کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو - قناري
    شماره عضویت
    7208
    با سلام
    در جواب شما دوست گرامي بله هر دو گوشش همينطوره و چند باري هم حمام بردمش و سعي كردم كلا آب به سرش نگيريم . بيشتر بدنش را شستشو ميدم .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط javad_291382 نمایش پست ها
    با سلام
    در جواب شما دوست گرامي بله هر دو گوشش همينطوره و چند باري هم حمام بردمش و سعي كردم كلا آب به سرش نگيريم . بيشتر بدنش را شستشو ميدم .
    سلام

کلا جوجه هایی که وارداتی هستند مستعد ابتلا به خیلی از بیماری های ویروسی هستند
    باید از هر عامل استرس زا یا ضعیف کننده سیستم ایمنی بدنشون پرهیز کنید

حمام بردن یکی از این عوامله...به هر حال همیشه این ریسک وجود داره که کمی دما بالا و پایین بشه و در صورت خیس بودن بدنشون...

موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط javad_291382 نمایش پست ها
    با سلام
    من اين طوطي را 2 ماه و چند روزي هست كه دارم و به نظرم از اول گوشش به همين مقدار كم مو بود . در مورد آموزش هم بايد بگم به شدت از دست گذاشتن بهش بدش مياد و يا فرار مي كند ميره داخل قفس يا گاز ميگيره 2 يا 3 باري هم كه موفق شدم روي دست بياورمش سريع بر روي شانه من مي رود . ممنون ميشم كه راهنمايي كنيد و بگيد چطوري ميتونم به نحو احسن آموزشش بدهم . در مورد سخن گويي هم مامان و بابا را به صورت صوت زدن مي گه . اما چند روزي هست كه به نظر من دچار استرس شده و ارام شده ولي در هنگام صبح جيغ هاش بيشتر شده .
    به توصیه دوستان گوش کن . ولی یادت باشه که وقتی داری روی دست میاریش اجازه نده بره روی شونت . دستت رو خم کن طوری که مچ دست بالا و بازوت پایین بمونه .وقتی میاد روی دست میخواد بره بالاترین قسمتی که تسلطش بشتر باشه . اگه دستت رو خم کنی نمی تونه به سمت شونه حرکت کنه . رفتن روی شونه علاوه بر اینکه حس برتری بهش میده، ممکنه باعث شه که گازت بگیره .

