کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    nadaram
    شماره عضویت
    9265
    1سالش 800 تومنه؟
    می شه یه ادرس به من بدین؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    دوستان عزیز سلام
    امیدوارم این تابستان گرم به همه خوش بگذره
    دو تا سئوال داشتم : اول اینکه مدفوع شیلا کوچولوی من کمی حباب هوا داره اول فکر کردم کف آلوده ولی همین الان که مقاله کف آلود بودن فضله طوطی و کاسکو رو خوندم متوجه شدم که کف آلود نیست(اونطوری که توی عکس نشون میده نیست ) گاهی یکی دوتا و گاهی سه چهارتا حباب هوا داخلش هست و گاهی هم کاملاً سالمه درضمن رنگ و حالتش هم طبیعه ولی این حباب ها کمی نگرانم کرده چون سنش کمه میترسم مریض شده باشه بنظرتون دلیلش چیه ؟
    سئوال دوم : حرکات تند و سریعی که طوطی به سرش میده بابت چیه ؟ من احساس میکنم بعضی روزها خیلی اینکار رو انجام میده .مدام و پشت سرهم طوری که فکر میکنم الان که سرش گیج بره و بیفته .آخه مثل حالتی که آدم سرگیجه داره و کمی سرش رو محکم تکون میده که کمی حالش جا بیاد .
    لطف میکنید اگه راهنماییم کنید .
    با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZKARIMI نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    امیدوارم این تابستان گرم به همه خوش بگذره
    دو تا سئوال داشتم : اول اینکه مدفوع شیلا کوچولوی من کمی حباب هوا داره اول فکر کردم کف آلوده ولی همین الان که مقاله کف آلود بودن فضله طوطی و کاسکو رو خوندم متوجه شدم که کف آلود نیست(اونطوری که توی عکس نشون میده نیست ) گاهی یکی دوتا و گاهی سه چهارتا حباب هوا داخلش هست و گاهی هم کاملاً سالمه درضمن رنگ و حالتش هم طبیعه ولی این حباب ها کمی نگرانم کرده چون سنش کمه میترسم مریض شده باشه بنظرتون دلیلش چیه ؟
    سئوال دوم : حرکات تند و سریعی که طوطی به سرش میده بابت چیه ؟ من احساس میکنم بعضی روزها خیلی اینکار رو انجام میده .مدام و پشت سرهم طوری که فکر میکنم الان که سرش گیج بره و بیفته .آخه مثل حالتی که آدم سرگیجه داره و کمی سرش رو محکم تکون میده که کمی حالش جا بیاد .
    لطف میکنید اگه راهنماییم کنید .
    با تشکر
    سلام خانم کریمی

حباب در مدفوع اگر طولانی و همیشگی باشه نشانه بیماری های زیادی میتونه باشه ولی اگر موقتی و اتفاقی هست مشکلی نداره

تکان دادن سرش رو هم اگر بتونید فیلم بگیرید خیلی بهتر میشه قضاوت کرد ولی معمولا از بازیگوشیه...

ارادت
    آژیده

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام خانم کریمی

حباب در مدفوع اگر طولانی و همیشگی باشه نشانه بیماری های زیادی میتونه باشه ولی اگر موقتی و اتفاقی هست مشکلی نداره

تکان دادن سرش رو هم اگر بتونید فیلم بگیرید خیلی بهتر میشه قضاوت کرد ولی معمولا از بازیگوشیه...

ارادت
    آژیده

جناب آژیده با سلام و تشکر از توجهتون
    در مورد سر تکون دادنش سعی میکنم یه فیلم بزارم تا نظرتون رو بهم بگید.
    اما درمورد حباب در فضله اش این حالت تازه ایجاد شده و در طول روز گاهی هست و گاهی نیست.رنگ مدفوع و مقدار ادرار طبیعیی.غذا خوردن ، بازی و شیطنتش هم تغییری نکرده.البته چند روز اخیر رفته بودیم شمال و اونجا چون کمی بدغذایی میکرد تعداد بیشتری بادام زمینی بهش دادم(معمولا روزی 1عدد میدم ولی اونجا شاید 3تا4 دونه میخورد)ممکنه از این باشه یعنی ممکنه که بادام براش ایجادنفخ کرده باشه در ضمن کمی حالت فضله اش کش دار شده. (ببخشیدا)
    با تشکر مجدد از راهنماییهای شما

