کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط naeim نمایش پست ها
    سلام دوستان

من تازه وارد این سایت شدم

می*خواستم اگه می*شه منو راهنمایی کنید

من می*خوام کاسکو بگیرم ولی* موندم که دوم قرمز بهتره یا دوم شرابی؟

دوست دارم که شیطون باشه ،بعضی* زیاد بکنه و اینکه زود رم بشه و بشه تو خون آزاد باشه

یه سوال دیگه،می*خواستم بدونم اگه از صبح تا بد از زهر پیشش نباشم مشکلی* ایجاد می*کنه؟

شب*ها خودم پیشش باشم و اینکه صبح خانواده کنارش باشن؟پار کن که نمی*شه؟

سلام

از نظر هوش و قدرت سخنگویی هیچ فرقی بین دم قرمز و دم شرابی وجود نداره

دم شکلاتی مزایایی داره مثل :
    1.اجتماعی تره
    2.سریع تر به حرف میفه
    3.احمال پرکن شدن و اختلالات عصبی در تیمنه یا دم شکلاتی بسیار کمه
    4.بازیگوش تره و رابطه بهتری با کودکان داره

دم قرمز تنها مزیتش تن صدای بلند تر و زیبا تر بودنشه

وقتی جوجست و وحشی مشکلی ایجاد نمیشه با تنها بودن ولی زمانی که به شما وابسته شد دیگه نباید مدت زمان زیادی تنها باشه

با تشکر
    ویرایش توسط بابک آژیده : 4th April 2012 در ساعت 10:56 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7645
    ببخشید پست قبلیه منو جواب ندادید اگه لطف کنید ممنون میشم
    فک کنم سمت چپ نوک هانا ترک برداشته باید چیکار کنم آقای آژیده؟؟
    http://up.vatandownload.com/images/f...gxmsg4bsh8.jpg

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    اولین احتمال کمبود کلسیمه

کمبود کلسیم و یا ویتامین d3

تاپیک کمبود کلسیم در طوطی سانان رو مطالبعه کنید
    با تشکر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    سلام دوستان امیدوارم امسال با خوبی و خوشی براتون شروع شده باشه و تعطیلات هم به همه خوش گذشته باشه .
    سئوالی داشتم خدمت دوستان
    شیلا کوچولوی من خیلی شیطون شده هر وقت که میرم کمی باهاش تمرین صحبت کردن کنم شاید کمتر از یه دقیقه آروم میشنه و بعد شروع میکنه به اینور اونور رفتم و مثلا شروع میکنه با اسباب بازیهاش بازی کردن درصورتیکه قبل از اون همینطوری نشسته بود و یا بعد از اینکه من بلند میشم میرم دوباره میاد آروم سرجاش میشینه . میتونم بگم در 95% مواقع تمرین همین برنامه رو اجرا میکنه . البته الان با سوت یا از ته گلو یکی دو کلمه رو میگه (نامفهوم) ولی دیگه اصلا گوش به تمریناتم نمیده .حواسم هست که همون مواقعی که در مقالات اموزشی هست باهاش تمرین کنم ولی مدام شروع به شیطنت میکنه . (چندین بار همشون رو خوندم ) حالا سئوالم اینه که وقتی میخوام تمرین کنم به شیطنت هاش توجه نکنم و همون 10 تا15 دقیقه باهاش کار کنم یا نه موقع شیطنتش گوش نمیده چی میگم ؟ در ضمن من فقط از روش رو در رو استفاده میکنم و صدای ضبط شده ای در کار نیست . و معمولا بعدازظهرها 3 تا 4 ساعت باهاش کار میکنم(بازی یا تمرین صحبت که چندوقته فقط شده بازی چون دوست داره و جایزه میگیره)-راستی یه وقت هایی که میخوام تمرین صحبت کنم خودش اعلام بازی میکنه یعنی مثلا دور میزنه یا دستش رو بالا میاره که دست بده که البته بخاطر جایزه خودشیرینی میکنه منم دلم غش میره واسش و صحبت کردن کنار میره و شروع میکنیم به بازی .
    ببخشید طولانی شد . خیلی لطف میکنید راهنماییم کنید چطوری این بچه شیطون رو بشونم سر کلاس درس .
    مرسی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7271
    سلام

