کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام دوستان عزیز
    جوجو چند روزه است که دیگه پرهایش را نمی جود. البته صبح ها که می آیم سر کار می گذارم پشت پنجره آشپزخانه تا بیرون را تماشا کند و عصری هم می آیم خونه بیشتر بهش توجه می کنم . دقیقا توی این یک هفته اصلا پری کف قفسش ندیدم یعنی این می تونه نشانه بهبودی باشه ، برایش حبوبات هم پختم ولی خودش اقدام به خوردن نمی کنه باید با دست بهش بدم . البته دوهفته پیش فقط برایش حبوبات گذاشتم و بقیه خوراکی ها را برداشتم . ظهر که اومدم خانه خیلی عصبانی بود و جیغ می زد و پرهایش را هم کنده بود به همین دلیل خودم مجبورم که با دست بهش بدم بخوره .
    راستی دوستان یک خبر خوب یک هفته باهاش تمرین رو دست آمدن را انجام دادم ، دو شبه تا دستم را می برم جلو ، میاد رو دستم و با هم توی خانه می گردیم .

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    جوجو چند روزه است که دیگه پرهایش را نمی جود. البته صبح ها که می آیم سر کار می گذارم پشت پنجره آشپزخانه تا بیرون را تماشا کند و عصری هم می آیم خونه بیشتر بهش توجه می کنم . دقیقا توی این یک هفته اصلا پری کف قفسش ندیدم یعنی این می تونه نشانه بهبودی باشه ، برایش حبوبات هم پختم ولی خودش اقدام به خوردن نمی کنه باید با دست بهش بدم . البته دوهفته پیش فقط برایش حبوبات گذاشتم و بقیه خوراکی ها را برداشتم . ظهر که اومدم خانه خیلی عصبانی بود و جیغ می زد و پرهایش را هم کنده بود به همین دلیل خودم مجبورم که با دست بهش بدم بخوره .
    راستی دوستان یک خبر خوب یک هفته باهاش تمرین رو دست آمدن را انجام دادم ، دو شبه تا دستم را می برم جلو ، میاد رو دستم و با هم توی خانه می گردیم .

سلام سودابه جان

تبریک میگم که موفق شدید آرومش کنید

یه نکته ای رو بگم اونم اینکه برای اینکه عادت کنه حبوبات رو خودش بخوره لازم نیست همه غذاش رو بردارید بلکه در کنار غذاهای دیگه ای که همیشه براش میگذارید حبوبات رو هم بگذارید تا قدرت انتخاب داشته باشه

اوایل حبوبات رو نمیخوره ولی به مرور عادت میکنه. میتونید بعد از یه مدت که حبوبات رو در کنار غذاهای دیگه گذاشتید به مرور مقدار بقیه غذا هارو کمتر کنید تا بعد از تموم شدنه اونها حبوبات رو بخوره

بابت رو دست اومدنش هم تبریک میگم

ایشالا که زوده زود مشکلات برطرف بشه و از باهم بودن لذت ببرید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    سودابه جون سلام
    بهت تبریک میگم که تونستی جوجو رو بیاری روی دست . خوش بحالت .میخواستم بپرسم چطوری اینکار رو کردی؟ من هر کاری میکنم موفق نمیشم تمام راهنمایی های دوستان رو هم انجام دادم ولی شیلا فسقلی اصلا رو دست بیا نیست .

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    دوست عزیز ، امیدوارم که لذت روی دست آمدن هم نصیب شما بشود . من زمانی که جوجو را گرفتم خیلی وحشی بود و غر می زد بطوریکه مثل کلاغ بود اصلا نمی تونستم نزدیکش بشم ولی توی این مدت خیلی آرام بهش نزدیک شدم ، از نوکش نترسیدم و با نوازش کردن نوکش شروع کردم الان تا می روم طرفش آرام با نوکش دستم را می گیرد . خود جوجو به من اعتماد کرد از یک هفته پیش اونو گذاشتم روی یک میز تقریبا هم سطح خودم هر طرف می رفت دستم را می گرفتم جلوی پاش ، اوائل متوجه نمی شد ازش چی می خواهم تا دو روز پیش که خودش اومد روی دستم ، دوست عزیز تا بهت اعتماد نکرده کاری بهش نداشته باش مگه نشنیدی که می گویند از تو به یک اشاره از من به سر دویدن اجازه بده فسقلی به تو اعتماد پیدا کنه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    8204
    با سلام يك سوال ديگر داشتم ....براي كاسكويي كه ميوه نميخوردچه چيزي راميشودجايگزين كرد؟ ....مثلامولتي ويتامين ياب كمپلكس وياويتامين3...وچه مقداردرچه فاصله اي

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    7720
    سلام
    من قصد خرید کاسکو دارم اما کلا دو دلم .
    میترسم پر کن بشه .
    دوم اینکه آیا به سن جفت گیری برسه باز پر کن میشه ؟ چه جوری براش جفت پیدا میشه کرد ؟
    دم قرمز پر کنه یا دم شکلاتی یا فرق نداره ؟
    آیا در هر صورت پر کن میشه ؟
    آیا طوطی کاکادو هم پر کنه ؟
    ممنون اگه جواب بدین .

