همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan4biz نمایش پست ها

سلام به همه اساتید و دوستان عزیز.
    لطفا کمکم کنید. مانی از 2 روز پیش تا حالا نصبت به من بدتر شده. هیچ کاری نکردم .یعنی نیستم که کاری بکنم. صبح 7 میرم شب ساعت 10 میام. خانوادم باهش هستن. اما شب که از در میام تو تا صدامو میشنو غااار میزنه. وقتی برا تمیز کردن ظروفش میرم تا غذا براش بزارم بد جوری بال بال میزنه و غار میکشه. اما با خواهر و مادرم اینجوری نیست. اونا به قفس میچسبن و باهاش حرف میزنن اون فقط نگاه میکنه تا صدامو میشنوه یا منو میبنه بد جوری میچسبه به بالای قفس و فقط غارررر میکشه.هر حرف و صدا که از طرف من باشه = غاااااااااار

کسی میتونه کمکم کنه؟ خیلی ناراحتم
    سلام

بعضی از کاسکو ها یا طوطی های دیگه با جنس خاصی از آدما ارتباط برقرار میکنن

امتحان کردید که با آقایون دیگه هم همین مشکلو داره یا اینکه با بقیه مردا هم مشکلی نداره و فقط نسبت به شما واکنش نشون میده؟

اگر این مشکلو داشته باشه فکر میکنم تنها راهش اینه که یه کاسکوی دیگه بجاش بگیرید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    سلام به همگی.
    راستش فقط با من اینجوری شده. این 3 روزه بد تر شده.
    با برادر و پدرم اینجوری( به این شدت فقط با منه) نیست.منو که میبنهه میره ته قفس میچسبه به دیوار قفسه.یا وقتی رو میله نشسته گارد میگیره( سرشو میاره پایین و کتاشو یمقدار باز میکنه) و هر حرف و حرکتی از من میبینه غااااارررر میکشه. وافع نمیدونم چیکار کنم.رو قفسش ملافه کشیدم بهتره اما همه شو میندازه بدتر میشه.حس میکنم خیلی ازم میترسه.
    لطفا کمکم کنید، بد جوری حالم گرفته شده. میگم اگه حموم ببرمش بدتر میشه یا بهتر؟الان 1 ماه هستش پیش منه، البته 1 هفته شده که اوردمش خونه.
    الان که دقت کردم هم منو دوست داره و هم ازم میترسه.فکر کنم اینجوری صدام میکنه . چون الان که تو خونه تنهایم و من با فاصله نشستم و محل نمزارم همش غااار میزنه و بازی میکنه. البته باز برای غذا که بهش نزدیک شدم گارد میگیره و غااار میزنه.
    1 چیز دیگه الان عطسه کرد، یعنی مریضه؟ یا عادته چون تا حالا ندیده بودم.جاش خوبه تو مسیر باد نیست.
    به نظر تون یک مدت بهش من نرسم و خواهرم بهش برسه امکان داره بهتر بشه؟( غاررر زدن و ترسش از من کم بشه؟)

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام به همگی.
    راستش فقط با من اینجوری شده. این 3 روزه بد تر شده.
    با برادر و پدرم اینجوری( به این شدت فقط با منه) نیست.منو که میبنهه میره ته قفس میچسبه به دیوار قفسه.یا وقتی رو میله نشسته گارد میگیره( سرشو میاره پایین و کتاشو یمقدار باز میکنه) و هر حرف و حرکتی از من میبینه غااااارررر میکشه. وافع نمیدونم چیکار کنم.رو قفسش ملافه کشیدم بهتره اما همه شو میندازه بدتر میشه.حس میکنم خیلی ازم میترسه.
    لطفا کمکم کنید، بد جوری حالم گرفته شده
    اگه تا این حده که حتی با ورود شما به خونه قار می کشه منم با نظر خانوم نفیسه موافقم بهتره با یه کاسکو دیگه تعویضش کنید .

