مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZKARIMI نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام .سال نو مبارک .امیدوارم سال جدید پر از شادی و نشاط باشه و برای همه توام با سلامتی باشه .
    غرض از مزاحمت .... شیلا کوچولوی من یه کار بد یاد گرفته که نمی دونم چطوری و چرا اینجوری شده .گاهی اوقات (من خودم این حالت رو عصرها ازش دیدم)وقتی از کنارش رد میشم صدایی مثل دندون قروچه از خودش در میاره بعد مثل اینکه دنبالته که گازت بگیره تند تند حالت گازگرفتن میگیره .البته دوبار که این حالت رو گرفته بود من که از دستش ناراحت شده بودم دستم رو نزدیک قفس گرفتم وگفتم خوب میخوای گاز بگیری بیا گاز بگیر. اونم اومد جلو و انگشت منو تو نوکش گرفت و یه فشار کوچولو داد و بعد یه نگاهی به من کرد و عقب رفت.هر دو بار همین حالت بود فقط یه فشار خیلی کوچولو .در ضمن هیچ مشکلی در مورد انجام بازی هاش یا از دست تخمه گرفتن و غیره نداره ولی نمیدونم چرا اینجوری میکنه ؟ لطف میکنید راهنماییم کنید .
    با تشکر
    سلام . سال نو شما هم مبارک .

همونطور که خانوم بهار گفتن این صدا واسه وقتیه که طوطی می خواد چرت بزنه یا وقتی که وقت خواب شبشه . شما تاحالا این صدای مثل دندون قروچه رو وقتی داره چرت میزنه یا قبل از خواب شبش نشنیدی؟؟

وقتی میگی عصرها اینجوریه من خیلی راحت می تونم بگم ،زمانی از جلوش رد میشی داره چرت میزنه و چون تو حالت خواب هست وقتی دستت رو میبری سمتش محکم گازت نمی گیره . اگه اون لحظه ساکت و آروم نشسته و حتی چشاش هم تقریبا نیم باز میشه پس شک نکن که به خاطر چرت زدشه .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط خانوم بهار نمایش پست ها
    سلام سال نو شمام مبارک..
    از اساتید عذر میخوام بدون کفش پریدم وسط...
    هانا کوچولوی منم همینطوره و این صدارو از خودش در میاره یه جایی تو همین فروم فکر کنم خوندم وقتی این صدارو در میاره یعنی خوابش میاد..

آقای آژیده امروز هانا رو بردم پیش دامپزشک... گفت شاعبه وجود انگل هست ....یه روغنی زد زیر پرهاش گفت تا 24 ساعت حمامش نکنید... تو تمام اون مدتی که زیر دست
    دکتر بود من دااشتم گریه می کردم
    یه دارو هم داد گفت سه نوع ویتامینه و روزی 10 قطره بریز تو آبش...
    وقتی دکتر داشت هانارو روغن میزد من بیرون وایسادم.
    اما الان انگار قهره.. هرچی بهش میدم میگیره میندازه... حتی سیب که خیلی دوست داره.. آب هم که نخورده هنوز چیکار کنم ؟؟؟؟؟ خیلی ناراحتم نکنهقهر بمونه باهام!!!
    سلام

قابل حدس بود که یک عامل عصبی باعث بشه پراش رو اونجوری کنه.احتمالا حالت خارش شدیدی در پر هاش وجود داشته که دلیلش همین انگل ها بوده

متاسفانه همیشه در دامپزشکی میزانی از استرس به پرنده وارد میشه که اجتناب ناپذیره و چاره ای نیست...
    انواع زیادی از انگل های ریز و زیر پوستی و یا حتی شپشک های متتوعی وجود داره که من نمیدونم تشخیص پزشک چی بوده ولی حتما ماده ای که به پراش زده بر اساس تشخیصش بود و قطعا جای نگرانی نیست
    دیگه این مسائل برای یک دامپزشک کاملا پیش پا افتاده است ... فقط مو به مو به کارایی که میگه عمل کنید تا سریع تر حالش خوب بشه

در ضمن اون حالت قهر هم درست میشه...چاره ای نیست
    راستی دامپزشکش نگفت کی باید تجدید بشه دارو؟

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7645
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

قابل حدس بود که یک عامل عصبی باعث بشه پراش رو اونجوری کنه.احتمالا حالت خارش شدیدی در پر هاش وجود داشته که دلیلش همین انگل ها بوده

