کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    من هرچی میذارم براش با نوکش بر میداره و میندازه کنار . حتی ذرت

چه کنم؟؟
    تا وقتی تو قفس هست ساکته ولی وقتی میارمش بیرون صداهای عجیب در میاره ولی کم.
    بیشترم پاشو قفل میکنه روی سقف و بال میزنه
    سلام
    متاسفانه كاسكو كه چشمش زرد ميشه انگار كه تمام حقوقش از بين ميره و به چشم يك موجود به درد نخور ميبيننش و صاحبش هيچ غذايي به جز تخمه كه غذايي راحت و بي درد سر هستش بهش نميده و اين باعث ميشه كه طوطي در دراز مدت عادت شديدي به تخمه كنه.
    اما براي حل اين موضوع شما بايد از رژيم غذاييش متنوع استفاده كنيد حتي اگه نخورد و مثل الان با نوكش بگيره و بيرون بندازه.
    الان فصل توت فرنگي هست كه هم براي طوطي مفيده و هم اكثر طوطي ها عاشقش هستن شايد تونستي اين عادت بد غذاييش رو از بين ببري.
    در مورد ظرف غذاش بايد بگم كه شما 3 تا ظرف براش بزار يكي آب يكي تخمه با مقدار كم يك ظرف هم سبزيجات و ميوه جات و جاي هر 3 تا ظرف ثابت باشه توي قفس يعني جاي ظرف آب با ظرف تخمه نبايد جا به جا بشه.
    بهترين جايگزين تخمه جوانه كندم هستش به نظر من چون واقعا در مورد كاسكو هاي بد غذا جواب ميده شما هم امتحان كن.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    نقل قول نوشته اصلی توسط پيمان پژوهان نمایش پست ها
    سلام
    متاسفانه كاسكو كه چشمش زرد ميشه انگار كه تمام حقوقش از بين ميره و به چشم يك موجود به درد نخور ميبيننش و صاحبش هيچ غذايي به جز تخمه كه غذايي راحت و بي درد سر هستش بهش نميده و اين باعث ميشه كه طوطي در دراز مدت عادت شديدي به تخمه كنه.
    اما براي حل اين موضوع شما بايد از رژيم غذاييش متنوع استفاده كنيد حتي اگه نخورد و مثل الان با نوكش بگيره و بيرون بندازه.
    الان فصل توت فرنگي هست كه هم براي طوطي مفيده و هم اكثر طوطي ها عاشقش هستن شايد تونستي اين عادت بد غذاييش رو از بين ببري.
    در مورد ظرف غذاش بايد بگم كه شما 3 تا ظرف براش بزار يكي آب يكي تخمه با مقدار كم يك ظرف هم سبزيجات و ميوه جات و جاي هر 3 تا ظرف ثابت باشه توي قفس يعني جاي ظرف آب با ظرف تخمه نبايد جا به جا بشه.
    بهترين جايگزين تخمه جوانه كندم هستش به نظر من چون واقعا در مورد كاسكو هاي بد غذا جواب ميده شما هم امتحان كن.
    جوانه گندم رو چطوری بدم بهش؟؟
    توت فرنگیم بهش دادم نحورده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    جوانه گندم رو چطوری بدم بهش؟؟
    توت فرنگیم بهش دادم نحورده
