کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-ملنگو
    شماره عضویت
    8518
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . خیلی عالی پیش رفتی خیلی . عیبی نداره اگه با شوهرت ارتباطش خوب نیست . اول به یکیتون اعتماد کنه بعد شوهرت هم می تونه کارهایی که شما انجام دادی روانجام بده .

الان از دستت غذا میگیره هرجا باشه ؟

این کلیپ رو ببین اگه اینو بلد باشه یا بتونی یادش بدی خیلی عالی میشه چون کلا طوطی شما تو قفسه . آموزش رو تو قفس شروع کنید بهتره

http://up.parsipet.ir/do.php?downf=13275443041.zip

یه کلیپ دیگه هم هست که با چوب نشانگر هست ولی هرچی سعی کردم آپلود نشد . اونم حتما میذارم .که ببینی . در کل هدف اینه که طوطی برای گرفتن غذا بیاد دنبال دست . اگه بلده که بریم مرحله بعد

اینم کلیپ بعدی :

Parrot Bites Person - How To Train Your Parrot to Step Up Without Biting.flv

فقط یه نکته اینکه باید با نرم افزار KM player ببینید یا REAL player

سلام.خیلی ممنون از توضیحات و اطلاعات کاملتون.دنی برای گرفتن غذا دنبال دستم میاد و هر جا غذا رو بگیرم به سمتش حرکت می کنه و من قبلا حدودا یک ماه پیش با چوب نشانگر آشناش کردم و یاد گرفت که هر وقت چوبو با نوکش لمس کنه جایزه بگیره خیلی زودم یاد گرفت خدا رو شکر.البته دیگه با چوب نشانگر باهاش تمرین نکردم چون موقع امتحانام شد دیگه تمرینو رها کردم.چوب نشیمنشو وقتی به پاش نزدیک می کنم از اومدن روش امتناع می کنه و با نوکش می خواد گاز بگیره اونو البته نه به حالت تدافعی یا عصبانیت .دستمو هم که به پاش نزدیک می کنم فکر می کنه می خوام نازش کنم سریع سرشو خم می کنه .حالا با این چیزایی که من گفتم باید چیکار کنم بیاد روی دستم؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    11035
    سلام امروز از صبح دارم با خلال دندان به عنوان چوب نشانگر با ایوا کار میکنم نمیدونم از گشنگی بود یا چی ولی خیلی خوب همکاری میکرد البته اولش برای شکستنش میگرفتش ولی بعد فهمید که تخمه ارو در ازائ لمس کردن خلال دندان میگیره
    داخل قفس برا گرفتن تخمه میومد ولی برا لمس کردن خلال دندان باید کمی صبر میکردم آخرشم میبردمش نزدیک خودش تا لمسش کنه
    البته سپیده خانم امروز بردمش حموم آروم بود ولی بازم بعد از خشک شدنش زحمت چندتا پرو کشید و انداختشون کف قفس
    دستگاه بخارسازو گذاشتم نزدیک قفسش اگه به نظر شما اشکالی نداشته باشه میخوام دیگه نبرمش حموم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سگ طوطى
    شماره عضویت
    4461
    سپيده جان پر جويى كاسكو بيماريه؟ ممكن پر كن بشه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط voroojak90 نمایش پست ها
    سلام.خیلی ممنون از توضیحات و اطلاعات کاملتون.دنی برای گرفتن غذا دنبال دستم میاد و هر جا غذا رو بگیرم به سمتش حرکت می کنه و من قبلا حدودا یک ماه پیش با چوب نشانگر آشناش کردم و یاد گرفت که هر وقت چوبو با نوکش لمس کنه جایزه بگیره خیلی زودم یاد گرفت خدا رو شکر.البته دیگه با چوب نشانگر باهاش تمرین نکردم چون موقع امتحانام شد دیگه تمرینو رها کردم.چوب نشیمنشو وقتی به پاش نزدیک می کنم از اومدن روش امتناع می کنه و با نوکش می خواد گاز بگیره اونو البته نه به حالت تدافعی یا عصبانیت .دستمو هم که به پاش نزدیک می کنم فکر می کنه می خوام نازش کنم سریع سرشو خم می کنه .حالا با این چیزایی که من گفتم باید چیکار کنم بیاد روی دستم؟
    سلام . خوب شد پس .

