مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir1234 نمایش پست ها
    پس دیگه با دست بهش غذا ندم؟چون از دور هم که منو میبینه سریع میره کف قفس.
    از اولش هم نباید اینقدر نزدیک می رفتی . نه فعلا با دست غذا نده . خودتم که می گی وقتی از دور میبینتت اینجوری میشه دیگه بری نزدیک سکته می کنه که همون تعویض ظرف آب و غذا و سینی قفس فعلا

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZKARIMI نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    نه این حالت بابت خواب آلودگیش نیست .با اون حالتی که شما میگید آشنا هستم .این حالتش طوری که انگار میخواد دعوا کنه حدود 7-6 روزی هست که حالت قهر داره .جناب آژیده اگه خاطرتون باشه شما در مورد جلب اعتمادش راهنماییم کرده بودید . از اون به بعد من دیگه سعی نکردم لمسش کنم و بیشتر باهاش صحبت کردن رو تمرین میکنم یا همون بازیهایی رو که بلده ولی از اون به بعد اینطوری شده انگار دعوا داره شاید این حالت رو خودتون دیده باشید امروز عصر که نشستم پیشش کاملا پشتش رو کرد به من و نشست هرچقدر باهاش حرف زدم سعی کردم با تخمه و بازی نظرش رو جلب کنم همونجوری نشست البته منم زیاد سربه سرش نگذاشتم و بعد از چند دقیقه بلند شدم .ولی حالتی که میگم میخواد گاز بگیره مثل بچه ای میمونه که لجش گرفته و میخواد یه جوری خالیش کنه .هیچ تغییر رفتار یا کم توجهی از طرف من نبوده برای همین متعجبم .فکر میکنم این حالت روند تربیتش رو عقب میندازه . امروز هم دستم رو میله قفس بود دیدم داره میاد طرفش ، دستم رو برنداشتم اومد گرفت تو منقارش و انگار امتحان میکنه اول یواش و بعد کم کم محکم تر فشار داد تاحدی که دردم گرفت ولی باز هیچ عکس العملی نشون ندادم و حتی دستم رو نکشیدم اونم یه نگاهی غریبه ای بهم کرد و دوباره رفت سراغ اسباب بازیش . لطف میکنید راهنماییم کنید که این حالت به چه دلیلی و بهترین کار در مقابلش چیه .
    خیلی ممنون
    سلام

این که پف میکنه و حالت دعوا داره دلیلش اینه که داره احساس قدرت میکنه (ترس داره از بین میره) که با توجه به اینکه شما دیگه اجبارش نمیکنید به انجام کاری کاملا طبیعیست
    ان همون موقع هم علاقه ای به لمس شدن نداشته.فرقش اینه که الانن بهش حق انتخاب دادید و آزادانه میتونه عصبانیتش رو بهتون نشان بده ولی اون موقع حق انتخابی نداشته و فقط از ترس عکس العمل نشون میداده پس فکر نکنید که پس رفت یا عقب گردی داشتید این هنوز همون طوطیه که من شخصا این حالت استقلال و عصبانیت رو به ترسش ترجیح میدم

همون کارایی که گفتم رو انجام بدید و بازم تکرار میکنم هرگز نترسونیدش و کاری بر خلاف میلش انجام ندید حتی اگر تا 3 ماه آینده هم به نتیجه دلخواه نرسیدید باز هم دلسرد نشید.در بد ترین حالت ممکن 5-6 ماه طول میکشه ولی معمولا سریع تر از این مدت رام میشن.اگر تا امروز هیچ وقت اجبار به انجام کاری نشده بود شاید تا الان رام شده بود

نقل قول نوشته اصلی توسط خانوم بهار نمایش پست ها
    سلام آقای آژیده ببخشید بازم من مزاحم شدم
    زیر چشم هانا یه لکه زرد رنگ دیدم امشب که تا کنار نوکش اومده انگار از چشمش یه مایع اومده باشه .. نمیدونم شاید اشتباه می کنم اما خیلی نگران شدم یعنی چیه؟
    یه سوال دیگه اینکه به نظر شما با ین اوصافی که از هانا میدونید نگه دارمش یا نه ... آخه قرار بود یه هفته داشته باشمش بعد اگه خوشم نیومد براش ببرم
    خیلی دوسش دارم و وقتی به این موضوع فکر میکنم که اگه بیماری داشته باشه و بعد جلو چشمام یه طوریش بشه بیشتر ناراحت میشم تا اینکه زودتر پسش بدم
    به نظرتون اگه نگه دارمش ضرر میکنم؟
    سلام

خواهش میکنم هر سوالی دارید بپرسید این حرفا چیه...