    گندم (پوست نكنده) بخر از پرنده فروشي نخر از سوپر ماركت بخر به اندازه نصف ليوان بردار آب بكش و بريز توي ليوان و ليوان رو پر آب كن بزار 1 روز توي آب بمونه (طي اين يك روز 3-4 بار آب ليوان رو عوض كن) بعد از يك روز گندم خيس خورده رو بريز توي يك ظرف پهن و روش يك پارچه نم دار تميز بكش(دقيقا مثل سبزه عيد) بعد از 1 روز ديگه يعني كلا 48 ساعت از كل ماجرا گندم جوانه ميزنه و به اين گندم ميگن جوانه مادر كه فوق العاده مفيده.
    توت فرنگي و سيب و سبزيجات رو.... با نخ از قفس آويزون كن اينجوري بيشتر باهاشون سر و كله ميزنه و احتمالا بخوره.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو - قناري
    شماره عضویت
    7208
    با سلام
    كاسكوي من 5 ماهه كه دارمش ولي 2 ماه پيش دچار عارضه پرچيني شد كه پرهاي روي بالش را ميچيد كه با نگهداري و مراقبت زياد خوب شد . الان روي دست مياد و 2 - 3 كلمه اي هم هر از گاهي حرف ميزينه سر ميده و خلاصه خيلي با من جور شده ولي متاسفانه دوباره دچاره اين عارضه شده و پرهاي سينش را ميچينه ولي تا حالا يك پر هم نكنده واقعا موندم چيكار كنم . دو علت مبتني بر اين عمل ميدونم يكي وابستگي شديد به من است و ديگري جيره غذايي است كه مصرف زياد تخمه ميتونه باعث شده باشه . جيره غذايي را اصلاح كردم كمي بهتر شده ولي اوايل صبح كه داخل قفس است و روش پوشيده شده شروع به پر چيني ميكنه وقتي هم كه روش را بر ميدارم شروع به جيغ و اذيت مينكه و ظهرها هم كه ما كمي ميخوابيم همين كار را ميكنه بقيه روز را كاملا خوب است . ممنون ميشم با اين اوصاف از دوستان كسي راهنمايي كنه كه من چيكار كنم تايپك پر كني را خوندم ولي اسپري كردن اب و سركه هم اثري ندارد . با تشكر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    نقل قول نوشته اصلی توسط javad_291382 نمایش پست ها
    با سلام
    كاسكوي من 5 ماهه كه دارمش ولي 2 ماه پيش دچار عارضه پرچيني شد كه پرهاي روي بالش را ميچيد كه با نگهداري و مراقبت زياد خوب شد . الان روي دست مياد و 2 - 3 كلمه اي هم هر از گاهي حرف ميزينه سر ميده و خلاصه خيلي با من جور شده ولي متاسفانه دوباره دچاره اين عارضه شده و پرهاي سينش را ميچينه ولي تا حالا يك پر هم نكنده واقعا موندم چيكار كنم . دو علت مبتني بر اين عمل ميدونم يكي وابستگي شديد به من است و ديگري جيره غذايي است كه مصرف زياد تخمه ميتونه باعث شده باشه . جيره غذايي را اصلاح كردم كمي بهتر شده ولي اوايل صبح كه داخل قفس است و روش پوشيده شده شروع به پر چيني ميكنه وقتي هم كه روش را بر ميدارم شروع به جيغ و اذيت مينكه و ظهرها هم كه ما كمي ميخوابيم همين كار را ميكنه بقيه روز را كاملا خوب است . ممنون ميشم با اين اوصاف از دوستان كسي راهنمايي كنه كه من چيكار كنم تايپك پر كني را خوندم ولي اسپري كردن اب و سركه هم اثري ندارد . با تشكر
    سلام دوست عزيز
    براي مشاوره در اين امر لطفا مشكل تون رو در اين تاپيك كطرح كنيد تا بهتر و مطمئن تر راهنمايي بشين

