کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    11035
    البته اینم یادم رفت بگم صبح ها خیلی عصبی تره اصلا تخمه هم نمیگیره فقط میوه درخت کاج رو میگیره که خیلی بهش علاقه داره ریز ریزش میکنه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMAN2011 نمایش پست ها
    سپیده خانم سلام
    اولا با تشکر از راهنماییاتون بله با دست بهش غذا میدم رو دست امدنش برام یه آرزو شده . به قفسش کاملا نزدیک میشم دستمم راحت میبرم تو قفسش ..خوابش خیلی کمه شبا دیر میخوابه صبح زود بیداره کاورو که ورمیدارم پر طوسی شاید در هفته 5..6تایی ولی پرای سفیدش خیلی زیادن.. ارتفاع قفسش از زمین 1 متر بیشره گذاشتمش روی اپن .. بله کاور میکشم روش

از راهنماییاتتون ممنون سعی میکنم کارایی که شما میگین حتما انجام بدم سپیده خانم فقط به جز تخمه چیزی نمیخوره (البته از دستم تخمه میگیره ) قطره مولتی و کلسیم و ضد عفونت میریزم تو آبش اگه داروی دیگه ای لازمه ممنون میشم بهم بگین و اگه وقت داشتین بگین چطور بهش نزدیک بشم اعتمادشو جلب کنم چه کارهایی باید انجام بدم چه کارهایی نکنم با تشکر از همه دوستانن .
    واقعا خوشحالم که با این سایت آشنا شدم الان کمی دلگرمتر شدم و بیشتر سعی میکنم براش
    غذاهای جدید رو یکی یکی بهش معرفی کنید . یا همون روشی که گفتم ( ریز ریز کنید توظرفش ). اگه هر لحظه براش تخمه مهیا باشه توظرف فقط تخمه میخوره و به غذاهای دیگه نگاه نمی کنه . از انار شروع کنید .دونه های انار رو با دست بهش بدین . یا توظرفش بریزید (صبح قبل از اینکه ظرفشرو از تخمه پرکنید ) چون معمولا انار دوست دارن طوطی ها. شیرین باشه . سیب هم امتحان کنید . ولی هر سیبی نمیخورن. انواع سیب ها رو امتحان کنید .

ضد عفونت رود دیگه بذارید کنار.فکر نمیکنم مشکلش بیماری باشه . تا وقتی که یه دکتر خوب پیدا نکردین ازش استفاده نکنید . مولتی و کلسیم خوبه

خب راجع به مکان قفس .ارتفاعش خوبه ولی جاش خوب نیست. اپن نزدیک آشپزخونه برای طوطی ها خطرناکه. بهتره قفس رو روی یه پایه به همون ارتفاع جایی قرار بدین که پشت قفس روبه دیوار باشه .

پس موقع خواب هم پر می کنه . یا قبل خواب و یا بعد از بیدار شدن از خواب .

برای قبل خواب: تمام شرایط یه خواب کامل روبراش مهیا کنید ، وقتی کاور روروی قفس میذارید ، برقا رو خواموش کنید و سرو صدا رو به حداقل برسونید ( کلا سر و صدا نباشه ) اینا موقتیه . اگه پر کنی موقع خواب روکنترل کنید و راهی براش پیداکنید با نور کم یا سروصدای کم میخوابه

برای بعد از بیدار شدن از خواب : دقتکنیدکه چه ساعتی بیدار میشه همون موقع کاور رو بردارین . زیاد زیر کاور بمونه از سر بیکاری پر می کنه

سعی کنید کم کم ساعت خوابش رو بیشتر کنید ( اینم در نظر بگیرید که با زودتر خوابیدنش برق خونه هم زودتر بایدخاموش بشه )) نمیتونید صبح با کاور گذاشتن روی قفس به مدت بیشتری ، مدت زمان خوابش رو زیاد کنید.چون ساعت خاصی بیدار میشن معمولا ساعت 6 7 یا 8 . پس مجبورید شب زودتر بخوابونیدش .

پر سفید مشکلی نیست . الان احتمالا تولکه . چند روز به چند روز میبریدش حموم؟؟
    تواین 2 تا پست هم به خانم سودابه گفتم که خودم برای طوطیم چیکار کردم . اینارو بخونید :

http://www.parsipet.ir/thread10936-36.html#post81637

http://www.parsipet.ir/thread10936-37.html#post81923

برای شروع مقالات این بخشارو هم بخونید تا یه چیز کلی بیاد دستتون

روانشناسی و رفتار شناسی طوطی سانان

اهلی کردن و برقراری ارتباط با طوطی

آموزش به طوطی سانان

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan4biz نمایش پست ها
    سلام به همه اساتید محترم
    ببخشید خیلی وقت بود سر نزدم و مزاحم نشدم
    ۱ سوال داشتم. مانی ( کاسکو) عاشق چای نباته( البته به طور اتفاقی متوجه شدم) می خواستم بدونم براش ضرر نداره؟ ۲ یا ۳ شب در میون بهش چند قاشق بدم؟
    سلام.چایی کلا ندین بهش . نباتم خوب نیست براش