ولی اگه می خواید نگهش دارید فعلا کارهاشو شما انجام ندید و به یکی دیگه بسپارید .نزدیکش نرید و تا یه مدت فقط بذارید رفت و آمد شما رو از دور ببینه تا کم کم به وجودتون عادت کنه .

روی قفس برای چی ملافه گذاشتید بیشتر کینه به دل می گیره و فکر می کنه می خواید تنبیهش کنید . اینکارو نکنید بدتر میشه .

نگفتید قفس رو تو چه ارتفاعی گذاشتید ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    سلام.
    مرسی از راهنماییتون.
    قفس رو میز نهار خوری هستش که چسبیده به دیواره. پارچه رو برای اینکه صبح زود بیدار نشه و غار نکشه میکشم روش اما وقتی تو روز پارچه هست رفتارش ارومتره، وقتی میندازه یا برشمیدارم وحشی تر میشه.راستی تو این وضعیت حموم ببرمش؟
    عطسه کردن براش طبیعیه؟ یا سرما خورده؟ جاش خوبه و تو مسیر باد نیستش.
    بهش خیلی عادت کردمو دوسش دارم تا جایی که بشه نمیخوام عوضش کنم.
    باز اگه راهنمایی به نظر دوستان رسید و کمکم کنید بسیار بسیار ممنون میشم.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام.
    مرسی از راهنماییتون.
    قفس رو میز نهار خوری هستش که چسبیده به دیواره. پارچه رو برای اینکه صبح زود بیدار نشه و غار نکشه میکشم روش اما وقتی تو روز پارچه هست رفتارش ارومتره، وقتی میندازه یا برشمیدارم وحشی تر میشه.راستی تو این وضعیت حموم ببرمش؟
    عطسه کردن براش طبیعیه؟ یا سرما خورده؟ جاش خوبه و تو مسیر باد نیستش.
    بهش خیلی عادت کردمو دوسش دارم تا جایی که بشه نمیخوام عوضش کنم.
    باز اگه راهنمایی به نظر دوستان رسید و کمکم کنید بسیار بسیار ممنون میشم.
    تصمیم خوبی گرفتین . براتون آرزوی موفقیت می کنم . هر سوالی هم داشتید بپرسید

توی این وضعیت بهتره یه مدت کاری به کارش نداشته باشید چون حس بدتری نسبت به شما پیدا می کنه تو پست بالا هم گفتم بذارید فعلا رفت و آمد شما رو از دور ببینه . یکی از اعضای خانوادتون باید فعلا کارهای مربوط به مانی رو انجام بده . شما فعلا کاری نکنید .

گفتم که طوطی وحشی رو نباید حموم کنید . اگه فکر میکنید مدت زیادیه که حموم نکرده یکی از اعضای خونواده با آبپاش روی بال و شکمش فقط آب بپاشه . شما نه .

عطسه اگه کم باشه در طول روز مشکلی نیست . ولی اگه زیاد عطسه می کنه و یا ترشح بینی داره ، به مدفوعش و کلا حالتش یکم دقت کنید ببینید تغییری احساس می کنید . مدفوع باید سبز و حالت کرم مانند داشته باشه . به تعداد عطسه ها و حالتش و شکل مدفوعش دقت کنید و خبر بدید .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216

15 سلام دوباره

باسلام خدمت همه ی دوستان پارسی پت به خصوصه استاد گرامی سپیده خانم
    حدود 9ماهی هست که پارسی پت نیومدم حقیقتش از وقتی که سیلورو فروختم دیگه دست و دلم به پیگیری بحث ها نمی رفت
    البته شاید من و طوطی مو به خاطر نداشته باشید طوطی اقا میلاد که پر کن و وحشی بود(سیلور)با کمک سپیده خانم و دوستان
    درمان و رام شد تا جایی که حدود 50کلمه حرف میزنه.
    حدود چند وقت پیش به دیل مشکلاتی مجبور شدم بفروشمش و یه طوطی پرکن دیگه بیارم که فقط سرش پر داشت وکاملا بدون پر
    بود الان خداروشکر مشکلات حل شده(کنکور و دانشگاه)و دوباره موفق شدم سیلورو بخرم الان طوطی پر کن که دارم بال ها ودمش
    درومده و فقط پرهای سینه و زیر گردنش کرکی هستش.الان دو تا خاکسری رو دارم .
    امشب که سیلور دوباره اومد خونه از قفس طوطی پرکن بالا رفت و نوک در نوک شدن سوالم اینه که دلیل این حرکات نر وماده بودن اوناست یا
    دوتا طوطی همجنس هم از این کارا میکنن؟در ضمن میشه همزمان از دوتاشون نگهداری کنم
    باتشکر فراوان

