا با بعضی میوه ها همین کارومیکنه سیب رو خوب میخوره .من معمولا 1/4 سیب رو به طوطیم میدم ولی میوه های دیگرو مقدار بیشتری میدم بهش که اولش فقط پرت میکنه ولی آخرشو یکم می خوره .

شما با دست بهش میوه بدین و اصلا توجه نکنید به اینکه پرت میکنه . تا آخرین لحظه براش نگهدارید . اونمیوه سهم طوطیه شماست.

اگه هم تو ظرف میریزید براش ،تکه تکه کنید میوه ها رو . 5 تا تکه بندازه یکی رو میخوره

برای روی دست آوردن بیرون قفس دو راه پیشنهاد میکنم اگه بلد باشه که برای گرفتن غذای مورد علاقش دنبال دستتون بیاد خیلی کارتون راحت تره .

1.وقتی بیرون قفس میاد ، در قفس روببندید و قفس رو بذاریدش زمین . خودتون یه صندلی بذارید نزدیکش وبشینید .جوری که ارتفاعتون از قفس بیشتر باشه .بعد با دست غذای مورد علاقشو بهش بدین .اگه براش عجیبه که قفس روجابجا کردین یکم بهش فرصت بدین که به اون حالت عادت کنه وبعد باهاش تمرین کنید . از اینروش استفاده کنید

Parrot Training - Step up دانلود ● آپلود سنتر تخصصی آپلود عکس حیوانات خانگی

2.اگه کلا دوست نداره وقتی روی قفس هست باهاش تمرین کنید ، با قفس ببریدش یه جای مسطح و قفس رو ازش دور کنید وبعد باهاش با این روش تمرین کنید .

iPod - iPod - DickShapeStepUp2 دانلود ● آپلود سنتر تخصصی آپلود عکس حیوانات خانگی

اگه مشکلی با این روش ها دارید یا فکر می کنید نکته ای درمورد طوطی خودتون نگفتید بگید که بهتر بتونیم راهنمایی کنیم .

دوستان دیگه ممکنه راه های دیگهای پیشنهاد بدن. هر کدوم که براتون راحت تره وحس میکنید طوطی عصبی نمیشه. همون رو باهاش تمرین کنید . چون طوطی شما پرکنه باید مراقب باشید که استرس بهش وارد نشه .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    من متوجه نشدم شما وقتی طوطیتون پرکن بوده یا تازه دست از پرکنی کشیده بود ، پرش روکوتاه کردین ؟

مطمئنید الان تولک نرفته ؟؟ پرای جدیدی که افتاده بدون ریشه بوده ؟

طوطی منم دقیقا با بعضی میوه ها همین کارومیکنه سیب رو خوب میخوره .من معمولا 1/4 سیب رو به طوطیم میدم ولی میوه های دیگرو مقدار بیشتری میدم بهش که اولش فقط پرت میکنه ولی آخرشو یکم می خوره .

شما با دست بهش میوه بدین و اصلا توجه نکنید به اینکه پرت میکنه . تا آخرین لحظه براش نگهدارید . اونمیوه سهم طوطیه شماست.

اگه هم تو ظرف میریزید براش ،تکه تکه کنید میوه ها رو . 5 تا تکه بندازه یکی رو میخوره

برای روی دست آوردن بیرون قفس دو راه پیشنهاد میکنم اگه بلد باشه که برای گرفتن غذای مورد علاقش دنبال دستتون بیاد خیلی کارتون راحت تره .

1.وقتی بیرون قفس میاد ، در قفس روببندید و قفس رو بذاریدش زمین . خودتون یه صندلی بذارید نزدیکش وبشینید .جوری که ارتفاعتون از قفس بیشتر باشه .بعد با دست غذای مورد علاقشو بهش بدین .اگه براش عجیبه که قفس روجابجا کردین یکم بهش فرصت بدین که به اون حالت عادت کنه وبعد باهاش تمرین کنید . از اینروش استفاده کنید

Parrot Training - Step up دانلود ● آپلود سنتر تخصصی آپلود عکس حیوانات خانگی

2.اگه کلا دوست نداره وقتی روی قفس هست باهاش تمرین کنید ، با قفس ببریدش یه جای مسطح و قفس رو ازش دور کنید وبعد باهاش با این روش تمرین کنید .

iPod - iPod - DickShapeStepUp2 دانلود ● آپلود سنتر تخصصی آپلود عکس حیوانات خانگی

اگه مشکلی با این روش ها دارید یا فکر می کنید نکته ای درمورد طوطی خودتون نگفتید بگید که بهتر بتونیم راهنمایی کنیم .

دوستان دیگه ممکنه راه های دیگهای پیشنهاد بدن. هر کدوم که براتون راحت تره وحس میکنید طوطی عصبی نمیشه. همون رو باهاش تمرین کنید . چون طوطی شما پرکنه باید مراقب باشید که استرس بهش وارد نشه .

سلام و ممنون از راهنماییتون.
    در مورد سوال اولتون باید بگم که پراش در اومده بود.بالاشم همین طور. اون موقع پر کنی نمیکرد دیگه. یعنی برا بار اول که پر کنی کرده بود تقریبا 3 تا 4 ماه گزشته بود.وقتی رو قفس میومد میپرید تو خونه 2 بار خورده بود به مبل و پارتیشن. مجبور بودم کوتاه کنم بالاشو.
    پراشو دقت نکردم که با ریشه بود یا نه تازه رسیده بودم خونه دیدم 1 پر دستشه و داره باهاش بازی میکنه.سریع ازش گرفتم و بقیه رو از تو قفسش در اوردم.
    در مرد تو لک رفتنش اطلاعی ندارم. حالت خواصی داره تو لک رفتن؟ الان که حالش عادی و و حسابی بازی میکنه.1 چیزای نامفهومی هم تو گلویی میگه. فکر کنم نزدیک صحبت کردنشه.
    راستش میوه رو تو ظرفش میریزم حالا این بار با دست بهش میدم
    ممنون از روشها. نه مشگل خواصی ندارم. سوال دارم.برای کوتاه کردن بالها و ناخن هر چند وقت یکبار باید ببرمش؟

صفحه 564 از 1238 نخستنخست ... 644645145455465475485495505515525535545555565575585595605615625635645655665675685695705715725735745755765775785795805815825836146641064 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)