همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    چندین سوال دارم که یکی لطف کنه جواب بده.ممنون
    1-میشه خودمون اسباب بازی درست کنیم با چی رنگش کنیم؟
    2-من از کی واسه کاسکوم کلمه یاد بدم؟
    3-اگه یه کلمه رو یاد گرفت من دیگه اون کلمه رو نگم کاسکو اون کلمه رو فراموش میکنه؟
    4-بهترین جایزه کاسکو چیه که خیلی دوسش داره؟
    5-چرا منقارشو ناز میکنم فرار نمیکنه ولی میخوام برم سرشو ناز کنم فرار میکنه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    سلام

سوالی داشتم اسم کاسکومو دوست ندارم میخوام عوضش کنم امکان این هستش؟اگه میشه راهنماییم کنین ممنون.در ضمن با صدا کردن اسم کاسکو چه عکس العملی نشون میده؟
    بله میتونید اسمش رو تغییر بدید . یه مدت با اسم جدید صداش کنید یاد میگیره . اگه اسم خودش رو صدا کنید و اسمشو بشناسه ممکنه نگاه کنه شمارو . کار خاصی نمیکنه

هیشکی تو تاپیک کاسکو فعالیت نمیکنه
    بازم سوال داشتم من این کاسکو رو امروز صبح تحویل گرفتم چند کلمه ای بلده کی تو خونه ی ما این کلمات رو میگه چند روزه دیگه؟
    اگه کلا اجتماعی باشه زود بهحرف میاد ولی طوطی ها وقتی وارد خونه جدید میشن ممکنه تا زمانیکه محیط براشون عادی وقابل اعتماد نشده صحبت نکنن .البته اگه صاحب قبلیش راست گفته باشه که طوطیش چند کلمه بلده

چندین سوال دارم که یکی لطف کنه جواب بده.ممنون
    1-میشه خودمون اسباب بازی درست کنیم با چی رنگش کنیم؟
    2-من از کی واسه کاسکوم کلمه یاد بدم؟
    3-اگه یه کلمه رو یاد گرفت من دیگه اون کلمه رو نگم کاسکو اون کلمه رو فراموش میکنه؟
    4-بهترین جایزه کاسکو چیه که خیلی دوسش داره؟
    5-چرا منقارشو ناز میکنم فرار نمیکنه ولی میخوام برم سرشو ناز کنم فرار میکنه؟
    1. آره میتونید . یا میتونید از نجاری چوب بگیرید بگید براتون سایز اسباب بازی های طوطی برش بده . یا میتونید از چوب درخت مجاز استفاده کنید.خودتون ببریدش .ولی قبلش بجوشونید . از رنگ خوراکی استفاده کنید برای رنگ کردنش

2. فعلا تا 10 15 روز کاری بهش نداشته باشید .فقط برای تعویض آب و غذا وروزنامه کف قفس بهش نزدیک بشید . تا به محیط عادت کنه . فعلا هیچ تمرینی نیاز نیست

3. فراموش نمیکنه ولی ممکنه کمتر تکرارش کنه یا اصلا تکرار نکنه تاوقتی که دوباره تکرارش کنید .کلماتی که به طور روزمره تکرار میشه رو مرتب تکرار میکنن .

4.معمولا غذاهای چرب مثل پسته تخمه گردو و... باید به عنوان جایزه در نظر گرفته بشه .ولی بعضی ها میوه هایی مثل انار رو هم دوست دارن . میشه برای جایزه ازشون استفاده کرد

5. کاری بهش نداشته باشید فعلا . به شما و دستتون اعتماد نداره .