به چوب نشمین نیازی نداری . چون شما که از گاز گرفتنش نمی ترسی و اونم زیاد از دست شما نمی ترسه که بخواد گاز بگیره . پس با همون چوب نشانگر کارت راه میفته

الان شما با هر دو دست باید کار کنید .

با یه دست چوب نشانگر و جایزه رونگه دار . دست دوم رو کنار نشیمن ، چسبیده به چوب نشیمن یا با یکم فاصله نگه دار . دستی که کنار چوب نشیمن طوطی هست نباید اصلا تکون بخوره . ثابت و بی حرکت فقط برای کمک به طوطی برای رسیدن به جایزه استفاده میشه.

تمرین با طوطی رو به 4 مرحله تقسیم میکنم.

قبل اینکه این مراحل روشروعکنی چند روز باهاش با چوب نشانگر بازی کن . همون تمرینی که خودش بلده . و بعد مثل مراحل زیر عمل کن

مرحله اول : مثل قبل که باهاش تمرین کردی ، چوب نشانگر رو ببر نزدیکش ، طوری که برای لمسش حرکتی نکنه . درست مثل قبل ... اگه لمس کرد فورا جایزه بده با همون دست . دست کنار نشیمن همون جا کنار نشیمن هست و حرکتی نکنه .

اگه تو مرحله اول احساس کردی که خیلی راحت با این شرایط داره پیش میره واصلا نمی ترسه و همکاری خوبی داره ، تا آخر همون مرحله تا همین حد تمرین رو نگه دار . یعنی چوب نشانگر رو دورتر نبر .. بذار فقط این تمرین براش عادی شه . شاید براش عادی نباشه و بترسه پس مرحله بعد هم همین تمرین روانجام بده تا براش عادی شه . بستگی به طوطی داره . ممکنه تا چند مرحله تا همین حد باقی بمونه .عجله نکن.

مرحله دوم ( اگه مرحله اول همه چی عادی بود) چوب نشانگر رو دورتر ببر . تا برای رسیدن بهش یکم گردنش رو بکشه .. مظمئنا تا مجبور نشه روی دست کنار نشیمن قدم بر نمی داره

مرحله سوم دورتر طوری که طوطی مجبور شه برای رسیدن به چوب نشانگر روی دست شما فقط یک پاشو بذاره . همین جایزه داره ودر طول این اتفاقات شما اصلا دست کنار نشیمن رو حرکت نده . بذار این دست به عنوان یه پل برای رسیدن به چوب نشانگر باشه . اگه حرکت کنه طوطی اعتمادش رواز دست میده .

نکته : ممکنه طوطی قبل اینکه روی دست پا بذاره ، ازمحکم بودن بخواد مطمئن شه . ممکنه با منقار امتحانش کنه .پس نترس حتی اگه گازش محکم بود .

مرحله چهارم : دورتر ببر چوب رو . طوری که طوطی برای رسیدن بهش کلا روی دست بیاد با هر دو پا . باز هم دست کنار نشیمن بی حرکت .

این تمرین رو تا وقتی انجام بده که طوطی خیلی راحت و بدون اینکه برای قدم گذاشتن روی دستت ، به دستت نگاه کنه ، بیاد روی دست . طوطی که خیالش زاحت باشه و از دست نترسه برای روی دست اومدن به دستت نگاه نمی کنه .. راحت قدم برمیداره . انگار که داره راحت و بدون ترس راه میره .

همه این مراحل ممکنه دقیقا تو 4 بار تمرین تموم نشه . گفتم که ممکنه طوطی با هر مرحله راحت نباشه ومجبور باشی مثلا مرحله 1 رو چندین بار باهاش کار کنی

خوشبختانه تو این مدت نشون دادی که خیلی صبوری .پس مطمئنم عجله نمیکنی و بهش فرصت میدی .

