کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    6391
    به نظر شما شاه دونه برای کاسکو مفید است یا مضر؟ کاسکو من خیلی شاه دونه دوست داره:86:

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط neda_k85 نمایش پست ها
    به نظر شما شاه دونه برای کاسکو مفید است یا مضر؟ کاسکو من خیلی شاه دونه دوست داره:86:
    سلام . شاهدونه جزء دونه هاییه که تو غذای آماده طوطی هم ازش استفاده می کنن . وقتی مضره که زیاد به طوطی داده بشه . به مقدار کم می تونی ازش استفاده کنی . طوطی ها ممکنه یه غذایی رو خیلی دوست داشته باشن و تو خوردنش زیاده روی کنن . بهتره خودت کنترل شده بهش بدی . می تونی یه مخلوط غذایی براش درست کنی مثل غذاهای آماده ای که می فروشن . اینجوری می تونی از ترکیب چند نوع دونه استفاده کنی .این لینکی که پایین می ذارم یه ترکیب غذاییه که خانوم شیکرا زحمتش رو کشیدن ، می تونی به این ترکیب شاهدونه هم اضافه کنی .

تهیه مخلوط غذایی برای طوطی

این مقاله رو که خانوم نفیسه گذاشتن هم حتما بخون :

معرفی دانه ها با طبع گرم

موفق باشی

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . آهان خب حالا باز بهتر میشه نظر داد :smile (249):. گازت نمی گیره چون هنوز خوبه خوب بلد نیست از خودش دفاع کنه ( یادمه گفتی سنش کمه ) همین که خودش رو یکم می کشه کنار یعنی به دست اطمینان نداره.از شما نمی ترسه ، بهتون اعتماد داره ولی تا وقتی که طوطی روی دست نیاد و ترسش از دست انسان نریزه ، صاحبش شاید تونسته باشه 60 % شایدم یکم بیشتر اعتماد طوطی رو جلب کنه . اگه فقط با بردن دست به سمتش، غرغراش شروع میشه پس تمرین روی دست اومدن رو باهاش کار کن چون اصلی ترین دلیلش بی اعتمادی به دسته . حالا ممکنه از دست شما غذا بگیره و بخوره ولی این نشونه اعتماد کامل نیست . کاربر mahbub طوطیش ( روشا ) رو دو روز پیش من گذاشت . روشا این دو روز از دستم خیلی راحت غذا می گرفت ولی اصلا حاضر نبود روی دستم بیاد . یکی دو باری که برای بردن به قفس آوردمش روی دستم ، یه جوری با وسواس پاشو می ذاشت روی دست و به پاهاش نگاه می کرد انگار روی آهن مذاب پا گذاشته :smile (31): می دونست هیچ آسیبی بهش نمی رسونم و اعتماد کرده بود بهم ولی هنوز از دستم می ترسید . پس از این نترس که اعتماد بهت نداره ( چون می دونی که اعتماد داره:smile (249): ) فقط نیاز داره که با دستت بیشتر آشنا بشه . خاروندنه سر و غذا دادن و جایزه دادن یا نمی دونم بازی کردن ... اینا همه یه طرف ، روی دست اومدن یه طرف . برای اعتماد بیشتر و ریختن ترس طوطی از دست و کلا کم شدن استرسش این تمرین رو هرچه زودتر شروع کن .اینکار فشار آوردن به طوطی یا بیشتر کردن استرسش نیست . اگه این تمرین با صبر و حوصله و با در نظر گرفتن حالات و شرایط طوطی انجام بشه به نفع خودشم هست و استرس هایی که در آینده ممکنه درش ایجاد شه رو خیلی خیلی کم می کنه .

این دو تا مقاله رو وقت کردی بخون :

اهمیت آموزش روی دست آمدن (step up ) به طوطی و کاسکو

دلایل ترس طوطی از دست انسان

این مقالات دقیقا مشکلی نیست که کاربرا باهاش روبرو هستن ولی خوندن این مقالات باعث میشه با حالات و رفتار طوطی و دلایل ترسشون بیشتر آشنا شن یا نحوه ارتباط برقرار کردن یا جلب اعتمادشون رو یاد بگیرن . من خودم با اینکه طوطیم خیلی باهام راحته ولی با ترجمه و خوندن اینا بعضی وقتا چیزای جدیدی یاد می گیرم که تاحالا بهش توجه نکرده بودم . در کل مقالاتی که تو بخش
    روانشناسی و رفتار شناسی طوطی سانان گذاشته میشه رو حتما بخون تا بیشتر طوطی ها و رفتاراشون رو بشناسی ( نه شما منظورم کل کاربرای بخش طوطی هست چون این پست در جواب به شماست مخاطبم شما بودی:smile (91)