موفق باشی

کاربر ساده

شماره عضویت
    7101
    دوستان سلام،من یه کاسکو 2ساله وحشی گرفتم قبلا هم گفتم،چند تا سوال برام پیش اومده که اگه جواب بدید ممنون میشم.
    1-صبحها که شروع میکنه به بازی کردن وبالا رفتن از قفس بعد چند دقیقه که میاد روی چوبش که دوباره بره بالا دهنش باز میشه زبونش هم میاد بیرون انگار داره نفس نفس میزنه بالاش هم باز میکنه این کار طبیعیه؟گاهی وقتها هم طی روز که حتی بازی نمیکنه پراش رو باز میکنه میتونه برای گرمای زیاد خونه باشه؟
    2-من بعد یکماه امروز یکم با اسپری همون داخل قفس آب ریختم روش خیلی غارغار کرد الان خیلی حساس شده از دور هم رد میشم حالت ترس و غر غر میگیره از دستم هم که سابقاً تخمه می گرفت دیگه نمیگره.
    3-قبلا قفسش پایین بود نزدیک 10 روز میشه قفسش رو آوردم بالا اما باز هم که دست به قفسش میزنم حالت غار زدن میگیره وغر میزنه چرا؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir1234 نمایش پست ها
    دوستان سلام،من یه کاسکو 2ساله وحشی گرفتم قبلا هم گفتم،چند تا سوال برام پیش اومده که اگه جواب بدید ممنون میشم.
    1-صبحها که شروع میکنه به بازی کردن وبالا رفتن از قفس بعد چند دقیقه که میاد روی چوبش که دوباره بره بالا دهنش باز میشه زبونش هم میاد بیرون انگار داره نفس نفس میزنه بالاش هم باز میکنه این کار طبیعیه؟گاهی وقتها هم طی روز که حتی بازی نمیکنه پراش رو باز میکنه میتونه برای گرمای زیاد خونه باشه؟
    2-من بعد یکماه امروز یکم با اسپری همون داخل قفس آب ریختم روش خیلی غارغار کرد الان خیلی حساس شده از دور هم رد میشم حالت ترس و غر غر میگیره از دستم هم که سابقاً تخمه می گرفت دیگه نمیگره.
    3-قبلا قفسش پایین بود نزدیک 10 روز میشه قفسش رو آوردم بالا اما باز هم که دست به قفسش میزنم حالت غار زدن میگیره وغر میزنه چرا؟
    سلام دوست عزيز
    1_مدفوع كاسكو شما طبيعي هستش؟اگه خيلي شل باشه (اسهال) ميتونه از دماي بالاي خونه باشه اما اينكه بخواد زبون بيرون بياره و نفس نفس بزنه طبيعي نيست.
    2_به نظر من حتما حتما از اين نفس نفس زدنش و پر و بال باز كردنش فيلم بگير و بزار توي سايت(فراومش نكن هر چه زودتر) اصلا همين الان اين كار رو كن.
    3_براي غار زدنش هنوز راه داره تا كامل قطع بشه اما سعي كن بيشتر براش وقت بزاري (از دور باهاش كار كن بعد كم كم نزديك شو بهش/نگران اين مورد نباش كه به طور خودكار حل ميشه و دوباره از دستت غذا ميگيره)
    سعي كن تخمه رو از منوي غذاييش كم كم حذف كني
    4_قفس رو مگه روي پايه مخصوص نميزاري؟(جاي قفس بايد جايي باشه كه مثل نگهبان رفت و آمد ها رو كنترل كنه تا زود تر رابطه بر قرار كنه )

کاربر ساده

شماره عضویت
    7101
    مدفوعش طبیعیه خیلی شل نیست ، اما اینکه این حالت میشه فقط وقتی هست که مثلا نیم ساعت که رو چوبش نیومده و داره دور قفسش بازی میکنه در حالتهای عادی اصلا اینجوری نیست انگار داره نفس نفس میزنه بعد نیم ساعت بازی کردنش.توصیه میشه که شبها پارچه بکشم رو قفسش؟حتی اگه غار بزنه؟قفسش بالاست خوبه.اما به غیر تخمه وسیب و هفته ای یه بار استخوان مرغ هر چیز دیگه ای میزارم قهر می کنه نمی خوره اینو چکار کنم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    مدفوعش طبیعیه خیلی شل نیست ، اما اینکه این حالت میشه فقط وقتی هست که مثلا نیم ساعت که رو چوبش نیومده و داره دور قفسش بازی میکنه در حالتهای عادی اصلا اینجوری نیست انگار داره نفس نفس میزنه بعد نیم ساعت بازی کردنش.توصیه میشه که شبها پارچه بکشم رو قفسش؟حتی اگه غار بزنه؟قفسش بالاست خوبه.اما به غیر تخمه وسیب و هفته ای یه بار استخوان مرغ هر چیز دیگه ای میزارم قهر می کنه نمی خوره اینو چکار کنم؟
    باز هم بهتره كه فيلم تهيه كني و بزاري تا اساتيد نظر خودشونو اعلام كنند.
    ميتوني كاور مخصوص براش بگيري و شب ها موقع خواب بكشي روي قفسش اما ضرورتي نداره اين كار.
    ميتوني گندم. ماش. نخود . عدس بگيري و بپزيش و براش بزاري حتي اگه نخورد براش بزار تا عادت كنه و كم كم ميخوره.
    پوست تخم مرغ آبپز شده رو خورد كن و بريز روي غذاش(كلسيم) خيلي عاليه براي منقارش
    كدو تنبل.هويج.سيب.فلفل دلمه. زرده تخم مرغ آبپز شده(كاملا سفت شده) سيب زميني كاملا آبپز شده(سيب زميني اگه خوب آبپز نشه حكم سم رو داره) كلم بروكلي.كلم پيچ.سبزي تازه.كرفس. و..........
    همه اينا رو در طي هفته سعي كن بهش بدي و كم كم تخمه رو حذف كن كه كبد طوطي رو از بين ميبره.
    قفس بالست يعني چي؟قفس بايد روي پايه مخصوص باشه كه ارتفاعش با زمين تقريبا 80سانته.
    غار كه ميزنه طبيعيه حالا شب ها اگه چراغ ها همه خاموش بشن اصلا غار نميزنه يا اگر هم غار بزنه نهايتا 5يا 10 دقيقه اول هستش.
    كاور روش بكشي تا صبح ساكته تا زماني كه كاور رو از روش برداري(به نظر من اين كار خوب نيست اگه شما دير از خواب پاشي و كاور رو برداري طوطي شما هم تنبل ميشه بعد از يه مدت اگه كاور هم نزاري روي قفس صبح ها تا ساعت هميشگيش ميخوابه )
    در مورد استخون رون مرغ هم مراقب باش زياد بهش نده به گفته مديرا در هفته يك بار بهش بده اگه تعغيري در مدفوعش نديدي همون هفته اي يك بار رو بده اگه مدفوعش تعغير كرد سريعا حذف كن اين غذا رو اما در كل هفته اي يك بار يا يك ماه يك بار خوبه.
    ميتوني ماهي آبپز شده هم بهش بدي كه واقعا مفيده اما بعضي از دوستان توصيه نميكنند.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

