مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط aassww نمایش پست ها
    سلام سپيده خانم
    خسته نباشيد
    نه پرها از ريشه بيرون نيومدند
    پرهايا جويده شدند يا اينكه شكستند
    اين عكس پرهاي ديروز صبح هست امروز هم يكي از پرهاي دمش را داخل سيني ديدم

در ضمن پرهاي سينه و بالها همه سالم ودست نخورده هستند
    هیچ اثری از ریشه پر تو قفس ندیدین ؟؟ بعضی وقتا که پر از ریشه میوفته خودشون ریشه اون رو میجون و خراب می کنن . جز این پرها چیز دیگه ندیدین؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    9278
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    هیچ اثری از ریشه پر تو قفس ندیدین ؟؟ بعضی وقتا که پر از ریشه میوفته خودشون ریشه اون رو میجون و خراب می کنن . جز این پرها چیز دیگه ندیدین؟
    نه نديدم شايد هم من درست توجه نكردم
    كلا از كجا مشخص ميشود كه كاسكو پر كن شده ؟؟مثلا تو يك روز چند پر ميكنه يكي دوتا پر يا بيشتر
    مگر كاسكو 9ماه سن و وحشي پر كن ميشود؟؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام اقاي اژيده
    خسته نباشيد
    در مورد بيماري كاسكو منظور شما اينه كه احتمال داره اين ويروس ها و بيماريها بصورت پنهان در بدن كاسكو باشه كه با گذشت زمان بيمار بشوند وباعث مرگ بشود
    الان كاسكو خوب شده ومدفوع هم عادي هست البته خيلي كم مثلا تو 5 روز شايد دوبار اسهال شده كه فكر ميكنم مشكلي نباشه بخاطر استرس وتغزيه باشه
    فقط از ديروز صبح تو سيني قفسش2تا پر دم ويك پر از بالاش ديدم و امروز هم يك پر از دمش ديدم ازيكي از دوستان پرسيدم گفتند كه كاسكوي وحشي پر كن نميشود شايد بدليل اينكه قبلاكاسكو خودشو به قفس كوبيده پرها شكسته شده باشند يا پرهاش از جايي گير ميكنند
    نظر شما در مورد پرها چيه؟؟؟
    در ضمن كاسكوي من اولي كه دور چشماش تغيير رنگ داده ودودي شده هنوز هم خطر داره؟؟
    باتشكر
    سلام

کاسکو وحشی هم پرکن میشه
    فقط فرقش اینه که به دلیل افسردگی ناشی از عدم توجه صاحبش پر کن نمیشه...همین!!!!
    وگرنه اونقدر زیادن کاسکو های وحشی که در اثر رفتار خشن انسان ، ترس ، تحقیر شدن و تعرض جسمی و ناراحتی های اعضاب و ... پرکن شدند که حد نداره . همین الان من 1 دونه دارم!قار میزنه ولی پرکنه

بله ویروس به صورت پنهان و نهفته در بدن طوطی ممکنه وجودداشته باشه تا در اولین فرصت(ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن طوطی به 1001 دلیل) علائم بیماری نمایان بشه.لزوما اینطور نیست ولی اگر باشه جوجه های کم سن خیلی بیشتر در معرض خطر هسنتد

هر آبکی شدن مدفوعی اسهال به اون معنی خطرناک نیست
    استرس ، خوردن آب و مایعات ، میوه های اصطلاحا سرد و .. همگی میتونه سبب بروز حالتی شبیه به اسهال باشه

الان فصل گرماست و کاسکوی شما میتونه تو لک و یا دوره پر ریزی باشه ولی این عکسایی که گذاشتید هم کمی مشکوکه!!!پر از قلاف و کامل در نیومده....بلکه قبل از ریشه بریرده و قطع شده.اگر باز هم مشاهده کردید عکس بزارید

موفق باشید
    بابک آژیده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    با سلام....آرام طوطی خاکستری من بعضی چیزها رو می خوره نمی دونم براش مضره یا نه اگه کمک کنید ممنون می شم...
    تربچه
    شربت خاکشیر
    دونه هندونه رو در می یاره میخوره
    گوجه فرنگی

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARAM نمایش پست ها
    با سلام....آرام طوطی خاکستری من بعضی چیزها رو می خوره نمی دونم براش مضره یا نه اگه کمک کنید ممنون می شم...
    تربچه
    شربت خاکشیر
    دونه هندونه رو در می یاره میخوره
    گوجه فرنگی
    سلام فهیمه جون

تربچه : مشکلی نداره میتونه بخوره . فقط هر روز بهش نده .