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZKARIMI نمایش پست ها
    جناب آژیده با سلام و تشکر از توجهتون
    در مورد سر تکون دادنش سعی میکنم یه فیلم بزارم تا نظرتون رو بهم بگید.
    اما درمورد حباب در فضله اش این حالت تازه ایجاد شده و در طول روز گاهی هست و گاهی نیست.رنگ مدفوع و مقدار ادرار طبیعیی.غذا خوردن ، بازی و شیطنتش هم تغییری نکرده.البته چند روز اخیر رفته بودیم شمال و اونجا چون کمی بدغذایی میکرد تعداد بیشتری بادام زمینی بهش دادم(معمولا روزی 1عدد میدم ولی اونجا شاید 3تا4 دونه میخورد)ممکنه از این باشه یعنی ممکنه که بادام براش ایجادنفخ کرده باشه در ضمن کمی حالت فضله اش کش دار شده. (ببخشیدا)
    با تشکر مجدد از راهنماییهای شما
    سلام

حباب در مدفوع یکی از علائم بیماری PDD یا عفونت پیش معده هست
    ولی در کنار حباب معمولا غذای هضم نشده هم دیده میشه که در مورد طوطی شما صدق نمیکنه

گرمازدگی ، ورج و وورجه و پریدن های ناگهانی و ... میتونه یکی از عوامل بروز این حالت باشه که باید سریع رفع بشه
    اگر طولانی شد حتما ببرید دامپزشک ببینه

موفق باشید
    Common Diseases in Pet Birds
    Undigested food in Parrotlet droppings - help? - Avian Avenue
    Bird Poop Question

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    9278
    باسلام
    خسته نباشيد

كاسكومن خيلي وحشي هست از من و كلا از ادم خيلي ميترسه
    توضيحات كاملتر:
    مگر كاسكوي حلقه پا پروشي نبايد رام باشه؟؟؟بخاطر همين حلقه كه مشخص ميشود پرورشي و حتي گرانتر هست حلقه هم از جنس فلز خوبه معلوم ميشه كه از همان جوجگي پاش كردن والان بيرون نمياد منظورم اينه كاره فروشنده داخل ايران نيست

من يك كاسكو چشم سياه حلقه پا 14روزي هست كه در كرمان خريدم البته اولي داره دور چشماش كمي دودي ميشه فكر ميكنم 9 ماهي داشته باشه منزل اوردم و روي يك ميز 70 سانتي طرف ديوار گذاشتم روز سوم اسهال سبز زنگ داشت كه خدا راشكر با كمك دام پزشك بهترشد
    الان كاملا خوب شده .
    اما مشكلي كه اين كاسكو داره خيلي وحشي واسترس داره واز ادم ميترسه خيلي زياد هست طوري كه بعد با گذشت 14 روز هنوز هر زمان براي تعويض اب غذا بطرف قفس ميرم خودشو ميكوبه به قفس و قار ميزنه يعني تو 14 روز زياد فرقي نكرده ميترسم با كوبيدن خودش به قفس مشكلي برايش پيش بياد قبلا هم كاسكوي2ساله وحشي رام كردم سخن گو شد اما متا سفانه بيماري كلاميدوس گرفت و مرد هنوزتا يادم مياد ناراحت ميشم خيلي دوستش داشتم.
    امااين يكي كاسكو را نميخوام از دست بدهم براي همين بيشتر تاپيك ها كاسكو كه مربوط به تغزيه ..بيماري و درمان ..رام كردن كاسكو .فروم ها را مطالعه كردم اما اين كاسكو خيلي وحشي هست حتي من كاري باهش نكردم فقط روزي كه خريدم پرنده فروش پرهاش كوتاه كرد كه خيلي ترسيد وقار زد اما موقع پر كوتاه كردم من حتي امدم بيرون كه منو نبيه كينه داشته باشه

