کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط خانوم بهار نمایش پست ها
    سلام آقای آژیده، ممنون
    در مورد سوالای دیگم چی؟ اینکه هرغذایی بهش میدم خوردش میکنه و شاید مقدار خیلی کمی ازون غذارو بخوره
    درصورتیکه کاسکویی دیدم که مغز تخمه رو درسته غورت میده..
    و اینکه چطور میتونم سرش رو ناز کنم یا بیارمش رو دستم؟ البته با توجه به اینکه در حالت عادی اصلا ازم نمی ترسه و حتی اگه خیلی بهش نزدیک بشم
    اینم عکسای بیشتر:

http://up.persianv.com/images/fkdmzyl0jw16ey8s8xzz.jpg
    http://up.persianv.com/images/55k3gb1uzee3q97r84z.jpg
    http://up.persianv.com/images/l84y560n8k74q3q5f8x8.jpg
    http://up.persianv.com/images/ca76cbhjvl4obvylloy.jpg

سلام

بیشتر طوطی ها همینطورین و بیشتر غذاشون رو خورد میکنن زمین میریزن مخصوصا اگر به وفور دم دستشون باشه و یه کمی هم عصبی باشن
    کلا بعدیه کاسکویی مغذ تخمه رو درسته قورت بده ها!
    بر عکس اون عکسی که تو آواتارتون گذاشته بودید تو این عکس های جدید به نظرم شاه پر هاش و پر های پشتش خیلی نا مرتب میاد
    احتمال داره پرکنی داشته باشه حتما به یک دامپزشک نشونش بدید

با محبت و صبر و به مرور زمان خودش سرش رو میاره که شما نازش کنید.این رفتار غریزیه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir1234 نمایش پست ها
    2روز که میره ته قفس البته نه همه روزها مثلا روزی 2 یا 3بار میره گوشه قفس پراش رو مرتب میکنه وقتی رو چوبش هست بهش غذا میدم از دستم میگیره وقتی ته قفس میرم سمتش غار میزنه این علتش چیه؟بعضی وقتها هم انگار ناخنش رو مینه تو دهنش میکشه انگار ناخن میخوره.
    به احتمال فراوان مشکل حادی نست و از روی استرسه
    ولی بازم برای احتیاط به یک دامپزشک مراجعه کنید چون بعضی از موارد کف قفس رفتن اصلا علامت خوبی نیست

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    2روز که میره ته قفس البته نه همه روزها مثلا روزی 2 یا 3بار میره گوشه قفس پراش رو مرتب میکنه وقتی رو چوبش هست بهش غذا میدم از دستم میگیره وقتی ته قفس میرم سمتش غار میزنه این علتش چیه؟بعضی وقتها هم انگار ناخنش رو مینه تو دهنش میکشه انگار ناخن میخوره.
    شما قرار بود فعلا تا 10 روز کاری به کارش نداشته باشی .چرا با دست بهش غذا می دی ؟؟؟ درباره نشستن کف قفس آقای آژیده جواب دادن .

قفس رو تو چه ارتفاعی گذاشتی ؟؟

بعضی وقتا برای اینکه ناخوناشون رو تمیز کنن . با منقار می گیرنش . ولی اگه فقط وقتی میری سمتش اینکارو می کنه از استرسه.به هر دلیلی که بهش نزدیک شدی ، کارت رو انجام بده و به این حرکتش توجهی نداشته باش . وقتی کارت تموم شد ازش دور شو . اگه این حرکت رو وقتی ازش دور هم هستی انجام میده ، یکم اطراف رو زیر نظر داشته باش که اگه چیزی هم هست اطرافش، که فکر می کنی باعث ترسش میشه رو دور کنی ازش .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط خانوم بهار نمایش پست ها
    سلام آقای آژیده، ممنون
    در مورد سوالای دیگم چی؟ اینکه هرغذایی بهش میدم خوردش میکنه و شاید مقدار خیلی کمی ازون غذارو بخوره
    درصورتیکه کاسکویی دیدم که مغز تخمه رو درسته غورت میده..
    و اینکه چطور میتونم سرش رو ناز کنم یا بیارمش رو دستم؟ البته با توجه به اینکه در حالت عادی اصلا ازم نمی ترسه و حتی اگه خیلی بهش نزدیک بشم
    اینم عکسای بیشتر:

http://up.persianv.com/images/fkdmzyl0jw16ey8s8xzz.jpg
    http://up.persianv.com/images/55k3gb1uzee3q97r84z.jpg
    http://up.persianv.com/images/l84y560n8k74q3q5f8x8.jpg
    http://up.persianv.com/images/ca76cbhjvl4obvylloy.jpg
    سلام دوست عزیزم . قفس حانا رو کجا گذاشتی ؟ روی زمین ؟؟ تو این عکسا انگار روی زمینه .

ارتفاع قفس باید طوری باشه که طوطی تقریبا هم سطح چشمات باشه . ارتفاع کم باعث ترس طوطی می شه .