این کلیپ رو ببین

Parrot Training - Step up دانلود ● آپلود سنتر اختصاصی پارسی پت | آپلود عکس حیوانات خانگی

ببین چه با احتیاط فقط یه پاش رو میذاره روی دست .این کلیپ تو یه روز نیست . قطعا مرتب کار کرده باهاش .

میتونی دستی که کنار چوب نشمین نگه میداری رو مثل این کلیپ بذاری یعنی پشت دستت به سمت بالا. یا میتونی روی تیغه دستت طوری که انگشت شصتت روجمع کردی ، نگه داری . هر طور که فکر می کنی خودت و طوطی راحت ترین .

یه چیز دیگه بگم . این کلیپا ممکنه دانلود کردنش براتون مشکل باشه پس نگید این همش کلیپ میذاره برامون برای درک راحت تر این تمرین ها این کلیپ ها کمکتون میکنه

موفق باشی واگه سوالی یا مشکلی با این تمرین ها داشتی حتما بگو

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMAN2011 نمایش پست ها
    سلام امروز از صبح دارم با خلال دندان به عنوان چوب نشانگر با ایوا کار میکنم نمیدونم از گشنگی بود یا چی ولی خیلی خوب همکاری میکرد البته اولش برای شکستنش میگرفتش ولی بعد فهمید که تخمه ارو در ازائ لمس کردن خلال دندان میگیره
    داخل قفس برا گرفتن تخمه میومد ولی برا لمس کردن خلال دندان باید کمی صبر میکردم آخرشم میبردمش نزدیک خودش تا لمسش کنه
    البته سپیده خانم امروز بردمش حموم آروم بود ولی بازم بعد از خشک شدنش زحمت چندتا پرو کشید و انداختشون کف قفس
    دستگاه بخارسازو گذاشتم نزدیک قفسش اگه به نظر شما اشکالی نداشته باشه میخوام دیگه نبرمش حموم
    سلام . عالیه . زیاد با فاصله تمرین روشروع نکنید . تازه اولشه .

ببینید یه حقیقی روخودم کشف کردم درست یا غلطش برام مهم نیست چون واسه طوطی من که موثر بوده

یه طوطی که پرجوی یا پرکنی داره باید پرآراییش به حداقل برسه . یعنی فرصت پر آرایی رو باید محدود کنید . طوطی عادت کرده توپرآرایی یکی دو تا پر رو که به نظرش اضافی هستن رو بجوه یا بکنه . واسه همین برای بعضی ها از گردن بند الیزابت استفاده می کنن که نتونه پرآرایی کنه ولی خب این گردنبند طوطی رو عصبی میکنه .