توقع هم ندارم كاسكوي كه 14 روز به خونه اوردم قار نكشه رو دست بياد سر بده و ميدونم شايد 4 ماه هم طول بكشه تا كاسكو رام بشه
    اگر بعد 14 روز فقط قار ميزد مشكلي نبود اما نه اينكه فوررا از فاصله 3متري من فورا از ديوار قفس بالا بره وبعضي موقع ها كه خيلي هم زياده

خودش اينور اونور قفس بزنه
    بنطر شما اينكار كاسكو طبيعي وعادي هست مشكلي نداره با گذشت زمان بهتر ميشود؟؟؟؟ بايد هنوز صبر كنم؟؟؟
    يا نه با مشورت يكي از دوستان اگر تا 20 روز ديگربازهم وحشي بود ديگه كمي گرسنگي بدم تا بهتر بشه مانند همان تاپيك غذا گرفتن از دست بمدت3روز هر روزي 4يا5 ساعت گرسنگي بدم شايد موقع غذا دادن ازمن نترسه ؟؟؟

يا اينكه از فردا سعي كنم در طي چند روز سانيتيمتري نزديك قفس بشوم؟؟؟چون ديروز خودم هيمن كار را كردم كمي نزديك قفس شدم حدود 2متر فورا از قفس بالا رفت اما بعد از 10 دقيقه فهميد كه كارش ندارم يواش يواش خودش پايين امد و روي چوب نشست اما خيلي احتياط ميكرد خودم فكر ميكنم اينكار به احتمال زياد جواب ميده
    يا اينكه قطره انتي استرس بخرم بهش بدم
    راستي در مورد تغزيه هم تخمه وبادام زميني و روزي يك سيب كوچك هميشه تو دونه خوريش هست علاوه بر اينها نخود لوبيا عدس ماش گندم همه را پخته داخل فريزر گذاشتم وهر روز يا يك روز درميان دريك ظرف جدا گرم ميكنم بهش ميدم بلال هم دو دفعه بهش دادم و هويج هم بهش ميدادم كه تو يكي از تاپيك ها خوندم كه زياد براي كاسكو خيلي خوب نيست ديگه بهش ندادم البته هنوز سبزي جات را ندادم اما بعدا سبزي جات بهش ميدم
    وسعي ميكنم تا يكي دو ماه اينده هم تخمه كه چربه كم كنم وبجاش حبوبات وسبزي بيشتر بخوردش بدم
    اگر از نظر تغزيه فعلا چيزي ميخواد لطف راهنمايي كنيد؟؟؟؟
    درضمن چند روز قبل ديدم داره با ظرف كوچكي كه براي حبوبات خريدم بازي ميكنه و ميجوه كه فورا يك تيكه چوب را تميز شستم بهش دادم كه خيلي هم جويدتش بازي كرد كه ديروز رفتم يك اسباب بازي چوبي برايش خريدم كه صبحي تو قفسش گذاشتم هنوز باهش بازي نكرده
    قفسش هم 1033 بزرگ هست
    فعلافقط بخاطر وحشي بودن خيلي زياد وترس از من كه از قفس بالا ميره نگرانم كرده چون بعضي موقع هاخودشو ميكوبه به قفس
    بخدا تجربه زيادي ندارم كه ايا اينقدر وحشي بودن عاديه يا كم كاري اشتباه از طرف من هست بايد بيشتر در كنارش باشم كه به من عادت كنه من تو اين 14روز خيلي طرفش نرفتم فقط براي تعويض اب غذا روزنامه زيرش روزي دو سه بار رفتم
    البته صبحها و عصر ها سوت ميزنه
    دوستان عزيز منتظر نظر شما هستم خواهشا راهنماييم كنيد
    شرمنده كه سرتان را به درد اوردم

ویرایش توسط sepideh : 26th July 2012 در ساعت 09:23 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    خیلی وقتا پرورشی های واقعی هم در طی مسیر و با رفتار های خشونت آمیزی که باهاشون میشه کاملا اطمینانشون رو نسبت به انسان از دست میدن
    در ضمن فار های بزرگ حلقه رو در سنین پایین پای جوجه طوطی میکنن و میزارن والدینش همچنان به اون ها غذا بدن....جوجه کاسکو بزرگ میشه و حلقه دیگه از پاش در نمیاد ولی باز هم با انسان رابطه خوبی ندار

این از حلقه...

