کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    سلام به همه دوستان خوب و مهربان
    بعد از راهنمایی شما عزیزان ، وقت بیشتری برای نقی گذاشتم و نتیجه خیلی خوبی هم گرفتم الان خیلی کمتر و با صدای آرامتر غر می زنه ، روی دستم می آید ولی فقط برای چند دقیقه بعد میپره پائین ، وقتی بهش می گم دست بده پایش بالا می آورد و دست می ده ، فقط یک مسئله جدیدی که توی این دو سه روز تعطیلی بهش برخوردم اینه که نقی اصلا اجتماعی نیست و فقط با خودم راحته ، البته عید حدود 15 روز می خواهیم بریم مسافرت و آنجا دور و برم خیلی شلوغه ، نقی اصلا طاقت شلوغی را ندارد ، باید چیکار کنم تا با افراد غریبه هم رابطه برقرار کنه
    البته این را هم بگویم من خودم زیاد اهل رفت و آمد نیستم و کسی به خانه ما نمی آید تا نقی فرصت داشته باشه تا با افراد غریبه ارتباط برقرار کنه فقط توی همین مسافرتها هست که وارد جمع می شه ، می خواستم تا عید نشده این وضعیت را تغییر بدم و شرایطی برای کاسکوم فراهم کنه که خودش اذیت نشه و توی جمع بتونه زندگی کنه .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان خوب و مهربان
    بعد از راهنمایی شما عزیزان ، وقت بیشتری برای نقی گذاشتم و نتیجه خیلی خوبی هم گرفتم الان خیلی کمتر و با صدای آرامتر غر می زنه ، روی دستم می آید ولی فقط برای چند دقیقه بعد میپره پائین ، وقتی بهش می گم دست بده پایش بالا می آورد و دست می ده ، فقط یک مسئله جدیدی که توی این دو سه روز تعطیلی بهش برخوردم اینه که نقی اصلا اجتماعی نیست و فقط با خودم راحته ، البته عید حدود 15 روز می خواهیم بریم مسافرت و آنجا دور و برم خیلی شلوغه ، نقی اصلا طاقت شلوغی را ندارد ، باید چیکار کنم تا با افراد غریبه هم رابطه برقرار کنه
    البته این را هم بگویم من خودم زیاد اهل رفت و آمد نیستم و کسی به خانه ما نمی آید تا نقی فرصت داشته باشه تا با افراد غریبه ارتباط برقرار کنه فقط توی همین مسافرتها هست که وارد جمع می شه ، می خواستم تا عید نشده این وضعیت را تغییر بدم و شرایطی برای کاسکوم فراهم کنه که خودش اذیت نشه و توی جمع بتونه زندگی کنه .
    سلام خانم سودابه
    این یک امر طبیعی هست . در نوزاد انسان هم مصداق دارد . بقول معروف بچه ای که دور برش خلوت هست زودی غریبی میکنه .
    پیشنهاد بنده برای این حل این مسئله این هست که با در نظر داشتن سردی هوا و کشیدن روکش مناسب و حمل ارام که باعث استرس نشه طوطی را با خود به مهمانی ببرید و البته حتما در نظر داشته باشید که در اوایل این کار طوطی زیاد مایل به روبرو شدن با ادمهای جدید نیست پس با حضور خودتان دیگران را با ان اشنا کنید و اجازه تنها بودن با بچه ها را ندهید . کودکان کنجکاو هستند و اکثرا باعث ترس طوطی میشوند .البته اگر این کار را نکردید با رعایت موارد فوق در همان 15 روز عید طوطی عادت خواهد کرد

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    6963
    سلام میخواستم بدونم شناسنامه کاسکو رو از کجا باید بگیرم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط وحید نمایش پست ها
    سلام میخواستم بدونم شناسنامه کاسکو رو از کجا باید بگیرم؟
    سلام
    شما به هر دامپزشک که مراجعه کنید شناسنامه برای شما صادر میکنند ولی در نظر داشته باشید این شناسنامه از اعتبار خاصی بر خوردار نیست زیرا اولین گزینه که سن پرنده باشه بصورت تقریبی درج خواهد شد .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ملنگو-مرغ عشق
    شماره عضویت
    5463
    سلام وخسته نباشی چند تا سوال داشتم امید وارم با رهنمای شما دوستان بهتر بتونم با طوطی(دنی) رابطه بر قرار کنم
    1-برای زودتر اهلی شدن چه راهای پیشنهاد میکنید
    2-دنی ما چون صحبت نمیکنه ایا صدا پرندگان دیگر مثل غناری بزاریم در صحبت کردنش تاثیر داره؟مثبت یا منفی
    3-امشب که مهمان امد واسم دنی کلی ابرو داری کرد و کلی صدا ها که تا الان نشنیده بودم از خودش در میورد و باعث جلب توجه کردن خودش کرد
    برای تمیرن دادان صحبت ما از چند کلمه(سلام،بابا،آفرین،خوشگ ،دنی) ایا در هر نوبت یکی را باید تکرار کرد یا نه همه را بیاد چند بار تکرار کنیم ممنون از رهنما شما دوستان