حموم کردن اونم واسه طوطی که پرجوی یا پرکنی داره بد نیست مخصوصا اینکه طوطی شما هم نمی ترسه . شما فقط بعد از حموم کردن پرآراییش رو کنترل کنید. سعی کنید با سشوار خشکش کنید که دیگه پرهای خیس براش باقی نمونه . البته اینم بگم نمیتونید بهش اجازه پر آرایی ندین چون بعد از حموم اینکارو می کنه. بعد حموم کنارش بشینید و سرگرمش کنید. نشونه ای که من دارم واسه اینکه طوطیم الان داره یکی از پراشو میجوه اینه که روی یه قسمت زیاد از حد مکث میکنه. پرآرایی طوطی جوریه که پر ها رو آروم وبا ملایمت و بعضی جاها با سرعت انجام میده. مکث زیاد فقط در صورتی غیر عادی نیست که طوطی پر های جدیدش رو داره از غلاف خارج می کنه با منقارش . بقیه موارد شک نکنید که میخواد یه بلایی سر پرش بیاره . من اینمواقع چی کار میکنم .اول اینکه موقع پر آرایی حواسم هست بهش ( البته بگم طوطی من کاملا رامه ) وبه محض اینکه شک کردم بهش منقارش رو آروم نگه میدارم . بعضی وقتا فکر میکنه دارم کمکش می کنم که پرآرایی کنه ولی بعضی وقتا با اون آرامشی که وقت پرآرایی دارن ، اعصابش خورد میشه . یا بعضی وقتا که ازش دورم ( ولی دارم نگاش میکنم ) اگه ببینم زیاد مکث کرده ،بدون اینکه خودش بفهمه که حواسم بهش هست ، یه چیز روصدا میدم . مثلا خودکارو میزنم به میز .البته خودش نمیبینه که من چی کار کردم واز وجودخودکار خبر نداره . وقتی این صدا رو میشنوه فورا به اطراف نگاه میکنه که بفهمه چی بوده . وقتی میبینه خبری نیست دوباره شروع میکنه و من هر بار اینکارو می کنم تا خسته شه . چون معمولا بعد پر آرایی یکم حالت خستگی داارن ، دیگه دست از پر آرایی می کشه و چرت می زنه . اصلا نمیگم اینکارم درسته و هرکی میتونه بهم بگه نه اشتباه میکنی. منم در جواب میگم صدایی که من ایجاد میکنم بلند نیست که طوطی سکته کنه یا شدیدا بترسه و اینکه من از این راه نتیجه گرفتم پس کاری رو می کنم که به نظر خودم یه راه حل برای کنترل پر جویه.

اجازه نپرسید از من ، من فقط بهتون پیشنهاد میکنم حموم ببریدش یک بار در هفته و درست بعد حموم پرآراییش روکنترل کنید . اگه فکر میکنید اینکار نتیجه نمیده می تونید حموم نبرید و ببینید مشکل حل میشه یا نه.

این کلیپ رو هم ببینید

Clicker Training Gracie The African Grey Parrot...1st Day(2).flv

استفاده از چوب نشانگر برای کاسکو

کلا هر کلیپی که تو این بخش میذارم ببینید بدرد شما هم میخوره

سوالی بود در خدمتم

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Eliii نمایش پست ها
    سپيده جان پر جويى كاسكو بيماريه؟ ممكن پر كن بشه؟
    پرجوی یا پرکنی دو تا چیز جدا هستن . عاملشون ممکنه بیماری باشه اونوقت میشه اسمشون رو بیماری گذاشت ولی اگه علتشون ترس ،استرس ، خشونت های رفتاری یا کلا هر عامل رفتاری باشه ، میشه مشکل رفتاری و بیماری نیست .

توهر دو حالت به عادت تبدیل میشه چه عاملش بیماری باشه و چه رفتاری .

بعضی از طوطی ها از جمله طوطی خودم قبل پرجوی پراشون رو میکشن این اگه ادامه پیدا کنه منجربه پرجوی یا پرکنی میشه . ولی نمیتونم بگم پرجوی میتونه به پرکنی تبدیل بشه یا برعکس یعنی نخوندم دربارش یا اگه خوندم یادم نیست نمیخوام اطلاعات غلط بدم . فقط میدونم قبل از پیشرفت باید حتما کنترل بشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    11035
    خیلی ممنون سپیده خانم ولی من الان دقیقا کارهایی که شما راهنمایی کردین انجام میدم و دقیقانم دارم نتیجه میگیرم و خیلیم خوشحالم پس هر کاریم با مشورت شما میخوام انجام بدم میترسم حرکت اشتباهی بکنم و زحمتای شمارم هدر بدم از بابت کلیپاتونم خیلی ممنون شما داری میافتی تو زحمت دستتون درد نکنه بله همه اشونو دانلود میکنم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    11035
    راستی یادم رفت بگم امروز ایوا برای خوردن تخمه از قفسش امد بیرون البته مثل همیشه نه بلکه از قفسش جدا شد و رفت روی اپن ما هم اصلا تکون نخوردیم تا نترسه زیاد طول نکشید زود برگشت تو قفس

