کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    6391
    نقل قول نوشته اصلی توسط melika نمایش پست ها
    خیلی ممنون آقای آژیده از راهنماییتون
    خدا رو شکر هنوز نشکسته فقط ترکش انگار بیشتر میشه روز به روز،البته این ترک از اول رو منقارش بود اول مثل یه خط بود فقط
    این محصولاتی که فرمودین از کجا تهیه کنم شما جای خاصی سراغ دارین که برم داشته باشه؟
    پرنده فروشی های سمت ما فکرنکنم داشته باشن حالا باز میپرسم ازشون اما گمون نکنم داشته باشن، اینهم یه عکس از منقارش ملاحظه کنین :

:smile (31):الهی که زودتر خوب شه آخ که چه قد قلبم درد گرفت

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ملنگو-مرغ عشق
    شماره عضویت
    5463
    سلام خوبید بچه ها 1این طوطی ما چند سالشه *
    2-غذا فقط تخمه میخوره هر چی دیگه مذارم تو ظرفش ور میدار میندازه بیرون یا دست نمیزنه با دستم بهش میدم تیکه میکنه میندازه حتا سیب 3تا ظرف تو قفسش هست اب تخمه و میوه
    3-صبح که از خواب بیدار میشه شروع میکنه دور فقسش میره بال چند تا جیغ میکشه 1ساعت بالا پاین میره بهد وایمسته رو چوبش دیگه تحرکی ندار میام بهاهش صحبت کنم پاشو بالا میگره چرت میزنه فقط یک بار تو اتاق دیگه بودم صدا بلبل در اورد نمیدونم از تلویزیون یاد گرفته
    کلماتی که ما باهش تمرین کیکنم اصلا تلاشم نمیکنه تکرار کنه خیلی بی حال به نظر میرسه زیاد چرت میزنه*
    -چیکار کنم بهتر شه امیدی بهش هست؟این به اسم جوجه به ما دادان(انداختن)
    ممنون پیشاپیش از پاسخگویتون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط flight_ali نمایش پست ها
    سلام خوبید بچه ها 1این طوطی ما چند سالشه *
    2-غذا فقط تخمه میخوره هر چی دیگه مذارم تو ظرفش ور میدار میندازه بیرون یا دست نمیزنه با دستم بهش میدم تیکه میکنه میندازه حتا سیب 3تا ظرف تو قفسش هست اب تخمه و میوه
    3-صبح که از خواب بیدار میشه شروع میکنه دور فقسش میره بال چند تا جیغ میکشه 1ساعت بالا پاین میره بهد وایمسته رو چوبش دیگه تحرکی ندار میام بهاهش صحبت کنم پاشو بالا میگره چرت میزنه فقط یک بار تو اتاق دیگه بودم صدا بلبل در اورد نمیدونم از تلویزیون یاد گرفته
    کلماتی که ما باهش تمرین کیکنم اصلا تلاشم نمیکنه تکرار کنه خیلی بی حال به نظر میرسه زیاد چرت میزنه*
    -چیکار کنم بهتر شه امیدی بهش هست؟این به اسم جوجه به ما دادان(انداختن)
    ممنون پیشاپیش از پاسخگویتون
    سلام . طوطی شما حداقل 4 سال داره . چون سنش بالاست برای تربیتش بیشتر باید وقت بذارید و صبر و حوصلتون هم بیشتر کنید . چند وقته که پیش شماست ؟تا حالا از قفس بیرون نیاوردیش؟ چقدر با شما راحته ؟ از دست غذا می گیره ( غذایی که دوست داره مثل تخمه ) ؟؟؟

تا زمانی که تو قفسش تخمه باشه مطمئنا سمت میوه یا غذاهای دیگه نمیره . باید کم کم تخمه رو از غذاییش حذف کنی . اگه تازه آوردینش خونه باید به تدریج غذاها و میوه های دیگه رو بهش معرفی کنی . اگه تیکه های بزرگ میوه براش می ذاری و می ندازه بیرون می تونی خودت ریز ریزش کنی و بریزی تو ظرفش . چون بعضی از طوطی ها وقتی یه تیکه بزرگ می ذاری جلوشون خیلی راحت از ظرف می ندازنش بیرون ولی تیکه های ریز شده رو از هر 5 تا که می ندازن بیرون یکی رو ممکنه بخورن:smile (267): بهتره غذاهای جدید رو صبح بهش بدی . چون گرسنه هست راحت تر قبول می کنه . با دست هم یه بار که ریز ریز کرد جوری که انگار نمی خواد بخوره ، نا امید نشو به کارت ادامه بده نیم ساعت یک ساعت بعد دوباره امتحان کن .

