کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط javad_291382 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    كمك فوري ! كاسكو من از ديروز پرهاي خود را با نوكش مي چيند يعني از ته نمي كند ولي اط وسط يا هر جايي كه بتونه ميچينه و با نوكش باهاش بازي مي كنه . هيچ گونه افسردگي هم نداره حرف زدنهاش و شيطوني هاش همش سر جاشه . ممنون ميشم راهنمايي كنيد چون تو شروع كار هست بتونم يك جوري جلو اين كارش را بگيرم . چوب درخت هم واسش گذاشتم ريز ريز ميكند اما اگه فرصت پيدا كنه پرهاي خودش را ميچينه . با تشكر

اختلال پرکنیه دوست عزیز
    تاپیک های مربوطه رو مطالعه کن

کاربر ساده

شماره عضویت
    7293
    با سلام به دوستان عزیز

من به تازگی از تهران یه کاسکو ۱.۵ ساله گرفتم کاملا هم رام هستش حرف هم میزنه...الان مشکلم اینه که من ارومیه هستم نمیدونم چطور منتقلش کنم اینجا به نظرتون اگه کاور قفس رو بکشم و شب ساعت ۹ بدن به اتوبوس بیاره صبح برم بگیرم مشکلی برای طوطی پیش نمیاد؟
    خودم میخوام با ماشین برن تهران یا با ماشین خودم روزانه بیارمش بهتره؟
    میشه کامل راهنمایی کنید تو اتوبوس هم قراره به راننده سفارش بشه بزاره جایی که شاکردش میخوابه
    کامل راهنمایی کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisharapova نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزیز

من به تازگی از تهران یه کاسکو ۱.۵ ساله گرفتم کاملا هم رام هستش حرف هم میزنه...الان مشکلم اینه که من ارومیه هستم نمیدونم چطور منتقلش کنم اینجا به نظرتون اگه کاور قفس رو بکشم و شب ساعت ۹ بدن به اتوبوس بیاره صبح برم بگیرم مشکلی برای طوطی پیش نمیاد؟
    خودم میخوام با ماشین برن تهران یا با ماشین خودم روزانه بیارمش بهتره؟
    میشه کامل راهنمایی کنید تو اتوبوس هم قراره به راننده سفارش بشه بزاره جایی که شاکردش میخوابه
    کامل راهنمایی کنید
    سلام

دوست عزیز چه کاریه آخه خودتون دارید با ماشین میرید ببریدش دیگه شما صاحب این پرنده هستی و مطمئن باش هیچ کس به اندازه خودت هواشو نخواهد داشت
    اگر مجبور بودی و خودت ارومیه بودی عقلانی بود که یه راننده مطئن پیدا کنی برات بیاره ولی وقتی خودت داری میری دیگه کاملا منتفیه اون قضیه

برای کم شدن استرسش روشو با یه پارچه تیره بپوشون
    دمای ماشینت حتما گرم باشه و تو طول مسیر توقف نداشته باش.در و پنجره رو هم هی باز و بسته نکن که دما به شکل ناگهانی بالا و پایین بره.هر چقدر هم که به راننده اطمینان کنی به هر حال اندکی از ریسک رو باید قبول کنی