متاسفانه همیشه در دامپزشکی میزانی از استرس به پرنده وارد میشه که اجتناب ناپذیره و چاره ای نیست...
    انواع زیادی از انگل های ریز و زیر پوستی و یا حتی شپشک های متتوعی وجود داره که من نمیدونم تشخیص پزشک چی بوده ولی حتما ماده ای که به پراش زده بر اساس تشخیصش بود و قطعا جای نگرانی نیست
    دیگه این مسائل برای یک دامپزشک کاملا پیش پا افتاده است ... فقط مو به مو به کارایی که میگه عمل کنید تا سریع تر حالش خوب بشه

در ضمن اون حالت قهر هم درست میشه...چاره ای نیست
    راستی دامپزشکش نگفت کی باید تجدید بشه دارو؟

موفق باشید
    ممنون از پاسختون
    به محض اینکه اومدیم خونه اون قطره رو ریختم تو ظرف آبش..
    پزشک گفت چهار روز دیگه باهاش تماس بگیریم اگه خوب نشده باشه باید 15 روزی یه بار تجدید بشه...
    گفت برا کف قفس از کاغذ الگوهایی که خیاطها استفده میکنن بزارید چون مواد استفاده شده در روزنامه با مدفوع پرنده قاطی میشه و گازی متساعد میشه که ضرر داره
    نظر شما چیه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط خانوم بهار نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    به محض اینکه اومدیم خونه اون قطره رو ریختم تو ظرف آبش..
    پزشک گفت چهار روز دیگه باهاش تماس بگیریم اگه خوب نشده باشه باید 15 روزی یه بار تجدید بشه...
    گفت برا کف قفس از کاغذ الگوهایی که خیاطها استفده میکنن بزارید چون مواد استفاده شده در روزنامه با مدفوع پرنده قاطی میشه و گازی متساعد میشه که ضرر داره
    نظر شما چیه؟
    بیشتر انگل کش های پوستی رو 2 بار میزنن به فاصله 14 روز یا دو هفته
    دلیلش هم اینه که بار اول انگل های زنده از بین میرن ولی تخم انگل ها باقی خواهند ماند.2 هفته بعد زمان تکرار دوز تمام تخم هایی که تبدیل به لارو انگل شدن هم نابود میشن و ریشه کن میشه بیماری
    احتمالا آیور مکتین بوده دارویی که دکتر شما استفاهده کرده(Ivermectin)

در مورد روزنامه هم فقط میتونم بگم که سرب داره و سر هم سمیست.دیگه راجع به اون گازی که ایشون فرمودند اطلاعی ندارم

