همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan4biz نمایش پست ها
    بله درسته.الان بیشترش کرک هستش.
    روزی 2 تا 3 ساعت میارمش بیرون خودش خسته میشه برمیگرده تو قفس.
    تمرین میکنم باهاش اما فقط تو قفس رو دست میاد اونم کم. بیرون قفس اصلا نمیاد و در میره.
    طوطی شما هنوز ترسش از محیط بیرون قفس نریخته و نمیتونه به شما اعتماد کنه و به همین دلیل توی قفس که هست و احساس امنیت میکنه روی دست شما میاد.بهتره برای رام کردنش توی قفس اقدام کنید تا کم کم رام بشه.

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    سلام صبح به خیر

این کاسکو ی ما خیلی بد غذا هستش دیروز واسش غذا درست کردم (جعفری,کلم,هویج)مثل سالاد درست کردم اصلا نمیخوره.فقط تخمه میخوره چیکار کنم؟

ماشالله بزنم تخته تو 2 روز نیم کیلو تخمه میخوره من برشکست میشم که.خیلی پر مصرف کاش کم مصرف بود

رفتم دیروز تخمه بخرم گفتم یه سوال از این پرنده فروش بپرسم گفتم چیکار کنم تو دست بیاد گفتش که با حوله بگیرش نیم ساعتی تو بغلت باشه تا عادت کنه این حرفش صحت داره؟

سوال آخر این کاسکوی ما فقط صدا نه کلمه رو فقط صبحها در میاره همه جور صدا در میاره سوت میزنه و...ولی بعدش تا شب هیچی نمیگه فقط صبحها چرا؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    11889
    سلام من 4ماهه کاسکو خریدم و خیییلی وحشیه هر کار میکنم رام نمیشه و هنوز قار میکشه تو یه اتاق جدا گذاشتمش هر وقت میرم پیشش قار میکشه و از سقف آویزون میشه اگه 2ساعتم جلوش بشینم پایین نمیاد ولی تو حموم آروم تر میشه حتی چند بار به نوک و پاهاش دست زدم زیاد ناراحت نشد ولی بیرون حموم نمیذاره میترسم گاز بگیره من چیکار کنم با من دوست شه از بس جلوی قفس نشستم خسته شدم . راستی اینکه توی یه اتاق جدا گذاشتمش عیب نداره؟ آخه سوت های بلندی میرد

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نقل قول نوشته اصلی توسط saraso نمایش پست ها
    سلام من 4ماهه کاسکو خریدم و خیییلی وحشیه هر کار میکنم رام نمیشه و هنوز قار میکشه تو یه اتاق جدا گذاشتمش هر وقت میرم پیشش قار میکشه و از سقف آویزون میشه اگه 2ساعتم جلوش بشینم پایین نمیاد ولی تو حموم آروم تر میشه حتی چند بار به نوک و پاهاش دست زدم زیاد ناراحت نشد ولی بیرون حموم نمیذاره میترسم گاز بگیره من چیکار کنم با من دوست شه از بس جلوی قفس نشستم خسته شدم . راستی اینکه توی یه اتاق جدا گذاشتمش عیب نداره؟ آخه سوت های بلندی میرد
    سلام دوست عزیز ، نگران نباش زمان همه چیز را درست می کند این مشکل شما را دقیقا سال گذشته داشتم ، کاسکوی من نعره می کشید طوریکه از خریدنش پشیمان شده بودم و همه منو مسخره می کردند می گفتن بچه شیر گرفتی . از آذر 90 تا شهریور91 این وضع من بود ولی بهش کاری نداشتم حتی نگاهش هم نمی کردم خیلی برام سخت بود ولی تحمل کردم تا بهم اعتماد پیدا کرد خودش آمد روی دستم ، سر داد ، و الان حدود 20 کلمه صحبت می کنه ، تنها چیزی که در مورد این پرنده ها مهمه اینه که خیلی خیلی خیلی باید صبور باشی و پا روی دلت بزاری تا اون بهت اعتماد پیدا کنه ، اینکه توی یک اتاق تنهاست هیچ ایرادی نداره ولی باید از دور شما را ببیند ، شما به کارهای روزمره خودت برس انگار نه انگار اون توی اتاقه ، هرچی به طرفش بروی کاسکو بیشتر مقاومت می کنه پس بگذار بفهمه تو برایش ضرری نداری موفق باشی