شربت خاکشیر : تو شربت از شکر و گلاب استفاده میشه ( البته نمی دونم شما چجوری درست می کنید ). شکر که برای طوطی خوب نیست . گلاب رو نمی دونم ،برای جلوگیری از پرکنی بعضی ها به پر طوطی گلاب اسپری میکنن ولی نمی دونم طوطی می تونه گلاب بخوره یا نه . خود خاکشیر هم بیشتر مصرف دارویی داره و من نه جایی خوندم و نه جایی شنیدم که به طوطی خاکشیر بدن .

دونه هندونه : می تونه بخوره . ولی درصد چربیش فقط 2 درصد از تخمه آفتاب گردان کمتره پس باید به مقدار کم به طوطی داده بشه

گوجه فرنگی : گوجه فرنگی خاصیت اسیدی داره و بعضی ها می گن به خاطر همین خاصیت نباید به طوطی داد . بعضی از طوطی ها ممکنه به شدت به اسید گوجه حساسیت نشون بدن . دلیل اینکه به این نتیجه رسیدن حساسیتی بود که یه کاکادو به گوجه نشون داد و گوجه باعث شده بود که اون طوطی زخم معده بگیره . اما بعضی جاها می گن می تونید بدید ولی باید مواظب باشید چون ساقه و برگش به شدت سمیه برای طوطی ها و قسمت های سبز میوه رو باید جدا کرد .بهتره یا ندی بهش یا اگه میدی خیلی خیلی کم .

نکته خیلی مهم : اگه میگیم مقدار کمی از یه غذا رو به طوطی بدین ، این مقدار کم به اندازه سر طوطی نیست به اندازه چشم طوطیه .

موفق باشی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    9278
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

کاسکو وحشی هم پرکن میشه
    فقط فرقش اینه که به دلیل افسردگی ناشی از عدم توجه صاحبش پر کن نمیشه...همین!!!!
    وگرنه اونقدر زیادن کاسکو های وحشی که در اثر رفتار خشن انسان ، ترس ، تحقیر شدن و تعرض جسمی و ناراحتی های اعضاب و ... پرکن شدند که حد نداره . همین الان من 1 دونه دارم!قار میزنه ولی پرکنه

بله ویروس به صورت پنهان و نهفته در بدن طوطی ممکنه وجودداشته باشه تا در اولین فرصت(ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن طوطی به 1001 دلیل) علائم بیماری نمایان بشه.لزوما اینطور نیست ولی اگر باشه جوجه های کم سن خیلی بیشتر در معرض خطر هسنتد

هر آبکی شدن مدفوعی اسهال به اون معنی خطرناک نیست
    استرس ، خوردن آب و مایعات ، میوه های اصطلاحا سرد و .. همگی میتونه سبب بروز حالتی شبیه به اسهال باشه

الان فصل گرماست و کاسکوی شما میتونه تو لک و یا دوره پر ریزی باشه ولی این عکسایی که گذاشتید هم کمی مشکوکه!!!پر از قلاف و کامل در نیومده....بلکه قبل از ریشه بریرده و قطع شده.اگر باز هم مشاهده کردید عکس بزارید

موفق باشید
    بابک آژیده
    سلام اقاي اژيده
    ممنون از را هنمايتان
    خدا رو شكر امروز پري نكنده بود فكرميكنم به دليل اينكه اويل خيلي وحشي بود وخودشو به قفس ميكبويد پرهش شكسته باشند
    فقط خيلي زيادعطسه ميزنه هر زمان كه از كنارش رد شدم بعد از يه لحظه عطسه زد مثلا امروز تو 10 دقيقه 3تا عطسه زد
    اين بخاطر پودري كه از بدن بلند ميشه هست
    چون كاسكو هيج مشكلي نداره كاملا سالمه وابريزش بيني هم نداره
    اين پرنده تا اين سه چهارماه بگذرونه وبزرگتر بشه خيالم راحت نميشه خيلي اشتباه بزرگي كردم كه كاسكو چشم سياه اونم پرورشي خريدم
    حرفه اي هاي پرنده ميگن از بين 10 تا جوجه چشم سياه 7تاشون ميميرند من بي تجربه كه جاي خود داره
    با تشكر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام اقاي اژيده
    ممنون از را هنمايتان
    خدا رو شكر امروز پري نكنده بود فكرميكنم به دليل اينكه اويل خيلي وحشي بود وخودشو به قفس ميكبويد پرهش شكسته باشند
    فقط خيلي زيادعطسه ميزنه هر زمان كه از كنارش رد شدم بعد از يه لحظه عطسه زد مثلا امروز تو 10 دقيقه 3تا عطسه زد
    اين بخاطر پودري كه از بدن بلند ميشه هست
    چون كاسكو هيج مشكلي نداره كاملا سالمه وابريزش بيني هم نداره
    اين پرنده تا اين سه چهارماه بگذرونه وبزرگتر بشه خيالم راحت نميشه خيلي اشتباه بزرگي كردم كه كاسكو چشم سياه اونم پرورشي خريدم
    حرفه اي هاي پرنده ميگن از بين 10 تا جوجه چشم سياه 7تاشون ميميرند من بي تجربه كه جاي خود داره
    با تشكر
    عطسش تیک عصبیه و اهمیت نداره...به مرور و ریختن ترسش این مشکل هم بر طرف خواههد شد
    دیگه خریدید و کاریش نمیشه کرد انشالله که زنده میمونه
    حتما رطوبت رو به بالای 50% و دما رو هم گرم گرم نگهدارید
    ویتامین c به صورت روزانه تو غذاییش تاثیر بسزایی در تقویت سیستم ایمنی بدنش داره
    ابدا نزدیکش نشید و از اعمال هر گونه استرس بهش اکیدا خود داری کنید.به هیچ عنوان از قفس خارجش نکنید و دست هم داخل قفس نکنید.فقط آب ، غذا عوض کنید و تا 1 ماه اصلا کاری به کارش نداشته باشید