موفق باشی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    میخواستم بدونم بهترین راه برای جلب اعتماد کاسکو چیه ؟شیلای من الان حدود 10 ماهش شده و حدود 4ماهه پیش منه .الان جایزه گرفتن و چندتا بازی بلده ، کلماتی رو که باهاش تمرین میکنم رو از ته گلو میگه .دور زدن رو بااستفاده از چوب تارگت یاد گرفته ولی درمورد روی دست اومدن جواب نداد.دوستان راهنمایی کردن که یادش بدم دستم رو دنبال کنه تا از این طریق بتونم بیارمش روی دست ، تعقیب دست رو یاد گرفته ولی باز حاضر نیست روی دست بیاد.میگن اول باید کاملا اعتماد کنه تا رو دست بیاد ولی باید چطوری اعتمادش رو جلب کرد؟ من حدودا روزانه 3 تا 4 ساعت باهاش کار میکنم طوری که منو که می بینه فقط فکر بازیه طوری که وقتی میخوام تمرین صحبت بکنم باید کلی بی حرکت جلوش بشینم تا اونم آروم بگیره و حواسش جمع بشه البته اونموقع هم بیشتر کنجکاوه که ببینه چرا باهاش بازی نمیکنم . خیلی در مقابلم راحته مثلا جدیدا وقتی میبینه دستم تخمه هست با پاش دستم رو محکم نگه میداره که عقب نبرم وقتی هم که دستم رو مشت میکنم اول یه نگاه عصبانی میکنه و بعد یکی یکی انگشتام رو باز میکنه و به زور سرش رو میون انگشتام فرو میکنه و تخمه بر میداره . ببخشید کمی طولانی شد میخواستم بدونید رفتارش چطوریه ! لطف میکنید راهنماییم کنید چون پرنده فروشی که ازش خریدمش میگه اگه قبل از یک سالگی دستی نشه بعدش خیلی احتمالش کمه و برام خیلی مهمه که بیارمش رو دست .در ضمن شیلا کوچولو خیلی هم ترسویه . لطف کنید راهنمایی کنید .خیلی ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZKARIMI نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    میخواستم بدونم بهترین راه برای جلب اعتماد کاسکو چیه ؟شیلای من الان حدود 10 ماهش شده و حدود 4ماهه پیش منه .الان جایزه گرفتن و چندتا بازی بلده ، کلماتی رو که باهاش تمرین میکنم رو از ته گلو میگه .دور زدن رو بااستفاده از چوب تارگت یاد گرفته ولی درمورد روی دست اومدن جواب نداد.دوستان راهنمایی کردن که یادش بدم دستم رو دنبال کنه تا از این طریق بتونم بیارمش روی دست ، تعقیب دست رو یاد گرفته ولی باز حاضر نیست روی دست بیاد.میگن اول باید کاملا اعتماد کنه تا رو دست بیاد ولی باید چطوری اعتمادش رو جلب کرد؟ من حدودا روزانه 3 تا 4 ساعت باهاش کار میکنم طوری که منو که می بینه فقط فکر بازیه طوری که وقتی میخوام تمرین صحبت بکنم باید کلی بی حرکت جلوش بشینم تا اونم آروم بگیره و حواسش جمع بشه البته اونموقع هم بیشتر کنجکاوه که ببینه چرا باهاش بازی نمیکنم . خیلی در مقابلم راحته مثلا جدیدا وقتی میبینه دستم تخمه هست با پاش دستم رو محکم نگه میداره که عقب نبرم وقتی هم که دستم رو مشت میکنم اول یه نگاه عصبانی میکنه و بعد یکی یکی انگشتام رو باز میکنه و به زور سرش رو میون انگشتام فرو میکنه و تخمه بر میداره . ببخشید کمی طولانی شد میخواستم بدونید رفتارش چطوریه ! لطف میکنید راهنماییم کنید چون پرنده فروشی که ازش خریدمش میگه اگه قبل از یک سالگی دستی نشه بعدش خیلی احتمالش کمه و برام خیلی مهمه که بیارمش رو دست .در ضمن شیلا کوچولو خیلی هم ترسویه . لطف کنید راهنمایی کنید .خیلی ممنون

