مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    بعضی وقت ها که رو قفس هست و داره پرش رو تمیز کنه دیدم که با شدت این کارو میکنه یا سر نوک بالش رو (((که انگار گره خورده باشه و داره با گره ور میره)) با نوکش مشغوله .

خودش رو که تکون میده یا بال که میزنه دقیق نمیتونم بگم پری که ساقه داشته باشه ولی یه چیزایی سفید مثل ستاره مانند که چند تا شاخه مانند هست و خیلی نرم هست و براحتی گوله میشه ازش پخش میشه یا شایدم بهش میگن پرز. (گرد خاک مانندش رو نمیگم)

غذای مورد علاقش فقط تخمه هست.هرچی میذارم براش میندازه کف قفس. که مجبور میشم باهاش کلنجار برم که از سر عصبانی شدن نوکش رو فرو ببره به میوه و یکم مزه اش بره تو دهنش.

راستی روی قفس هست باید به زور بکنمش تو قفس که با گذاشتن بالش روبروش مجبورش میکنم که بره تو قفس ک براش تخمه بریزم بخوره یا خیلی کم میشه خودش بعد از 4-3-5 ساعت که بیرونه بره داخل

به عنوان اسباب بازی براش کلید از این بزرگ ها ک میدن به بچه (پلاستیکیا ) گذاشتم

با کنف و چوب براش تاب درست کردم که کنف رو میخوره

برای حرف زدن عیب داره از صدای کاسکوی دیگه استفاده کنم؟؟؟
    می تونید از پرش عکس بذارید ؟؟ تا حالا پری که ریش ریش شده باشه کف قفس دیدید ؟؟

اون کرکهای سفیدی که میریزه ازش کاملا طبیعیه .

شما با دست براش نگه دارید میوه ها یا غذاهای دیگرو . روزای اول یا شاید تا یه مدت ممکنه غذا رو تیکه تیکه کنه بندازه . ولی بعد می خوره . تخمه رو سعی کنید در روز کمتر بهش بدید . نه اینکه یهو قطع کنید . اگه خیلی زیاد در اختیارش باشه غذاهای دیگرو نمی خوره . چون سیرش می کنه. اصلا گرسنش نذارید . ولی کمش کنید یکم . تا اینکه به تدریج از غذاییش حذفش کنید . وقتی روی قفس نشسته غذاهای دیگرو با دست بهش بدید .

3 ماه پیش شماست پس یگه باهاش کار کنید که روی دستتون بیاد . که دیگه اینقدر با بالش برای قفس رفتنش تلاش نکنید . تاپیک های آموزش روی دست آوردن طوطی رو مطالعه کنید . اگه کلا زیاد بیرون نگهش میدارید یه سری ظرفا هست که میشه بیرون قفس نصب کرد . از اونا تهیه کنید تا بیرون قفس گرسنه نمونه .

براش اسباب بازی چوبی هم بخرید .

صدای شما واضح تر و نزدیک تره برای چی از صدای یه کاسکوی دیگه استفاده کنید ؟ خودتون باهاش در روز تمرین کنید اگه می خواین زودتر به حرف بیاد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    9278
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    اگه خونتون با خاموش کردن چراغ ساکته و کسی رفت و آمد نمی کنه که خوابش رو بهم بزنه . پس نذارید فعلا . دیشب براش کاور گذاشتید ؟

فکر نکنید کاسکو با این استرس فقط از آدما وحشت داره . نه . اونا معمولا هرچیز جدیدی رو که میبینن باید از امن بودنش مطمئن شن . وگرنه همون باعث ترسشون میشه . طوطیه منم خیلی ترسو هست و منم برای معرفی اسباب بازی جدید باید تا چند روز فقط بهش معرفی کنم . ولی خب طوطی من رامه و طوطی شما وحشی . پس طوطی شما خیلی بیشتر میترسه . ممکنه این پرجوی به خاطر اتفاقاتی باشه که این چند روز دور و برش اتفاق افتاده . مطمئن باشید که اگه هنوز محیط براش استرس آور باشه با اسباب بازی بازی نمی کنه . پس عجله نکنید .

