همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط vgas نمایش پست ها
    ممنون از کمکتون
    فقط چند مورد :

من سایتای زیادی درباره کاسکو مطالعه کردم ولی این سایت بد جوری دلمو زد
    - درمان قطعي وصددرصدپرکني كاسكو

خلاصش اینیکه : هر کاری کرده پر کن شده . یه راهی پیدا کرده به کسی همین جوری نمیگه !
    ببخشید سوال میکنم چون توی هیچ سایتی سوالایی که دارمو پیدا نکردم بعد این جا مجبور شدم سوال کنم :

اول : این که توی لک میرن پرکن میشن یعنی چی ؟ بعد از یه مدت پر کنیو ول میکنن ؟
    دوم : اگه برای جفت گیری پر کن نمیشن ؛ میشه تا آخر عمرشون بی جفت بمونن ؟ مشکلی براشون به وجود نمیاد ؟ ( چون من میخام یه دونه داشته باشم و دوست ندارم پرنده از این موضوع مشکل دار شه )
    سوم : این که کاسکو باید جفتشو خودش توی دسته های بزرگ پیدا کنه توی ایران شدنیه ؟ جایی هست ؟
    بعد جفت کاسکو باید همیشه کنار کاسکو باشه ؟
    آخر : دم شکلاتی طبق اون چیزایی که فهمیدم از نظر هوش فرقی ندارن درسته دیگه ؟ ( اگه کمتر پر کن میشن فکر کنم بهتره اگه ظاهرو در نظر نگیریم )
    بازم ممنون

اون بنده خدا یه جای کارش میلنگه احتمالا

نصف بچه های اینجا کاسکو دارن و من از هیچکدوم نشنیدم که بیخودی پرکن شده باشه

تو لک که میرن پرکن نمیشن بلکه پرهای قدیمی خود بخود میوفته و بجاش پر نو و تازه در میاد

تو دوران بلوغ یکم بد اخلاق میشن که با رعایت شما و متناسب بودن غذاییش بعد از یه مدت به حالت قبل برمیگره

بجز یکی دو نفر کسی تاحالا نتونسته کاسکو جفت بزنه. خیر چنین جایی نیست

بله با هم میمونن

بله دم شکلاتی احتمال بروز رفتار های عصبی مثل پرکنیش کمتره و از نظر هوش هیچ فرقی نداره

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7271
    دوستان اگه می*شه منو کمک کنید

بالای چشم سمت چتم طوطی یه جرییی انگار زخم شده.

انگار مثلا پرش ریخته،مشکلش چی* میتون باشه؟

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط naeim نمایش پست ها
    دوستان اگه می*شه منو کمک کنید

بالای چشم سمت چتم طوطی یه جرییی انگار زخم شده.

انگار مثلا پرش ریخته،مشکلش چی* میتون باشه؟

با عکس بهتر میشه فهمید قضیه چیه. لطفا عکس شفاف بگذارید ازش

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    8342

استدعا دارم راهنماییم کنید.

کاسکوی پسرم جز تخمه چیزی نمیخورد که متوجه شدم باید گرسنه بماند.فواصل حمام چه مدت ؟برای حمام اب ولرم کافیست؟ناخنهایش چطور کوتاه شود؟ایا در منزل میتوانیم خودمان کوتاه کنیم چه اندازه وچطور؟چه موادی بعنوان غذا میتوانم بدهم تا مواد لازم را دریافت کند؟ با سپاس و تشکر از بذل توجه مسلولین.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    سلام
    ورودتون رو تبريك عرض ميكنم
    براي تغذيه طوطي تون حتما اين انجمن رو مطالعه كنيد

تغذیه طوطی خاکستری (کاسکو) | کاسکو | طوطی سانان | دیسکس | آکواریوم | ماهی
    شما لطف كنيد اطلاعات بيشتري در مورد كاسكو تون بديد تا بهتر بشه راهنمايي كرد در مورد حمام و ميزان گرماي آب.
    در مرود كوتاه كردن ناخن طوطي اگه واقعا به قدري بزرگ هست كه در حركت طوطي اختلال به وجود مياره بله بايد كوتاه بشه اما اگه در اين حد نيست نيازي به كوتاه كردن نداره و براي كوتاه كردن ناخن ها بهتره كه شما اقدام به اين كار نكنيد(البته در صورت نياز)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط شهره م نمایش پست ها
    کاسکوی پسرم جز تخمه چیزی نمیخورد که متوجه شدم باید گرسنه بماند.فواصل حمام چه مدت ؟برای حمام اب ولرم کافیست؟ناخنهایش چطور کوتاه شود؟ایا در منزل میتوانیم خودمان کوتاه کنیم چه اندازه وچطور؟چه موادی بعنوان غذا میتوانم بدهم تا مواد لازم را دریافت کند؟ با سپاس و تشکر از بذل توجه مسلولین.
    سلام برای تغیر عادت غذایی لازم به گرسنگی دادن نیست بلکه باید به مرور مواد غذایی جدید رو بهش معرفی کنید . برای مثال یه غذای جدید رو باید هر روز براش بگذارید تا به مرور اون رو امتحان کنه و ازش خوشش بیاد

برای حمام در فصل زمستان 2فته یکبار و در تابستان هفتهای 1-2 بار کافیه.