با اجاز*تون من امروز یه کاسکو خریدم

فقط اگه می*شه منو راهنمایی کنید که چه کار*های باید انجام بدم؟

کاسکو که خرید میگفت سنش کمتر از ۱ سال هستش و اینکه اصلا گاز نمیگیره.یه جراییی رام هستش.دستت رو که می*بری پیشش فرار می*کنه.صداش هم در نمیاد(حالا نمیدونم چون تازه اومده یکم ترسیده و صداش در نمیاد یا اینکه چون رام هستش)

اگه می*شه رهنمائی کنید.واسش اسباب بازی گرفتم .باید اول بشورمش بعدش بذارم تو قفس یا لازم نیست بشورم.همین*جوری بذارم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    سلام دوست عزيز
    ورودتون به جمع دوستان عزيز پارسي پت تبريك ميگم.
    تبريك ميگم و اميدوارم لحظات خوبي رو در كنار كاسكو تون داشته باشيد.
    شما اول از همه 3 هفته تمام به كاسكو تون كاري نداشته باشيد و بزاريد تا با محيط منزل آشنا بشه و در اين مدت فقط براي تعويض آب و غذا و نظافت كف قفس به سمت قفس بريد.
    اگه رامه هستش اين 3 هفته رو به مدت 2 هفته كاهش بدين.
    بحث رام بودن با دستي بودن 2 مقوله كاملا جدا هستش در طوطي و متاسفانه اكثر دوستداران طوطي تصورشون از رام بودن به منزله روي دست اومدن يا همون دستي بودنه كه كاملا تصور غلطي هستش.
    مقالات آموزشی کاسکو | کاسکو | طوطی سانان | دیسکس | آکواریوم به اين انجمن حتما سر بزنيد و مطالعه كنيد كه خيلي كمكتون ميكنه.
    شايد جواب اكثر سوالات تون در اين انجمن بيابيد.
    باز هم هر سوالي بود بفرماييد دوستان پاسخ گو هستند.
    عكس از كاسكو تون يادتون نره ما منتظريم
    در مورد اسباب بازي چون آماده خريدين فقط كافيه خوب آب بكشيدش و با هيچ مايع شوينده اي نشورينش اما اگه خودتون ساخته بودين بايد هم نخ و هم چوب ها كاملا جوشيده بشن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZKARIMI نمایش پست ها
    سلام دوستان امیدوارم امسال با خوبی و خوشی براتون شروع شده باشه و تعطیلات هم به همه خوش گذشته باشه .
    سئوالی داشتم خدمت دوستان
    شیلا کوچولوی من خیلی شیطون شده هر وقت که میرم کمی باهاش تمرین صحبت کردن کنم شاید کمتر از یه دقیقه آروم میشنه و بعد شروع میکنه به اینور اونور رفتم و مثلا شروع میکنه با اسباب بازیهاش بازی کردن درصورتیکه قبل از اون همینطوری نشسته بود و یا بعد از اینکه من بلند میشم میرم دوباره میاد آروم سرجاش میشینه . میتونم بگم در 95% مواقع تمرین همین برنامه رو اجرا میکنه . البته الان با سوت یا از ته گلو یکی دو کلمه رو میگه (نامفهوم) ولی دیگه اصلا گوش به تمریناتم نمیده .حواسم هست که همون مواقعی که در مقالات اموزشی هست باهاش تمرین کنم ولی مدام شروع به شیطنت میکنه . (چندین بار همشون رو خوندم ) حالا سئوالم اینه که وقتی میخوام تمرین کنم به شیطنت هاش توجه نکنم و همون 10 تا15 دقیقه باهاش کار کنم یا نه موقع شیطنتش گوش نمیده چی میگم ؟ در ضمن من فقط از روش رو در رو استفاده میکنم و صدای ضبط شده ای در کار نیست . و معمولا بعدازظهرها 3 تا 4 ساعت باهاش کار میکنم(بازی یا تمرین صحبت که چندوقته فقط شده بازی چون دوست داره و جایزه میگیره)-راستی یه وقت هایی که میخوام تمرین صحبت کنم خودش اعلام بازی میکنه یعنی مثلا دور میزنه یا دستش رو بالا میاره که دست بده که البته بخاطر جایزه خودشیرینی میکنه منم دلم غش میره واسش و صحبت کردن کنار میره و شروع میکنیم به بازی .
    ببخشید طولانی شد . خیلی لطف میکنید راهنماییم کنید چطوری این بچه شیطون رو بشونم سر کلاس درس .
    مرسی
    سلام دوست گرامی
    سال نو شما هم مبارک باشه .
    به مورد شما بر خورده ام و دقیقا این شرایط را درک میکنم . اگر خاطرتان باشد گفتیم که کاسکو بسیار باهوش هست و حس ما را درک میکند از این رو طوطی شروع به شیرین کاری میکنه شما هم لذت برده و عکس العمل نشان میدهید که نشان از رضایت دارد و طوطی به شیرین کاری ادامه میدهد .
    در کنار قفس بنشینید و تا مادامی که شیرین کاری میکنه خیلی عادی بر خورد کنید و از جایزه دادن و تشویق خودداری کنید ( فقط برای تمرین سخنگویی) ممکنه این کار زمان ببره ولی باید استقامت کنید . بالاخره طوطی متوجه میشه و میاد روی نی مینشینه. ایا در طول روز با طوطی زیاد بازی میکنید ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی
    سال نو شما هم مبارک باشه .
    به مورد شما بر خورده ام و دقیقا این شرایط را درک میکنم . اگر خاطرتان باشد گفتیم که کاسکو بسیار باهوش هست و حس ما را درک میکند از این رو طوطی شروع به شیرین کاری میکنه شما هم لذت برده و عکس العمل نشان میدهید که نشان از رضایت دارد و طوطی به شیرین کاری ادامه میدهد .
    در کنار قفس بنشینید و تا مادامی که شیرین کاری میکنه خیلی عادی بر خورد کنید و از جایزه دادن و تشویق خودداری کنید ( فقط برای تمرین سخنگویی) ممکنه این کار زمان ببره ولی باید استقامت کنید . بالاخره طوطی متوجه میشه و میاد روی نی مینشینه. ایا در طول روز با طوطی زیاد بازی میکنید ؟