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    بله میتونید اسمش رو تغییر بدید . یه مدت با اسم جدید صداش کنید یاد میگیره . اگه اسم خودش رو صدا کنید و اسمشو بشناسه ممکنه نگاه کنه شمارو . کار خاصی نمیکنه

اگه کلا اجتماعی باشه زود بهحرف میاد ولی طوطی ها وقتی وارد خونه جدید میشن ممکنه تا زمانیکه محیط براشون عادی وقابل اعتماد نشده صحبت نکنن .البته اگه صاحب قبلیش راست گفته باشه که طوطیش چند کلمه بلده

1. آره میتونید . یا میتونید از نجاری چوب بگیرید بگید براتون سایز اسباب بازی های طوطی برش بده . یا میتونید از چوب درخت مجاز استفاده کنید.خودتون ببریدش .ولی قبلش بجوشونید . از رنگ خوراکی استفاده کنید برای رنگ کردنش

2. فعلا تا 10 15 روز کاری بهش نداشته باشید .فقط برای تعویض آب و غذا وروزنامه کف قفس بهش نزدیک بشید . تا به محیط عادت کنه . فعلا هیچ تمرینی نیاز نیست

3. فراموش نمیکنه ولی ممکنه کمتر تکرارش کنه یا اصلا تکرار نکنه تاوقتی که دوباره تکرارش کنید .کلماتی که به طور روزمره تکرار میشه رو مرتب تکرار میکنن .

4.معمولا غذاهای چرب مثل پسته تخمه گردو و... باید به عنوان جایزه در نظر گرفته بشه .ولی بعضی ها میوه هایی مثل انار رو هم دوست دارن . میشه برای جایزه ازشون استفاده کرد

ممنون سپیده جونم.دستت درد نکنه

ولی داخل پارانتز یه چیزی بگم کاسکو یه چیزه دیگه اس واقعا خیلی خیلی دوسش دارم.کارهایی که میکنه علاقه مو نسبت به خودش بیشتر میکنه

تا به امروز کافیه خیلی سوال کردم فقط این سوالم اضطراری هستش.غذای اصلی کاسکو چیه اصلا مثلا مال عروس ارزن هستش مال این چیه؟

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها

با تشکر از توضیحات شماٰاگر جسارت نباشه بنده چند نکته رو اصلاح کنم
    برای تمرین سخنگویی با توجه به این که کاسکو سخنگوست؛میتونید از اولین روز ورودش به منزل شروع به تمرین کنید؛چون کاسکو هر چیزی که زیاد بشنوه رو تکرار میکنه؛مثل صدای زنگ تلفن یا آیفون که از همون روز اول براش تکرار میشه
    کلمه ای که به کاسکو یاد دادید رو باید براش هر چند وقت تکرار کنید زیرا در دراز مدت و در صورت عدم تکرار طوطی اون کلمه رو کمتر و کمتر تکرار میکنه و کم کم فراموش میشه
    در ضمن طوطی ها به پشت سر حساس هستند و اگر دقت کرده باشید وقتی از پشت بهش نزدیک بشید میترسه؛به همین دلیل تا کامل استرسش کم شه و طعم سر خاروندن رو نچشه بهتون اجازه نوازش سر رو نمیده

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    ممنون سپیده جونم.دستت درد نکنه

ولی داخل پارانتز یه چیزی بگم کاسکو یه چیزه دیگه اس واقعا خیلی خیلی دوسش دارم.کارهایی که میکنه علاقه مو نسبت به خودش بیشتر میکنه