کاربر ساده

شماره عضویت
    7101
    قفس تو ارتفاع تقریبا یک متری هست.آخه اون دوستمون گفت تا جایی که غار نمیزنه بهش نزدیک شو من وقتی بهش با دست غذا میدم غار نمیزنه اما وقتی میرم آب وغذاش رو عوض کنم تا دستم میخوره به دره قفسش میره ته قفس پراش وباد میکنه غار میزنه حس میکنم از استرس باشه تا من رو میبینه صبحها اینجوریه اما بعدظهر ها آرومتره.فقط براش سنگ معدنی گرفتم تا گذاشتم تو قفسش شروع کرد به غار زدن و رفت ته قفس تا برداشتم آروم شد.اصلا به باز کردن در قفس حساس شده.به نظرتون حموم براش مفید هست یا خیر؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7645
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

بیشتر طوطی ها همینطورین و بیشتر غذاشون رو خورد میکنن زمین میریزن مخصوصا اگر به وفور دم دستشون باشه و یه کمی هم عصبی باشن
    کلا بعدیه کاسکویی مغذ تخمه رو درسته قورت بده ها!
    بر عکس اون عکسی که تو آواتارتون گذاشته بودید تو این عکس های جدید به نظرم شاه پر هاش و پر های پشتش خیلی نا مرتب میاد
    احتمال داره پرکنی داشته باشه حتما به یک دامپزشک نشونش بدید

با محبت و صبر و به مرور زمان خودش سرش رو میاره که شما نازش کنید.این رفتار غریزیه
    واقعا ازتون ممنونم خیلی خوشحالم اینجارو پیدا کردم..
    پس مشکل ازون دم قرمزی بوده که من دیدم :دی قشنگ مغز تخمه رو تند تند قورت میداد
    آره پراش نامرتبه ...
    بازم ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیزم . قفس حانا رو کجا گذاشتی ؟ روی زمین ؟؟ تو این عکسا انگار روی زمینه .

ارتفاع قفس باید طوری باشه که طوطی تقریبا هم سطح چشمات باشه . ارتفاع کم باعث ترس طوطی می شه .
    سلام سپیده جان...
    قفسش روز میزه نهار خوریه... اونروز میخواستم تمیز کنم قفسشو روز زمین بود
    چون خیلییییییییی علاقه دارم بهش تمام اطلاعات در موردش رو خوندم...
    ممنون از توجهت عزیزم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    دوستان عزیز سلام .سال نو مبارک .امیدوارم سال جدید پر از شادی و نشاط باشه و برای همه توام با سلامتی باشه .
    غرض از مزاحمت .... شیلا کوچولوی من یه کار بد یاد گرفته که نمی دونم چطوری و چرا اینجوری شده .گاهی اوقات (من خودم این حالت رو عصرها ازش دیدم)وقتی از کنارش رد میشم صدایی مثل دندون قروچه از خودش در میاره بعد مثل اینکه دنبالته که گازت بگیره تند تند حالت گازگرفتن میگیره .البته دوبار که این حالت رو گرفته بود من که از دستش ناراحت شده بودم دستم رو نزدیک قفس گرفتم وگفتم خوب میخوای گاز بگیری بیا گاز بگیر. اونم اومد جلو و انگشت منو تو نوکش گرفت و یه فشار کوچولو داد و بعد یه نگاهی به من کرد و عقب رفت.هر دو بار همین حالت بود فقط یه فشار خیلی کوچولو .در ضمن هیچ مشکلی در مورد انجام بازی هاش یا از دست تخمه گرفتن و غیره نداره ولی نمیدونم چرا اینجوری میکنه ؟ لطف میکنید راهنماییم کنید .
    با تشکر

کاربر ساده

شماره عضویت
    7101
    تا میبینه منو میره ته قفس میرم سمت ظرف غذاش که عوض کنم میره ته قفس میام ظرفش رو بذارم سر جاش شروع میکنه به غار زدن ظرفش رو که میذارم میاد بالا رو چوبش میگید چیکار کنم این عادی میشه براش؟نمیشه که سینیش وظرفش رو تمیز نکنم آخه مطمئنم این استرس زیادی داره آیا برطرف میشه ؟چیکار باید کرد؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7645
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZKARIMI نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام .سال نو مبارک .امیدوارم سال جدید پر از شادی و نشاط باشه و برای همه توام با سلامتی باشه .
    غرض از مزاحمت .... شیلا کوچولوی من یه کار بد یاد گرفته که نمی دونم چطوری و چرا اینجوری شده .گاهی اوقات (من خودم این حالت رو عصرها ازش دیدم)وقتی از کنارش رد میشم صدایی مثل دندون قروچه از خودش در میاره بعد مثل اینکه دنبالته که گازت بگیره تند تند حالت گازگرفتن میگیره .البته دوبار که این حالت رو گرفته بود من که از دستش ناراحت شده بودم دستم رو نزدیک قفس گرفتم وگفتم خوب میخوای گاز بگیری بیا گاز بگیر. اونم اومد جلو و انگشت منو تو نوکش گرفت و یه فشار کوچولو داد و بعد یه نگاهی به من کرد و عقب رفت.هر دو بار همین حالت بود فقط یه فشار خیلی کوچولو .در ضمن هیچ مشکلی در مورد انجام بازی هاش یا از دست تخمه گرفتن و غیره نداره ولی نمیدونم چرا اینجوری میکنه ؟ لطف میکنید راهنماییم کنید .
    با تشکر
    سلام سال نو شمام مبارک..
    از اساتید عذر میخوام بدون کفش پریدم وسط...
    هانا کوچولوی منم همینطوره و این صدارو از خودش در میاره یه جایی تو همین فروم فکر کنم خوندم وقتی این صدارو در میاره یعنی خوابش میاد..