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    4998
    با سلام و خسته نباشید طوطی من نیمه رامه یعنی از دست غذا می گیره ولی اجازه نمیده به هیچ عنوان لمسش کنیم من چند تا مقاله راجع به حوله پیچ کردن تو کتاب و سایت های مختلف خوندم( بعضی جاها گفته مخصوص طوطی های اهلیه بعضی جاها هم گفته به اهلی شدن طوطی کمک میکنه- مقاله ای که تو همین سایت بود می گفت برای طوطی های اهلیه-کمی گیج شدم) می خواستم بدونم آیا الان می شه اون رو حوله پیچ کرد؟ یا حوله پیچ کردن برای طوطی های رامه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط sweetbasil نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید طوطی من نیمه رامه یعنی از دست غذا می گیره ولی اجازه نمیده به هیچ عنوان لمسش کنیم من چند تا مقاله راجع به حوله پیچ کردن تو کتاب و سایت های مختلف خوندم( بعضی جاها گفته مخصوص طوطی های اهلیه بعضی جاها هم گفته به اهلی شدن طوطی کمک میکنه- مقاله ای که تو همین سایت بود می گفت برای طوطی های اهلیه-کمی گیج شدم) می خواستم بدونم آیا الان می شه اون رو حوله پیچ کرد؟ یا حوله پیچ کردن برای طوطی های رامه؟
    سلام

نه خیلی زوده و هنوز به شما اطمینان نداره...با این کار فقط اطمینانش به شما کمتر میشه
    صبر کنید تا اونقدر رام و اهلی بشه که از لمسش شدن توسط دست شما نترسه

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    9278

4

سلام اقاي اژيده
    خسته نباشيد
    بخدا خودم خجالت ميكشم كه دوباره مزاحم شما شدم اينشالله اين دفعه اخر باشه
    چند روز پيش گفتم كه3يا4تا پر دم در سيني پايين ديدم كه مثل اينكه پرها شكسته باشند ويا قيچي شده باشند
    ديروز و امروز چندتا پر كف سيني بود كه بعضي ها ريش ريش شده بودند
    پرهاي تيكه تيكه(ريش ريش) شده را به احتمال 99 درصد كاره خود كاسكو هست چون اين پرها هيچ كدام از ريشه بيرون نيومده بودند
    اين خطرناكه؟؟؟؟ وكاسكوي من دچار بيماري پر كني شده
    ديشب تا وقتي چراغها را خاموش كردم دقت كرد پري در سيني زير نديدم مثله اينكه اين اتفاق زمان خواب رخ ميدهد
    كاسكويي كه دچار بيماري خطرناك پركن ميشه پرها را ميجوه يا از ريشه بيرون مياره بيشتر تاپيك هاي كه مشاهده كردم اول از سينه شروع به پركني ميكنند اما پرهاي سينه كاسكو من سالم هست
    خودم فكر ميكنم بعلت اينكه قبلا خودشو به قفس كوبيده يا اينكه از قفس بالا ميره پرهاي دمش به قفس گير ميكنه شكسته وضعيف ميشوند و زمان پرارايي
    پرهاي شكسته وضعيف دمش كنده ميشوند

در ضمن امروز قطره ضد استرس تابرينل
    2 تا اسباب بازي
    بلوك معدني
    يك عدد تاب براي داخل قفس سفارش دادم
    در صورتي كه دچار بيماري پركني شده باشه ايا چيز ديگري براي درمان پرها واسترس نياز داره؟؟؟؟؟

امروز مثله اينكه اپلود سنتر كمي مشكل داشت بنابراين جاي ديگري عكس ها را اپلود كردم
    اين عكس پرها و دم كاسكو

...

صفحه 515 از 1238 نخستنخست ... 154154654964974984995005015025035045055065075085095105115125135145155165175185195205215225235245255265275285295305315325335345656151015 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)