کاربر ساده

شماره عضویت
    7101
    با سلام دقیقاً کاسکو من هم همینطوره داره بازی میکنه یدفعه عصبی میشه نوک میزنه به اسباب بازیش از قفسش بالا وپایین میره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mtm_m2008 نمایش پست ها
    سلام
    سال نو شما هم مبارک.
    به نظر منم یه چیزی شدیدا روی اعصابشه و کلافش میکنه توی محیط جدیدش وگر نه اگر عادت بود حتما توی شمال هم ادامه پیدا میکرد.
    دیدین وقتی دارن با اسباب بازی هاشون بازی میکنن یکم بعدش کلافه میشن و حسابی حرصشون رو سره اسباب بازیا خالی میکنن....فکر کنم الان جوجو ه شما هم اینطوری هستش یعنی یه چیزی شدیدا اذیتش میکنه حتی میتونه همون رنگ پرده باشه....

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisharapova نمایش پست ها
    سلام اقای اژیده شرمنده مشکل کاسکوم خیلی کلافم کرده بود یکم بد حرف زدم از همتون عذرخواهی میکنم ببخشید...راستش یه خبر خوب دارم امروز که خواهرم از مسافرت برگشت به طور اتفاقی گفت که چند تا عکس ا زکاسکو گرفته سریع عکس ها رو نگاه کردم و دیدم سوراخ بینیش کاملا سالم بود و مشکلی نداشت تقریبا مطمن شدم از ضربه بوده حالا باید چی کار کنم؟باز باید دامپزشک ببرم؟و ماشالا کاملا هم سرحال هستش و خوب هم حرف میزنه و میخوره سوراخه بینیش خیلی باز هست ولی همه کاراش عادیه و فهمیدم که از ضربه هستش...
    و اینکه بعضی وقتها یه پاشو میاره بالا وایمیسه اون از چیه؟
    و اینکه بعضی اوقات با نوکش پرهای انتهایی و پرهای بالشو تمیز میکنه بین کاسکوها این کار عادیه؟یا اینکه چند دقیقه ای پرهاشو باد میکنه و وایمیسه اینا همه عادیه؟
    دوست عزیز شما چرا اصرار داری که در اثر ضربه این سوراخ بوجود اومده ؟؟ مگه سر طوطی از گچ ساخته شده که با یه ضربه ، حفره بینیش بدون اینکه خونی بیاد یا بدون اینکه ورم کنه یا بدون اینکه از دردی داشته باشه ، بزرگتر شه ؟؟؟ . به این 3 تا عکس خوب نگاه کن :

African Grey Parrot - rhinolith -debris built up in nostril

این هم یه عکسی از کتاب بیماری های طوطی سانان ، که مجبورم کردی اسکنش کنم : تشکیل رینولیت Rhinolith در اثر کمبود ویتامین D ( این مسئله موجب متاپلازی بافت پوششی سینوس می شود )

He routinely needs his nares (nostrils) cleaned out because he develops rhinoliths, which are hardened accumulations of debris

دو نوع بیماری دستگاه تنفس داریم یکی بیماری های قسمت بالای دستگاه تنفس و یکی هم بیماری های قسمت پایینی دستگاه تنفس . رینولیت یه بیماری مزمن قسمت بالایی دستگاه تنفسه . یکی از بلاهایی که سر طوطی میاد تو این بیماری ها، متفاوت شدن اندازه سوراخ های بینی هست . تو این 3 تا عکس، هر 3 تا طوطی این بیماری رو دارن .

پس خواهشا اینقدر روی نظر خودت پافشاری نکن . شک نکن که باید ببریش دکتر .

هر 3 حالت که فرمودین عادیه .ایستادن روی یک پا ، پرآرایی و ایستادن همراه با پف کردن پرها ( اگه مدوام نیست )

این مقاله رو مطالعه کن :

رفتارهای رایج در طوطی سانان

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7645
    سلام من همش به خاطر هانا تو استرسم
    امروز بهش کیوی و یه کم سیب دادم و تخمه
    ظهر بهش تخم مرغ آب پز دادم
    الان در یه بار مدفوعش دیدم آبکیه و معذرت میخوام انگار آب کیوی باشه
    بیمار که نشده؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط خانوم بهار نمایش پست ها
    سلام من همش به خاطر هانا تو استرسم
    امروز بهش کیوی و یه کم سیب دادم و تخمه
    ظهر بهش تخم مرغ آب پز دادم
    الان در یه بار مدفوعش دیدم آبکیه و معذرت میخوام انگار آب کیوی باشه
    بیمار که نشده؟
    سلام

خیر جای نگرانی نیست...وقعی آب میخورند باید آب دفع کنند...میوه ها و مخصوصا میوه هایی مثل کیوی و هندوانه و ... مقادیر زیادی آب دارند که پرنده باید دفعش کنه

آژیده

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir1234 نمایش پست ها
    با سلام دقیقاً کاسکو من هم همینطوره داره بازی میکنه یدفعه عصبی میشه نوک میزنه به اسباب بازیش از قفسش بالا وپایین میره.
    به هر حال این شما هستید که اونجا حضور دارید و بهتر از هر کس دیگری میتونید متوجه عامل یا عواملی بشید که پرندتون رو مضطرب میکنه.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    وقتی برای یه طوطی اسباب بازی میذاریم، طوطی تصمیم میگیره که اونو بجوه یا باهاش بازی کنه یا صحبت کنه یا بزنتش . طوطی ممکنه یه اسباب بازی رو به عنوان دشمن در نظر بگیره . بعضی وقتا طوطی اسباب بازی هایی که ازش موقعیت پایین تری دارن رو کتک می زنه . تو این حالت طوطی دوست داره قدرتش رو به اون اسباب بازی نشون بده . اگه طوطی اسباب بازی دشمن نداشته باشه ممکنه عصبانیتش رو روی پرهاش خالی کنه و پرجوی کنه .