با تشکر از جناب فائقی نژاد
    بله بعدازظهرها که خونه هستم تقریبا هروقتی که شیلا در حال بازی کردنهای خودش نیست و در کل در حال شیطنت نیست میرم سراغش .باهاش حرف میزنم ، بازی میکنم در کل سعی میکنم تلافی صبح تا عصر که منو نمیبینه رو درآرم.چون خیلی ترسو هستش و هنوز نتونستم اعتمادش رو بدست بیارم که رو دست بیاد یا اجازه نوازش بده برای همین سعی میکنم تا جایی که میتونم کنارش باشم تا بهم اعتماد کنه.ولی الان هروقت منو میبینه یاد بازی و شیطنت می افته و اصلا درس نمیخونه وقتی هم که آروم جلوش میشینم انگار ناامید میشه یه حالت غمگینی به خودش میگیره در این موقع نگران میشم که اگه به خواسته اش توجه نکنم ازم ناراحت و دلخور بشه و رفتارش بدتر بشه . لطف میکنید راهنماییم کنید.
    مرسی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZKARIMI نمایش پست ها
    با تشکر از جناب فائقی نژاد
    بله بعدازظهرها که خونه هستم تقریبا هروقتی که شیلا در حال بازی کردنهای خودش نیست و در کل در حال شیطنت نیست میرم سراغش .باهاش حرف میزنم ، بازی میکنم در کل سعی میکنم تلافی صبح تا عصر که منو نمیبینه رو درآرم.چون خیلی ترسو هستش و هنوز نتونستم اعتمادش رو بدست بیارم که رو دست بیاد یا اجازه نوازش بده برای همین سعی میکنم تا جایی که میتونم کنارش باشم تا بهم اعتماد کنه.ولی الان هروقت منو میبینه یاد بازی و شیطنت می افته و اصلا درس نمیخونه وقتی هم که آروم جلوش میشینم انگار ناامید میشه یه حالت غمگینی به خودش میگیره در این موقع نگران میشم که اگه به خواسته اش توجه نکنم ازم ناراحت و دلخور بشه و رفتارش بدتر بشه . لطف میکنید راهنماییم کنید.
    مرسی