اگر عکسی بزارید از این وضعیت میتونم بهتون بگم غیر طبیعیه یا نه ولی در هر صورت اگر بیماری باشه باز هم بهتره به دامپزشکش مراجعه کنید
    به نظر من نگهش دارید و درمانش کنید چون اگر با این وضعیت روانه مغازه یا فروشگاه بشه کسی براش دل نمیسوزونه و حتی ممکنه از بین بره

موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    جناب آژیده از توجه و راهنمایی هاتون واقعا تشکر میکنم .سعی خودم رو میکنم آخه من همین الان هی دوست دارم بغلش کنم و بقول دوستان یه خورده بچلونمش و مطمئن باشید که دلسرد نمیشم .
    خیلی ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7645
    خیلی ممنون..
    نمیدونم چرا این پرنده اینجوریه.....
    پریشب روبروش نشسته بودم دیدم گردنش یکی دوبار یه تکون خورد مثل اینکه تیک عصبی باشه بعدش یه هو یه مایع شبیه کف از دهنش اومد بیرون
    انگار که حالش بد شده باشه.. خیلی ترسیدم دیگه به دامپزشکش هم زنگ نزدم ... اون قطره ای که داده بود هم دیگه نریختم تو ظرف آبش..
    دیگه اون حالتی نشد
    دیشب چوبشو برداشتیم شستیم، حالا که میبینه تمیز شده و رنگش روشنتر شده نمیره روش بشینه .. البته چراغ که خاموش بود فک میکرد همون چوبه تا صبح رووش بود
    دوباره رفته کف قفسش و یه نگاه هایی به این چوبه میکنه که نگو.. چیکارش کنم

کاربر ساده

شماره عضویت
    7293
    با سلام
    دوستان عزیز من میخوام کاسکو رو ببرم حموم لطفا نحوه کامل حموم بردنشو بم بگید...
    با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    خیلی ممنون..
    نمیدونم چرا این پرنده اینجوریه.....
    پریشب روبروش نشسته بودم دیدم گردنش یکی دوبار یه تکون خورد مثل اینکه تیک عصبی باشه بعدش یه هو یه مایع شبیه کف از دهنش اومد بیرون
    انگار که حالش بد شده باشه.. خیلی ترسیدم دیگه به دامپزشکش هم زنگ نزدم ... اون قطره ای که داده بود هم دیگه نریختم تو ظرف آبش..
    دیگه اون حالتی نشد
    دیشب چوبشو برداشتیم شستیم، حالا که میبینه تمیز شده و رنگش روشنتر شده نمیره روش بشینه .. البته چراغ که خاموش بود فک میکرد همون چوبه تا صبح رووش بود
    دوباره رفته کف قفسش و یه نگاه هایی به این چوبه میکنه که نگو.. چیکارش کنم
    سلام

بالا آورده...لزوما اتفاق خیلی بدی نیست...دلایل زیادی برای بالا آوردن کاسکو هم میتونه وجود داشته باشه
    گردنشون رو چنیدن بال به سمت بالا و پایین میکنن تا غذا برگرده و بعد هم به حالت یک مایع سفید یا زرد که بعضی وقتا حالت کفی هم داره از دهانشون خارج میکنند
    آیا قبل از بالا آوردن حرکت ناگهانی مثل پرواز یا ورج وورجه های طبیعی داشته؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alisharapova نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان عزیز من میخوام کاسکو رو ببرم حموم لطفا نحوه کامل حموم بردنشو بم بگید...
    با تشکر
    سلام

این تاپیک رو مطالعه کنید :

http://www.parsipet.ir/forum/f755/%D...109/#post52373

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7645
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