طوطی ها ممکنه یه اسباب بازی رو دوست داشته باشن ، دوستانه باهاش بازی کنن و حرف بزنن ولی وقتی هیچ واکنش یا جوابی از طرف اسباب بازی نبینن ، اونو به شدت بزنن . اسباب بازی های پر سر و صدا یا زنگوله دار بیشتر کتک می خورن از طوطی ها .

گاهی وقتا اگه اون اسباب بازی مانع رسیدن طوطی به جایی که می خواد بره یا چیزی که می خواد بهش برسه ، بشه ، ممکنه طوطی عصبی بشه و با خشونت رفتار کنه باهاش .

ممکنه طوطی با غذاهایی که در اختیارش میذاریم هم دعوا می کنه . من از دعوای طوطیم با سیب و فلفل دلمه قرمز فیلم گرفتم. بسیار لذت میبره از این کار

کاربر ساده

شماره عضویت
    7101
    کاسکوم انقدر از دیوار قفس بالا و پایین کرده پرهای بعضی از جاهای بالش ریش ریش شده اینا خوب میشه؟دومی اینکه الان بعد یکهفته از توصیه شما الن میرم سمت کاسکوم که آب ودونش روعوض کنم پراش وپف میکنه گاز بگیره اما غار نمیزنه امروز تصمیم گرفتم جاش رو هم عوض کنم.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    کاسکوم انقدر از دیوار قفس بالا و پایین کرده پرهای بعضی از جاهای بالش ریش ریش شده اینا خوب میشه؟دومی اینکه الان بعد یکهفته از توصیه شما الن میرم سمت کاسکوم که آب ودونش روعوض کنم پراش وپف میکنه گاز بگیره اما غار نمیزنه امروز تصمیم گرفتم جاش رو هم عوض کنم.
    مطمئنی به خاطر بالا و پایین رفتن از قفس ریش ریش شده ؟؟ خوب شدن که آره میشه . تو لک که بره این پرا میریزه و پرای تازه و تر و تمیز درمیاد جاش .

خب خیلی عالیه که دیگه غار نمیزنهپیشرفت خیلی خوبی داشتی .

فعلا یه هفته دیگه بهش کاری نداشته باش . توی یه فاصله که خودش رو پف نمی کنه بشین و کارهاتو انجام بده . یا بعضی وقتا آروم و با مهربونی باهاش حرف بزن . زیاد هم خیره نگاش نکن چون اینکار باعث ترس طوطی می شه .

تازه امروز این تصمیمو گرفتی ؟؟ نه . دیگه نمی خواد . الان جاشو تغییر
    نده. به همین جایی که الان هست داره عادت میکنه . نیازی به تغییر مکان نیست .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7645
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

خیر جای نگرانی نیست...وقعی آب میخورند باید آب دفع کنند...میوه ها و مخصوصا میوه هایی مثل کیوی و هندوانه و ... مقادیر زیادی آب دارند که پرنده باید دفعش کنه

آژیده
    خدا ایشالا خیرتون بده آقای آژیده
    آخه به دکترش زنگ زدیم گفت به خاطر کیویه
    فعلا بهش سیب و تخمه بدین
    بعدم گفت یه کپسول آموکسی سیلین رو توی 2 سی سی آب حل کنید با سرنگ بدین بهش
    برا همین خیلی ترسیدم
    به نظرتون نیازی به این کارا نیست؟
    آخه بار اول مدفوعش هم آبکی بود هم سفت اما یه بار دیگه مدفوع کرده . کلا آبکیه و کرم رنگه تقریبا سبز کم رنگ

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط خانوم بهار نمایش پست ها
    خدا ایشالا خیرتون بده آقای آژیده
    آخه به دکترش زنگ زدیم گفت به خاطر کیویه
    فعلا بهش سیب و تخمه بدین
    بعدم گفت یه کپسول آموکسی سیلین رو توی 2 سی سی آب حل کنید با سرنگ بدین بهش
    برا همین خیلی ترسیدم
    به نظرتون نیازی به این کارا نیست؟
    آخه بار اول مدفوعش هم آبکی بود هم سفت اما یه بار دیگه مدفوع کرده . کلا آبکیه و کرم رنگه تقریبا سبز کم رنگ
    سلام

احتمالا آقای دکتر از نگرانی شما احساس کرده طوطیتون بیماره.

آیا وضعیت جسمانی و رفتاریش طبیعیه؟اگر بیمار نیست به هیچ عنوان آنتی بیووتیک رو بدون دلیل ندید چون مقاومت دارویی در بدن طوطیتون به وجود میاد و بعدا اگر خدایی نکرده مریض بشه بدنش سخت به آنتی بیوتیک پاسخ مثبت میده

بازم میگم بر خلاف پستانداران که ادرار و مدفوعشون کاملا جداست طوطی ها فقط یک راه برای دفعش دارن.

موفق باشید

با تشکر

صفحه 482 از 1238 نخستنخست ... 382432463464465466467468469470471472473474475476477478479480481482483484485486487488489490491492493494495496497498499500501532582982 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)