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    باسلام خدمت همه ی دوستان پارسی پت به خصوصه استاد گرامی سپیده خانم
    حدود 9ماهی هست که پارسی پت نیومدم حقیقتش از وقتی که سیلورو فروختم دیگه دست و دلم به پیگیری بحث ها نمی رفت
    البته شاید من و طوطی مو به خاطر نداشته باشید طوطی اقا میلاد که پر کن و وحشی بود(سیلور)با کمک سپیده خانم و دوستان
    حدود چند وقت پیش به دیل مشکلاتی مجبور شدم بفروشمش و یه طوطی پرکن دیگه بیارم که فقط سرش پر داشت وکاملا بدون پر
    بود الان خداروشکر مشکلات حل شده(کنکور و دانشگاه)و دوباره موفق شدم سیلورو بخرم الان طوطی پر کن که دارم بال ها ودمش
    امشب که سیلور دوباره اومد خونه از قفس طوطی پرکن بالا رفت و نوک در نوک شدن سوالم اینه که دلیل این حرکات نر وماده بودن اوناست یا
    باتشکر فراوان

نوک تو نوک شدنشون لزوما د لیل بر نر و ماده بودنشون نیست ولی اینکه در جا این کارو کردن احتمال نر و ماده بودنشون رو افزایش میده
    چون معمولا در اولین برخورد اگر هم جنس باشن دعوا میکنن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    با تشکر اقا بابک عزیز
    خواستم اضافه کنم سیلور تا از قفس طوطی پرکن که بالا رفت اول نوک تو نوک شد بعد سیب طوطی بیچاره خورد در اخرشم یه تیکه سیب کوچیک باک بهش داد

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    باسلام خدمت همه ی دوستان پارسی پت به خصوص سپیده خانم
    باتشکر فراوان
    با تشکر اقا بابک عزیز
    خواستم اضافه کنم سیلور تا از قفس طوطی پرکن که بالا رفت اول نوک تو نوک شد بعد سیب طوطی بیچاره خورد در اخرشم یه تیکه سیب کوچیک باک بهش داد
    راجع به جنسیتش که آقای آژیده گفتن .

می تونی نگهشون داری ولی اگه طوطی پرکن از سیلور می ترسه . اینقدر زود نبرشون کنار هم . اگه نمی ترسه که مشکلی نیست . ولی حواست باید باشه به هر دوشون چون پرکن بودن، ممکنه به خاطر یکم بی توجهی دوباره پرکن بشن و تا یه مدت هم وقتی نزدیک هم میشن خیلی دقت کن .یعنی خودت اونجا باش که به هم آسیبی نرسونن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    سلام مجدد دوستان
    خیلی نگران شدم دوستان اگه زود راهنماییم کنید ممنون میشم از دیشب که سیلور اومده خونه ی ما خیلی کم حرف زده اصلا بازیگوشی در نمیاره ساکت میره کز میکنه پرهاشو پف میکنه نمیدونم چش شده به نظر شما به محیط جدیده ؟یا مریض شده؟درضمن از قفس بزرگ(بزرگتر از1033)انداختمش توی یه قفس کوچیک یکم مدفوعش هم ابکیه ولی زرد نیست.
    توی بروجرد دامپزشک پرنده نیست اگه به دارو نیاز داره بگین تا بگیرم
    باتشکر فراوان

صفحه 527 از 1238 نخستنخست ... 274274775085095105115125135145155165175185195205215225235245255265275285295305315325335345355365375385395405415425435445455465776271027 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)