کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7271
    اون دفعه که بردمش دکتر گفت الان موقع تو لاک رفتنش هستش.یعنی* اینکه گفت رفته تو لاک

ولی* از اون روز تا حالا ۲ هفته میگذار.با پاهاش سرش میخرون ولی* حالا باید چیکار کنم؟

خوب می*شه؟این مشکل ساز که نیست؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام به همه دوستان خوب و گرامی
    بعد از اون دوران سخت پرکنی ، جوجو خیلی خوب شده و بالای کتف هاش داره پر در می آورد خیلی خوشحالم ه دیگه پر جوی نمی کنه راستی چه مدت زمان می بره تا پرهاش کامل در بیاید . آیا در این دوران باید از لحاظ غذایی تقویتش کنم بجز استخوان مرغ و بلال دیگه چی بهش بدهم که کلسیم داشته باشه .
    یه خبر خوب دیگه اینکه جوجو کاملا دستی شده تا دستم را می برم جلو می اید روی دستم البته فقط خارج از قفسش ، اگه توی قفسش باشه این کار را نمی کند .
    یک مسئله دیگه اینکه جوجو خیلی به قفسش وابسته شده تحت هیچ شرایطی حاضر نیست ازش خارج بشه قبلا که قفس را روی زمین می گذاشتم می آمد بیرون و یک دور می زد ولی حالا نه چیکار باید بکنم تا اینقدر وابسته نباشه چون توی این شرایط حتی قادر نیستم بهش آموزش بدم و باهاش تمرین کنم .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    نقل قول نوشته اصلی توسط naeim نمایش پست ها
    اون دفعه که بردمش دکتر گفت الان موقع تو لاک رفتنش هستش.یعنی* اینکه گفت رفته تو لاک

ولی* از اون روز تا حالا ۲ هفته میگذار.با پاهاش سرش میخرون ولی* حالا باید چیکار کنم؟

سلام نعيم جان
    اگه توي لك باشه يه مورد طبيعيه كه خودت راحت متوجه توي لك رفتنش ميشي اما اگه توي لك نيست بايد نظافت خود طوطي و قفسش رو بيشتر كنيد خصوصا كه هوا رو به گرماست اگر در هفته 1 بار حمام ميكردينش 1 بار رو به 2 بار تعغير بديد از نظر غذا هم ميتونه باشه ببين نسبت به قبل غذاي مورد علاقش رو از رژيم غذاييش كم يا حذف نكردي؟ راستي چون پر هاشو تازه كوتاه كردي ميتونه از عصبانيت نسبت به اين موضوع اين كار رو كرده باشه و در اين مورد بهتره كه بيشتر بهش محبت كنيد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان خوب و گرامی
    بعد از اون دوران سخت پرکنی ، جوجو خیلی خوب شده و بالای کتف هاش داره پر در می آورد خیلی خوشحالم ه دیگه پر جوی نمی کنه راستی چه مدت زمان می بره تا پرهاش کامل در بیاید . آیا در این دوران باید از لحاظ غذایی تقویتش کنم بجز استخوان مرغ و بلال دیگه چی بهش بدهم که کلسیم داشته باشه .
    یه خبر خوب دیگه اینکه جوجو کاملا دستی شده تا دستم را می برم جلو می اید روی دستم البته فقط خارج از قفسش ، اگه توی قفسش باشه این کار را نمی کند .
    یک مسئله دیگه اینکه جوجو خیلی به قفسش وابسته شده تحت هیچ شرایطی حاضر نیست ازش خارج بشه قبلا که قفس را روی زمین می گذاشتم می آمد بیرون و یک دور می زد ولی حالا نه چیکار باید بکنم تا اینقدر وابسته نباشه چون توی این شرایط حتی قادر نیستم بهش آموزش بدم و باهاش تمرین کنم .
    سلام دوست عزيز
    از صميم قلب بهتون تبريك ميگم
    براي رويش سريع تر و بهتر پرها بهتره كه از حبوبات استفاده كنيد كه حبوبات منشاء كلسيم هستند اما نخود رو بهترين گزينه ميدونم بهتره نخود رو در آب به مدت 1 روز خيس كنيد و در همان يك روز 3-4 بار آبش رو تعويض كنيد تا از سديم موجود در آن كاسته شود.
    در مورد روي دست نيامدن كاسكو در قفس بايد عرض كنم كه كاسكو شما تازه ياد گرفته كه روي دست بياد و بايد بيشتر باهاش كار بشه تا بتونيد از توي قفس روي دست بياريدش كه اكثرا اين مشكل در اول راه دستي كردن طوطي هست كه با تمرين و پشتكار بيشتر اين مشكل هم حل ميشه(غذاي تشويقي)
    وابستگي به قفس هم مثل موضوع بالا بايد با غذا هاي تشويقي ترغيبش كنيد كه به بيرون از قفس بياد يا غذا هاي مورد علاقش رو بيرون قفس قرار بديد تا مجبور به بيرون اومدن از قفسش بشه.

