همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط SefirO نمایش پست ها
    دوباره سلام.. ممنون از نفیسه خانم!

یه سوال دیگه داشتم... من هنوز پر هاش رو کوتاه نکردم اینم بگم که 4 روزه اومده خونه !
    خودم کوتاه کنم یا بدم به یه نفر دیگه که کوتاه کنه؟
    می ترسم اگه خودم کوتاه کنم از من متنفر بشه!

سلام

خواهش میکنم. وظیفس

اگر تجربشو ندارید اصلا خودتون کوتاه نکنید

بلکه ببرید پیش یه آدم ماهر و خودتون هم در اون لحظه چیدن پرها نباید کنارش باشید.

چون شما رو که ببینه یادش میمونه و بهتون اعتماد نمیکنه

همین اول کار کوتاه کنید خیلی بهتره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام

این نشونه خوبیه و به شما اعتماد پیدا کرده

ولی هنوز از دست میترسه

با محبت بیشتر و تشویق و کمک گرفتن از غذایی که خیلی دوست داره و در کنارش صبر میتونید خیلی آروم رو دست بیاریدش

آموزشهای دوستان رو در مورد رو دست آوردن خوندید؟

سلام نفیسه جون
    بله همه اونا رو خوندم و در مورد اینکه هیچکدوم در مورد این شیلا فسقلی من جواب نداده هم با دوستان مشورت کردم و اونا هم راهنماییم کردن .آخرین بار آقای آژیده بهم گفتن که هیچ سعیی در مورد لمس کردن و یا رو دست آوردنش نکنم تا خودش تمایل نشون بده .اینکه میگید از دست میترسه دقیقا یعنی چی ؟ من گاهی که میخوام اسباب بازیهاش رو عوض کنم یا اسباب بازی که بدجور قرار گرفته رو درست کنم تقریبا دستم تا آرنج میره توی قفس اونوقت این فسقلی فضول انگار دست منم اسباب بازیه میاد باهاش بازی کنه یا میاد جلو که دقیقا ببینه من دارم چکار میکنم ؟ البته بگم که الان چندتا بازی بلده و خوب هم به حرفم گوش میده .من خیلی دوست دارم از قفس بیارمش بیرون آخه شیلا بصورت کاملا واضحی خیلی فضوله و دوست داره از همه چیز سردر بیاره ولی دوستان گفتن که تا دستی نشده بیرون نیارمش و اینکه یکی دوبار که اومده بیرون بعدش که میبرمش تو قفس باهام قهر میکنه . در این موقعیت پیشنهادتون چیه ؟
    لطف میکنید که راهنماییم میکنید.مرسی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7271
    دوستان من طوطی رو بردم پیش دکتر برهانی کیا و فرمودند که داره پاره جدید در میر و مشکلی* نیست

خیالم راحت شد

فقط یه سوال دارم

الان حدوداً ۲ ماه هستش که این طوطی اومده خون ما

هنوز از من میترسه ولی* از مادرم و خواهرم و یا کلا از خانم*ها نمیترسه ولی* از آقایون بدجور میترسه.باید چیکار کنم که با من دوست بشه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط naeim نمایش پست ها
    دوستان من طوطی رو بردم پیش دکتر برهانی کیا و فرمودند که داره پاره جدید در میر و مشکلی* نیست

خیالم راحت شد

فقط یه سوال دارم

الان حدوداً ۲ ماه هستش که این طوطی اومده خون ما

هنوز از من میترسه ولی* از مادرم و خواهرم و یا کلا از خانم*ها نمیترسه ولی* از آقایون بدجور میترسه.باید چیکار کنم که با من دوست بشه؟