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام به اساتید محترم
    وضعیت من و جوجو خیلی عالی و خوبه ، طوریکه دور از هم نمی تونیم باشیم ، مشکلی در تعطیلات نوروز برایم پیش آمده که امیدوارم شما مثل همیشه کمکم کنید . در 15 روز تعطیلات نوروز ، مجبور بودم شبها جوجو را نزدیک خودم بخوابونم طوریکه نصف شب می آمد کنار قفس و بمن سر می داد و بازی می کرد الان که برگشتیم تهران اصلا تنها نمی مونه ، شبها که رویش ملحفه می کشم و برقها را خاموش می کنم شروع می کنه به قفس نوردی و هی منو صدا می کنه و حرف می زنه و تا کنارش نخوابه آروم نمی شه البته با توجه به سابقه پرکنی نمی تونم خیلی سخت گیری کنم ، چیکار کنم که این عادت از سرش بیفته .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

سلام به اساتید و دوستان
    باهاش تمرین میکنم اما فقط تو قفس میاد رو دستم. بیرون از قفس نمیاد.
    سرشو که حسابی میخارونم. مثل خفاش اویزون میشه سرشو میزاره کفه دستم.تا براش بخارونم
    اینم عکسشه. از اگه خوب نیست 1 عکسه دیگه بزارم.
    ممنون از کمک و راهنمایتون
    سلام و ممنون از توجه و راهنمایتون.
    بله تا حالا 2 بار پرکنی کرده. الانم هر چند وقت یکبار 3 4 تا میکنه.اسباب بازی براش گذاشتم .غذاشم همیشه خوب بوده البته میوه کم میخوره بیشتر تخمه و بادم زمینی و ذرت میخوره. حبوباتم خیلی کم میخوره.بابت پر کنیش نمدونم دیگه چیکار کنم. دکتر بردم 2 بار اما بهتر نشد. اسپری هم زدم Avispray اما بازم همون جوریه.
    بله درسته.الان بیشترش کرک هستش.
    روزی 2 تا 3 ساعت میارمش بیرون خودش خسته میشه برمیگرده تو قفس.
    تمرین میکنم باهاش اما فقط تو قفس رو دست میاد اونم کم. بیرون قفس اصلا نمیاد و در میره.
    سلام . یه بار پرسیده بودم از شما که دیگه پر نمیکنه .گفته بودید نه . دوباره شروع کرد که

سعی کنید غذاهایی مثل تخمه وبادام و اینا رو کم کنید . ذرت خوبه حبوبات رو هم تکی براش درست کنید . قاطی نکنید باهم. میوه هم با دست بهش بدین . اگه انداخت اشکالی نداره . یه مدت بگذره میخوره

طوطی شما از اون دست طوطی هایی باید باشه که قفس روبه بیرون بودن ترجیح میده .همونطور که آقای اسکندری گفت داخل قفس باهاش کار کنید . اگه هم بیرون قفس کار میکنید باهاش باید دور از قفس باشه

وقتی تو قفس میاد روی دست شما ، سعی کردین بیارینش بیرون؟ با جایزه باهاش تمرین کردین ؟؟

پرکنیش بیشتر چه وقتاییه ؟ وقتی شما هستین ؟ موقع خواب یا وقتی کسی کنارش نیست؟ به پرکنیش واکنشی هم نشون دادین ؟یعنی وقتی پر میکنه شما اگه ببینید چی کار میکنید؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام به اساتید محترم
    وضعیت من و جوجو خیلی عالی و خوبه ، طوریکه دور از هم نمی تونیم باشیم ، مشکلی در تعطیلات نوروز برایم پیش آمده که امیدوارم شما مثل همیشه کمکم کنید . در 15 روز تعطیلات نوروز ، مجبور بودم شبها جوجو را نزدیک خودم بخوابونم طوریکه نصف شب می آمد کنار قفس و بمن سر می داد و بازی می کرد الان که برگشتیم تهران اصلا تنها نمی مونه ، شبها که رویش ملحفه می کشم و برقها را خاموش می کنم شروع می کنه به قفس نوردی و هی منو صدا می کنه و حرف می زنه و تا کنارش نخوابه آروم نمی شه البته با توجه به سابقه پرکنی نمی تونم خیلی سخت گیری کنم ، چیکار کنم که این عادت از سرش بیفته .
    مکان اصلی قفس در اتاق شما قرار داره یا نه خارج دید هست ؟
    این روند باید به مرور انجام بشه به این ترتیب که با مقدار مشخص در هر نوبت از دید پرنده دورتر بشید شاید مدتی زمان ببره اما تضمین شده ترین روش که باز پرنده به سیستم قبل برنگرده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    سلام صبح به خیر

این کاسکو ی ما خیلی بد غذا هستش دیروز واسش غذا درست کردم (جعفری,کلم,هویج)مثل سالاد درست کردم اصلا نمیخوره.فقط تخمه میخوره چیکار کنم؟