اشتباه بزگری کردید کاسکو چشم سیاه خریدید چون بسیار بسیار حساس هستند و در ضمن اگر ویروس هایی مثل pbfd و پولیوما و ... داشته باشن کاری از دست شما و دامپزشک ساخته نیست.همون کلامیدیا یا تب طوطی که کاسکو قبلی شما رو هم کشته درمانش در مورد کاسکو چشم سیاه بسیار سخت و اغلب با شکست همراهه

کوتاه کردن پر هاش در حالتی که این همه استرس داره کار بسیار اشتباهیی بوده...یکی از دلایل وحشی بودنش و ترسش همین کاریه که باهاش کردید...چه لزومی داشته پر هاش کوتاه باشه فعلا؟
    شما تا 2 ماه نه از قفس خارجش کن نه حمامش ببر و نه دستتتو تو قفس کن

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط aassww نمایش پست ها
    باسلام
    خسته نباشيد

كاسكومن خيلي وحشي هست از من و كلا از ادم خيلي ميترسه
    توضيحات كاملتر:
    مگر كاسكوي حلقه پا پروشي نبايد رام باشه؟؟؟بخاطر همين حلقه كه مشخص ميشود پرورشي و حتي گرانتر هست حلقه هم از جنس فلز خوبه معلوم ميشه كه از همان جوجگي پاش كردن والان بيرون نمياد منظورم اينه كاره فروشنده داخل ايران نيست

من يك كاسكو چشم سياه حلقه پا 14روزي هست كه در كرمان خريدم البته اولي داره دور چشماش كمي دودي ميشه فكر ميكنم 9 ماهي داشته باشه منزل اوردم و روي يك ميز 70 سانتي طرف ديوار گذاشتم روز سوم اسهال سبز زنگ داشت كه خدا راشكر با كمك دام پزشك بهترشد
    الان كاملا خوب شده .
    اما مشكلي كه اين كاسكو داره خيلي وحشي واسترس داره واز ادم ميترسه خيلي زياد هست طوري كه بعد با گذشت 14 روز هنوز هر زمان براي تعويض اب غذا بطرف قفس ميرم خودشو ميكوبه به قفس و قار ميزنه يعني تو 14 روز زياد فرقي نكرده ميترسم با كوبيدن خودش به قفس مشكلي برايش پيش بياد قبلا هم كاسكوي2ساله وحشي رام كردم سخن گو شد اما متا سفانه بيماري كلاميدوس گرفت و مرد هنوزتا يادم مياد ناراحت ميشم خيلي دوستش داشتم.
    امااين يكي كاسكو را نميخوام از دست بدهم براي همين بيشتر تاپيك ها كاسكو كه مربوط به تغزيه ..بيماري و درمان ..رام كردن كاسكو .فروم ها را مطالعه كردم اما اين كاسكو خيلي وحشي هست حتي من كاري باهش نكردم فقط روزي كه خريدم پرنده فروش پرهاش كوتاه كرد كه خيلي ترسيد وقار زد اما موقع پر كوتاه كردم من حتي امدم بيرون كه منو نبيه كينه داشته باشه

توقع هم ندارم كاسكوي كه 14 روز به خونه اوردم قار نكشه رو دست بياد سر بده و ميدونم شايد 4 ماه هم طول بكشه تا كاسكو رام بشه
    اگر بعد 14 روز فقط قار ميزد مشكلي نبود اما نه اينكه فوررا از فاصله 3متري من فورا از ديوار قفس بالا بره وبعضي موقع ها كه خيلي هم زياده

خودش اينور اونور قفس بزنه
    بنطر شما اينكار كاسكو طبيعي وعادي هست مشكلي نداره با گذشت زمان بهتر ميشود؟؟؟؟ بايد هنوز صبر كنم؟؟؟
    يا نه با مشورت يكي از دوستان اگر تا 20 روز ديگربازهم وحشي بود ديگه كمي گرسنگي بدم تا بهتر بشه مانند همان تاپيك غذا گرفتن از دست بمدت3روز هر روزي 4يا5 ساعت گرسنگي بدم شايد موقع غذا دادن ازمن نترسه ؟؟؟