موفق باشید

کاربر ساده

شماره عضویت
    7101
    با دست میدم از میله های میگیره هیچی هم نمیگه میخوره در قفس رو باز نمیکنم اونجوری غار میزنه نمیگیره.نه منظورم همین در کوچیکها هست که جای آب وغذاش در بزرگ قفس رو باز نمیکنم اصلا.دستم که میره سمته هیمن درهای کوچیک که جای آب وغذاش شروع میکنه به غار زدن سریع هم میره کف قفس امروز چوبش رو انداخت رفتم چوبش رو جا بزنم در قفس رو باز کردم کلی غار زد الان از فاصله دور هم هرکی رو میبینه میره ته قفس فکر کنم خیلی استرس گرفته.منظور شما اینه که فقط برای آب وغذا به قفسش نزدیک شم؟یا اگه تو فاصله چند متریش باشم ایراد نداره چون محیط آپارتمان زیاد بزرگ نیست؟یا باید بگذارمش تو یه محیطی که هیچکی نباشه؟آخه تو آپارتمان دیگه محیط خیلی شخصی وجود نداره.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    نه این حالت بابت خواب آلودگیش نیست .با اون حالتی که شما میگید آشنا هستم .این حالتش طوری که انگار میخواد دعوا کنه حدود 7-6 روزی هست که حالت قهر داره .جناب آژیده اگه خاطرتون باشه شما در مورد جلب اعتمادش راهنماییم کرده بودید . از اون به بعد من دیگه سعی نکردم لمسش کنم و بیشتر باهاش صحبت کردن رو تمرین میکنم یا همون بازیهایی رو که بلده ولی از اون به بعد اینطوری شده انگار دعوا داره شاید این حالت رو خودتون دیده باشید امروز عصر که نشستم پیشش کاملا پشتش رو کرد به من و نشست هرچقدر باهاش حرف زدم سعی کردم با تخمه و بازی نظرش رو جلب کنم همونجوری نشست البته منم زیاد سربه سرش نگذاشتم و بعد از چند دقیقه بلند شدم .ولی حالتی که میگم میخواد گاز بگیره مثل بچه ای میمونه که لجش گرفته و میخواد یه جوری خالیش کنه .هیچ تغییر رفتار یا کم توجهی از طرف من نبوده برای همین متعجبم .فکر میکنم این حالت روند تربیتش رو عقب میندازه . امروز هم دستم رو میله قفس بود دیدم داره میاد طرفش ، دستم رو برنداشتم اومد گرفت تو منقارش و انگار امتحان میکنه اول یواش و بعد کم کم محکم تر فشار داد تاحدی که دردم گرفت ولی باز هیچ عکس العملی نشون ندادم و حتی دستم رو نکشیدم اونم یه نگاهی غریبه ای بهم کرد و دوباره رفت سراغ اسباب بازیش . لطف میکنید راهنماییم کنید که این حالت به چه دلیلی و بهترین کار در مقابلش چیه .
    خیلی ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7645
    سلام آقای آژیده ببخشید بازم من مزاحم شدم
    زیر چشم هانا یه لکه زرد رنگ دیدم امشب که تا کنار نوکش اومده انگار از چشمش یه مایع اومده باشه .. نمیدونم شاید اشتباه می کنم اما خیلی نگران شدم یعنی چیه؟
    یه سوال دیگه اینکه به نظر شما با ین اوصافی که از هانا میدونید نگه دارمش یا نه ... آخه قرار بود یه هفته داشته باشمش بعد اگه خوشم نیومد براش ببرم
    خیلی دوسش دارم و وقتی به این موضوع فکر میکنم که اگه بیماری داشته باشه و بعد جلو چشمام یه طوریش بشه بیشتر ناراحت میشم تا اینکه زودتر پسش بدم
    به نظرتون اگه نگه دارمش ضرر میکنم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    خانوم بهار انشاا.. که چیزی نیست ولی یکی از اولین نشانه های بیماری در پرنده از حالت چشم و مدفوعش مشخص میشه .اگه حالتهایی مثل کم غذایی و بیحالی و خماری هم داره بهتره هرچه زودتر به دکتر مراجعه کنی. باید خیلی مواظب جوجو کوچولوت باشی چون الان خیلی کوچیکه راحت مریض میشه .
    امیدوارم خبر خوب شدنش رو زود بشنویم .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir1234 نمایش پست ها
    با دست میدم از میله های میگیره هیچی هم نمیگه میخوره در قفس رو باز نمیکنم اونجوری غار میزنه نمیگیره.نه منظورم همین در کوچیکها هست که جای آب وغذاش در بزرگ قفس رو باز نمیکنم اصلا.دستم که میره سمته هیمن درهای کوچیک که جای آب وغذاش شروع میکنه به غار زدن سریع هم میره کف قفس امروز چوبش رو انداخت رفتم چوبش رو جا بزنم در قفس رو باز کردم کلی غار زد الان از فاصله دور هم هرکی رو میبینه میره ته قفس فکر کنم خیلی استرس گرفته.منظور شما اینه که فقط برای آب وغذا به قفسش نزدیک شم؟یا اگه تو فاصله چند متریش باشم ایراد نداره چون محیط آپارتمان زیاد بزرگ نیست؟یا باید بگذارمش تو یه محیطی که هیچکی نباشه؟آخه تو آپارتمان دیگه محیط خیلی شخصی وجود نداره.

آره خیلی ترسیده . اگه محیطی دارید که رفت و آمد کمتره که خیلی بهتره که اونجا بذاریش. یعنی شما و رفت و آمد افراد توی خونه رو از دور ببینه . اما اگه همچین جایی ندارید آره فقط برای تعویض آب و غذا نزدیکش برو . جایی هم که می شینی اگه تو فاصله ای باشه که قار نمی زنه مشکلی پیش نمیاد. یکم که آروم تر شد ، کم کم این فاصله رو کم کن بدون اینکه خودش متوجه کم شدن این فاصله بشه .

اگه واسه تعویض ظرف آب و غذا و سینی قفس قار میزنه .مهم نیست . یه باره در روز . شما سعی کن آروم بری سمت قفس و زیاد هم توقف نکنی کنار قفس .

کاربر ساده

شماره عضویت
    7101
    پس دیگه با دست بهش غذا ندم؟چون از دور هم که منو میبینه سریع میره کف قفس.

صفحه 477 از 1238 نخستنخست ... 377427458459460461462463464465466467468469470471472473474475476477478479480481482483484485486487488489490491492493494495496527577977 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)