شما طوطیتون پرکن نبود ؟ حالش چطوره؟

البته اینم یادم رفت بگم صبح ها خیلی عصبی تره اصلا تخمه هم نمیگیره فقط میوه درخت کاج رو میگیره که خیلی بهش علاقه داره ریز ریزش میکنه
    میوه درخت کاج چیز خوبی نیست ممکنه آلوده باشه و حتی با جوشندن هم این آلودگی از بین نره. یه جایگزین براش پیدا کنید

صبحا غذا رو تو ظرفش بریزید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    11035
    با تشکر از توجه و راهنماییای خوبتون حتما این کارارو انجام میدم هر چیز جدیدشم به اطلاعتون میرسونم قبلا هفته ای 3 بار میبردمش الان هفته ای 1 بار چون بعد از حموم بیشتر پراشو میکنه چشم اونارم میخونم بازم ممنون سپیده خانم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    11035
    سلام به همگی با راهنماییای سپیده خانم آخرش این کاسکوی منم چندتایی بادوم زمینی رو خورد چون قبلا خیلی تخمه میخورد فکر کنم نتونست گشنگی رو تحمل کنه چندباری میوه از دستم گرفت انداختش کف قفس منم با تخمه برای این کارش جایزه میدادم البته سپیده خانم امروز آوردمش بیرون که تو خونه کمی بچرخه معلوم بود که زیاد دلش نمیخواد هی میخواست راهی پیدا کنه بره طرف قفسش ولی موفق شدم 2تا تخمه بیرون بهش بدم فقط 2تا گرفت حالا نمیدونم کار خوبی کردم یا نه؟ لازمه بازم از شما تشکر کنم سپیده خانم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام به همگی با راهنماییای سپیده خانم آخرش این کاسکوی منم چندتایی بادوم زمینی رو خورد چون قبلا خیلی تخمه میخورد فکر کنم نتونست گشنگی رو تحمل کنه چندباری میوه از دستم گرفت انداختش کف قفس منم با تخمه برای این کارش جایزه میدادم البته سپیده خانم امروز آوردمش بیرون که تو خونه کمی بچرخه معلوم بود که زیاد دلش نمیخواد هی میخواست راهی پیدا کنه بره طرف قفسش ولی موفق شدم 2تا تخمه بیرون بهش بدم فقط 2تا گرفت حالا نمیدونم کار خوبی کردم یا نه؟ لازمه بازم از شما تشکر کنم سپیده خانم
    سلام. بادوم زمینی هم مثل تخمه جز غذای چرب محسوب میشه . سعی کنید غذاهای دیگه رو بهش بدین .

وقتی میوه مینداخت کف قفس جایزه میدادین ؟ خب بد شد که . این یعنی تشویق به انداختن میوه .شما میوه رو همینجور نگه دارین به انداختنش واکنش نشون ندین

بیرون از قفس نیاریدش اگه نمیخواد . به شما اعتماد کنه خودش میاد کم کم . صبر داشته باشید .

خواهش میکنم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    11035
    منظورم وقتی بود که ریز ریزش میکرد اونموقع جایزه میدادم باشه دیگه نمیدم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    منظورم وقتی بود که ریز ریزش میکرد اونموقع جایزه میدادم باشه دیگه نمیدم
    همون دیگه . اینجوری یاد میگیره فقط ریز ریز کنه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام.چایی کلا ندین بهش . نباتم خوب نیست براش

شما طوطیتون پرکن نبود ؟ حالش چطوره؟

میوه درخت کاج چیز خوبی نیست ممکنه آلوده باشه و حتی با جوشندن هم این آلودگی از بین نره. یه جایگزین براش پیدا کنید

صبحا غذا رو تو ظرفش بریزید

سلام . ممنون از راهنمایتون.بله الان خیلی خوب شده.پراش در اومده.اوردمش خونه . فقط شبا 1 ساعت باهاش بازی میکنم. سرشو ناز میکنم. حسابی سر حاله . دارم رو صحبت کردن و رو دست اومدن با هاش کار میکنم. در اولین فرصت عکسشو براتون میزارم.
    سپاس بینهایت به خاطر راهنماییهاتون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan4biz نمایش پست ها
    سلام . ممنون از راهنمایتون.بله الان خیلی خوب شده.پراش در اومده.اوردمش خونه . فقط شبا 1 ساعت باهاش بازی میکنم. سرشو ناز میکنم. حسابی سر حاله . دارم رو صحبت کردن و رو دست اومدن با هاش کار میکنم. در اولین فرصت عکسشو براتون میزارم.
    سپاس بینهایت به خاطر راهنماییهاتون
    خدا روشکر خیلی خوشحالم کردین . حتما یه تاپیک براش باز کنید و عکسا و فیلماشو بذارید برامون

صفحه 547 از 1238 نخستنخست ... 474474975285295305315325335345355365375385395405415425435445455465475485495505515525535545555565575585595605615625635645655665976471047 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)