1.محبت زیاد
    2.صبر زیاد

فقط همین

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام دوستان و اساتید گرامی
    یک سوال داشتم می خواستم بدونم منظور از بازی کردن با کاسکو چیست ؟ من اصلا بلد نیستم با جوجو بازی کنم اگر امکان دارد چند تا بازی آموزش بدهید باتشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام دوستان و اساتید گرامی
    یک سوال داشتم می خواستم بدونم منظور از بازی کردن با کاسکو چیست ؟ من اصلا بلد نیستم با جوجو بازی کنم اگر امکان دارد چند تا بازی آموزش بدهید باتشکر
    سلام
    اگه كاسكو رام و دستي باشه كه خوب مشخصه كه بايد چي كار كرد و اگر نه كه منظور همون وقت گذاشتن براي طوطي يا كاسكو هستش نه بازيه خاصي.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-ملنگو
    شماره عضویت
    8518
    سلام . می خواستم بپرسم آیا کاسکوی عقب مونده هم وجود داره؟
    الان حدود 17 روزه که سنجد اومده خونه ما.از همون اول اصلا قار نمی کشید فقط موقع ترس می لرزید . از اول تا حالا جز دو سه تا صدای سوت مانند چیزی ازش نشنیدم .نگاهاش ماته انگار اصلا توی باغ نیست ( مثل آدمای کودن ) . بعضی وقتا در یک حالت کاملا قفل میشه مثل مجسمه حتی وقتی سرش توی ظرف غذاست و داره غذا می خوره یه دفعه توی همون حالت می مونه انگار یادش می رفته داشته غذا می خورده ( مثل آلزایمری ها ) .بعضی وقتا دستمو می برم سر میده ولی دفعات بعد یا حتی شاید چند لحظه بعد یادش میره و اجازه نمی ده .اسباب بازی هم واسش خریدیم ولی بهشون توجه نمی کنه . به نظرم مشکل عقلی داره . من ازش انتظار خاصی ندارم ولی به نظرم باید پر سر و صدا تر ،بازیگوش تر و باهوش تر باشه .ممکنه به خاطر افتادن از جایی مخش تکون خورده باشه ؟ چون پرنده فروشیه می گفت یه دفعه افتاده .کلا با این کاراش منو کسل کرده . تو رو خدا راهنماییم کنید .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    نقل قول نوشته اصلی توسط voroojak90 نمایش پست ها
    سلام . می خواستم بپرسم آیا کاسکوی عقب مونده هم وجود داره؟
    الان حدود 17 روزه که سنجد اومده خونه ما.از همون اول اصلا قار نمی کشید فقط موقع ترس می لرزید . از اول تا حالا جز دو سه تا صدای سوت مانند چیزی ازش نشنیدم .نگاهاش ماته انگار اصلا توی باغ نیست ( مثل آدمای کودن ) . بعضی وقتا در یک حالت کاملا قفل میشه مثل مجسمه حتی وقتی سرش توی ظرف غذاست و داره غذا می خوره یه دفعه توی همون حالت می مونه انگار یادش می رفته داشته غذا می خورده ( مثل آلزایمری ها ) .بعضی وقتا دستمو می برم سر میده ولی دفعات بعد یا حتی شاید چند لحظه بعد یادش میره و اجازه نمی ده .اسباب بازی هم واسش خریدیم ولی بهشون توجه نمی کنه . به نظرم مشکل عقلی داره . من ازش انتظار خاصی ندارم ولی به نظرم باید پر سر و صدا تر ،بازیگوش تر و باهوش تر باشه .ممکنه به خاطر افتادن از جایی مخش تکون خورده باشه ؟ چون پرنده فروشیه می گفت یه دفعه افتاده .کلا با این کاراش منو کسل کرده . تو رو خدا راهنماییم کنید .
    سلام دوست عزيز
    ببينيد كاسكو زماني كه تازه وارد خونه ميشه بايد بهش اجازه بديد تا با محيط آشنا بشه و نزاريد هيچ شوكي بهش وارد بشه و فقط براي تعويض آب و غذا و نظافت كف قفس بايد بريد نزديك قفس.
    كاسكو منم فقط روز اول غار كشيد و بس ، پس نميشه به خاطر غار كشيدن يا نكشيدن گفت كه مشكل داره.
    در مورد اسباب بازي هم بايد اجازه ميدادين تا با محيط خونه آشنا بشه و بعد براش اسباب بازي ميخريدن.
    در مورد قفل كردن به گفته شما بايد بگم اين عادت كاسكو هاي تازه وارد و وحشي هستش حتي زماني كه غذاي مورد علاقش در دستش باشه و چيزي ديگه اي توجهش رو جلب كنه يا شوكي بهش وارد بشه سريعا اون خوراكي رو ميندازه و بي حركت ميشه و اينجاست كه شما فكر ميكنيد قفل كرده.
    شما دوباره به رفتار كاسكو تون دقت كنيدو ببينيد با گفته هاي من جور در مياد كه خدا رو شكر و اگر ديدين گفته خودتون درسته حتما ببريد دكتر و در نهايت ببريد به همون فروشنده پس بديد.
    اگه فروشنده بهتون گفته كه اين كاسكو قبلا زمين خورده چرا خريدين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-ملنگو
    شماره عضویت
    8518
    ممنون از جوابتون . گاهی شاید با شنیدن یک صدا بی حرکت بشه ولی گاهی وقتا هم الکی قفل می کنه . من توی پستای دیگه خوندم که اکثرا بعد از دو هفته دیگه عادت می کنن با محیط . جالبه هیچ نشونه ای از وحشی بودن نداره البته رامم نیست . بین این دو تاست به نظرم . آره اشتباه کردم خریدمش . ولی حالا نمیشه کاریش کرد .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    خواهش ميكنم وظيفه ست
    ببينيد طي 2 هقته ميشه اما شما بايد اينو در نظر بگيريد كه همه خصوصيات اخلاقي همه كاسكو ها با هم يكسان نيست مثل ما انسان ها كه با هم فرق داريم.
    حداقل زمان 1 ماه و حداكثر 2 ماه شما بايد وقت بديد به كاسكو تون.
    كاسكو شما الان نيمه رام هستش.

صفحه 503 از 1238 نخستنخست ... 34034534844854864874884894904914924934944954964974984995005015025035045055065075085095105115125135145155165175185195205215225536031003 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)