کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    الان شروع کرد به هویج خوردن و سیب خوردن طفلی از صبح تا حالا تنها بوده هیچی نخورده
    تا بهش میگم تینا بر میگرده نگاه میکنه ببینه صدا از کجاست
    راستی الان که خرابکاریهاشو دیدم فقط یک طرف قفس بود نکنه از صبح تا حالا فقط یکجا وایساده؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    الان شروع کرد به هویج خوردن و سیب خوردن طفلی از صبح تا حالا تنها بوده هیچی نخورده
    تا بهش میگم تینا بر میگرده نگاه میکنه ببینه صدا از کجاست
    راستی الان که خرابکاریهاشو دیدم فقط یک طرف قفس بود نکنه از صبح تا حالا فقط یکجا وایساده؟
    چرا از صبح تنها بوده ؟؟ تنها بودن ممکنه باعث بشه طوطی یه جا ساکت بشینه و تحرکی نداشته باشه و بعضی از طوطی ها ممکنه یک جای قفس رو برای مدفوع کردن انتخاب کنن . دلیلش رو وقتی متوجه میشید که در روز حواستون بهش باشه

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    چرا از صبح تنها بوده ؟؟ تنها بودن ممکنه باعث بشه طوطی یه جا ساکت بشینه و تحرکی نداشته باشه و بعضی از طوطی ها ممکنه یک جای قفس رو برای مدفوع کردن انتخاب کنن . دلیلش رو وقتی متوجه میشید که در روز حواستون بهش باشه
    سلام
    چون دیروز جمعه بود و مغازه تعطیل بود تنها بوده
    الان که نگاش میکنم از صبح تا حالا یکجا قفس وایساده
    راستی صاحب قبلیش گفت بیشتر وقتها بیرون قفس بوده
    نظر شما چی هست بیارمش بیرون قفس ؟
    قفسش 1033 هست چوب بالاشو بگذارم بشینه روش؟
    این پست را 30 دقیقه بعد از نوشته های بالا مینویسم
    الان نیم ساعت هست در قفس باز هست اما همینجوری اونجا نشسته و هیچ کاری نمیکنه هم در جلو قفس باز هست هم در بالای قفس یکجا نشسته و هیچ کاری نمیکنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ژاندی کانور
    شماره عضویت
    9540
    سلام
    چون دیروز جمعه بود و مغازه تعطیل بود تنها بوده
    الان که نگاش میکنم از صبح تا حالا یکجا قفس وایساده
    راستی صاحب قبلیش گفت بیشتر وقتها بیرون قفس بوده
    نظر شما چی هست بیارمش بیرون قفس ؟
    قفسش 1033 هست چوب بالاشو بگذارم بشینه روش؟
    این پست را 30 دقیقه بعد از نوشته های بالا مینویسم
    الان نیم ساعت هست در قفس باز هست اما همینجوری اونجا نشسته و هیچ کاری نمیکنه هم در جلو قفس باز هست هم در بالای قفس یکجا نشسته و هیچ کاری نمیکنه
    ببینید، اگر این طوطی رام بوده و به روی دست اومدن عادت داشته و البته پرهاش چیده شده پس به این شرایط عادت کرده و توجه شما به این موارده که اون رو شادابتر میکنه .. اگر در ها رو باز کردین و روی قفس نمیاد ابتدا روی دستتون بیاریدش و بعد روی چوب بالای قفس بزاریدش و بهش تشویقی بدید .. اینطوری به اون جایگاه نشیمن هم علاقه پیدا میکنه و میفهمه که به اونجا هم میشه اعتماد کرد.. بهش فرصت بدید تا به شما اعتمادش جلب بشه...

پیروز باشید..

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    نقل قول نوشته اصلی توسط آیدین عامری نمایش پست ها
    ببینید، اگر این طوطی رام بوده و به روی دست اومدن عادت داشته و البته پرهاش چیده شده پس به این شرایط عادت کرده و توجه شما به این موارده که اون رو شادابتر میکنه .. اگر در ها رو باز کردین و روی قفس نمیاد ابتدا روی دستتون بیاریدش و بعد روی چوب بالای قفس بزاریدش و بهش تشویقی بدید .. اینطوری به اون جایگاه نشیمن هم علاقه پیدا میکنه و میفهمه که به اونجا هم میشه اعتماد کرد.. بهش فرصت بدید تا به شما اعتمادش جلب بشه...