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    خیلی ممنون سپیده خانم ولی من الان دقیقا کارهایی که شما راهنمایی کردین انجام میدم و دقیقانم دارم نتیجه میگیرم و خیلیم خوشحالم پس هر کاریم با مشورت شما میخوام انجام بدم میترسم حرکت اشتباهی بکنم و زحمتای شمارم هدر بدم از بابت کلیپاتونم خیلی ممنون شما داری میافتی تو زحمت دستتون درد نکنه بله همه اشونو دانلود میکنم
    راستی یادم رفت بگم امروز ایوا برای خوردن تخمه از قفسش امد بیرون البته مثل همیشه نه بلکه از قفسش جدا شد و رفت روی اپن ما هم اصلا تکون نخوردیم تا نترسه زیاد طول نکشید زود برگشت تو قفس
    تبریک میگم علاوه بر اینکه داره بیشتر اعتمادش به شما جلب میشه ، یه جور بازی وسرگرمی هم هست براش .. یکم فکر میکنه درباره اتفاقاتی که داره میفته . این خیلی عالیه . در طول روز باید همین طور مشغول باشه. به خانمتون هم بگید تو این تمرین ها مشارکت داشته باشه ( اگه ایوا دوسش داره یا اعتماد بیشتری بهش داره ) کمک بزرگیه.

ببینید من یه نکته بگم همیشه یک راه حل برای همه طوطی ها قابل اجرا نیست . پس با واکنش طوطی خودتون بسنجین . اگه جواب نداد نباید بگید چون اینو من گفتم حتما باید انجام بدین . بیشتر از من شما هستید که طوطی رومیبینید ، اخلاقش رومیدونید ...

درباره حموم هم بگم.من واقعا دیدم وقتی طوطی حموم نمیره چه حسی داره . مدام پر آرایی میکنه واین خوب نیست . طوطی من یکم حمومش دیر بشه اینطوری میشه

طوطی من قبل از این هم پرجوی داشت و خوبش کردم. اونموقع تجربه ای نداشتم اصلا بعد از حموم کردنش میدیدم پراشو بد تمیز می کنه ، حتی چند تا پر هم میکند درست مثل الان ایوا . ولی هیچوقت به این فکر نکردم که نبرمش حموم . فقط بعد حموم کنترلش می کردم . تو دومین پرجوی دیگه می دونستم که بعد از حموم چطور باید کنترلش کنم . شما هم هر چقدر ارتباط قویتری با ایوا داشته باشید می تونید راحت تر کنترلش کنید

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    11035
    با سلام خدمت همه دوستان
    سپیده خانم ایوا الان خیلی راحتتر از قفسش جدا میشه میره رو اپن دیگه مثل قبل هم با ترس زود برنمیگرده تو قفس ترسش از من کمتر شده ولی هنوز باید باهاش همین تمرینارو بکنم خیلی تاثیر داشته این تمرین چوب نشانگر الان داخل قفسش هر کجا تخمه ارو نگه میدارم میاد طرفش البته منم بیا بیا رو میگم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    با سلام خدمت همه دوستان
    سپیده خانم ایوا الان خیلی راحتتر از قفسش جدا میشه میره رو اپن دیگه مثل قبل هم با ترس زود برنمیگرده تو قفس ترسش از من کمتر شده ولی هنوز باید باهاش همین تمرینارو بکنم خیلی تاثیر داشته این تمرین چوب نشانگر الان داخل قفسش هر کجا تخمه ارو نگه میدارم میاد طرفش البته منم بیا بیا رو میگم
    سلام. عالیه .خوشحالم که پیشرفتش اینقدر خوب بوده . بله هنوز زوده برید مرحله بعد . این تمرینا رو تا تقریبا تا یه هفته دیگه هم ادامه بدین که اعتمادش بیشتر بشه

صفحه 553 از 1238 نخستنخست ... 534535035345355365375385395405415425435445455465475485495505515525535545555565575585595605615625635645655665675685695705715726036531053 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)