سلام . این حالت اصلا غیر عادی نیست دوست عزیز. معمولا صبحا تا حد نفس نفس زدن ممکنه بال بزنن و انرژیشونو تخلیه کنن . فقط هم صبحا یا هر زمان که از خواب پا شدن ، اینکارو انجام میدن . برای چک کردن دما ، نزدیک قفسش یه دماسنج بذار که از گرم و سرد بودن اتاق مطلع شی .

بله توصیه میشه که برای اینکه طوطی خواب راحتی داشته باشه از کاور یا پارچه برای پوشوندن قفس استفاده بشه . 3 طرف رو بپوشون و قسمت پشت قفس رو باز بذار . اولش غار می زنه ولی بعد عادت می کنه . از رنگایی که باعث ترسش میشه استفاده نکن .

این مقاله رو بخون :

پوشاندن قفس طوطی با کاور

یه ماهم نشده اومده خونتون . مشکلی نیست . کم کم و به صورت تکی غذاهای جدید رو بهش معرفی کن . غذاهای جدید رو صبح بهش بده . تخمه هم باید کم کم حذف بشه ولی فعلا زوده روزای اول حضور در خونه نباید زیاد سخت گرفت بهش
    .
    ویرایش توسط sepideh : 29th February 2012 در ساعت 07:09 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو - قناري
    شماره عضویت
    7208
    با سلام
    دوستان كاسكوي من چند روزي هست كه 2 ساعت اول صبح به شدت جيغ مي كشد اگر راهي براي اينكه اين كار از سرش بيفته هست ممنون ميشم راهنمايي كنيد .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    سلام
    كاسكو من هم اين كار رو ميكنه و من 3 دليل براي گاسكو خودم ميبينم
    1_گرسنگي زياد
    2_جلب توجه
    3_تخليه انرژي ذخيره شده(كه اگه به حرف بياد كلمه ها رو تكرار ميكنه به جاي جيغ زدن)
    حالا شما امتحان كن ببين با غذا آروم ميشه يا با صحبت و توجه بيشتر

صفحه 468 از 1238 نخستنخست ... 368418449450451452453454455456457458459460461462463464465466467468469470471472473474475476477478479480481482483484485486487518568968 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)