پیروز باشید..
    ممنون دوست من اما روی دستم نمیاد فقط اجازه میده سرشو بخارونم
    یک موضوع دیگه تا الان صدایی ازش نشنیدم ایا این عادی هست؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ژاندی کانور
    شماره عضویت
    9540
    ممنون دوست من اما روی دستم نمیاد فقط اجازه میده سرشو بخارونم
    یک موضوع دیگه تا الان صدایی ازش نشنیدم ایا این عادی هست؟
    خواهش میکنم..
    خوبه .. روی دست آوردن یه مقوله آموزشیه و ربطی به رام بودن پرنده نداره. اینکه میفرمایین میزاره سرش رو بخارونین خودش یعنی این پرنده رامه.
    در واقع سر دادن یه پرنه جز آخرین کارهاییه که یه طوطی رام انجام میده و در واقع وقتی که پذیرفته که جفتش یه پرنده نیست بلکه همدمش یه انسانه این اتفاق میوفته..
    این خاروندن سر چه شکلیه؟؟ میاد جلو و سرش رو خم میکنه ؟ یا کج میکنه به کنارین ؟ یا اینکه ما دستتون رو به سمتش میبرید و فقط یک لحظه انگشتتون رو به سرش میزنید؟؟؟ میخوام واکنش اون رو از ابتدا تا انتهای این حرکت بدونم.

نشنیدن صداش هم بر میگرده به تغییر محیط و جابجایی.. عجله نکنید..
    اون روش گرسنگی دادن هشت ساعته رو امتحان بکنید همین امروز و فردا... نتیجه میگیرید..
    آخرین راه و البته یکی از راه های به حرف آوردن یه طوطی مخصوصا کاسکو اینه که یه مینا کنارش بزارید که شدیدا به صورت رقابتی باهم شروع به صدا کردن و حرف زدن میکنن.

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    نقل قول نوشته اصلی توسط آیدین عامری نمایش پست ها
    خواهش میکنم..
    خوبه .. روی دست آوردن یه مقوله آموزشیه و ربطی به رام بودن پرنده نداره. اینکه میفرمایین میزاره سرش رو بخارونین خودش یعنی این پرنده رامه.
    در واقع سر دادن یه پرنه جز آخرین کارهاییه که یه طوطی رام انجام میده و در واقع وقتی که پذیرفته که جفتش یه پرنده نیست بلکه همدمش یه انسانه این اتفاق میوفته..
    این خاروندن سر چه شکلیه؟؟ میاد جلو و سرش رو خم میکنه ؟ یا کج میکنه به کنارین ؟ یا اینکه ما دستتون رو به سمتش میبرید و فقط یک لحظه انگشتتون رو به سرش میزنید؟؟؟ میخوام واکنش اون رو از ابتدا تا انتهای این حرکت بدونم.

نشنیدن صداش هم بر میگرده به تغییر محیط و جابجایی.. عجله نکنید..
    اون روش گرسنگی دادن هشت ساعته رو امتحان بکنید همین امروز و فردا... نتیجه میگیرید..
    آخرین راه و البته یکی از راه های به حرف آوردن یه طوطی مخصوصا کاسکو اینه که یه مینا کنارش بزارید که شدیدا به صورت رقابتی باهم شروع به صدا کردن و حرف زدن میکنن.
    خاروندن سرش تا میگم سر بده و دستمو میبرم جلو سرشو خم میکنه پایین تا بخارونم بعضی وقتها هم میره کنار قفس وسرشو میبره اطراف تا بخارونم اجازه میده تا به پشتشم دست بزنم روی بالهاش تا دمش
    اما بالهاشو نمیگذاره بگیرم فقط دست روش بکشم به پاهاش اجازه نمیده دست بزنم زیر گلوشو نمیگذاره دست بزنم
    همش داره نگاهم میکنه چشم از من بر نمیداره از دستم غذا میگیره حدود 20 عدد تخمه بهش دادم همشو خورد هیچکدوم را ننداخت
    فردا صبح کمی بهش تخمه میدم و بعد اون 8 ساعت که گفتین را اجرا میکنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ژاندی کانور
    شماره عضویت
    9540
    خاروندن سرش تا میگم سر بده و دستمو میبرم جلو سرشو خم میکنه پایین تا بخارونم بعضی وقتها هم میره کنار قفس وسرشو میبره اطراف تا بخارونم اجازه میده تا به پشتشم دست بزنم روی بالهاش تا دمش
    اما بالهاشو نمیگذاره بگیرم فقط دست روش بکشم به پاهاش اجازه نمیده دست بزنم زیر گلوشو نمیگذاره دست بزنم
    همش داره نگاهم میکنه چشم از من بر نمیداره از دستم غذا میگیره حدود 20 عدد تخمه بهش دادم همشو خورد هیچکدوم را ننداخت
    فردا صبح کمی بهش تخمه میدم و بعد اون 8 ساعت که گفتین را اجرا میکنم