يا اينكه از فردا سعي كنم در طي چند روز سانيتيمتري نزديك قفس بشوم؟؟؟چون ديروز خودم هيمن كار را كردم كمي نزديك قفس شدم حدود 2متر فورا از قفس بالا رفت اما بعد از 10 دقيقه فهميد كه كارش ندارم يواش يواش خودش پايين امد و روي چوب نشست اما خيلي احتياط ميكرد خودم فكر ميكنم اينكار به احتمال زياد جواب ميده
    يا اينكه قطره انتي استرس بخرم بهش بدم
    راستي در مورد تغزيه هم تخمه وبادام زميني و روزي يك سيب كوچك هميشه تو دونه خوريش هست علاوه بر اينها نخود لوبيا عدس ماش گندم همه را پخته داخل فريزر گذاشتم وهر روز يا يك روز درميان دريك ظرف جدا گرم ميكنم بهش ميدم بلال هم دو دفعه بهش دادم و هويج هم بهش ميدادم كه تو يكي از تاپيك ها خوندم كه زياد براي كاسكو خيلي خوب نيست ديگه بهش ندادم البته هنوز سبزي جات را ندادم اما بعدا سبزي جات بهش ميدم
    وسعي ميكنم تا يكي دو ماه اينده هم تخمه كه چربه كم كنم وبجاش حبوبات وسبزي بيشتر بخوردش بدم
    اگر از نظر تغزيه فعلا چيزي ميخواد لطف راهنمايي كنيد؟؟؟؟
    درضمن چند روز قبل ديدم داره با ظرف كوچكي كه براي حبوبات خريدم بازي ميكنه و ميجوه كه فورا يك تيكه چوب را تميز شستم بهش دادم كه خيلي هم جويدتش بازي كرد كه ديروز رفتم يك اسباب بازي چوبي برايش خريدم كه صبحي تو قفسش گذاشتم هنوز باهش بازي نكرده
    قفسش هم 1033 بزرگ هست
    فعلافقط بخاطر وحشي بودن خيلي زياد وترس از من كه از قفس بالا ميره نگرانم كرده چون بعضي موقع هاخودشو ميكوبه به قفس
    بخدا تجربه زيادي ندارم كه ايا اينقدر وحشي بودن عاديه يا كم كاري اشتباه از طرف من هست بايد بيشتر در كنارش باشم كه به من عادت كنه من تو اين 14روز خيلي طرفش نرفتم فقط براي تعويض اب غذا روزنامه زيرش روزي دو سه بار رفتم
    البته صبحها و عصر ها سوت ميزنه
    دوستان عزيز منتظر نظر شما هستم خواهشا راهنماييم كنيد
    شرمنده كه سرتان را به درد اوردم

سلام . برای این جور طوطی ها که خیلی میترسن بهتره ارتفاع قفس طوری تنظیم بشه که یکم بالاتر از شما باشه . در هر صورت الان بهتره هیچ تغییری تو وضعیتش ندی . گرسنه نگه داشتن اصلا راه درستی نیست . راهی که خودت امتحان کردی بهترینه . دیدی که فقط کافیه دلش آروم شه که شما تو اون فاصله اسیبی بهش نمی رسونی . خیلی عالیه که شما اطلاعات خوبی راجع به طوطی بدست آوردی و مقالات رو خوندی . جز تعویض ظرف آب و غذا و روزنامه کف قفس که یه کار ضروریه ، اصلا بهش کاری نداشته باش. یه صندلی بردار و هر روز یکم فاصلت از قفس رو کم کن . موقعی که میشینی ( حالا تو هر فاصله ای که هستی ) اصلا نگاش نکن . به کاراش عکس و العمل نشون نده . با خوندن روزنامه مجله یا هرچی که دوست داری خودت رو مشغول کن. حرکاتت آهسته باشه . این مدت لباس هایی که می پوشی هم رنگ تند نداشته باشه یا زیاد پر نقشو نگار انتخاب نکن . وقتی فهمید کاریش نداری و رفت نشست سر جاش و آروم گرفت ، هر یه ربع نیم ساعت یکم یکم برو جلوتر . خیلی بی خیال اینکارو انجام بده انگار که اصلا حواست یهش نیست . خودتم می دونی و گفتی که رام شدنش ممکنه چندماه طول بکشه .پس هیچ عجله ای نداشته باش . هرکی هم میگه بذار گرسنه بمونه یا میگه شبا برو بزور سرش رو بخارون ، اینکارو نکن . طوطی شما خیلی استرسیه . همه اینکارا ممکنه تاثیر بدی روش بذاره و پرکن شه . بذار با سرعتی که خودش دوست داره به شما اعتماد کنه و مطمئن باش روزی میرسه که اینقدر به شما اعتماد میکنه که همش دوست داره با شما باشه .