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نقل قول نوشته اصلی توسط پيمان پژوهان نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    از صميم قلب بهتون تبريك ميگم
    براي رويش سريع تر و بهتر پرها بهتره كه از حبوبات استفاده كنيد كه حبوبات منشاء كلسيم هستند اما نخود رو بهترين گزينه ميدونم بهتره نخود رو در آب به مدت 1 روز خيس كنيد و در همان يك روز 3-4 بار آبش رو تعويض كنيد تا از سديم موجود در آن كاسته شود.
    در مورد روي دست نيامدن كاسكو در قفس بايد عرض كنم كه كاسكو شما تازه ياد گرفته كه روي دست بياد و بايد بيشتر باهاش كار بشه تا بتونيد از توي قفس روي دست بياريدش كه اكثرا اين مشكل در اول راه دستي كردن طوطي هست كه با تمرين و پشتكار بيشتر اين مشكل هم حل ميشه(غذاي تشويقي)
    وابستگي به قفس هم مثل موضوع بالا بايد با غذا هاي تشويقي ترغيبش كنيد كه به بيرون از قفس بياد يا غذا هاي مورد علاقش رو بيرون قفس قرار بديد تا مجبور به بيرون اومدن از قفسش بشه.

باتشکر از شما آقای پژوهان
    جوجوی من تحت هیچ شرایطی حبوبات نمی خوره الان به مدت یک ماهه حبوبات را به همان روشی که آموزش داده شده برایش می پزم و هر روز عصر توی ظرف غذاش می گذارم ولی اصلا طرفش نمی ره وقتی با دست بهش می دهم با نوکش اونو می گیره و پرت می کنه به اطراف . البته یکبار هم فقط برایش حبوبات گذاشتم آنقدر عصبانی شده بود که دوباره به پرهاش هجوم برد و اونها را با عصبانیت جدا میکرد .
    یک سوال دیگه داشتم آیا نخود سبز همان خاصیت نخود را دارد و می توانم جایگزین کنم یا نه ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    شما بهتره حبوبات خيس شده رو در رژيم غذايي طوطي تون قرار بديد اما مقدارش كم باشه كه از كيفيت رژيم غذايي كم نكنه حتي اگه نخورد.
    نخود سبز كلسيم نداره
    1-سبزيجات با برگ تيره 2-ميوه جات
    3-پوستهتخم مرغ آبپز به صورت پودر 4-آجيل(دانه ها)
    از اين 4 مورد بالا استفاده كنيد به اميد خدا حتما جواب ميگيريد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

سلام

عکس سوم این پست رو نگاه کنید.
    این شاه طوطی منه

چند سال پیش پر های سرش شروع به ریختن کرد که با تشخیص دکتر برهانی کیا درمان شد
    مشکل مایت ها و کرم های ریز پوستی بودند(انگل های پوستی) که با تزریق زیر جلدی آیورمکتین درمان شد

نمیگم مال شما هم همینه مشکلش ولی منظروم این بود که برای احتیاط هم که شده این موضوع رو به دکترش اطتلاع بدید
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    من هرچی میذارم براش با نوکش بر میداره و میندازه کنار . حتی ذرت

چه کنم؟؟
    تا وقتی تو قفس هست ساکته ولی وقتی میارمش بیرون صداهای عجیب در میاره ولی کم.
    بیشترم پاشو قفل میکنه روی سقف و بال میزنه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7271
    خیلی با خودش ور میره

یعنی* اینکه هی* با نوکش داخل بدنش رو میخارون

هفتهِ ۱ بر می*برمش هموم حالا می*کنمش ۲ بر

این پرهأی که ریخته به جاش پار در میاد؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    خیلی با خودش ور میره

یعنی* اینکه هی* با نوکش داخل بدنش رو میخارون

هفتهِ ۱ بر می*برمش هموم حالا می*کنمش ۲ بر

این پرهأی که ریخته به جاش پار در میاد؟
    پر هاي ريخته شده هم در مياد نگران نباش
    به نظر من و با گفته هاي شما احتمال لك زياده اما براي اطمينان بيشتر حتما پيش دكتر ببرش و كوتاهي نكن خواهشا

صفحه 501 از 1238 نخستنخست ... 4014514824834844854864874884894904914924934944954964974984995005015025035045055065075085095105115125135145155165175185195205516011001 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)