ببینید دوست من

شما باید وقتتان را برای تربیت طوطی تقسیم کنید بصورتیکه بتونه تشخیص بده الان زمان بازی هست یا یاد گیری کلام . خوب شما وقتی با ان بازی میکنید ان هم به شما جواب مثبت میده و بازی میکنه این درست ترین رفلکس هست . اما در زمان یاد گیری کلام بازی باید تعطیل بشه و با استفاده از جایزه ان را به یاد گیری تشویق کنید . هر طوطی در طول شبانه روز ساعت یاد گیری دارد و شما باید آن زمان را پیدا کنید .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7271
    ممنون

از اینکه به سوالام جواب دادید باز هم ممنون

تو ظرف غذاش یکم تخم ریختم ولی* اصلا نخورد.شاید در حد ۳ تا دونه خودش برداشته و ۳ تا دونه هم از دستم گرفت.نخوردن غذا از ظرف رو چیکار کنم؟حتا آب هم نمی*خوره؟

تو دستم هر چی* بذارم همون دفعه اول بر میدار ولی* بعدش سریع فرار می*کنه

امروز در قفس رو باز گذشتم و اومد رو قفس نشست بهش ۱/۴ سیب دادم با پست خورد ولی* بعدش دیدم که مدفش آبکی* شده؟حالا باید چیکار کنم؟

اسباب بزیش رو هم از بیرون آماده گرفتم.بهم گفتش که اینا هر رنگش یه نوع ویتامین هست. حالا باز لازمه که بشورمش؟وقتی* که شستم بذارم خشک بشه یا همون*جوری خیس بذارم تو قفس؟فلان لازم هست اسباب بعضی* رو بذارم؟

لازم هستش که ببرمش همام؟تمیز بشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط پيمان پژوهان نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    ورودتون به جمع دوستان عزيز پارسي پت تبريك ميگم.
    تبريك ميگم و اميدوارم لحظات خوبي رو در كنار كاسكو تون داشته باشيد.
    شما اول از همه 3 هفته تمام به كاسكو تون كاري نداشته باشيد و بزاريد تا با محيط منزل آشنا بشه و در اين مدت فقط براي تعويض آب و غذا و نظافت كف قفس به سمت قفس بريد.
    اگه رامه هستش اين 3 هفته رو به مدت 2 هفته كاهش بدين.
    بحث رام بودن با دستي بودن 2 مقوله كاملا جدا هستش در طوطي و متاسفانه اكثر دوستداران طوطي تصورشون از رام بودن به منزله روي دست اومدن يا همون دستي بودنه كه كاملا تصور غلطي هستش.
    مقالات آموزشی کاسکو | کاسکو | طوطی سانان | دیسکس | آکواریوم به اين انجمن حتما سر بزنيد و مطالعه كنيد كه خيلي كمكتون ميكنه.
    شايد جواب اكثر سوالات تون در اين انجمن بيابيد.
    باز هم هر سوالي بود بفرماييد دوستان پاسخ گو هستند.
    عكس از كاسكو تون يادتون نره ما منتظريم
    در مورد اسباب بازي چون آماده خريدين فقط كافيه خوب آب بكشيدش و با هيچ مايع شوينده اي نشورينش اما اگه خودتون ساخته بودين بايد هم نخ و هم چوب ها كاملا جوشيده بشن

صفحه 484 از 1238 نخستنخست ... 384434465466467468469470471472473474475476477478479480481482483484485486487488489490491492493494495496497498499500501502503534584984 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)