بالا آورده...لزوما اتفاق خیلی بدی نیست...دلایل زیادی برای بالا آوردن کاسکو هم میتونه وجود داشته باشه
    گردنشون رو چنیدن بال به سمت بالا و پایین میکنن تا غذا برگرده و بعد هم به حالت یک مایع سفید یا زرد که بعضی وقتا حالت کفی هم داره از دهانشون خارج میکنند
    آیا قبل از بالا آوردن حرکت ناگهانی مثل پرواز یا ورج وورجه های طبیعی داشته؟؟

سلام

این تاپیک رو مطالعه کنید :

http://www.parsipet.ir/forum/f755/%D...109/#post52373
    بله آقای آژیده فعالیت زیادی داشت قبلش در واقع همون قفس نوردی
    اما از موقعی که چوبش تمیز شده نمیره روش مگه اینکه شب باشه و موقع خواب و تاریک بشه و چوبش رو نبینه
    آب و غذاشو هم میذاریم کف قفس چون نمیره روی چوبش

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    بله آقای آژیده فعالیت زیادی داشت قبلش در واقع همون قفس نوردی
    اما از موقعی که چوبش تمیز شده نمیره روش مگه اینکه شب باشه و موقع خواب و تاریک بشه و چوبش رو نبینه
    آب و غذاشو هم میذاریم کف قفس چون نمیره روی چوبش
    سلام

بنا بر این بالا آوردنش اصلا جای نگرانی نداره و نترسید.اگر چینه دانشان پر باشه و زیادی ورج و وورجه کنن بالا میارن که طبیعیه

در مورد ترسش از تغییر رنگ چوبش نگران نباشید عادت خواهد کرد ولی خیلی جالبه که این هم بد بین وباهوشه!!

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7674
    با سلام خدمت دوستان و جناب آقای آژیده
    من آرش هستم
    یک هفته که یک کسکو خریدم حدود یک سال سن داره از نظر ظاهری توی شرایط خوبی هست و خوراکش هم خیلی خوبه و تحرک زیادی داری اما میزان دفع ادراش و دفعات به نظرم زیاده البته هنوز صحبت نمیکنه و کمی قار میکشه.می خوام بدونم آیا این میزان دفع ادرار (هر 5 دقیقه)طبیعی هست یا نیاز به مراجعه به دامپزشک داره
    از زحماتتون بسیار ممنونم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahux نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان و جناب آقای آژیده
    من آرش هستم
    یک هفته که یک کسکو خریدم حدود یک سال سن داره از نظر ظاهری توی شرایط خوبی هست و خوراکش هم خیلی خوبه و تحرک زیادی داری اما میزان دفع ادراش و دفعات به نظرم زیاده البته هنوز صحبت نمیکنه و کمی قار میکشه.می خوام بدونم آیا این میزان دفع ادرار (هر 5 دقیقه)طبیعی هست یا نیاز به مراجعه به دامپزشک داره
    از زحماتتون بسیار ممنونم
    سلام

به پارسی پت خوش آمدید

دوست عزیز دفع آب اگر هر 5 دقیقه باشه که منجر به رفتن پرنده به کما و مرگ میشه!
    مطمئنید اشتباه نمیکنید؟؟؟حتی اگر پرندتون آب از دست رفته رو با خوردن آب تا حدی جبران کنه از دست رفتن املاح بدن باز هم منجر به مرگ خواهد شد

خود استرس میتونه باعث ایجاد اسهال و بیرون روی بشه ولی نه تا این حد وحشتناکی که شما میگید.به نظر من سریعا به دامپزشک مراجعه کنید.اگر عکس میزاشتید میتونستم بهتون بگم که حد اقل حالش وخیمه یا خیر ولی دیگه تعلل نکنید و سریعا به دامپزشکی انتقالش بدید

2 تا بیمارستان شبانه روزی هم هست ... یکیش کامرانیه اون یکی اسمش خاطرم نیست تماس بگیرید و وقت بگیرید...

موفق باشید

صفحه 478 از 1238 نخستنخست ... 378428459460461462463464465466467468469470471472473474475476477478479480481482483484485486487488489490491492493494495496497528578978 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)