صبح همه طوطی ها برای تخلیه انرژی اینکارو می کنن . تا زمانی که شما کنارش باشی نیازی نداره که حرف بزنه یا صدایی از خودش دربیاره . البته این صحبت کردنا بی فایده نیست ( اگه داری باهاش صحبت کردن تمرین می کنی ) به ظاهر داره چرت می زنه ولی حواسش به شما هست . وقتی هم که شما تو اتاق نبودی می خواست با اون صدا جلب توجه کنه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ملنگو-مرغ عشق
    شماره عضویت
    5463
    سلام ممنون از پاسخگوی تان اره از دستم تخمه میگره به راحتی میو را ریز کردم بازم نخورد خراب شد انداختم دور چند بار این کار کردم وقتی گرسن هستش تخمه نباشه پوست تخمه میخوره یا ظرف غذا رو مخواد از جا بکنه *2ماه هست خریدمش در قفس باز کردم امد بیرون میره بالا فقسش چنتا بال بال میزنه خسته میشخ میاد پیاین میره تو فقسش خودش *
    به نظر شما تخمه کلا *ور دارم میوه بذارم؟اگه نخورد تا چند روز این کارو انجام بدم وقتی باهاش صحبت میکنم گوش میده اما دریق از تکرار؟دوست دارم حدقل یک کلمه بگه امید وار شم البته امیدم از دست ندادم تمرین سر لوحه کار هست*
    جالب اینکه اصلا صبح علاقه به تخمه ندارهه از ظهر به بعد میخوره ممنون از رهنمایتون منتظر تون هستم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط flight_ali نمایش پست ها
    سلام ممنون از پاسخگوی تان اره از دستم تخمه میگره به راحتی میو را ریز کردم بازم نخورد خراب شد انداختم دور چند بار این کار کردم وقتی گرسن هستش تخمه نباشه پوست تخمه میخوره یا ظرف غذا رو مخواد از جا بکنه *2ماه هست خریدمش در قفس باز کردم امد بیرون میره بالا فقسش چنتا بال بال میزنه خسته میشخ میاد پیاین میره تو فقسش خودش *
    به نظر شما تخمه کلا *ور دارم میوه بذارم؟اگه نخورد تا چند روز این کارو انجام بدم وقتی باهاش صحبت میکنم گوش میده اما دریق از تکرار؟دوست دارم حدقل یک کلمه بگه امید وار شم البته امیدم از دست ندادم تمرین سر لوحه کار هست*
    جالب اینکه اصلا صبح علاقه به تخمه ندارهه از ظهر به بعد میخوره ممنون از رهنمایتون منتظر تون هستم

سلام دوست من
    طوطی شما بقول معروف کهنه هست و برای یاد گیری و تغییر عادات غذایی و رفتاری نیاز به تمرین زیادی داره . تخمه را از جلو پرنده بر دارید تا تخمه باشه لب به هیچ چیز نمیزنه نترسید از گرسنگی هم نمیمیره وقتی گرسنه بشه سنگ را هم میخوره !
    اما برای صحبت کردن خیلی توقع نداشته باشید این طوطی سن یاد گیری را گذرانده نه اینکه سخنگو نشه ولی خیلی کار میبره . دلیل اینکه طوطی کهنه با جوجه تفاوت قیمتی زیاد داره همین هست. صبوری و تمرین زیاد !

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو- بلدرچین- بلبل- فلاورهورن
    شماره عضویت
    6667
    نقل قول نوشته اصلی توسط technano نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید عزیز
    بنده قصد دارم در آینده نزدیک یک جوجه کاسکو خریداری کنم ...
    من چند روز پیش که رفته بودم مرکز فروش پرنده های زینتی که تو اتوبان آزادگان واقع شده ، از چند پرنده فروشی سوال کردم قیمت جوجه کاسکو یا سورنگی چه قیمته !
    از 450 تومن قیمت دادن تا 900 !!!!!