اگه می تونید یه روز کلا زیر نظر داشته باشید ببینید چی کار میکنه . پراشو چجوری تمیز می کنه . پراشو می کشه یا نه ؟

بازم پر دیدین کف قفس ؟؟
    سلام سپيده جان
    صبحي نگاه كردم خدا رو شكر پري نجويده بود
    ديشب تا ساعت 5 صبح بيدار بودم تو يه اتاق ديگه به گوش بودم ببينم كي شروع به پر كني ميكنه ساعت 3 شب بود كه ديدم داره از تو قفسش صدا مياد چراغ رو رشن كردم ديدم داره غذا ميخوره
    مثله اينكه كاسكو من هنوز ساعتش رو افريقا تنظيم هست شايدوقت نهارش بود
    شرمنده بخاطر همين امروز كلا خواب بودم وتوسايت نتونستم بيايم
    ديشب كاور را نگذاشتم و پرده هاي پنجره را كشيدم
    فعلا همين مراحل انجام ميدهم وكاور هم نميگذارم
    پر ارايي هم ديدم بعضي مواقع ميكنه وبا تيكه چوب يا ظرف ته قفسش بازي ميكنه يك اسباب بازي هم كه قبلا گذاشتم خيلي كم باهش بازي ميكنه
    همين ظرف ته قفس كه خودش بازي مي كنه روش فضله كرده وكثيف هست اما من نتونستم هنوزاين ظرف كثيف را بردارم خيلي ترسو هست تا كه بخواهم دست تو قفسش بكنم وظرف را بردارم
    شروع به قار كشيدن وخودشو اينطرف وانطرف قفس ميكوبه بهر حال چارهاي نيست بايد سريع ظرف را بيرون بياورم
    باشه من زير نظرش دارم واگه مورد مشكوكي ديدم خبر ميدهم صبحي همين كه زير قفسش پر نديدم كلي خوشحال شدم خدا كنه ديگه شروع نكنه
    باتشكر

ويرايش: ظرف غذا كثيف را با خا موش كردن چراغ از تو قفس بيرون اوردم وكمي هم اسباب بازي ها را نزديك قفس اوردم
    ویرایش توسط aassww : 31st July 2012 در ساعت 09:42 PM دلیل: اضافه متن

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط aassww نمایش پست ها
    سلام سپيده جان
    صبحي نگاه كردم خدا رو شكر پري نجويده بود
    ديشب تا ساعت 5 صبح بيدار بودم تو يه اتاق ديگه به گوش بودم ببينم كي شروع به پر كني ميكنه ساعت 3 شب بود كه ديدم داره از تو قفسش صدا مياد چراغ رو رشن كردم ديدم داره غذا ميخوره
    مثله اينكه كاسكو من هنوز ساعتش رو افريقا تنظيم هست شايدوقت نهارش بود
    شرمنده بخاطر همين امروز كلا خواب بودم وتوسايت نتونستم بيايم
    ديشب كاور را نگذاشتم و پرده هاي پنجره را كشيدم
    فعلا همين مراحل انجام ميدهم وكاور هم نميگذارم
    پر ارايي هم ديدم بعضي مواقع ميكنه وبا تيكه چوب يا ظرف ته قفسش بازي ميكنه يك اسباب بازي هم كه قبلا گذاشتم خيلي كم باهش بازي ميكنه
    همين ظرف ته قفس كه خودش بازي مي كنه روش فضله كرده وكثيف هست اما من نتونستم هنوزاين ظرف كثيف را بردارم خيلي ترسو هست تا كه بخواهم دست تو قفسش بكنم وظرف را بردارم
    شروع به قار كشيدن وخودشو اينطرف وانطرف قفس ميكوبه بهر حال چارهاي نيست بايد سريع ظرف را بيرون بياورم
    باشه من زير نظرش دارم واگه مورد مشكوكي ديدم خبر ميدهم صبحي همين كه زير قفسش پر نديدم كلي خوشحال شدم خدا كنه ديگه شروع نكنه
    باتشكر

ويرايش: ظرف غذا كثيف را با خا موش كردن چراغ از تو قفس بيرون اوردم وكمي هم اسباب بازي ها را نزديك قفس اوردم