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط flight_ali نمایش پست ها
    سلام وخسته نباشی چند تا سوال داشتم امید وارم با رهنمای شما دوستان بهتر بتونم با طوطی(دنی) رابطه بر قرار کنم
    1-برای زودتر اهلی شدن چه راهای پیشنهاد میکنید
    2-دنی ما چون صحبت نمیکنه ایا صدا پرندگان دیگر مثل غناری بزاریم در صحبت کردنش تاثیر داره؟مثبت یا منفی
    3-امشب که مهمان امد واسم دنی کلی ابرو داری کرد و کلی صدا ها که تا الان نشنیده بودم از خودش در میورد و باعث جلب توجه کردن خودش کرد
    برای تمیرن دادان صحبت ما از چند کلمه(سلام،بابا،آفرین،خوشگ ،دنی) ایا در هر نوبت یکی را باید تکرار کرد یا نه همه را بیاد چند بار تکرار کنیم ممنون از رهنما شما دوستان
    سلام
    1- اگر میخواید طوطیتون زودتر اهلی بشه بیشتر براش وقت بذارید . شما چند وقت طوطیتون رو دارید و تو چه مرحله ایی هستید؟
    2- صدای پرندگان دیگه اصلا خوب نیست مگر اینکه بخواید صدای همون پرنده رو با تناژی چند برابر گوش کنید ، در ضمن ممکنه طوطیتون دیگه میلی به صحبت کردن هم نشون نده .
    آموزش سخن گویی به طوطی سانان | کاسکو فروش کاسکو طوطی دیسکس دیسکوس بیماری ماهی آکواریوم آکواریم فلاورهورن فلاور هورن آروانا سگ گربه اینم لینک اموزش سخنگویی مطالعه کنید و اگر سوالی بود در خدمتیتم.
    موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه کاسکو
    شماره عضویت
    913
    مانی خیلی به لبنیات علاقه داره عاشق ماست و پنیر و بستنی و خامه ست ، شیرموز هم خیلی دوست داره به نظرتون اینها هم میتونه براش مفید باشه و کلسیم بدنشو تامین کنه ؟ من همیشه بهش میدم به مقدار کم مشکلی پیش نیومده تا بحال.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    7005
    در پاسخ به شما دوست عزيزبايد بگم كه تا اونجا كه من اطلاع دارم قند لاكتوز موجود در شير اصلاً براي طوطي مناسب نيست همچنين خامه كه داراي ميزان چربي فوق العاده بالاست كه در ليست غذاهاي ممنوعه براي كاسكوست ولي روزانه كاسكو حتماً بايد يك قاشق چايخوري ماست بدون چربي يا كم چرب دريافت كنه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط melika نمایش پست ها
    مانی خیلی به لبنیات علاقه داره عاشق ماست و پنیر و بستنی و خامه ست ، شیرموز هم خیلی دوست داره به نظرتون اینها هم میتونه براش مفید باشه و کلسیم بدنشو تامین کنه ؟ من همیشه بهش میدم به مقدار کم مشکلی پیش نیومده تا بحال.
    سلام

ماست و پنیر و شیر اگر بدون لاکتوز باشه هیچ اشکالی نداره مصرفش...
    دستگاه گوارشی و پرز های روده طوطی توانایی هضم و تحمل لاکتوز رو ندارند و اختلالاتی مثل اسهال ساده ترین علائم استفاده از لبنیات لاکتوز دار در طوطیه
    البته دقیقا مثل انسان ها تحملشون در برابر لاکتوز متفاوته ... بعضی از طوطی ها خیلی به لاکتوز حساس هستند و برخی دیگر نسبتا مقاوم ترند ولی در کل پیشنهاد نمیشه لبنیات لاکتوز دار به صورت دائمی به طوطی داده بشه

به جز لیست سمی و معروفی که برای طوطی ها کشنده محسوب میشه تقریبا مصرف کم و ناچیز هیچ ماده غذایی ضرری نداره(بستنی و ...)

در ضمن کلسیم معمولا تو جیره غذایی اکثر طوطی ها وجود داره.برای مثال پرتقال که احتمالا شما هم به طوطیتون میدید حاولی کلسیم - فسفر - پتاسیم-آهن-سدیم-مس و سایر مواد معدنی مورد نیاز بدن طوطیه.سبزی جعفری هم به همین صورت...
    اصلی ترین عامل کمبود کلسیم در واقع کمبود ویتامین d3 هست که باعث عدم جذب کلسیم در بدن طوطی میشه

اگر هم احساس کردید نیاز به کلسیم داره مانی بهترین راه استفاده از کلسیم های محلول در آب هست که سابقا تو بازار ایران وجود نداشت و جدیدا به وفور یافت میشه

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    3828
    با سلام به همگی دوستان پرنده باز گرامی...دوستان بنده 1 سوال دارم...من 1 کاسکوی تقریبا 3 ماهه خریدم الان حدود 3 ماهه که دارمش...تقریبا6-7 ماه داره...باهاش تمرین میکنم ولی تا حالا هیچ کلمه ای یاد نگرفته...نمیدونم سن یادگیری خاصی دارن یا ایراد از جای دیگه ای هستش؟؟؟البته شیرین کاری یاد گرفته ولی حرف نمیزنه..اگه جوابمو بدید ممنون میشم...

صفحه 465 از 1238 نخستنخست ... 365415446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466467468469470471472473474475476477478479480481482483484515565965 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)