http://www.parsipet.ir/forum/f229/%D...html#post57925
    در مورد اسپري سركه عقيده خود من اينه كه كار اشتباهيه و عصبانيت كاسكو رو بيشتر ميكنه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    8773
    سلام به همه دوستان... امیدوارم که خوب باشید!
    من تازه در این سایت عضو شدم تا از تجربیات شما دوستان استفاده کنم!
    من یه خاکستری گرفتم الان به مدت 4 روزه که تو خونه ی ماست...
    اما وقتی به 2 قدمیه قفس نزدیک میشم شروع به قفس نوردی میکنه اما غار نمیکشه!
    وقتی هم که تقریبا رو به روی قفس می ایستم غرغر میکنه اگه زیاد وایستم غار هم میکشه!
    وقتی هم که من اطرافش هستم و بهش دید دارم غذا نمیخوره!
    میخواستم راهنماییم کنید ممنون!

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط SefirO نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان... امیدوارم که خوب باشید!
    من تازه در این سایت عضو شدم تا از تجربیات شما دوستان استفاده کنم!
    من یه خاکستری گرفتم الان به مدت 4 روزه که تو خونه ی ماست...
    اما وقتی به 2 قدمیه قفس نزدیک میشم شروع به قفس نوردی میکنه اما غار نمیکشه!
    وقتی هم که تقریبا رو به روی قفس می ایستم غرغر میکنه اگه زیاد وایستم غار هم میکشه!
    وقتی هم که من اطرافش هستم و بهش دید دارم غذا نمیخوره!
    میخواستم راهنماییم کنید ممنون!

سلام

به خانواده پارسی پت خیلی خوش اومدید

اصول اولیه نگهداری از این موجود دوست داشتنی توی صفحات قبلی همین تاپیک و تاپیکهای مربوط گفته شده، یه لطفی کنید و مطالعه بفرمایید

ولی در کل و برای شروع خدمتتون عرض کنم

از بدو ورود کاسکو به خونه مدت 15 روز تنها کاری که شما باید انجام بدید تعویض آبو غذا و نظافت کف قفس هست و بس

به هیچ وجه سر به سرش نگذارید

اجازه بدید تا با آرامش با محیط جدید آشنا بشه

از قفس بیرون نیاریدش

قفسش هم جایی باشه که افراد خانواده رو از دور فقط ببینه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    با سلام و خسته نباشید به همه دوستان
    میخواستم بدونم وقتی کاسکو به اصطلاح سر میده چه معنی در رابطه اش با صاحبش داره ؟ میدونم که تو دنیای خودشون این به معنی اعلام دوستیه ! من چند روز پیش که داشتم با شیلا کوچولوم بازی میکردم یکدفعه جلوی دستم سرش رو پایین اورد اونقدر هیجان زده شده بودم که نگو.ولی هنوز تمایلی به رو دست اومدن نشون نداده ؟ لطف کنید راهنماییم کنید که حالا برای رو دست اومدنش چکار کنم ؟آیا بهتره که همینطوری فقط صبر کنم که خودش بیاد رو دستم .
    با تشکر

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZKARIMI نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید به همه دوستان
    میخواستم بدونم وقتی کاسکو به اصطلاح سر میده چه معنی در رابطه اش با صاحبش داره ؟ میدونم که تو دنیای خودشون این به معنی اعلام دوستیه ! من چند روز پیش که داشتم با شیلا کوچولوم بازی میکردم یکدفعه جلوی دستم سرش رو پایین اورد اونقدر هیجان زده شده بودم که نگو.ولی هنوز تمایلی به رو دست اومدن نشون نداده ؟ لطف کنید راهنماییم کنید که حالا برای رو دست اومدنش چکار کنم ؟آیا بهتره که همینطوری فقط صبر کنم که خودش بیاد رو دستم .
    با تشکر

سلام

این نشونه خوبیه و به شما اعتماد پیدا کرده

ولی هنوز از دست میترسه

با محبت بیشتر و تشویق و کمک گرفتن از غذایی که خیلی دوست داره و در کنارش صبر میتونید خیلی آروم رو دست بیاریدش

آموزشهای دوستان رو در مورد رو دست آوردن خوندید؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    8773
    دوباره سلام.. ممنون از نفیسه خانم!

یه سوال دیگه داشتم... من هنوز پر هاش رو کوتاه نکردم اینم بگم که 4 روزه اومده خونه !
    خودم کوتاه کنم یا بدم به یه نفر دیگه که کوتاه کنه؟
    می ترسم اگه خودم کوتاه کنم از من متنفر بشه!

صفحه 502 از 1238 نخستنخست ... 24024524834844854864874884894904914924934944954964974984995005015025035045055065075085095105115125135145155165175185195205215526021002 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)