سلام

نیازی نیست که بیدار بمونید تا هر صدایی اومد به سمتش برید . اگه اون بخواد پری رو خراب کنه با اومدن شما ( یکی از عوامل استرس ) از این کار دست برنمی داره . پس شب بذارید هم خودش خوب بخوابه هم خودتون بخوابید با خیال راحت چون مطمئنا اون لحظه کاری از دست شما بر نمیاد . اکثر افرادی که طوطیشون پرکنه یا پرجوی می کنه ، روزا تقریبا می تونن کنترلشون کنن ولی شبا هیچ کاری از دستشون برنمیاد .
    معمولا شبا گرسنشون میشه و غذا می خورن .

همونا که بازی می کنه باهاشون کافیه . بازم می گم عجله نکنید برای نزدیک کردن اسباب بازی .

کار خوبی کردید ظرف رو برداشتید

منم امیدوارم دیگه شروع نکنه . ما رو بی خبر نذارید .

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    9278
    سلام سپيده جان

امروز صبح يك پر كف سيني ديدم فكر كنم اين پر ريشه داشت عكس پر را ضميمه ميكنم
    البته ديروز براي تعويض اب كمي قفسش تكان خورد كه خيلي ترسيد شايد به اين دليل بود
    تا زماني كه اين كاسكو استرس و ترس داشته باشه فكر ميكنم به اين كارش ادامه بدهد
    در ضمن ديروز يكي دو بار ديدم تو قفس سريع بال ميزنه شايد ورزش ميكرد چون كاسكوي قبلي هم كه داشتم بعضي مواقع بال ميزد
    صبحي خواستم يواش يواش نزديك قفس بشوم واسباب بازي ها را جلوتر ببرم براي اولين بار البته نشسته تا فاصله يك نيم متري جلو رفتم كه از جاش تكان نخورد بعد از گذشت 10 دقيقه حتي چندتا سوت وصدا نامفهوم هم داد من ديدم كه راحته از نزديكتر كردن اسباب بازي منصرف شدم
    اطراف كاسكو هم كه گفته بوديد شايد از وسايل اطرافش بترسه يك عكس از محيط اطرفش هم مي گذارم ببيند مشكلي نداره

باتشكر

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام سپيده جان

در ضمن ديروز يكي دو بار ديدم تو قفس سريع بال ميزنه شايد ورزش ميكرد چون كاسكوي قبلي هم كه داشتم بعضي مواقع بال ميزد
    صبحي خواستم يواش يواش نزديك قفس بشوم واسباب بازي ها را جلوتر ببرم براي اولين بار البته نشسته تا فاصله يك نيم متري جلو رفتم كه از جاش تكان نخورد بعد از گذشت 10 دقيقه حتي چندتا سوت وصدا نامفهوم هم داد من ديدم كه راحته از نزديكتر كردن اسباب بازي منصرف شدم
    اطراف كاسكو هم كه گفته بوديد شايد از وسايل اطرافش بترسه يك عكس از محيط اطرفش هم مي گذارم ببيند مشكلي نداره

باتشكر

ارتفاع قفس از زمین خیلی کمه ممکنه همین باعث استرسش بشه

حداقل 1 متر از زمین باید بالاتر باشه

و حتی چون وحشیه کمی باید از دید شما هم بالاتر بگذاریدش تا به مرور عادت کنه

قفسش چیه؟ به نظر کوچیک میاد

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام سپيده جان

باتشكر

سلام . این پر با ریشه نیست . فقط از نزدیک ریشه خرابش کرده .

همونطور که خانم نفیسه گفتن ارتفاع قفس خیلی کمه . من فکر می کردم حتما دیگه تا اندازه هست که چشماتون رو در رو بشه با هم . ارتفاع قفس رو جوری تغییر بدید که بالاتر از شما باشه . حتی اگه برای چند لحظه بترسه . برای اینکه همین ارتفاع کم باعث ترس زیادش میشه .