برای غذا هم نگران نباش . خوبه غذاهایی که میدی . غذاهای دیگه هم کم کم بهش معرفی کن . البته نیازی به این همه عجله نیست . الان فقط مهم اینه که به آرامش برسه . هویج هم می تونی بدی.

اسباب بازیشم یهو نذار تو قفس . آروم بهش معرفی کن . اینجوری باهاش بازی می کنه .

برای وحشی بودنش هم نگران نباش . سنش کمه مطمئن باش که در هر صورت رام میشه فقط یکم فرصت باید بدی بهش . همونطور که آقای آژیده گفت نباید اینقدر زود پرش رو کوتاه می کردی ولی دیگه این اتفاق افتاد الان باید بهش بفهمونی که به این حساسیتش احترام میذاری و اجازه میدی که کم کم بهت اعتماد کنه .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7271
    سلام

دوستان این طوطی ما جدیداً میره از سقف با یه پا آویزون میشه و شروع میکنه به این ور و اونور رو نگاه کردن بعضی موقعها هم یه دفعه پاشو ولن میکنه میپره رو چوبش.میخواستم بدونم مشکلش چی؟قبلان این کارو نمیکرد ولی جدیداً هی این کار رو میکنه

کار دیگه هم جدیداً میکنه یه دفعه با خودش درگیر میشه،این اینکه یکی مثلا پیشش هستش داره باهاش کشتی میگیره .شروع میکنه به جیغ زدن بعدش کلش رو اینور انور میکنه.این چیزی که میگم کلا ۳ ثانیه بیشتر طول نمیکشه.چرا اینجوری شده؟

این حرکتش آدی هستش؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط naeim نمایش پست ها
    سلام

دوستان این طوطی ما جدیداً میره از سقف با یه پا آویزون میشه و شروع میکنه به این ور و اونور رو نگاه کردن بعضی موقعها هم یه دفعه پاشو ولن میکنه میپره رو چوبش.میخواستم بدونم مشکلش چی؟قبلان این کارو نمیکرد ولی جدیداً هی این کار رو میکنه

کار دیگه هم جدیداً میکنه یه دفعه با خودش درگیر میشه،این اینکه یکی مثلا پیشش هستش داره باهاش کشتی میگیره .شروع میکنه به جیغ زدن بعدش کلش رو اینور انور میکنه.این چیزی که میگم کلا ۳ ثانیه بیشتر طول نمیکشه.چرا اینجوری شده؟

این حرکتش آدی هستش؟
    سلام

آویزون شدن از سقف رو خیلی دوست دارن طوطی ها . اگه هی تکرار میکنه واسه اینکه خوشش اومده . اگه تو اون لحظه به خودش صدمه ای نمی زنه کاریش نداشته باش.

دومین حالتی که گفتین دوتا علت می تونه داشته باشه . 1 .یا اون شخصی که داره باهاش بازی می کنه اعصابشو خورد کرده و اون نمیخواد که دیگه این وضعیت ادامه پیدا کنه . اگه بعد از این کار عصبی باشه یا محکم گاز میگیره دیگه ادامه ندید

2 . یا ممکنه از بازیگوشیش باشه . بعضی وقتا دوست دارن که با این سر و صداها نشون بدن که قدرتشون بیشتره . این حالت رو وقتی که دارن با اسباب بازی ها یا غذاهاشون دعوا می کنن بیشتر میبینیم . اون لحظه این کار براشون خیلی لذت بخشه .

صفحه 513 از 1238 نخستنخست ... 134134634944954964974984995005015025035045055065075085095105115125135145155165175185195205215225235245255265275285295305315325636131013 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)