آقای آژیده امروز هانا رو بردم پیش دامپزشک... گفت شاعبه وجود انگل هست ....یه روغنی زد زیر پرهاش گفت تا 24 ساعت حمامش نکنید... تو تمام اون مدتی که زیر دست
    دکتر بود من دااشتم گریه می کردم
    یه دارو هم داد گفت سه نوع ویتامینه و روزی 10 قطره بریز تو آبش...
    وقتی دکتر داشت هانارو روغن میزد من بیرون وایسادم.
    اما الان انگار قهره.. هرچی بهش میدم میگیره میندازه... حتی سیب که خیلی دوست داره.. آب هم که نخورده هنوز چیکار کنم ؟؟؟؟؟ خیلی ناراحتم نکنهقهر بمونه باهام!!!

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    قفس تو ارتفاع تقریبا یک متری هست.آخه اون دوستمون گفت تا جایی که غار نمیزنه بهش نزدیک شو من وقتی بهش با دست غذا میدم غار نمیزنه اما وقتی میرم آب وغذاش رو عوض کنم تا دستم میخوره به دره قفسش میره ته قفس پراش وباد میکنه غار میزنه حس میکنم از استرس باشه تا من رو میبینه صبحها اینجوریه اما بعدظهر ها آرومتره.فقط براش سنگ معدنی گرفتم تا گذاشتم تو قفسش شروع کرد به غار زدن و رفت ته قفس تا برداشتم آروم شد.اصلا به باز کردن در قفس حساس شده.به نظرتون حموم براش مفید هست یا خیر؟
    تا میبینه منو میره ته قفس میرم سمت ظرف غذاش که عوض کنم میره ته قفس میام ظرفش رو بذارم سر جاش شروع میکنه به غار زدن ظرفش رو که میذارم میاد بالا رو چوبش میگید چیکار کنم این عادی میشه براش؟نمیشه که سینیش وظرفش رو تمیز نکنم آخه مطمئنم این استرس زیادی داره آیا برطرف میشه ؟چیکار باید کرد؟

معمولا یه 10 روزی بهش فرصت آشنایی میدن و فقط برای تعویض آب و غذا میرن پیشش . بعد از اون 10 روز تا جایی میرن نزدیک که طوطی غار نزنه ... .

شما با دست بهش غذا میدی ، میگیره ازت ؟؟ می خوره یا پرت می کنه ؟ از بین میله های قفس بهش غذا میدی ؟؟ یا در قفس رو باز می کنی و غذا میدی ؟

برای تعویض آب و غذا چرا در قفس رو باز می کنی ؟؟مگه قفسش چه مدلیه که حتما باید در قفسش باز بشه ؟؟
    ببین برای تعویض ظرف آب و غذا شما نیازی به باز کردن در قفس نداری . برداشتن ظرف آب و غذا و سینی قفس یه دقیقه هم طول نمی کشه . برمیداری و میبری یه جای دیگه تمیز می کنی و بعد یه دقیقه هم اونا روی میذاری دوباره سرجاش . اینا کاراییه که باید انجام بشه . اگه غار میزنه نگران نباش .شما فقط اینکارا سریع انجام بده و کلا بی تفاوت باش و اصلا نگاش نکن اون لحظه . باهاشم حرف نزن . که بفهمه اصلا کاری باهاش نداری . کم کم عادی میشه براش .

حموم هم فعلا زوده . برای گذاشتن سنگ معدنی یا کف دریا یا اسباب بازی ، همینجور یهو نباید گذاشت تو قفس . اول باید از بیرون قفس بهش معرفی کنی . بعد چند روز روی میله های بیرونی قفس بذاری و بعد که براش عادی شد بذاریش تو قفس . که اونم فعلا زوده . بذار از غار زدن بیوفته بعد .

صفحه 476 از 1238 نخستنخست ... 376426457458459460461462463464465466467468469470471472473474475476477478479480481482483484485486487488489490491492493494495526576976 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)