خوبه خوشحالم براتون .. کاسکو شما وقتی با این علاقه و شدت به شما سر میده معنی اش اینه که اهلی و رامهو بقیه ی مراعات هایی که میکنه از ترس تغییراتیه که براش به وجود اومده و باید بهش فرصت داد تا به محیط عادت کنه...

من نظرم اینه که صبح که گرسنه هاست با هر تخمه ای که میخواین بهش بدین چند بار کلمه ای رو که میدونید میگه بگید و منتظر واکنشش باشید .. اگر نگفت بهش تخمه ندید تا یک ساعت بعد دوباره سعی کنید..

راستی من خیلی از سخنگو هارو دیدم که به خانم ها تمایل بیشتری دارن و نمیگم فقط اما بیشتر سر و صدا و شیرین کاریهاشون رو جلوی یه خانم تنها انجام میدن.. یه چند دقیقه ای از یه دوست خانم یا یکی از اعضای مونث خانواده کمک بگیرید و خودتون دور وایسید و تماشا کنید به طوری که اون شما رو نبینه...
    شاید کاسکو شما هم به خانم ها علاقه مند بود یا اینکه صاحب اولیه اش یک زن بوده باشه...

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    سلام به همگی دوستان و اساتید عزیز.
    الان 3 هفته هست که کاسکو (مانی) رو خریدم. تو این 3 هفته مجبور شدم چند بار جاشو تو مغازه عوض کنم.به همین خاطر هر وفت نزدیکش میشم میترسه و قار میزنه.با شرایطی که دارم لطفا راهنمایم کنید.
    امکان نگه داریشو در منزل ندارم چون از 7 صبح تا 11 شب سر کار هستم.تو این مدت فقط بهش غذا دادم ، میل به غذاش خوبه و میوه هم میخوره ( سیب و هویج ).
    در مطلب کاسکو طوطی خاکستری قسمت اول یک موضوعی بود که چه طور کاسکو دیگه غار نزنه، اما توضیحی پیدا نکردم. اگه ممکنه راهنمایم کنید.
    بسیار ممنون میشم

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardalan4biz نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان و اساتید عزیز.
    الان 3 هفته هست که کاسکو (مانی) رو خریدم. تو این 3 هفته مجبور شدم چند بار جاشو تو مغازه عوض کنم.به همین خاطر هر وفت نزدیکش میشم میترسه و قار میزنه.با شرایطی که دارم لطفا راهنمایم کنید.
    امکان نگه داریشو در منزل ندارم چون از 7 صبح تا 11 شب سر کار هستم.تو این مدت فقط بهش غذا دادم ، میل به غذاش خوبه و میوه هم میخوره ( سیب و هویج ).
    در مطلب کاسکو طوطی خاکستری قسمت اول یک موضوعی بود که چه طور کاسکو دیگه غار نزنه، اما توضیحی پیدا نکردم. اگه ممکنه راهنمایم کنید.
    بسیار ممنون میشم
    سلام دوست من
    رنگ چشماش چه رنگی هست؟
    کاسکو که قار میزنه را خیلی سخت میشه در مغازه نگه داشت چون هر دفعه یک شخص تازه وارد میاد و اگر بره طرفش شروع میکنه به قار زدن و میترسه و خودشو اینطرف اونطرف میزنه
    پیشنهاد من این هست کاسکو را بگذار یک جای بلند اگه میتونین که به همجا مسلط باشه اگه هم که میتونین عوض کنید و یک کاسکو که قار نمیزنه بگیرین

صفحه 524 از 1238 نخستنخست ... 244244745055065075085095105115125135145155165175185195205215225235245255265275285295305315325335345355365375385395405415425435746241024 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)