برای حمام دادن اسپری آب گرم رو از بالا مثل بارون روش بریزید لازم نیست داخل حمام خیسش کنید

ناخنهاشم اگر تیزه و موقع رو دست اومدن زخمیتون میکنه فقط در حد یک میلیمتر از سر ناخنش کوتاه کنید. بهتره که ببریدش پیش آدم کار بلد یعنی دامپزشک

برای غذاش و سایر موارد هم تاپیکهای زیادی هست که کمک میکنه. مطالعه شون بهتون خیلی کمک میکنه

کاربر ساده

شماره عضویت
    7101
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . خیلی خوب شد. اینکه تو این یه ماه از دست شما غذا هم می گیره خیلی عالیه. فعلا از لای میله ها بهش غذا بدید . با دست سیب هم می تونید بدید بهش ولی باز از لای میله ها . در روز چندبار تو فاصله ای که خودش رو پف نمی کنه بشینید و باهاش آروم حرف بزنید . یا روزنامه بخونید یا هر کاری که به نزدیک بودن شما عادت کنه . تا پایان این هفته فقط از لای میله ها بهش غذا بدید . بعد در قفس رو باز کنید و از داخل قفس بهش غذا بدید . همین غذاهایی که الان بهش میدید .
    پرش رو کوتاه کردین ؟؟
    با سلام.این هفته هم باز از لای میله ها غذا دادم.2بار هم تو این هفته با اسپری آب پاشیدم غار نزد فقط پف کرد اولش اما بعد دیگه پف نکرد فقط غر زد.اما هنوز هم میخوام ظرف غذاش رو عوض کنم پف میکته.توصیه میشه در قفس رو باز کنم یا باز هم به همین نحو ادامه بدم و از لای میله ها بهش غذا بدم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    سلام آقا امير
    الان ديگه وقتش رسيده كه در قفس رو باز كنيد(البته بايد بال هاش كوتاه شده باشه)
    اما يه نكته ريز اما بسيار مهم از نظر من:براي باز كردن در قفس خيلي با احتياط اين كار رو انجام بده كه هيچ استرسي به طوطي تون وارد نشه و سعي كن بدنت رو دور نگهداري و براي غذا دادن به طوطي دست رو آروم به سمت طوطي ببيريد اگه ديديد خودشو به ديواره هاي قفس ميكوبه(كه بعيد ميدونم طوطي شما اين كار رو كنه) خيلي آروم در قفس رو ببنديد و به مدت 1 هفته ديگه از پشت ميله بهش غذا بديد اما به دفعات بيشتر.
    اما اگه اين كار رو نكرد خيلي آروم دست تون رو به سمت طوطي ببريد اما داخل قفس نبريد و سعي كنيد با آروم تكون دادن غذا توجه طوطي رو جلب كنيد و در صورت موفقيت اين كار رو بيشتر تكرار كنيد به اميد خدا به نتيجه دلخواه برسيد.

کاربر ساده

شماره عضویت
    7101
    سلام آقای پژوهان.باز هم ممنون از پاسخ های مفیدتون.من سمت در قفس که میرم پف میکنه پرهاش رو این اشکال نداره؟یعنی این کار براش استرس ایجاد نمیکنه؟یه نکته دیگه اینکه از وقتی با اسپری آب می پاشم بهش حس میکنم سر حال تر شده و بیشتر سوت میزنه.راستی جدیداٌ دیگه مثلا بادوم یا هر چیز رو که از دستم میگیره با پاش نگه نمیداره بخوره میگذاره تو ظرف غذاش وبا نوکش خورد میکنه و میخوره.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    8155
    سلام عضو جدید هستم امروز یه کاسکو خریدم رنگ چشمش طوسیه ولی پرهای دمش ریخته فروشنده میگفت زیر یکسال داره
    نظر دوستان چیه ؟ پر دم جوجه ها می ریزه؟ یا سنش بیشتره؟
    فکر نمی کنم چند روز اول بتونم ازش عکس بگیرم
    فعلا که کم و بیش قااااارمیزنه ولی حسابی تخمه می خوره و از سقف قفس آویزون میشه مثل خفاش
    راستی اسمشو گذاشتم میشا ( به معنی همیشه بهار )

صفحه 492 از 1238 نخستنخست ... 392442473474475476477478479480481482483484485486487488489490491492493494495496497498499500501502503504505506507508509510511542592992 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)