حالا جدا از ترسش از دست ، تو پست قبلی راجع به ارتفاع هم گفتم . نمیشه گفت دقیقا به خاطر ارتفاعه ولی می بینی که وقتی ارتفاعش از شما بیشتره این حالت رو نداره . پس تاثیر داره ولی دلیل اصلی نیست . با اعتماد کردن به دست ، این عامل ارتفاع هم کم کم بی تاثیر میشه . نمی دونم تا چه حد تونستم کمک کنم . امیدوارم مفید بوده باشه
    :smile (259):
    خیلی ممنون از راهنمای شما ولی ناراحتی من بخاطر ترس از دست نیست ، بیشتر بخاطر صداهای غرغر هایش است مثل بچه شیر غر غر می کنه البته نه با صدای بلند بلکه با صدای آرام ، همین صداها باعث شده نتونم هیچ تمرین یا بازی باهاش کنم ، تا نگاهش می کنم شروع می کنه به غر زدن ، عصرها یک دو ساعت قفس را نزدیک خودم روی زمین می گذارم ، صدایی نمی کند ولی گز می کنه و گوشه چوبش در انتهای قفس می شینه . حتی نمی آید جلو تا آب و غذا بخوره ، یک ماه پیش خیلی بهتر بود ولی هر چی می گذرد داره از من دوری می کنه .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنمای شما ولی ناراحتی من بخاطر ترس از دست نیست ، بیشتر بخاطر صداهای غرغر هایش است مثل بچه شیر غر غر می کنه البته نه با صدای بلند بلکه با صدای آرام ، همین صداها باعث شده نتونم هیچ تمرین یا بازی باهاش کنم ، تا نگاهش می کنم شروع می کنه به غر زدن ، عصرها یک دو ساعت قفس را نزدیک خودم روی زمین می گذارم ، صدایی نمی کند ولی گز می کنه و گوشه چوبش در انتهای قفس می شینه . حتی نمی آید جلو تا آب و غذا بخوره ، یک ماه پیش خیلی بهتر بود ولی هر چی می گذرد داره از من دوری می کنه .
    سلام
    سر کار خانم سودابه
    سر کار خانم سپیده گفتنی ها را فرمودند فقط چند مطلب را یاد آوری میکنم .
    همین که شما قفس را از جای اصلی ان برداشته و در ارتفاع پایین تر برای مدتی قرار میدهید باعث میشه ارامش طوطی بهم بخوره لطفا شما ارتفاع صندلی خود را با قفس تنظیم کنید !
    به هر حال من مطالب شما را مطالعه کردم طوطی شما کمی حساس هست که من به شخصه این کاسکو ها را بیشتر میپسندم چراکه زمانیکه به حرف بیان و ترسشون بریزه بسیار نترس و پررو میشوند( تجربه) شما باید ممارست بیشتری با طوطی داشته باشید وقتی که برای این طوطی گذاشته اید کافی نبوده برای همین هنوز طوطی ترس داره. فقط تمرین تمرین تمرین!

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام . سودابه جون متوجه شدم ولی گفتم شاید با حرفام ترسیده باشی:89: آخه ترس از دست باعث این غرغرا شده .مطمئن باش با اطمینان کردن به دست ، این غرغرا از بین میره .اگه تو قفس نمی تونی باهاش تمرین کنی و میره یه گوشه ، وقتی روی استندشه باهاش روی دست اومدن تمرین کن . این غرغر کردناش طبیعیه ، اصلا شرایطش نگران کننده نیست چون با تمرین بیشتر حل میشه :smile (91):. فقط همونطور که آقای فائقی نژاد گفتن ، بیشتر باهاش تمرین کن :smile (91):.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه کاسکو
    شماره عضویت
    913
    سلام آقای آژیده خسته نباشید
    مانی کاسکوی من که بیماری پر و منقار داشت الان کاملا پرهاش ریخته و حتی شاه پرهای بالش هم ریخت
    مشکلی که هست الان اینه منقارش هم ترکی که داشت از قبل احساس میکنم بیشتر شده کمی حالت تو رفتگی ایجاد شده، میترسم منقارش از همونجا بشکنه و بیفته
    به نظر شما آیا این اتفاق ممکنه میفته ؟
    اگه خدای نکرده منقارش بیفته که نمیتونه غذا بخوره من باید چیکار کنم ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط melika نمایش پست ها
    سلام آقای آژیده خسته نباشید
    مانی کاسکوی من که بیماری پر و منقار داشت الان کاملا پرهاش ریخته و حتی شاه پرهای بالش هم ریخت
    مشکلی که هست الان اینه منقارش هم ترکی که داشت از قبل احساس میکنم بیشتر شده کمی حالت تو رفتگی ایجاد شده، میترسم منقارش از همونجا بشکنه و بیفته
    به نظر شما آیا این اتفاق ممکنه میفته ؟
    اگه خدای نکرده منقارش بیفته که نمیتونه غذا بخوره من باید چیکار کنم ؟
    سلام خانم ملیکا