تا به امروز کافیه خیلی سوال کردم فقط این سوالم اضطراری هستش.غذای اصلی کاسکو چیه اصلا مثلا مال عروس ارزن هستش مال این چیه؟
    نه غذای کاسکو و نه عروس ارزن نیست؛میوه ها و دانه ها غذاهای مجاز برای طوطی ها هستند
    میوه هایی مثل سیب و پرتغال و انار و هویچ و....
    فلفل؛کلم بروکلی؛کرفس؛حبوبات و ....
    دانه هایی مثل تخمه(روزی چند عدد)؛گردو(بسیار کم)؛بادام یا پسته یا فندوق یا ......
    همه اینها غذاهای مجاز طوطی سانان هستند که باید بهشون بدید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    سلام به اساتید محترم.
    1 سوال داشتم. من با مان (کاسکو) بازی میکنم .. خودش نوکشو میاره لای انگشتام و بازی میکنه.1 صداهای عجیبیم در میاره از خودش. زیاد که بازی میکنیم غذا بالا میاره.
    علتشو میدونین؟ این بازی براش ضرر داره؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan4biz نمایش پست ها
    سلام به اساتید محترم.
    1 سوال داشتم. من با مان (کاسکو) بازی میکنم .. خودش نوکشو میاره لای انگشتام و بازی میکنه.1 صداهای عجیبیم در میاره از خودش. زیاد که بازی میکنیم غذا بالا میاره.
    سلام.دوست عزیز با این کار داره به شما ابراز علاقه میکنه و سعی داره غذایی رو که بر میگردونه به شما بده که به دلیل وابستگی و علاقش به شما هست که به نوعی شمارو مثل جفتش دوست داره.
    ویرایش توسط اسکندری : 6th April 2013 در ساعت 10:13 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام به اساتید محترم.
    سلام ضرر که بعید میدونم داشته باشه،سن کاسکوتون چقدره؟ان کارها معمولا تو کاسکو های بالغ اتفق میفته وجوجه ها چنین کاری نمیکنند که نشانه های جفت شدنه که آقای اسکندری فرمودند.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام ضرر که بعید میدونم داشته باشه،سن کاسکوتون چقدره؟ان کارها معمولا تو کاسکو های بالغ اتفق میفته وجوجه ها چنین کاری نمیکنند که نشانه های جفت شدنه که آقای اسکندری فرمودند.

سلام. مرسی از شما و اساتید محترم.
    سن مانی رو دقیق نمیدونم الان نزدیک 1 سال هست که خریدمش. عکس گرفتم اما نمیتونم با اپلود سنتر عکسشو بزارم فقط اررور میده.
    اما فکر یکنم حدودا 3 تا 4 سالش باشه.هنوز حرف نمیزنه البته وقت نداشتم باهاش کار کنم. سعی میکنم زودتر به حرف بیاد.خیلی لجبازه. با کلی تمرین بعضی اوقات برا مدت کوتاه رو دستم میاد.البته وقتی تو قفسش باشه. بیرون از قفس که اصلا نمیاد.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام. مرسی از شما و اساتید محترم.
    سن مانی رو دقیق نمیدونم الان نزدیک 1 سال هست که خریدمش. عکس گرفتم اما نمیتونم با اپلود سنتر عکسشو بزارم فقط اررور میده.
    اما فکر یکنم حدودا 3 تا 4 سالش باشه.هنوز حرف نمیزنه البته وقت نداشتم باهاش کار کنم. سعی میکنم زودتر به حرف بیاد.خیلی لجبازه. با کلی تمرین بعضی اوقات برا مدت کوتاه رو دستم میاد.البته وقتی تو قفسش باشه. بیرون از قفس که اصلا نمیاد.
    سلام.
    من اطلاعاتم کمه ومنتظر نظر سپیده خانم باشید.
    ولی به نظر من اگر مانی رام نیست وباهاتون راحت نیست،شما یه پرنده ی بالغ دارید که زمان جفت یابیش شده ودقیقا کارهایی که برای سما انجام میده باید برای جفت انجام بده وسنش هم باید 6سال اینا باشه.
    کاسکوتون زیر بال هاش رو باز نمیکنه وخودش رو اینور اونور کنه؟
    یه عکس از چشمش تو نور طبیعی بذارید تا دوستان راجع به سنش نظر بدن.
    ولی میگم رو حرف های من حساب نکنیدا،آینا رو فقط خوندم سپیده خانم وسایر دوستان تجربه دارند وبهتر میتونن راهنماییتون کنند

صفحه 560 از 1238 نخستنخست ... 604605105415425435445455465475485495505515525535545555565575585595605615625635645655665675685695705715725735745755765775785796106601060 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)