واقعا گیج شدم ... تو فروشگاه همین سایت که میرم کاسکو از 250 تومن قیمت داره ....
    من دنبال یک جوجه کاسکویی هستم که کاملا رام بشه و بتونه حرف یزنه در آینده !
    حالا با این اوصاف رنج قیمت برای این مدل کاسکو چه قدر هست ؟!
    با سلام خدمت شما دوست عزیز باید چند تا نکته رو به شما بگم اول اینکه برای خرید کاسکو حتما و حتما با کسی که واقعا تجربه داره برید چون اگر کسی با شما نباشه حتما توی سن و سال سرتون کلاه میره -و در مورد قیمت هم باید بهتون بگم توی این وقت سال تا قبل از برج دو معمولا قیمت کاسکو بالاتر هست ولی بعد از اون میاد پایین قیمت کاسکو چشم دودی تیره و روشن از 600 تا 700 بسته به خوش هیکلی و انصاف فروشنده و قیمتی که خودش خریده داره کاسکو چشم طوسی روشن و سفید بین 500 تا 550 و کاسکو چشم سفید به کرم هم بین 400تا 450 توی بازار هست به نظر من شما اگر یه کاسکوی چشم طوسی روشن گیرتون بیاد هم از نظر قیمتی هم از نظر رام شدن و حرف زدن مورد خوبی هست با توجه به تجربه شما

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی کاسکو
    شماره عضویت
    6954
    سلام من هفته پیش یک جوجه کاسکو خریدم 2 روز اول همه چیز عادی بود روز 3 بردیم حمام ولی شبش غش کرد بعد فهمیدیم چوب زیر پاش چرخیده و افتاده.ولی از فرداش 2 روز 2 شب فقط اب خورد 2 بار هم غش کرد امروز اشتهاش کاملا باز شده البته ناگفته نماند دیشب جاش رو گرم کردیم چون فکر کردیم سردشه.لطفا مارو راهنمایی کنید

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirreza. نمایش پست ها
    سلام من هفته پیش یک جوجه کاسکو خریدم 2 روز اول همه چیز عادی بود روز 3 بردیم حمام ولی شبش غش کرد بعد فهمیدیم چوب زیر پاش چرخیده و افتاده.ولی از فرداش 2 روز 2 شب فقط اب خورد 2 بار هم غش کرد امروز اشتهاش کاملا باز شده البته ناگفته نماند دیشب جاش رو گرم کردیم چون فکر کردیم سردشه.لطفا مارو راهنمایی کنید
    سلام
    منظور شما از غش کردن چیه؟
    ما که نصف عمر شدیم از طرز نوشتن شما:smile (141):

کاربر اخراج شده

شماره عضویت
    6936
    1-دوست من بهتره اول بگی این جوجه که میگی تقریبا چه سنی داره؟یا اگه دقیقا نمیدونی با رنگ چشم راهنماییمون کنی
    2- اگر برات مقدوره از صورت و حالت چشمها و ظاهر کلی حیوان بعد از این پیشامد عکسهایی قرار بده چون این عکسها بسیار در تصمیم گیری کمک کننده است.
    3- تا اطلاع ثانوی از دادن میوه و سبزیجات به پرنده خودداری کنید.از ذرت و غلات پخته برای تغذیه حیوان بیشتر کمک بگیرید.
    4- پرنده ای رو که تازه وارد هست مخصوصا خانواده طوطی هارو زود در معرض سرما و آب قرار ندهید و مدتی را مانند قرنطینه در نظر بگیرید چون این قبیل حیوانات بسیار حساس به کاهش دما وگاهی حامل مریضی هایی هستند که با کوچکترین سهل انگاری خودشون رو نشون میدن و جون پرنده رو به خطر میندازن.
    5-محیطی گرم لازمه پرنده شماست و چیزی که شما غش مینامید حالت ضعف پرنده شماست که باعث عدم تعادلش میشه و پایین میافته پس در صورت ادامه این ضعف حتما باید بصورت اورژانس حیوون رو تحت تغذیه با دست یا سرنگ قرار دهید که به مراتب از تغذیه جوجه طوطی ها خیلی سخت تر خواهد بود.
    درصورتی که سوال دیگه ای داشته باشید خوشحال میشم کمکتون کنم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

سلام

اصلی ترین دلیل غش کردن طوطی مربوط به کمبود کلسیمه
    پایین اومدن سطح کلسیم در خون طوطی موجب عدم کنترل بر عضلات و در نتیجه عدم ثبات در نشستن روی چوب نشیمنگاه میشه
    این مقاله رو خوب و دقیق مطالعه کنید

http://www.parsipet.ir/forum/f236/%D...ficiency-5813/

صفحه 464 از 1238 نخستنخست ... 364414445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466467468469470471472473474475476477478479480481482483514564964 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)