خیلی خوشحالم که مجددا تو پارسی میبینمتون

ممکنه قسمت هایی از نوکش بشکنه ولی مجددا در میاد ولی به مرور دفرمه میشه و تغییر حالت میده.دفرمه شدن منقار تو فرم مزمن این بیماری اجتناب ناپذیره
    برای کند کردن روند تخریب منقار یا حتی تا حدودی کنترلش از این محصولات استفاده کنید :

کلسیم محلول شرکت تابرنیل یا کلسیم شرکت ورسل لاگا

+

ویتامین ad3e تابرنیل یا مولتی ویتامین ورسل لاگا

اینا بهترین برند های حال حاضر موجود در بازار ایران هستند که تقریبا اکثر پرنده فروشی ها دارن الان...جدیدا توسط دکتر کاشانچی وارد شده و کیفیتشون هم بی نظیره
    پرنده شما به دلیل وضعیت فعلی پر و منقارش نیاز به کلسیم زیاد در غذاییش داره که کلسیم خالی هم بدون وجود ویتامین d3 جذب نخواهد شد.

طوطیتون در صورت بروز هرگونه شکستگی در منقار به خصوص اگر با خونریزی همراه باشه حتما نیاز به تزریق یک دوره آنتی بیوتیک داره(به منظور جلوگیری از عفونت در محل خونریزی و شکستگی) که باید با دامپزشکش مشورت کنید در این خصوص

سیستم ایمنی بدن طوطی شما به شدت ضعیفه و ساده ترین عوامل بیماری زا که در حالت عادی تهدیدی محسوب نمیشن الان میتونن شدیدا دردسر ساز بشن

اگر خدایی نکرده بخش زیادی از منقارش شکست باید با سرنگ غذا های نرم مثل سرلاک - زرده تخم مرغ - آب میوه و ... بهش بدید وگرنه نمیتونه به صورت مستقل غذا بخوره.امیدوارم اصلا این اتفاق نیفته

از صمیم قلب آرزو میکنم حال طوطی دوست داشتنیتون خوب بشه... بازم به معرفت و محبت شما که تنهاش نذاشتید و مثل خیلی از مردم ندادینش دست دلال و مغازه دار و ...

موفق باشید
    آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 3rd February 2012 در ساعت 12:49 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه کاسکو
    شماره عضویت
    913
    خیلی ممنون آقای آژیده از راهنماییتون
    خدا رو شکر هنوز نشکسته فقط ترکش انگار بیشتر میشه روز به روز،البته این ترک از اول رو منقارش بود اول مثل یه خط بود فقط
    این محصولاتی که فرمودین از کجا تهیه کنم شما جای خاصی سراغ دارین که برم داشته باشه؟
    پرنده فروشی های سمت ما فکرنکنم داشته باشن حالا باز میپرسم ازشون اما گمون نکنم داشته باشن، اینهم یه عکس از منقارش ملاحظه کنین :

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    نقل قول نوشته اصلی توسط melika نمایش پست ها
    خیلی ممنون آقای آژیده از راهنماییتون
    خدا رو شکر هنوز نشکسته فقط ترکش انگار بیشتر میشه روز به روز،البته این ترک از اول رو منقارش بود اول مثل یه خط بود فقط
    این محصولاتی که فرمودین از کجا تهیه کنم شما جای خاصی سراغ دارین که برم داشته باشه؟
    پرنده فروشی های سمت ما فکرنکنم داشته باشن حالا باز میپرسم ازشون اما گمون نکنم داشته باشن، اینهم یه عکس از منقارش ملاحظه کنین :

سلام خيلي ناراحت شدم از ديدن اين عكس.
    اميدوارم هر چه زود تر طوطي تون به سلامت كامل برگرده.
    بهتره وقت بيشتري براش بزاريد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه کاسکو
    شماره عضویت
    913
    نقل قول نوشته اصلی توسط پيمان پژوهان نمایش پست ها
    سلام خيلي ناراحت شدم از ديدن اين عكس.
    اميدوارم هر چه زود تر طوطي تون به سلامت كامل برگرده.
    بهتره وقت بيشتري براش بزاريد.
    آره خیلی طفلی لاغر هم شده اما ماشالا روحیه ش خیلی خوبه مثل بلبل حرف میزنه ، فیلمشو گذاشتم تو تاپیکش خواستین دانلود کنین صحبت کردنشو ببینین.

صفحه 463 از 1238 نخستنخست ... 363413444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466467468469470471472473474475476477478479480481482513563963 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)