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط vgas نمایش پست ها
    سلام
    من قصد خرید کاسکو دارم اما کلا دو دلم .
    میترسم پر کن بشه .
    دوم اینکه آیا به سن جفت گیری برسه باز پر کن میشه ؟ چه جوری براش جفت پیدا میشه کرد ؟
    دم قرمز پر کنه یا دم شکلاتی یا فرق نداره ؟
    آیا در هر صورت پر کن میشه ؟
    آیا طوطی کاکادو هم پر کنه ؟
    ممنون اگه جواب بدین .

سلام

درسته که کاسکو پرنده حساسیه و احتمال پرکن شدنش هست

ولی پرکنی عموما به دو دلیل اتفاق میوفته

1- کمبود توجه از طرف صاحبی که به اون اخت شده و افسردگی و یا مواردی که باعث عصبی شدن اون بشه

2- بدلیل انگل و پارازیت های پوستی

اگر شما در نگهداری از اون همه موارد رو رعایت کنید خیالتون راحت باشه که پرکن نخواهد شد

پرکنی ربطی به سن بلوغ یا جفت گیری نداره

بلکه در دوره هایی تو لک میرن و پرهاشون رو عوض میکنن

کاسکو رو نمیشه در منزل جفت زد. باید خودش از بین یه دسته بزرگ کاسکو جفتش رو پیدا کنه

آمار پرکنی در بین دم شکلاتی ها خیلی کمتره

طوطی کاکادو هم مثل کاسکو باهوش هست و اگر در اون شرایط که در اول توضیح دادم قرار بگیره احتمال پرکن هست

من پیشنهاد میکنم شما مطالعه تون رو بالا ببرید بعد اقدام به خرید کنید

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohasel نمایش پست ها
    با سلام يك سوال ديگر داشتم ....براي كاسكويي كه ميوه نميخوردچه چيزي راميشودجايگزين كرد؟ ....مثلامولتي ويتامين ياب كمپلكس وياويتامين3...وچه مقداردرچه فاصله اي

سلام

برای اینکه به میوه خوردن عادتش بدید از نخ سبزیجات براش استفاده کنید توی قسمت مقالات راجع بهش مطلب همراه با عکس هست

در قسمت معرفی مولتی ئیتامین ها راجع به مقدار و نحوه مصرف هم مطلب هست مطالعه کنید

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    7720
    ممنون از کمکتون
    فقط چند مورد :

من سایتای زیادی درباره کاسکو مطالعه کردم ولی این سایت بد جوری دلمو زد
    http://.blogfa.com/post-13.aspx

خلاصش اینیکه : هر کاری کرده پر کن شده . یه راهی پیدا کرده به کسی همین جوری نمیگه !
    ببخشید سوال میکنم چون توی هیچ سایتی سوالایی که دارمو پیدا نکردم بعد این جا مجبور شدم سوال کنم :

اول : این که توی لک میرن پرکن میشن یعنی چی ؟ بعد از یه مدت پر کنیو ول میکنن ؟
    دوم : اگه برای جفت گیری پر کن نمیشن ؛ میشه تا آخر عمرشون بی جفت بمونن ؟ مشکلی براشون به وجود نمیاد ؟ ( چون من میخام یه دونه داشته باشم و دوست ندارم پرنده از این موضوع مشکل دار شه )
    سوم : این که کاسکو باید جفتشو خودش توی دسته های بزرگ پیدا کنه توی ایران شدنیه ؟ جایی هست ؟
    بعد جفت کاسکو باید همیشه کنار کاسکو باشه ؟
    آخر : دم شکلاتی طبق اون چیزایی که فهمیدم از نظر هوش فرقی ندارن درسته دیگه ؟ ( اگه کمتر پر کن میشن فکر کنم بهتره اگه ظاهرو در نظر نگیریم )
    بازم ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7271
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

دوست عزیز چرا هی از کاراکتر ستاره ( * ) در لابه لای نوشتتون استفاده میکنید؟!
    اگر تو محیطی به جز فروم تایپ میکنید و بعد کپی میکنید این ستاره ها رو حتما حذف کنید چون باعث به هم ریختن نظم انجمن میشه

با تشکر
    خیلی عذر می خوام
    من کیبوردم فارسی نداره و چون از برنامه استفاده می کنم اینجوری میشه.یعنی وقتی که کپی می کنم اینجوری و میشه و وقتی می خوام درستش کنم همه چیز بهم می خوره

صفحه 491 از 1238 نخستنخست ... 391441472473474475476477478479480481482483484485486487488489490491492493494495496497498499500501502503504505506507508509510541591991 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)