ماشالله بزنم تخته تو 2 روز نیم کیلو تخمه میخوره من برشکست میشم که.خیلی پر مصرف کاش کم مصرف بود

رفتم دیروز تخمه بخرم گفتم یه سوال از این پرنده فروش بپرسم گفتم چیکار کنم تو دست بیاد گفتش که با حوله بگیرش نیم ساعتی تو بغلت باشه تا عادت کنه این حرفش صحت داره؟

سوال آخر این کاسکوی ما فقط صدا نه کلمه رو فقط صبحها در میاره همه جور صدا در میاره سوت میزنه و...ولی بعدش تا شب هیچی نمیگه فقط صبحها چرا؟
    این مورد زودتر اصلاح کنید دوست عزیز مصرف تخمه میتونه برای کبد پرنده خطرناک باشه و از عمر مفید اون کم کنه
    شما اول از همه از غذاهایی مثل جوانه استفاده کنید و میوهای خشک انرا با تخمه مخلوط کنید و در اختیار پرنده قرار بدید به مرور تخمه داخل ظرف مخلوط را کم کنید و سعی کنید در همین زمان با دست به پرنده تخمه بدید این کار 2 جنبه خوب دارد اول اینکه خوردن تخمه پرنده کم میشود و پرنده رو به غذاهای دیگر طی مرور زمان میآورد (شاید 2ماه زمان ببرد)دوم اینکه چون غذای محبوب انرا با دست میدهید به دست شما عادت میکند
    ----------------------
    ان پرنده فروش کلا از طوطی چیزی سرش نمیشده اصلا به تجویزهای انها عمل نکنید .اول از همه پرنده از دست شما به راحتی غذا میگیرد یا خیر؟
    ----------------------
    کلیه طوطی سانان و پرندگان در اوایل صبح و اوایل عصر شروع به صدا میکنند این کاملا عادی هست میتوانید با کمی تمیرن پرنده را ترقیب به سخنگویی در ان زمان کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    نقل قول نوشته اصلی توسط saraso نمایش پست ها
    این راهکار من زمانی عملی است که محلی داشته باشید که پرنده افراد خانواده را ببیند نه از نزدیک نه خیلی دور
    غذای پرنده را شب بردارید
    روز بعد حدود ساعت 10-11 با دست به او تخمه بدهید این کار را به ارامی انجام دهید اگر پرنده بازهم صدا کرد برای چند روز اول یک ظرف غذا در قفس خالی قرار دهید و هر سری داخل ان 2-3 تخمه از لایه میلها بییندازید وعقب بروید تا پرنده بخورد .کم کم با دست غذا بدهید . زمانی که پرنده 5-6روز از دست غذا گرفت حال درب قفس را باز کنید و از داخل غذا بدهید این مرحله مهم است .شما باید بعد از 5روز که از داخل غذا دادید کم کم تخمه را جوری در دست بگیرید که انگشت اشاره آزاد باشد و در هنگام دادن تخمه با انگشت اشاره منقار او را لمس کنید و به تدریخ این کار را تا روی پرهای بالای بینی پیش ببرید زمانی که پرنده به این روند عادت کرد میتوان راهکار روی دست آوردن را به راحتی انجام داد
    نکته این است که مدت زمان غذادهی باید حدود 30-40دقیقه باشد تا پرنده کامل متوجه موقعیت بشود در غیر این صورت فایده ای ندارد بعد از هر بار غذا دهی کامل ظرف غدای پرنده را داخل قفس قرار دهید
    در زمینه حمام خدمت شما عرض کنم یکی از شیوهای از قار انداختن قدیمی طوطی خاکستری بردن به حمام است البته زیاد استفاده کردن این کار درست نیسا اما از میزان صدای ان کم میکند "اما من اصلا توصیه نمیکنم"

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    سلام صبح به خیر

کاملا موفقم با جناب painkiler ،جواب شما رودادن ، منم اضافه کنم نظر من اینه که روزای اول ورود به خونه سخت نگیر ولی حتما کمش کن .

غذاها رو قاطی نکن باهم.جدا جدا بهش بده . بعضی از طوطی ها غذا اگه قاطی باشه نمیخورن. اگه همیشه غذاش تخمه بوده و این غذاها رو نخورده باید کم کم معرفیش کنی . میتونی براش نخ سبزیجات درست کنی . صبح وقتی بیدار میشه قبل اینکه دوباره تخمه بخوره ظرف غذاشو بردار. غذاهای جدید رو اینموقع بهش معرفی کن.

صفحه 562 از 1238 نخستنخست ... 624625125435445455465475485495505515525535545555565575585595605615625635645655665675685695705715725735745755765775785795805816126621062 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)