محیط اطراف قفس هم خوبه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    9278
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    ارتفاع قفس از زمین خیلی کمه ممکنه همین باعث استرسش بشه

حداقل 1 متر از زمین باید بالاتر باشه

و حتی چون وحشیه کمی باید از دید شما هم بالاتر بگذاریدش تا به مرور عادت کنه

قفسش چیه؟ به نظر کوچیک میاد
    سلام دوست عزيز
    ممنون از راهنمايتون
    60تا70 سانت قفسش از زمين فاصله داره اما چون وحشي بود و به خودش اسيب ميزد من ديگه دست به قفسش نزدم الان خودم هم به اين نتيجه رسيدم هر چه بالاتر باشه ترسش كمتره
    مثلا من براي اب و غذا بايد از فاصله 2يا3متري ديگه نشسته به طرف قفس بروم اگر ايستاده بروم ميترسه
    اگر هم الان بخواهم دست به قفسش بزم قفس را بالاتر ببرم باز دوباره خودشو به قفس ميكوبه بهرحال قفس را تا شب اگر تونستم ميز يا چهار پايه بزرگتري پيدا كنم حتما بالاتر مي گذارم
    امروز فكر ميكنم ترسش از من كمتر شده
    قفسش هم مناسبه چون عكس از فاصله دور گرفتم كوچك مشخص ميشه قفس1033 هست
    باتشكر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    9278
    سلام
    الان ارتفاع مناسبه؟؟؟
    ميز تكي بزرگ يا چهار پايه تو خونه پيدا نكردم
    اگر مناسب هست من عصري بيرون بروم يك حلقه يا ميخ .. مانند اويزان كردن تابلو به ديوار بكوبم قفس را نگه داره كه خيالم از سقوط قفس به پايين راحت بشود
    شايد يك چهار پايه فلزي برايش ساختم
    كاور روش كشيدم وقفس را بالاتر بردم اصلا هم نترسيد

باتشكر
    ویرایش توسط aassww : 1st August 2012 در ساعت 04:25 PM دلیل: اصلاح متن

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    می تونید از پرش عکس بذارید ؟؟ تا حالا پری که ریش ریش شده باشه کف قفس دیدید ؟؟

اون کرکهای سفیدی که میریزه ازش کاملا طبیعیه .

شما با دست براش نگه دارید میوه ها یا غذاهای دیگرو . روزای اول یا شاید تا یه مدت ممکنه غذا رو تیکه تیکه کنه بندازه . ولی بعد می خوره . تخمه رو سعی کنید در روز کمتر بهش بدید . نه اینکه یهو قطع کنید . اگه خیلی زیاد در اختیارش باشه غذاهای دیگرو نمی خوره . چون سیرش می کنه. اصلا گرسنش نذارید . ولی کمش کنید یکم . تا اینکه به تدریج از غذاییش حذفش کنید . وقتی روی قفس نشسته غذاهای دیگرو با دست بهش بدید .

3 ماه پیش شماست پس یگه باهاش کار کنید که روی دستتون بیاد . که دیگه اینقدر با بالش برای قفس رفتنش تلاش نکنید . تاپیک های آموزش روی دست آوردن طوطی رو مطالعه کنید . اگه کلا زیاد بیرون نگهش میدارید یه سری ظرفا هست که میشه بیرون قفس نصب کرد . از اونا تهیه کنید تا بیرون قفس گرسنه نمونه .

براش اسباب بازی چوبی هم بخرید .

صدای شما واضح تر و نزدیک تره برای چی از صدای یه کاسکوی دیگه استفاده کنید ؟ خودتون باهاش در روز تمرین کنید اگه می خواین زودتر به حرف بیاد.
    اینم عکس از یکی از پرهاش که امروز کف قفس بود

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    پر ها سالمه و به نظر نمیاد کنده شده باشه...قطع نشده و به صورت طبیعی از غلاف خارج شده
    ریشه پر نشون میده که پر قدیمی و مال پارساله...الانم هوا گرمه و فصل تو لک رفتن کاسکو هست.پس همه چیز طبیعیه و جای نگرانی ینست بیخود اینقدر حساس نباشید رو این موضوعات چون بد تر میشه

موفق باشید

صفحه 517 از 1238 نخستنخست ... 174174674984995005015025035045055065075085095105115125135145155165175185195205215225235245255265275285295305315325335345355365676171017 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)