هر چی سن پرنده بیشتر بشه قاعدتا جلب اطمینانش سخت تر خواهد شد ولی اینطور نیست که اگر از 1 سالگی بگذره نتونید رامش کنید
    ببین دوست عزیز من همیشه گفتم بازم میگم...این آموزش هایی که در سایت ما و سایر وب سایت های مربوط به طوطی سانان میبینید همگه منوط به این شرط اول و اصلیست....طوطی شما باید نهایت اطمینان ممکنه رو به شما داشته باشه و در غیر این صورت پیاده سازی تمامی این آموزش ها اثر معکوس خواهد داشت.ارتباط شما با طوطیتون هم کاملا یک مقوله شخصی و حسیست.نمیشه برای هر چیزی قانون گذاشت.اگر میبینید هنوز نمیاد روی دستتون نشان دهنده عدم اعتماد طوطی به دست شماست و هر بار که سعی به انجام این کار دارید و با ممانعت و عصبانیت طوطی مواجه میشید اندکی به عقب باز خواهید گشت...طوطی با هر عملی از جانب شما که ***** به حریم شخصیش قلمداد بشه مواجه بشه کارتون سخت تر از قبل خواهد شد.سعی کنید اصلا و ابدا و تحت هیچ شرایطی به زور بهش دست نزنید.فکر هم نکنید این که میگم به زور یعنی یک عمل خیلی خشن و وحشیانه...همین که در حین بازی دستتون رو میبرید زیر شکمش و توقع دارید اون بیاد روی دست شما و طبیعتا با گاز یا حتی فرار اون مواجه میشید یعنی ***** به حریم طوطیتون.یعنی وادار کردنش به کاری که اصلا اعتمادی به اون نداره و از انجام دادنش وحشت داره.شما 2 ماه بهش مهلت بده و زمانی رو که در طول روز باهاش میزاری رو هم بیشتر کن.روزی چند ساعت باهاش بازی کن و وقت بزار بدون این که حتی یک بار سعی کنی بیاریش رو دست یا کاری کنی که از انجامش نا راضیه.خواهی دید که خودش کاملا ناگهانی و با میل و علاقه میاد روی دست و شانه شما

کل داستان همینه : جلب اطمینان طوطی با مهربانی و محبت(بدون در نظر گرفتن زمان) و مطمئن باشید که جواب خواهد داد

کاربر ساده

شماره عضویت
    6788
    واقعا عالی بود خیلی ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    از راهنمایی شما خیلی متشکرم .راستش من گاهی وقتی از دستم فرار میکنه و روی دیوار قفس میره هم دنبالش میکردم به این تصور که ببینه که نمیخوام اذیتش کنم و به تماس دستم عادت کنه ولی از حالا به بعد همین کاری رو که شما میگید میکنم بدون هیچ تلاشی برای لمس کردنش فقط باهاش بازی میکنم . بازم از توجه و راهنماییتون متشکرم .

کاربر ساده

شماره عضویت
    7101
    با سلام به دوستان
    بچه ها یه سوال دارم.یه کاسکو گرفتم تویه مغازه کاملاً آروم بود حتی تا خونه هم آوردم آروم بود الان 2روز آوردم خیلی بی تاب شده میرم سمتش غار میزنه اما این پرنده قبلا خونگی بوده میتونه از این باشه که صاحبش عوض شده یا جاش عوض شده اینجوری شده باشه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خاکستری تیمنه
    شماره عضویت
    3235
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir1234 نمایش پست ها
    با سلام به دوستان
    بچه ها یه سوال دارم.یه کاسکو گرفتم تویه مغازه کاملاً آروم بود حتی تا خونه هم آوردم آروم بود الان 2روز آوردم خیلی بی تاب شده میرم سمتش غار میزنه اما این پرنده قبلا خونگی بوده میتونه از این باشه که صاحبش عوض شده یا جاش عوض شده اینجوری شده باشه؟

سلام کاملا طبیعی و به خاطر تغییر محیط و صاحب هستش...تا 10 روز فقط و فقط برای تعویض آب و غذا نزدیک بشید و تو اتاق بذاریدش جایی که خیلی رفت و آمد نباشه تا آرامشش رو بدست بیاره دوباره.تو این 10 روز تا جایی نزدیک شید و باهاش حرف بزنید که غار نزنه دقیقا جایی که غار زد نزدیک تر نشید و باهاش حرف بزنید.

کاربر ساده

شماره عضویت
    7101
    میدونید دیروز در قفسش رو باز کردم اومد روی قفس تا صبح تو نرفت پرید پایین خواستم بگیرمش خیلی غار زد وگاز گرفت بعد که گرفتمش گذاشتم تو قفس الان که میرم نزدیکش غار میزنه ایه میتونه ماله این گرفتنه باشه؟اصلاً اینکه گذاشتم بیاد بیرون قفس کار درستی بوده؟ممکنه از صاحب قبلیش خاره داسته باشه؟

صفحه 474 از 1238 نخستنخست ... 374424455456457458459460461462463464465466467468469470471472473474475476477478479480481482483484485486487488489490491492493524574974 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)